dpkg - en to cs translation catalogue (994 entries)

en: 
    
    Move around with ^P and ^N, cursor keys, initial letters, or digits;
    Press <enter> to confirm selection.   ^L redraws screen.
cs: 
    
    Pohybujte se pomocí kláves ^P a ^N, kurzorových šipek, počátečních písmen nebo
    číslic; Volbu potvrďte stiskem klávesy <enter>. Obrazovku překreslí ^L.

en: 
    
    Read-only access: only preview of selections is available!
cs: 
    
    Přístup pouze pro čtení: k dispozici je pouze přehled aktuálních nastavení!

en: 
         Not modified since installation.
cs: 
         Nezměněn od doby instalace.

en: 
     ==> File on system created by you or by a script.
     ==> File also in package provided by package maintainer.
cs: 
     ==> Soubor v systému byl vytvořen vámi nebo skriptem.
     ==> Tento soubor se také nachází v balíku.

en: 
     ==> Modified (by you or by a script) since installation.
cs: 
     ==> Změněn (vámi nebo skriptem) od doby instalace.

en: 
    Configuration file `%s'
cs: 
    Konfigurační soubor `%s'

en: 
    Configuration file `%s', does not exist on system.
    Installing new config file as you request.
cs: 
    Konfigurační soubor `%s' ve Vašem systému neexistuje.
    Podle Vašeho požadavku nainstaluji nový.

en: 
    Press <enter> to continue.
cs: 
    Pokračujte stiskem klávesy <enter>.

en:      Version in package is the same as at last installation.
cs:      Verze v balíku je stejná jako poslední nainstalovaná.

en:      not a plain file          %.255s
cs:      není prostý soubor        %.255s

en:    What would you like to do about it ?  Your options are:
        Y or I  : install the package maintainer's version
        N or O  : keep your currently-installed version
          D     : show the differences between the versions
          Z     : background this process to examine the situation
cs:    Co s tím chcete udělat ? Možné volby jsou:
        Y nebo I : nainstalovat verzi z balíku
        N nebo O : ponechat současnou verzi
            D    : zobrazit rozdíl mezi verzemi
            Z    : přepnout tento proces na pozadí a prozkoumat situaci

en:   %.250s (version %.250s) is %s.
cs:   %.250s (verze %.250s) je %s.

en:   %.250s (version %.250s) is to be installed.
cs:   %.250s (verze %.250s) bude nainstalován.

en:   %.250s is %s.
cs:   %.250s je %s.

en:   %.250s is installed, but is version %.250s.
cs:   %.250s je nainstalován, ale je verze %.250s.

en:   %.250s is not installed.
cs:  %250s není nainstalován.

en:   %.250s is to be deconfigured.
cs:   %.250s bude dekonfigurován.

en:   %.250s is to be installed, but is version %.250s.
cs:   %.250s bude nainstalován, ale je verze %.250s.

en:   %.250s is to be removed.
cs:   %.250s bude odstraňen.

en:   %.250s is unpacked, but has never been configured.
cs:   %.250s je rozbalen, ale ještě nebyl zkonfigurován.

en:   %.250s is unpacked, but is version %.250s.
cs:   %.250s je rozbalen, ale je verze %.250s.

en:   %.250s latest configured version is %.250s.
cs:   %.250s poslední zkonfigurovaná verze je %.250s.

en:   %.250s provides %.250s and is %s.
cs:   %.250s poskytuje %.250s a je %s.

en:   %.250s provides %.250s and is to be installed.
cs:   %.250s poskytuje %.250s a bude nainstalován.

en:   %.250s provides %.250s but is %s.
cs:   %.250s poskytuje %.250s, ale je %s.

en:   %.250s provides %.250s but is to be deconfigured.
cs:   %.250s poskytuje %.250s, ale bude dekonfigurován.

en:   %.250s provides %.250s but is to be removed.
cs:   %.250s poskytuje %.250s, ale bude odstraněn.

en:   -- %d%%, press
cs:   -- %d%%, stiskněte

en:   Package
cs:   Balík

en:   Version of
cs:   verze balíku

en:  %7ld bytes, %5d lines   %c  %-20.127s %.127s
cs:  %7ld bajtů, %5d řádků   %c  %-20.127s %.127s

en:  %d in %s:
cs:  %d v %s:

en:  %d packages, from the following sections:
cs:  %d balíků z následujících sekcí:

en:  %s (%lu bytes)
cs:  %s (%lu bajtů)

en:  %s (not a plain file)
cs:  %s (není obyčejným souborem)

en:  (actually `%s')
cs:  (vlastně `%s')

en:  (alphabetically)
cs:  (abecedně)

en:  (avail., priority)
cs:  (dostup., priorita)

en:  (avail., section)
cs:  (dostup., sekce)

en:  (by availability)
cs:  (podle dostupnosti)

en:  (by priority)
cs:  (podle priority)

en:  (by section)
cs:  (podle sekce)

en:  (by status)
cs:  (podle stavu)

en:  (package:
cs:  (balík:

en:  (status, priority)
cs:  (stav, priorita)

en:  (status, section)
cs:  (stav, sekce)

en:  --licence for copyright and license details.
cs:  --licence získáte více informací.

en:  ==> Keeping old config file as default.
cs:  ==> Ponechávám starý konfigurační soubor jako standardní.

en:  ==> Package distributor has shipped an updated version.
cs:  ==> Distributor poskytl upravenou verzi.

en:  ==> Using current old file as you requested.
cs:  ==> Používám starý soubor podle přání.

en:  ==> Using new config file as default.
cs:  ==> Používám nový konfigurační soubor jako standardní.

en:  ==> Using new file as you requested.
cs:  ==> Používám nový soubor podle přání.

en:  The default action is to install the new version.
cs:  Implicitní akcí je instalace nové verze.

en:  The default action is to keep your current version.
cs:  Implicitní akcí je ponechání současné verze.

en:  [<option>] <command>
    Commands:
      -s|--status <package-name> ...      display package status details
      -p|--print-avail <package-name> ... display available version details
      -L|--listfiles <package-name> ...   list files `owned' by package(s)
      -l|--list [<pattern> ...]           list packages concisely
      -W|--show <pattern> ...             show information on package(s)
      -S|--search <pattern> ...           find package(s) owning file(s)
      --help | --version                  show this help / version number
      --licence                           print copyright licensing terms
    
    Options:
      --admindir=<directory>     Use <directory> instead of %s
      --showformat=<format>      Use alternative format for --show
    
    Format syntax:
      A format is a string that will be output for each package. The format
      can include the standard escape sequences \n (newline), \r (carriage
      return) or \\ (plain backslash). Package information can be included
      by inserting variable references to package fields using the ${var[;width]}
      syntax. Fields will be right-aligned unless the width is negative in which
       case left aligenment will be used.
cs:  [<volba>] <příkaz>
    Příkazy:
      -s|--status <jméno-balíku> ...      zobrazí podrobný stav balíku
      -p|--print-avail <jméno-balíku> ... zobrazí dostupné verze balíku
      -L|--listfiles <jméno-balíku> ...   vypíše soubory 'vlastněné' balíkem
      -l|--list [<vzor> ...]              vypíše balíky ve zhuštěném tvaru
      -W|--show <vzor> ...                zobrazí informace o balíku
      -S|--search <vzor> ...              najde balík(y) vlastnící soubor(y)
      --help | --version                  zobrazí tuto nápovědu / verzi
      --licence                           zobrazí licenční ujednání
    
    Volby:
      --admindir=<adresář>       Místo %s použije <adresář>
      --showformat=<formát>      Pro --show použije alternativní formát
    
    Formát:
      Formát je řetězec, který bude vytištěn pro každý balík. Formát může
      obsahovat standardní escape sekvence \n (nový řádek), \r (návrat
      vozíku) nebo \\ (lomítko). Informace o balíku můžete zahrnout pomocí
      odkazů na různá pole balíku dle vzoru ${proměnná[;šířka]}.
      Pole budou zarovnaná napravo, záporná šířka je zarovná vlevo.

en:  and
cs:  a

en:  conflicts with
cs:  je v konfliktu s

en:  depends on
cs:  závisí na

en:  does not appear to be available
cs:  není k dispozici

en:  enhances
cs:  rozšiřuje

en:  is not configured yet.
cs:  ještě není zkonfigurován.

en:  is not installed.
cs:  není nainstalován.

en:  is to be removed.
cs:  bude odstraněn.

en:  mark:+/=/- terse:v help:?
cs:  znač:+/=/- struč:v pomoc:?

en:  mark:+/=/- verbose:v help:?
cs:  znač:+/=/- podrob:v pomoc:?

en:  new debian package, version %s.
     size %ld bytes: control archive= %zi bytes.
cs:  nový formát balíku, verze %s.
     velikost %ld bajtů, řídící archiv= %zi bajtů.

en:  old debian package, version %s.
     size %ld bytes: control archive= %zi, main archive= %ld.
cs:  starý debianí balík, verze %s.
     velikost %ld bajtů: kontrolní archiv= %zi, hlavní archiv= %ld.

en:  on system is
cs:  v systému je

en:  or
cs:  nebo

en:  package `%.255s'
cs:  balíku `%.255s'

en:  pre-depends on
cs:  před-závisí na

en:  recommends
cs:  doporučuje

en:  suggests
cs: navrhuje

en:  terse:v help:?
cs:  struč:v pomoc:?

en:  to: %s
cs:  na: %s

en:  verbose:v help:?
cs:  podrob:v pomoc:?

en:  which provides
cs: , který poskytuje

en: !Bug!
cs: !Chyba!

en: %-*s %s%s%s;  %s (was: %s).  %s
cs: %-*s %s%s%s; %s (bylo: %s). %s

en: %d errors in control file
cs: %d chyb v souboru control

en: %d expected program(s) not found on PATH.
    NB: root's PATH should usually contain /usr/local/sbin, /usr/sbin and /sbin.
cs: %d očekávaných programů nenalezeno v PATH.
    NB: cesta pro uživatele root by měla obsahovat /usr/local/sbin, /usr/sbin
     a /sbin.

en: %d files and directories currently installed.)
cs: nyní je nainstalováno %d souborů a adresářů.)

en: %d requested control components are missing
cs: Chybí vyžadované kontrolní části (celkem %d)

en: %s %s packages
cs: %s %s balíky

en: %s %s packages in section %s
cs: %s %s balíky v sekci %s

en: %s %s packages without a section
cs: %s %s bez uvedené sekce

en: %s (subprocess): %s
cs: %s (podproces): %s

en: %s - warning: downgrading %.250s from %.250s to %.250s.
cs: %s - varování: instaluji starší verzi %.250s z %.250s na %.250s.

en: %s debugging option, --debug=<octal> or -D<octal>:
    
     number  ref. in source   description
          1   general           Generally helpful progress information
          2   scripts           Invocation and status of maintainer scripts
         10   eachfile          Output for each file processed
        100   eachfiledetail    Lots of output for each file processed
         20   conff             Output for each configuration file
        200   conffdetail       Lots of output for each configuration file
         40   depcon            Dependencies and conflicts
        400   depcondetail      Lots of dependencies/conflicts output
       1000   veryverbose       Lots of drivel about eg the dpkg/info directory
       2000   stupidlyverbose   Insane amounts of drivel
    
    Debugging options are be mixed using bitwise-or.
    Note that the meanings and values are subject to change.
cs: %s ladící přepínače, --debug=<osmičkově> nebo -D<osmičkově>:
    
      číslo   odkaz do zdroj.   popis
          1   general           Hlavní užitečné informace o zpracovávání
          2   scripts           Spuštění a stav správce skriptů
         10   eachfile          Výstup pro každý zpracovávaný soubor
        100   eachfiledetail    Více informací pro každý zpracovávaný soubor
         20   conff             Výstup pro každý konfigurační soubor
        200   conffdetail       Více informací pro každý konfigurační soubor
         40   depcon            Závislosti a konflikty
        400   depcondetail      Více o závislostech a konfliktech
       1000   veryverbose       Více informací o zpracovávání dpkg/info adresáře
       2000   stupidlyverbose   Šílené množství informací zpracovávání
    
    Ladící přepínače mohou být mixovány použitím binárního OR.
    Poznámka: významy a hodnoty se mohou často měnit.

en: %s for more
cs: %s pro zobrazení další informace

en: %s forcing options - control behaviour when problems found:
      warn but continue:  --force-<thing>,<thing>,...
      stop with error:    --refuse-<thing>,<thing>,... | --no-force-<thing>,...
     Forcing things:
      all                    Set all force options
      auto-select [*]        (De)select packages to install (remove) them
      downgrade [*]          Replace a package with a lower version
      configure-any          Configure any package which may help this one
      hold                   Process incidental packages even when on hold
      bad-path               PATH is missing important programs, problems likely
      not-root               Try to (de)install things even when not root
      overwrite              Overwrite a file from one package with another
      overwrite-diverted     Overwrite a diverted file with an undiverted version
      bad-verify             Install a package even if it fails authenticity check
      depends-version [!]    Turn dependency version problems into warnings
      depends [!]            Turn all dependency problems into warnings
      confnew [!]            Always use the new config files, don't prompt
      confold [!]            Always use the old config files, don't prompt
      confdef [!]            Use the default option for new config files if one
                             is available, don't prompt. If no default can be found,
                             you will be prompted unless one of the confold or
                             confnew options is also given
      confmiss [!]           Always install missing config files
      conflicts [!]          Allow installation of conflicting packages
      architecture [!]       Process even packages with wrong architecture
      overwrite-dir [!]      Overwrite one package's directory with another's file
      remove-reinstreq [!]   Remove packages which require installation
      remove-essential [!]   Remove an essential package
    
    WARNING - use of options marked [!] can seriously damage your installation.
    Forcing options marked [*] are enabled by default.
cs: %s donucovací přepínače - ovládají chování při vzniku potíží:
      varuje, ale pokračuje:  --force-<co>,<co>,...
      zastaví s chybou:       --refuse-<co>,<co>,... | --no-force-<co>,...
     Donucovací akce:
      all                      Nastaví všechny donucovací volby
      auto-select [*]          (Od)vybere balíky k nainstalování (odstranění)
      downgrade [*]            Nahradí balík starší verzí
      configure-any            Nakonfiguruje všechny balíky, které mohou tomuto
                               balíku pomoci
      hold                     Zpracuje balíky, i když jsou `hold'
      bad-path                 v PATH chybí důležité programy, což způsobuje
                               problémy
      not-root                 Zkusí (od|na)instalovat balík, i když není root
      overwrite                Přepisuje soubory patřící jinému balíku
      overwrite-diverted       Přepíše odsunuté soubory normální verzí
      bad-verify               Nainstaluj balík, i když selže kontrola autenticity
      depends-version [!]      Změní problémy se závislostmi verzí na varování
      depends [!]              Změní všechny problémy se závislostmi na varování
      confnew [!]              Vždy použije nový konfigurační soubor, bez dotazu
      confold [!]              Vždy použije starý konfigurační soubor, bez dotazu
      confdef [!]              Použije implicitní volbu pro nové konfigurační
                                soubory, pokud existuje, neptá se. Pokud žádná
                                implicitní volba neexistuje, budete dotázán, ale
                                pouze pokud nebyly zadány přepínače confold nebo
                                confnew
      confmiss [!]             Vždy nainstaluje chybějící konfigurační soubory
      conflicts [!]            Povolí nainstalování balíku kolidujícího balíku
      architecture [!]         Zpracuje i balík s jinou architekturou
      overwrite-dir [!]        Přepíše adresář balíku souborem z jiného balíku
      remove-reinstreq [!]     Odstraní balík, který vyžaduje přeinstalování
      remove-essential [!]     Odstraní nezbytný balík
    
    VAROVÁNÍ - použití označených [!] přepínačů může vážně poškodit instalaci.
    Implicitně zapnuté donucovací volby jsou označeny [*].

en: %s is missing
cs: %s chybí

en: %s is not properly installed - ignoring any dependencies on it.
cs: balík %s není správně nainstalován - ignoruji všechny závislosti na něm.

en: %s packages in section %s
cs: %s balíky v sekci %s

en: %s packages without a section
cs: %s balíky bez uvedené sekce

en: %s to go back
cs: %s pro návrat zpět

en: %s, in file `%.255s' near line %d
cs: %s, v souboru `%.255s' okolo řádku %d

en: %s:
        Part format version:            %s
        Part of package:                %s
            ... version:                %s
            ... MD5 checksum:           %s
            ... length:                 %lu bytes
            ... split every:            %lu bytes
        Part number:                    %d/%d
        Part length:                    %zi bytes
        Part offset:                    %lu bytes
        Part file size (used portion):  %lu bytes
cs: %s:
        Verze formátu části:            %s
        Část balíku:                    %s
          ... verze:                    %s
          ... MD5 součet:               %s
          ... délka:                    %lu bajtů
          ... děleno každých:           %lu bajtů
        Číslo části:                    %d/%d
        Délka části:                    %zi bajtů
        Offset části:                   %lu bajtů
        Velikost části (použitá část):  %lu bajtů

en: %s: %d of %d file(s) failed MD5 check
cs: %s: %d z %d souborů nevyhovělo MD5 testu

en: %s: MD5 check failed for '%s'
cs: %s: MD5 test nevyhověl soubor `%s'

en: %s: can't open %s
cs: %s: %s nelze otevřít

en: %s: compression
cs: %s: komprese

en: %s: decompression
cs: %s: dekomprese

en: %s: error processing %s (--%s):
     %s
cs: %s: chyba při zpracovávání %s (--%s):
     %s

en: %s: error reading %s
cs: %s: chyba při čtení %s

en: %s: error while cleaning up:
     %s
cs: %s: chyba při úklidu:
     %s

en: %s: failed to exec bzip2 %s
cs: %s: nelze spustit bzip2 %s

en: %s: failed to exec bzip2 -dc
cs: %s: nelze spustit bzip2 -dc

en: %s: failed to exec gzip %s
cs: %s: nelze spustit gzip %s

en: %s: failed to exec gzip -dc
cs: %s: nelze spustit gzip -dc

en: %s: internal bzip2 error: `%s'
cs: %s: vnitřní chyba bzipu2: `%s'

en: %s: internal bzip2 error: read(%i) != write(%i)
cs: %s: vnitřní chyba bzipu2: read(%i) != write(%i)

en: %s: internal bzip2 error: read: `%s'
cs: %s: vnitřní chyba bzipu2: čtení: `%s'

en: %s: internal bzip2 error: write: `%s'
cs: %s: vnitřní chyba bzipu2: zápis: `%s'

en: %s: internal gzip error: `%s'
cs: %s: vnitřní chyba gzipu: `%s'

en: %s: internal gzip error: read(%i) != write(%i)
cs: %s: vnitřní chyba gzipu: read(%i) != write(%i)

en: %s: internal gzip error: read: `%s'
cs: %s: vnitřní chyba gzipu: čtení: `%s'

en: %s: internal gzip error: write: `%s'
cs: %s: vnitřní chyba gzipu: zápis: `%s'

en: %s: no files checked
cs: %s: žádné soubory zkontrolovány

en: %s: unrecognized line
cs: %s: nerozpoznaný řádek

en: %s:%d: internal error `%s'
cs: %s:%d: vnitřní chyba `%s'

en: ' package archive backend version
cs: ' verze

en: ' package management program query tool
cs: ' program pro správu balíků

en: ' package management program version
cs: ' program pro správu balíků verze

en: (It left a coredump.)
cs: (Byl zanechán coredump.)

en: (Noting disappearance of %s, which has been completely replaced.)
cs: (Poznamenávám zmizení balíku %s, který byl úplně nahrazen.)

en: (Reading database ...
cs: (Čtu databázi ...

en: (no `control' file in control archive!)
cs: (soubor `control' chybí v řídícím archivu!)

en: (no clientdata)
cs: (žádná klientská data)

en: (no description available)
cs: (popis není k dispozici)

en: (total %lu bytes)
cs: (celkem %lu bajtů)

en: * Highlight: One line in the package list will be highlighted.  It indicates
      which package(s) will be affected by presses of `+', `-' and `_'.
    
    * The dividing line in the middle of the screen shows a brief explanation of
      the status of the currently-highlighted package, or a description of which
      group is highlighted if a group line is.  If you don't understand the
      meaning of some of the status characters displayed, go to the relevant
      package and look at this divider line, or use the `v' key for a verbose
      display (press `v' again to go back to the terse display).
    
    * The bottom of the screen shows more information about the
      currently-highlighted package (if there is only one).
    
      It can show an extended description of the package, the internal package
      control details (either for the installed or available version of the
      package), or information about conflicts and dependencies involving the
      current package (in conflict/dependency resolution sublists).
    
      Use the `i' key to cycle through the displays, and `I' to hide the
      information display or expand it to use almost all of the screen.
cs: * Zvýraznění: Jeden řádek v seznamu balíků je zvýrazněn. Ten určuje, který
      balík (balíky) bude ovlivněn stiskem `+', `-' nebo `_'.
    
    * Oddělující řádek uprostřed obrazovky stručně zobrazuje stav aktuálně
      zvýrazněného balíku nebo popis zvýrazněné skupiny. Jestliže nerozumíte
      významu některého ze zobrazených znaků, přejděte na odpovídající balík a
      a podívejte se na oddělující řádek nebo použijte klávesu `v' pro podrobné
      zobrazení (dalším stiskem `v' se vrátíte ke stručnému zobrazení).
    
    * Spodní část obrazovky zobrazuje více informací o aktuálně zvýrazněném
      balíku (je-li pouze jeden takový).
    
      Může zobrazovat podrobnější popis balíku, podrobnosti o interním stavu
      balíku (pro instalovanou nebo dostupnou verzi balíku) nebo informaci
      o konfliktech a závislostech ovlivňujících aktuální balík (v podseznamu pro
      řešení konfliktů a závislostí).
    
      Druh zobrazených informací můžete cyklicky měnit klávesou `i', klávesou `I'
      pak můžete schovat nebo roztáhnout část obrazovky s informacemi.

en: -%c option does not take a value
cs: přepínač -%c musí být zadán bez argumentu

en: -%c option takes a value
cs: přepínač -%c vyžaduje argument

en: --%s --pending does not take any non-option arguments
cs: --%s --pending nemá žádný volitelný argument

en: --%s --recursive needs at least one path argument
cs: --%s --recursive potřebuje alespoň jednu cestu

en: --%s needs a .deb filename argument
cs: --%s potřebuje jméno .deb souboru

en: --%s needs a target directory.
    Perhaps you should be using dpkg --install ?
cs: --%s potřebuje cílový adresář.
    Nechtěli jste použít dpkg --install ?

en: --%s needs at least one package archive file argument
cs: --%s potřebyje jako argument alespoň jeden soubor s balíkem

en: --%s needs at least one package name argument
cs: --%s potřebuje alespoň jedno jméno balíku

en: --%s needs exactly one Packages file argument
cs: --%s potřebuje právě jedno jméno souboru Packages

en: --%s option does not take a value
cs: přepínač --%s musí být zadán bez argumentu

en: --%s option takes a value
cs: přepínač --%s vyžaduje argument

en: --%s takes at most two arguments (.deb and directory)
cs: --%s potřebuje nejvýše dva parametry (.deb a adresář)

en: --%s takes no arguments
cs: --%s musí být zadán bez argumentu

en: --%s takes only one argument (.deb filename)
cs: --%s potřebuje jen jeden parametr (jméno .deb souboru)

en: --assert-* does not take any arguments
cs: --assert-* musí být zadán bez argumentu

en: --audit does not take any arguments
cs: --audit musí být zadán bez argumentu

en: --auto requires exactly one part file argument
cs: --auto potřebuje jméno právě jednoho souboru

en: --auto requires the use of the --output option
cs: --auto vyžaduje použití přepínače --output

en: --build needs a directory argument
cs: --build potřebuje jméno adresáře

en: --build takes at most two arguments
cs: --build potřebuje nejvýše dva parametry

en: --command-fd only takes 1 argument
cs: --command-fd vyžaduje pouze jeden parametr

en: --command-fd takes 1 argument, not 0
cs: --command-fd vyžaduje jeden parametr

en: --compare-versions bad relation
cs: --compare-versions špatná relace

en: --compare-versions takes three arguments: <version> <relation> <version>
cs: --compare-version potřebuje tři parametry: <verze> <vztah> <verze>

en: --contents takes exactly one argument
cs: --contents vyžaduje právě jeden parametr

en: --debug requires an octal argument
cs: --debug vyžaduje oktalový parametr

en: --forget-old-unavail takes no arguments
cs: --forget-old-unavail musí být zadán bez argumentu

en: --ignore-depends requires a legal package name. `%.250s' is not; %s
cs: --ignore-depends potřebuje platné jméno balíku, což `%250s' není; %s

en: --info requires one or more part file arguments
cs: --info potřebuje jeden nebo více jmen částí souboru

en: --join requires one or more part file arguments
cs: --join potřebuje jména částí souboru jako parametr

en: --listq does not take any arguments
cs: --listq musí být zadán bez argumentu

en: --predep-package does not take any argument
cs: --predep-package musí být zadán bez argumentu

en: --print-architecture does not take any argument
cs: --print-architecture musí být zadán bez argumentu

en: --print-installation-architecture does not take any argument
cs: --print-installation-architecture musí být zadán bez argumentu

en: --search needs at least one file name pattern argument
cs: --search potřebuje alespoň jednu souborovou masku

en: --set-selections does not take any argument
cs: --set-selections musí být zadán bez argumentu

en: --split needs a source filename argument
cs: --split potřebuje jméno souboru

en: --split takes at most a source filename and destination prefix
cs: --split potřebuje nejvýše jméno souboru a začátek cílové cesty

en: --yet-to-unpack does not take any arguments
cs: --yet-to-unpack musí být zadán bez argumentu

en: ; however:
cs: ; avšak:

en: <none>
cs: <žádná>

en: <unknown>
cs: <neznámo>

en: Abbrev.
cs: Zkratka

en: Abort - quit without making changes
cs: Vyskočení - ukončení bez provedení změn

en: Access method `%s'.
cs: Přístupová metoda `%s'.

en: All
cs: Všechny

en: All packages
cs: Všechny balíky

en: Attributes:
cs: Atributy:

en: Authenticating %s ...
cs: Kontroluji autenticitu %s ...

en: Avail.ver
cs: Dostup.ver

en: Available
cs: Dostupné

en: Available packages (not currently installed)
cs: Dostupné balíky (momentálně nenainstalované)

en: Broken
cs: Poškozené

en: Brokenly installed packages
cs: Chybně nainstalované balíky

en: Choose the access method to use.
cs: Volba přístupové metody.

en: Closing brace missing in format
cs: Ve formátu chybí uzavírací závorka

en: Colours:
cs: Barvy:

en: Command:
      -b|--build <directory> [<deb>]    build an archive.
      -c|--contents <deb>               list contents.
      -I|--info <deb> [<cfile>...]      show info to stdout.
      -W|--show <deb>                   show information on package(s)
      -f|--field <deb> [<cfield>...]    show field(s) to stdout.
      -e|--control <deb> [<directory>]  extract control info.
      -x|--extract <deb> <directory>    extract files.
      -X|--vextract <deb> <directory>   extract & list files.
      --fsys-tarfile <deb>              output filesystem tarfile.
      -h|--help                         display this message.
      --version | --licence             show version/licence.
    
    <deb> is the filename of a Debian format archive.
    <cfile> is the name of an administrative file component.
    <cfield> is the name of a field in the main `control' file.
    
    Options:
      --showformat=<format>      use alternative format for --show
      -D                         enable debugging output
      --old, --new               select archive format
      --nocheck                  suppress control file check (build bad package).
      -z# to set the compression when building
      -Z<type>                   set the compression type to use when building.
                                 allowed values: gzip, bzip2, none
    
    Format syntax:
      A format is a string that will be output for each package. The format
      can include the standard escape sequences \n (newline), \r (carriage
      return) or \\ (plain backslash). Package information can be included
      by inserting variable references to package fields using the ${var[;width]}
      syntax. Fields will be right-aligned unless the width is negative in which
       case left alignment will be used. 
    
    Use `dpkg' to install and remove packages from your system, or
    `dselect' for user-friendly package management.  Packages unpacked
    using `dpkg-deb --extract' will be incorrectly installed !
cs: Příkaz:
      -b|--build <adresář> [<deb>]     Vytvoří archiv.
      -c|--contents <deb>              Vypíše obsah.
      -I|--info <deb> [<csoubor>...]   Vypíše informace na standardní výstup.
      -W|--show <deb>                  Vypíše informace o balíku
      -f|--field <deb> [<cpoložka>...] Vypíše položku na standardní výstup.
      -e|--control <deb> [<adresář>]   Rozbalí řídící informace.
      -x|--extract <deb> <adresář>     Rozbalí soubory.
      -X|--vextract <deb> <adresář>    Rozbalí a vypíše soubory.
      --fsys-tarfile <deb>             Vypíše tar se soubory.
      -h|--help                        Vypíše tuto nápovědu.
      --version | --licence            Vypíše verzi/licenci.
    
    <deb> je jméno debianího archivu.
    <csoubor> je jméno řídícího souboru.
    <cpoložka> je název položky v hlavním `control' souboru.
    
    Přepínače:
      --showformat=<formát>     Použije alternativní formát pro --show.
      -D                        Povolí ladící výpisy.
      --old, --new              Nastaví formát archivu.
      --nocheck                 Potlačí kontrolu souboru control (vytváření
                                chybného balíku).
      -z#                       Při vytváření nastaví kompresi.
      -Z<typ>                   Při vytváření nastaví typ komprese.
                                Povolené hodnoty: gzip, bzip2, none
    
    Formát:
      Formát je řetězec, který bude vytištěn pro každý balík. Formát může
      obsahovat standardní escape sekvence \n (nový řádek), \r (návrat
      vozíku) nebo \\ (lomítko). Informace o balíku můžete zahrnout pomocí
      odkazů na různá pole balíku dle vzoru ${proměnná[;šířka]}.
      Pole budou zarovnaná napravo, záporná šířka je zarovná vlevo.
    
    Použijte buď `dpkg' k nainstalování a odinstalování balíku ze systému, nebo
    `dselect' pro přívětivou správu balíčků. Balíky rozbalené pomocí
    `dpkg-deb --extract' nebudou správně nainstalované!

en: Configure any packages that are unconfigured.
cs: Konfigurace všech nezkonfigurovaných balíků.

en: Configured-Version for package with inappropriate Status
cs: Configured-Version pro balík s neodpovídajícím Stavem

en: Contrib
cs: Dodatečné

en: Copyright (C) 1994-1996 Ian Jackson.  This is free software; see the
    GNU General Public Licence version 2 or later for copying conditions.
    There is NO warranty.  See dpkg-split --licence for details.
cs: Copyright (C) 1994-1996 Ian Jackson. Toto je volně šiřitelné programové
    vybavení; podrobnosti o pravidlech kopírování naleznete v Obecné veřejné
    licenci GNU (GNU General Public Licence) verze 2 nebo pozdější. Toto
    programové vybavení je absolutně bez záruky. Použitím dpkg-split --licence
    získáte více informací.

en: Ctb
cs: Dod

en: Cycle through information displays
cs: Cyklí po obrazovkách s informacemi

en: De-configuring %s, so that we can remove %s ...
cs: Dekonfiguruji %s, aby mohl být odstraněn %s ...

en: Debian GNU/Linux `dpkg-split' package split/join tool; version
cs: Debian GNU/Linux `dpkg-split' - nástroj na dělení/slučování balíků;
     verze

en: Debian `%s' package handling frontend.
cs: Debian `%s' rozhraní pro správu balíků.

en: Deleted %s.
cs: Smazán %s.

en: Dependency/conflict resolution - introduction.
    
    One or more of your choices have raised a conflict or dependency problem -
    some packages should only be installed in conjunction with certain others, and
    some combinations of packages may not be installed together.
    
    You will see a sub-list containing the packages involved.  The bottom half of
    the display shows relevant conflicts and dependencies; use `i' to cycle between
    that, the package descriptions and the internal control information.
    
    A set of `suggested' packages has been calculated, and the initial markings in
    this sub-list have been set to match those, so you can just hit Return to
    accept the suggestions if you wish.  You may abort the change(s) which caused
    the problem(s), and go back to the main list, by pressing capital `X'.
    
    You can also move around the list and change the markings so that they are more
    like what you want, and you can `reject' my suggestions by using the capital
    `D' or `R' keys (see the keybindings help screen).  You can use capital `Q' to
    force me to accept the situation currently displayed, in case you want to
    override a recommendation or think that the program is mistaken.
    
    Press <space> to leave help and enter the sub-list; remember: press `?' for help.
cs: Úvod do řešení závislostí a konfliktů.
    
    Jedna nebo více z vašich voleb způsobila konflikt nebo problém se závislostmi
    - některé balíky mohou být instalovány pouze spolu s některými dalšími a jiné
    balíky zase naopak nemohou být instalovány společně.
    
    Zobrazí se vám podseznam obsahující balíky, jichž se problém týká. Spodní část
    obrazovky ukazuje odpovídající konflikty a závislosti; použijte `i' pro
    cyklení mezi nimi, popisy balíků a interními administrativními informacemi.
    
    Je určena množina `navržených' balíků a počáteční značky v podseznamu jsou
    nastaveny tak, aby jí odpovídaly, takže můžete jednoduše tento návrh
    akceptovat stiskem klávesy Enter. Můžete také zrušit změny, které problém
    způsobily a vrátit se do hlavního seznamu stiskem velkého `X'.
    
    Po seznamu se samozřejmě můžete pohybovat a změnit značky, aby lépe
    odpovídaly vaší představě a můžete zamítnout můj návrh stiskem velkého `D'
    nebo `R' (viz nápověda ke klávesám). Jestliže nechcete respektovat
    doporučení nebo máte pocit, že doporučení programu je chybné, můžete mě
    donutit akceptovat aktuálně zobrazené nastavení stiskem velkého `Q'.
    
    Klávesou <mezera> opustíte nápovědu a dostanete se do podseznamu.
    Nezapomeňte: nápovědu získáte stiskem `?'.

en: Description
cs: Popis

en: Desired=Unknown/Install/Remove/Purge/Hold
    | Status=Not/Installed/Config-files/Unpacked/Failed-config/Half-installed
    |/ Err?=(none)/Hold/Reinst-required/X=both-problems (Status,Err: uppercase=bad)
cs: Požadované=Neznámé/Instalovat/Odinstalovat/Odstranit/Nechat
    | Stav=Ne/Instalován/Konfigurační soubory/Rozbalen/Nezkonfigurován/Nekompletní
    | instalace
    |/ Chyba?=(nic)/Nechat/Nutná přeinstalace/X=oba problémy (Stav,Chyba: velké písmeno=chyba)

en: Display, part 1: package listing and status chars
cs: Zobrazení, část 1: seznam balíků a stavové znaky

en: Display, part 2: list highlight; information display
cs: Zobrazení, část 2: zvýraznění; informační obrazovka

en: Don't forget to foreground (`fg') this process when you're done !
cs: Nezapoměňte přepnout tento proces na popředí (`fg') až zkončíte!

en: EOF after field name `%.*s'
cs: konec souboru za položkou `%.*s'

en: EOF before option name start
cs: EOF před začátkem jména volby

en: EOF before summary
cs: EOF před přehledem

en: EOF before value of field `%.*s' (missing final newline)
cs: EOF před hodnotou v položce `%.*s' (chybí závěrečný konec řádku)

en: EOF during value of field `%.*s' (missing final newline)
cs: EOF při čtení položky `%.*s' (chybějící závěrečný konec řádku)

en: EOF in index string
cs: EOF v indexovém řetězci

en: EOF in option name
cs: EOF ve jméně volby

en: EOF in summary - missing newline
cs: EOF v přehledu - chybějící nový řádek

en: EOF on stdin at conffile prompt
cs: EOF na stdin při otázce na konfigurační soubor

en: Error
cs: Chyba

en: Error allocating memory for cfgfilename
cs: Chyba při alokaci paměti pro cfgfilename

en: Error in format
cs: Chyba ve formátu

en: Error:
cs: Chyba:

en: Errors were encountered while processing:
cs: Při zpracování nastaly chyby:

en: FAILED
cs: CHYBNÝ

en: File `%.250s' is not part of a multipart archive.
cs: Soubor `%.250s' není částí rozděleného archivu.

en: Go to end of list
cs: Na konec seznamu

en: Go to top of list
cs: Na začátek seznamu

en: Help information is available under the following topics:
cs: Nápověda je dostupná pro následující témata:

en: Help:
cs: Nápověda:

en: Imp
cs: Důl

en: Important
cs: Důležité

en: Information about %d package(s) was updated.
cs: Byly aktualizovány informace o %d balících.

en: Install and upgrade wanted packages.
cs: Instalace a aktualizace vybraných balíků.

en: Installed
cs: Nainstalované

en: Installed packages
cs: Nainstalované balíky

en: Installed?
cs: Nainstalován?

en: Installing new version of config file %s ...
cs: Instaluji novou verzi konfiguračního souboru %s ...

en: Internal error, compress_type `%i' unknown!
cs: Vnitřní chyba, neznámý compress_type `%i'!

en: Introduction to conflict/dependency resolution sub-list
cs: Úvod do práce s podseznamem pro řešení problémů s konflikty a závislostmi

en: Introduction to method selection display
cs: Úvod do výběru přístupové metody

en: Introduction to package selections
cs: Úvod do práce se seznamem balíků

en: Introduction to read-only package list browser
cs: Úvod do prohlížeče seznamu balíků (přístup pouze pro čtení)

en: Invalid %s `%s'
cs: Neplatné %s `%s'

en: Junk files left around in the depot directory:
cs: Přebytečné soubory ponechánu v odkladišti:

en: Keystrokes
cs: Funkce kláves

en: Keystrokes for method selection
cs: Klávesy pro volbu metody

en: MSDOS EOF (^Z) in field name `%.*s'
cs: MS-DOS EOF (^Z) ve položce `%.*s'

en: MSDOS EOF char in value of field `%.*s' (missing newline?)
cs: položka `%.*s' obsahuje MSDOS EOF znaky (chybějící nový řádek?)

en: Make highlight less specific
cs: Učiní zvýraznění méně specifickým

en: Make highlight more specific
cs: Učiní zvýraznění více specifickým

en: Mark package(s) for deinstall and purge
cs: Označení balíku(ů) pro odinstalaci a vyčištění

en: Mark package(s) for deinstallation
cs: Označení balíku(ů) pro odinstalaci

en: Mark package(s) for installation
cs: Označení balíku(ů) pro instalaci

en: Marked for
cs: Označen pro

en: More than one copy of package %s has been unpacked
     in this run !  Only configuring it once.
cs: Byla rozbalena více než jedna kopie balíku %s
     v tomto běhu ! Konfiguruji jen jednou.

en: Motion keys: Next/Previous, Top/End, Up/Down, Backwards/Forwards:
      Down-arrow, j         Up-arrow, k             move highlight
      N, Page-down, Space   P, Page-up, Backspace   scroll list by 1 page
      ^n                    ^p                      scroll list by 1 line
      t, Home               e, End                  jump to top/end of list
      u                     d                       scroll info by 1 page
      ^u                    ^d                      scroll info by 1 line
      B, Left-arrow         F, Right-arrow          pan display by 1/3 screen
      ^b                    ^f                      pan display by 1 character
    
    Mark packages for later processing:
     +, Insert  install or upgrade      =, H  hold in present state
     -, Delete  remove                  :, G  unhold: upgrade or leave uninstalled
     _          remove & purge config
                                                 Miscellaneous:
    Quit, exit, overwrite (note capitals!):       ?, F1 request help (also Help)
     Return  Confirm, quit (check dependencies)   i, I  toggle/cycle info displays
       Q     Confirm, quit (override dep.s)       o, O  cycle through sort options
     X, Esc  eXit, abandoning any changes made    v, V  change status display opts
       R     Revert to state before this list      ^l   redraw display
       U     set all to sUggested state             /   search (Return to cancel)
       D     set all to Directly requested state  n, \  repeat last search
cs: Posuny: Následující/Předchozí, Začátek/Konec, Nahoru/Dolů, Vzad/Vpřed:
      šipka dolů, j         šipka nahoru, k         posun zvýraznění
      N, Page-down, Space   P, Page-up, Backspace   posun seznamu o 1 stránku
      ^n                    ^p                      posun seznamu o 1 řádek
      t, Home               e, End                  skok na začátek/konec seznamu
      u                     d                       posun informací o 1 stránku
      ^u                    ^d                      posun informací o 1 řádek
      B, šipka doleva       F, šipka doprava        posun horiz. o 1/3 obrazovky
      ^b                    ^f                      posun horizontální o 1 znak
    
    Označení balíků pro pozdější zpracování:
     +, Insert  instalace nebo aktualizace =, H  podržení v aktuálním stavu
     -, Delete  odinstalace                :, G  puštění: aktual. n. nechá neinst.
     _          odinstalace a mazání konfigurace
                                                 Různé:
    Ukončení, provedení změn (velikost písmen!):  ?, F1 nápověda (také `Help')
     Return  potvrzení, ukončení (prověř. závis.) i, I  přepne/cyklí informace
       Q     potvrzení, ukončení (ign. závis.)    o, O  cyklí druhy řazení
     X, Esc  vyskočení, zapomenutí proved. změn   v, V  změna zobrazení stavu
       R     návrat do původního stavu             ^l   překreslí obrazovku
       U     nastavení všeho navrženého stavu       /   hlededá (Return zruší)
       D     nastavení všeho žádaného stavu       n, \  opakuje poslední hledání

en: Motion keys: Next/Previous, Top/End, Up/Down, Backwards/Forwards:
      n, Down-arrow         p, Up-arrow             move highlight
      N, Page-down, Space   P, Page-up, Backspace   scroll list by 1 page
      ^n                    ^p                      scroll list by 1 line
      t, Home               e, End                  jump to top/end of list
      u                     d                       scroll info by 1 page
      ^u                    ^d                      scroll info by 1 line
      B, Left-arrow         F, Right-arrow          pan display by 1/3 screen
      ^b                    ^f                      pan display by 1 character
    (These are the same motion keys as in the package list display.)
    
    Quit:
     Return, Enter    select this method and go to its configuration dialogue
     x, X             exit without changing or setting up the installation method
    
    Miscellaneous:
      ?, Help, F1      request help
     ^l                redraw display
      /                search (just return to cancel)
      \                repeat last search
cs: Posuny: Následující/Předchozí, Začátek/Konec, Nahoru/Dolů, Vzad/Vpřed:
      n, šipka dolů         p, šipka nahoru         posun zvýraznění
      N, Pg-down, mezerník  P, Pg-up, Backspace     posun seznamu o 1 stránku
      ^n                    ^p                      posun seznamu o 1 řádek
      t, Home               e, End                  skok na začátek/konec seznamu
      u                     d                       posun informací o 1 stránku
      ^u                    ^d                      posun informací o 1 řádek
      B, šipka doleva       F, šipka doprava        posun horiz. o 1/3 obrazovky
      ^b                    ^f                      posun horizontální o 1 znak
    (Jsou to ty samé posunovací klávesy jako v seznamu balíků.)
    
    Ukončení:
     Return, Enter    zvolí tuto metodu a přejde do jejího konfiguračního dialogu
     x, X             vyskočí beze změny nebo nastavení instalační metody
    
    Různé:
      ?, Help, F1      nápověda
     ^l                překreslí obrazovku
      /                hledá (zrušení stiskem Return)
      \                opakuje poslední hledání

en: Move down
cs: Posun dolů

en: Move up
cs: Posun nahoru

en: Name
cs: Název

en: New
cs: Nové

en: Newly available packages
cs: Nově dostupné balíky

en: No explanation available.
cs: Popis není k dispozici.

en: No packages found matching %s.
cs: %s nevyhovuje žádný balík.

en: Null colour specification
cs: Zadání prázdné barvy

en: Obsolete and local packages present on system
cs: Zastaralé a lokální balíky v systému

en: Obsolete/local
cs: Zastaralé/lokální

en: Old mark
cs: Stará značka

en: One requested control component is missing
cs: Jedna vyžadovaná kontrolní část chybí

en: Only exact versions may be used for Provides
cs: V položce Provides lze použít pouze přesné určení verse

en: Opt
cs: Vol

en: Optional
cs: Volitelné

en: Package
cs: Balík

en: Package %s is on hold, not touching it.  Use --force-hold to override.
cs: Balík %s je ve stavu hold, ponachávám. Použijte --force-hold k překonání.

en: Package %s listed more than once, only processing once.
cs: Balík %s specifikován více než jednou, zpracovávám pouze jednou.

en: Package %s was on hold, processing it anyway as you request
cs: Balík %s byl ve stavu hold, ale přesto bude provedena požadovaná akce

en: Package `%s' does not contain any files (!)
cs: Balík `%s' neobsahuje žádné soubory (!)

en: Package `%s' is not available.
cs: Balík `%s' není dostupný.

en: Package `%s' is not installed and no info is available.
cs: Balík `%s' není nainstalován a není dostupná žádná informace.

en: Package `%s' is not installed.
cs: Balík `%s' není nainstalován.

en: Package is in a very bad inconsistent state - you should
     reinstall it before attempting a removal.
cs: Balík je ve velmi špatném, nekonzistentním stavu - raději
     ho přeinstalujte před pokusem o odstranění.

en: Package is in a very bad inconsistent state - you should
     reinstall it before attempting configuration.
cs: Balík je ve velmi nekonzistentním stavu - před pokusem
    o konfiguraci by měl by být přeinstalován.

en: Package which in state not-installed has conffiles, forgetting them
cs: Balík, je ve stavu nenainstalovaný a má konfigurační soubory, vypouštím je

en: Packages not yet reassembled:
cs: Dosud nesestavené balíky:

en: Part %d of package %s filed (still want
cs: Část %d balíku %s naplněna (ještě potřebuji

en: Preparing to replace %s %s (using %s) ...
cs: Připravuji nahrazení %s %s (pomocí %s) ...

en: Press <enter> to continue.
cs: Pokračujte stiskem klávesy <enter>.

en: Press ? for help menu, . for next topic, <space> to exit help.
cs: Pro nápovědu stiskněte ?, pro další téma . a pro konec <mezeru>.

en: Press a key from the list above, <space> or `q' to exit help,
      or `.' (full stop) to read each help page in turn.
cs: Stiskněte klávesu ze seznamu výše, <mezeru> nebo `q' pro opuštění
      nápovědy nebo tečku pro postupné čtení všech stránek nápovědy.

en: Priority
cs: Priorita

en: Processing was halted because there were too many errors.
cs: Zpracování zastaveno, protože došlo k příliš mnoha chybám.

en: Purged
cs: Vyčištěné

en: Purged packages and those never installed
cs: Vyčištěné a nikdy nenainstalované balíky

en: Purging configuration files for %s ...
cs: Odstraňuji konfigurační soubory balíku %s ...

en: Quit dselect.
cs: Ukončení dselectu.

en: Quit without changing selected access method
cs: Ukončení beze změny zvolené přístupové metody

en: Quit, confirming without check
cs: Ukončení a potvrzení bez kontroly

en: Quit, confirming, and checking dependencies
cs: Ukončení, potvrzení a kontrola závislostí

en: Quit, rejecting conflict/dependency suggestions
cs: Ukončení, zamítnutí návrhů řešení konfliktů/závislostí

en: REINSTALL
cs: PŘEINSTALOVAT

en: Rec
cs: Dop

en: Recommended
cs: Doporučené

en: Recorded info about %s from %s.
cs: Zaznamenány informace o %s z %s.

en: Redraw display
cs: Překreslení obrazovky

en: Remove unwanted software.
cs: Odebrání nežádoucích balíků.

en: Removed
cs: Odstraněné

en: Removed and no longer available packages
cs: Odstraněné a již nedostupné balíky

en: Removed packages (configuration still present)
cs: Odstraněné balíky (konfigurace zatím zachována)

en: Removing %s ...
cs: Odinstalování balíku %s ...

en: Repeat last search.
cs: Zopakování posledního hledání

en: Replacing available packages info, using %s.
cs: Nahrazuji informace o přístupných balících z %s.

en: Replacing files in old package %s ...
cs: Nahrazuji soubory ve starém balíku %s ...

en: Req
cs: Vyž

en: Request help (cycle through help screens)
cs: Vyžání si nápovědy (cyklí po obrazovkách nápovědy)

en: Request which packages you want on your system.
cs: Výběr balíků pro instalaci a odinstalaci.

en: Required
cs: Vyžadované

en: Revert to directly requested state for all packages
cs: Návrat do požadovaných stavů pro všechny balíky

en: Revert to old state for all packages
cs: Návrat původního stavu pro všechny balíky

en: Revert to suggested state for all packages
cs: Návrat navrhovaného stavu pro všechny balíky

en: Screenparts:
cs: Části obrazovky:

en: Scroll backwards through help/information
cs: Rolování nápovědou/informacemi zpět

en: Scroll backwards through help/information by 1 line
cs: Posun v nápovědě/informacích o 1 zpět

en: Scroll backwards through list
cs: Posun v seznamu zpět

en: Scroll backwards through list by 1 line
cs: Posun v seznamu o 1 řádek zpět

en: Scroll onwards through help/information
cs: Rolování nápovědou/informacemi vpřed

en: Scroll onwards through help/information by 1 line
cs: Posun v nápovědě/informacích o 1 řádek vpřed

en: Scroll onwards through list
cs: Posun v seznamu vpřed

en: Scroll onwards through list by 1 line
cs: Posun v seznamu o 1 řádek vpřed

en: Search for ?
cs: Hledej řetězec:

en: Search for a package whose name contains a string
cs: Hledání balíku, jehož jméno obsahuje daný řetězec

en: Section
cs: Sekce

en: Select currently-highlighted access method
cs: Volba aktuálně vysvícené přístupové metody

en: Selecting previously deselected package %s.
cs: Instaluji balík %s.

en: Set your TERM variable correctly, use a better terminal,
    or make do with the per-package management tool
cs: Nastavte správně proměnnou TERM, použijte lepší terminál
    nebo použijte řádkový nástroj pro správu balíků

en: Setting up %s (%s) ...
cs: Nastavuji balík %s (%s) ...

en: Signal no.%d
cs: Signál číslo %d

en: Skipping deselected package %s.
cs: Přeskakuji balík %s.

en: Standard
cs: Standardní

en: Swap sort order priority/section
cs: Změna třídění podle priority/sekce

en: System error no.%d
cs: Systémová chyba číslo %d

en: Terminal does not appear to support cursor addressing.
cs: Zdá se, že terminál nepodporuje adresaci kurzoru.

en: Terminal does not appear to support highlighting.
cs: Zdá se, že terminál nepodporuje zvýrazňování.

en: The following packages are in a mess due to serious problems during
    installation.  They must be reinstalled for them (and any packages
    that depend on them) to function properly:
cs: Následující balíky se během instalace dostaly do problémů. Aby tyto balíky
    (a všechny na nich závislé) pracovaly správně, musí být přeinstalovány:

en: The following packages are only half configured, probably due to problems
    configuring them the first time.  The configuration should be retried using
    dpkg --configure <package> or the configure menu option in dselect:
cs: Následující balíky jsou částečně nakonfigurovány, pravděpodobně díky tomu,
    že je balík konfigurován poprvé. Konfigurace by měla být opakována použitím
    dpkg --configure <balík> nebo položkou konfigurace v programu dselect:

en: The following packages are only half installed, due to problems during
    installation.  The installation can probably be completed by retrying it;
    the packages can be removed using dselect or dpkg --remove:
cs: Následující balíky jsou instalovány pouze částečně, díky problémům při
    instalaci. Pravděpodobně může být instalace dokončena jejím opakováním;
    balíky mohou být odstraněny pomocí programu dselect nebo dpkg --remove:

en: The following packages have been unpacked but not yet configured.
    They must be configured using dpkg --configure or the configure
    menu option in dselect for them to work:
cs: Následující balíky byly rozbaleny, ale ještě nebyly zkonfigurovány.
    Tyto balíky musí být zkonfigurovány použitím dpkg --configure nebo vybráním
    položky konfigurace v menu dselectu:

en: The line you have highlighted represents many packages; if you ask to install, remove, hold, etc. it you will affect all the packages which match the criterion shown.
    
    If you move the highlight to a line for a particular package you will see information about that package displayed here.
    You can use `o' and `O' to change the sort order and give yourself the opportunity to mark packages in different kinds of groups.
cs: Zvýrazněný řádek reprezentuje mnoho balíků; požádáte-li o jejich instalaci, odinstalaci, podržení, atd., akce se aplikuje na všechny balíky, které odpovídají zobrazenému kritériu.
    
    Posunete-li zvýraznění na řádek konkrétního balíku, zobrazí se vám zde o něm informace.
    Pořadí třídění balíků lze změnit klávesami `o' a `O', což vám umožní označit balíky v různých typech skupin.

en: The top half of the screen shows a list of packages.  For each package you see
    four columns for its current status on the system and mark.  In terse mode (use
    `v' to toggle verbose display) these are single characters, from left to right:
    
     Error flag: Space - no error (but package may be in broken state - see below)
                  `R'  - serious error during installation, needs reinstallation;
     Installed state:   Space - not installed;
                         `*'  - installed;
                         `-'  - not installed but config files remain;
           packages in { `U'  - unpacked but not yet configured;
          these states { `C'  - half-configured (an error happened);
            are broken { `I'  - half-installed (an error happened).
     Old mark: what was requested for this package before presenting this list;
     Mark: what is requested for this package:
      `*': marked for installation or upgrade;
      `-': marked for removal, but any configuration files will remain;
      `=': on hold: package will not be processed at all;
      `_': marked for purge completely - even remove configuration;
      `n': package is new and has yet to be marked for install/remove/&c.
    
    Also displayed are each package's Priority, Section, name, installed and
    available version numbers (shift-V to display/hide) and summary description.
cs: Horní část obrazovky zobrazuje seznam balíků. Každý balík má čtyři sloupce
    se svým stavem v systému a značkou. Ve stručném režimu (do podrobného se
    přepnete stiskem klávesy  `v') jsou to jednotlivé znaky, zleva doprava:
    
     Příznak chyby: mezera - bez chyby (ale může být v chybném stavu - viz níže);
                     `R'   - vážná chyba při instalaci, vyžaduje reinstalaci;
     Stav instalace:  mezera - neinstalován;
                        `*'  - instalován;
                        `-'  - odinstalován, se zachovanými konfiguračními soubory;
             balíky v { `U'  - rozbalen, ale ještě nezkonfigurován;
       těchto stavech { `C'  - napůl zkonfigurován (nastala chyba);
          jsou chybné { `I'  - napůl nainstalován (nastala chyba).
     Stará značka: co bylo žádáno pro tento balík před vstupem do tohoto seznamu;
     Značka: co je žádáno pro tento balík:
       `*': označen pro instalaci nebo aktualizaci;
       `-': označen pro odinstalaci, ale nechť zůstanou konfigurační soubory;
       `=': podržen: balík nebude vůbec dotčen;
       `_': označen pro kompletní odstranění - včetně konfigurace;
       `n': balík je nový a musí být teprve označen pro instalaci/odinstalaci/atd.
    
    Pro každý balík se též zobrazuje jeho priorita, stav, jméno, stav instalace
    a dostupné verze (lze zobrazit/skrýt pomocí velkého `V') a stručný popis.

en: This is an essential package - it should not be removed.
cs: Toto je nezbytný balík - neměl by být odstraněn.

en: This is free software; see the GNU General Public Licence version 2 or
    later for copying conditions.  There is NO warranty.
    See
cs: Toto je svobodný software; podrobnosti o podmínkách kopírování naleznete
    v Obecné veřejné licenci GNU (GNU General Public Licence) verze 2 nebo
    novější. Toto programové vybavení je absolutně bez záruky.
    Použitím

en: This is free software; see the GNU General Public Licence version 2 or
    later for copying conditions. There is NO warranty.
    See dpkg-deb --licence for details.
cs: Toto je svobodný software; podrobnosti o podmínkách kopírování naleznete
    v Obecné veřejné licenci GNU (GNU General Public Licence) verze 2 nebo
    pozdější. Toto programové vybavení je absolutně bez záruky.
    Více informací získáte použitím dpkg-deb --licence.

en: Type `exit' when you're done.
cs: Po skončení napište `exit'.

en: Type dpkg --help for help about installing and deinstalling packages [*];
    Use dselect for user-friendly package management;
    Type dpkg -Dhelp for a list of dpkg debug flag values;
    Type dpkg --force-help for a list of forcing options;
    Type dpkg-deb --help for help about manipulating *.deb files;
    Type dpkg --licence for copyright licence and lack of warranty (GNU GPL) [*].
    
    Options marked [*] produce a lot of output - pipe it through `less' or `more' !
cs: Napište dpkg --help k získání nápovědy pro instalaci a odinstalaci balíků [*];
    Použijte dselect k přívětivé správě balíků;
    Napište dpkg -Dhelp pro seznam ladících hodnot dpkg;
    Napište dpkg --force-help k získání seznamu donucovacích přepínačů;
    Napište dpkg-deb --help k získání nápovědy o zacházení se soubory *.deb;
    Napište dpkg --licence pro licenční podmínky a neexistenci záruky
     (GNU GPL) [*].
    
    Volby označené [*] produkují obsáhlý výstup - použijte `less' nebo `more' !

en: Type dpkg-deb --help for help about manipulating *.deb files;
    Type dpkg --help for help about installing and deinstalling packages.
cs: Napište dpkg-deb --help k získání nápovědy k manipulaci s *.deb soubory;
    Napište dpkg --help k získání informací o instalování a odinstalování balíků.

en: Type dpkg-split --help for help.
cs: Napište dpkg-split --help pro získání nápovědy.

en: Type dselect --help for help.
cs: Napište dselect --help pro získání nápovědy.

en: Type md5sum --help for help.
cs: Napište md5sum --help pro získání nápovědy.

en: Unclassified
cs: Neklasifikované

en: Unpacking %s (from %s) ...
cs: Rozbaluji %s (z %s) ...

en: Unpacking replacement %.250s ...
cs: Rozbaluji náhradu %.250s ...

en: Up to date installed packages
cs: Aktuální nainstalované balíky

en: Up-to-date
cs: Aktuální

en: Update list of available packages, if possible.
cs: Aktualizace informací o dostupných balících.

en: Updated
cs: Aktualizované

en: Updated packages (newer version is available)
cs: Aktualizované balíky (je k dispozici nová verze)

en: Updating available packages info, using %s.
cs: Aktualizuji informace o přístupných balících z %s.

en: Usage:
cs: Použití:

en: Usage: 
      dpkg -i|--install      <.deb file name> ... | -R|--recursive <dir> ...
      dpkg --unpack          <.deb file name> ... | -R|--recursive <dir> ...
      dpkg -A|--record-avail <.deb file name> ... | -R|--recursive <dir> ...
      dpkg --configure              <package name> ... | -a|--pending
      dpkg -r|--remove | -P|--purge <package name> ... | -a|--pending
      dpkg --get-selections [<pattern> ...]    get list of selections to stdout
      dpkg --set-selections                    set package selections from stdin
      dpkg --update-avail <Packages-file>      replace available packages info
      dpkg --merge-avail <Packages-file>       merge with info from file
      dpkg --clear-avail                       erase existing available info
      dpkg --forget-old-unavail                forget uninstalled unavailable pkgs
      dpkg -s|--status <package-name> ...      display package status details
      dpkg -p|--print-avail <package-name> ... display available version details
      dpkg -L|--listfiles <package-name> ...   list files `owned' by package(s)
      dpkg -l|--list [<pattern> ...]           list packages concisely
      dpkg -S|--search <pattern> ...           find package(s) owning file(s)
      dpkg -C|--audit                          check for broken package(s)
      dpkg --print-architecture                print target architecture (uses GCC)
      dpkg --print-gnu-build-architecture      print GNU version of target arch
      dpkg --print-installation-architecture   print host architecture (for inst'n)
      dpkg --compare-versions <a> <rel> <b>    compare version numbers - see below
      dpkg --help | --version                  show this help / version number
      dpkg --force-help | -Dh|--debug=help     help on forcing resp. debugging
      dpkg --licence                           print copyright licensing terms
    
    Use dpkg -b|--build|-c|--contents|-e|--control|-I|--info|-f|--field|
     -x|--extract|-X|--vextract|--fsys-tarfile  on archives (type %s --help.)
    
    For internal use: dpkg --assert-support-predepends | --predep-package |
      --assert-working-epoch | --assert-long-filenames | --assert-multi-conrep
    
    Options:
      --admindir=<directory>     Use <directory> instead of %s
      --root=<directory>         Install on alternative system rooted elsewhere
      --instdir=<directory>      Change inst'n root without changing admin dir
      -O|--selected-only         Skip packages not selected for install/upgrade
      -E|--skip-same-version     Skip packages whose same version is installed
      -G|--refuse-downgrade      Skip packages with earlier version than installed
      -B|--auto-deconfigure      Install even if it would break some other package
      --no-debsig                Do no try to verify package signatures
      --no-act|--dry-run|--simulate
                                 Just say what we would do - don't do it
      -D|--debug=<octal>         Enable debugging - see -Dhelp or --debug=help
      --status-fd <n>            Send status change updates to file descriptor <n>
      --ignore-depends=<package>,... Ignore dependencies involving <package>
      --force-...                    Override problems - see --force-help
      --no-force-...|--refuse-...    Stop when problems encountered
      --abort-after <n>              Abort after encountering <n> errors
    
    Comparison operators for --compare-versions are:
     lt le eq ne ge gt       (treat empty version as earlier than any version);
     lt-nl le-nl ge-nl gt-nl (treat empty version as later than any version);
     < << <= = >= >> >       (only for compatibility with control file syntax).
    
    Use `dselect' or 'aptitude' for user-friendly package management.
cs: Použití: 
      dpkg -i|--install      <.deb soubor> ... | -R|--recursive <adr> ...
      dpkg --unpack          <.deb soubor> ... | -R|--recursive <adr> ...
      dpkg -A|--record-avail <.deb soubor> ... | -R|--recursive <adr> ...
      dpkg --configure              <jméno balíku> ... | -a|--pending
      dpkg -r|--remove | -P|--purge <jméno balíku> ... | -a|--pending
      dpkg --get-selections [<vzor> ...]      vypíše vybrané balíky na stdout
      dpkg --set-selections                   nastaví vybrané balíky ze stdin
      dpkg --update-avail <soubor Packages>   nahradí informace o dostupných
                                              balících
      dpkg --merge-avail <soubor Packages>    sloučí informace o dostupných balících
      dpkg --clear-avail                      zruší informace o balících
      dpkg --forget-old-unavail               zapomene nenainstalované nedostupné
                                              balíky
      dpkg -s|--status <název balíku> ...     zobrazí detailní stav balíku
      dpkg -p|--print-avail <název balíku> .  zobrazí informace o dostupné verzi
                                              balíku
      dpkg -L|--listfiles <název balíku> ...  vypíše soubory `vlastněné' balíkem
      dpkg -l|--list [<vzor> ...]             stručný seznam balíků
      dpkg -S|--search <vzor> ...             nalezne balík, který vlastní
                                              soubor(y)
      dpkg -C|--audit                         vyhledá porušené balíky
      dpkg --print-architecture               vypíše cílovou architekturu (pomocí GCC)
      dpkg --print-gnu-build-architecture     vypíše GNU verzi cílové architektury
      dpkg --print-installation-architecture  vypíše architekturu počítače (pro
                                              instalaci)
      dpkg --compare-versions <a> <rel> <b>   porovná čísla verzí - viz níže
      dpkg --help | --version                 vypíše tuto nápovědu / verzi
      dpkg --force-help | -Dh|--debug=help    nápověda pro force resp. ladění
      dpkg --licence                          vypíše licenční podmínky
    
    Použijte dpkg -b|--build|-c|--contents|-e|--control|-I|--info|-f|--field|
     -x|--extract|-X|--vextract|--fsys-tarfile  na archivy (napište %s --help.)
    
    Pro vnitřní potřebu: dpkg --assert-support-predepends | --predep-package |
      --assert-working-epoch | --assert-long-filenames | --assert-multi-conrep
    
    Přepínače:
      --admindir=<adresář>       Použije <adresář> místo %s
      --root=<adresář>           Nainstaluje do systému s jiným kořenovým adresářem
      --instdir=<adresář>        Změní instalační kořen bez změny admindir
      -O|--selected-only         Přeskočí balíky, které nejsou vybrány pro instalaci/aktualizaci
      -E|--skip-same-version     Neinstaluje znovu stejnou verzi balíku
      -G|--refuse-downgrade      Neinstaluje starší verze balíku
      -B|--auto-deconfigure      Nainstaluje balík, i když se poruší závislosti jiného
      --no-debsig                Nepokoušej se ověřit podpis balíku
      --no-act|--dry-run|--simulate
                                 Pouze vypisuje, co by se stalo, ale neprovádí se
      -D|--debug=<octal>         Povolí ladění - viz -Dhelp nebo --debug==help
      --status-fd <n>            Pošli změny stavu balíku na popisovač <n>
      --ignore-depends=<balík>,...   Ignoruje závislosti s <balíkem>
      --force-...                    Ignoruje problémy - viz --force-help
      --no-force-...|--refuse-...    Zastaví se při problémech
      --abort-after <n>              Zastaví po nalezení <n> chyb
    
    Operátory porovnání pro --compare-versions jsou:
     lt le eq ne ge gt        (neexistenci verze považuje za starší než cokoli);
     lt-nl le-nl ge-nl gt-nl  (neexistenci verze považuje za novější než cokoli);
     < << <= = >= >> >        (pro kompatibilitu se syntaxí souboru control).
    
    Pro uživatelsky přívětivou správu balíků použijte `dselect' nebo `aptitude'.

en: Usage: dpkg-split -s|--split <file> [<prefix>]     Split an archive.
           dpkg-split -j|--join <part> <part> ...      Join parts together.
           dpkg-split -I|--info <part> ...             Display info about a part.
           dpkg-split -h|--help|--version|--licence    Show help/version/licence.
    
           dpkg-split -a|--auto -o <complete> <part>   Auto-accumulate parts.
           dpkg-split -l|--listq                       List unmatched pieces.
           dpkg-split -d|--discard [<filename> ...]    Discard unmatched pieces.
    
    Options:  --depotdir <directory>  (default is %s/%s)
              -S|--partsize <size>    (in Kb, for -s, default is 450)
              -o|--output <file>      (for -j, default is <package>-<version>.deb)
              -Q|--npquiet            (be quiet when -a is not a part)
              --msdos                 (generate 8.3 filenames)
    
    Exit status: 0 = OK;  1 = -a is not a part;  2 = trouble!
cs: Použití: dpkg-split -s|--split <soubor> [<prefix>]  Rozdělí archiv.
             dpkg-split -j|--join <část> <část> ...     Spojí části dohromady.
             dpkg-split -I|--info <část> ...            Vypíše informaci o části.
             dpkg-split -h|--help|--version|--licence   Vypíše nápovědu/verzi/
                                                         licenci.
             dpkg-split -a|--auto -o <celek> <část>     Automaticky spojí části.
             dpkg-split -l|--listq                      Vypíše nehodící se části.
             dpkg-split -d|--discard [<soubor> ...]     Ignoruje nehodící se části.
    
    Přepínače:  --depotdir <adresář>      (standardní je %s/%s)
                -S|--partsize <velikost>  (v kB, pro -s, implicitní je 450)
                -o|--output <soubor>      (pro -j, implicitní je
                                           <balík>-<verze>.deb
                -Q|--npquiet              (bez chyby, když -a není částí)
                --msdos                   (generuje jména konvence 8.3)
    
    Výstupní stavy: 0 = OK;  1 = -a a není částí;  2 = problémy!

en: Usage: dselect [options]
           dselect [options] action ...
    Options:  --admindir <directory>  (default is /var/lib/dpkg)
              --help  --version  --licence  --expert  --debug <file> | -D<file>
              --colour screenpart:[foreground],[background][:attr[+attr+..]]
    Actions:  access update select install config remove quit
cs: Použití: dselect [volby]
             dselect [volby] akce ...
    Volby:  --admindir <adresář>  (implicitní je /var/lib/dpkg)
            --help  --version  --licence  --expert  --debug <soub> | -D<soub>
            --colour screenpart:[popředí],[pozadí][:atribut[+atribut+..]]
    Akce:   access update select install config remove quit

en: Use --help for help about querying packages;
    Use --licence for copyright licence and lack of warranty (GNU GPL).
cs: Pro nápovědu o dotazování balíků použijte --help;
    Pro zobrazení licenčního ujednání použijte --licence.

en: Use dpkg --info (= dpkg-deb --info) to examine archive files,
    and dpkg --contents (= dpkg-deb --contents) to list their contents.
cs: Použijte dpkg --info (= dpkg-deb --info) k prozkoumání archivu,
    a dpkg --contents (= dpkg-deb --contents) k vypsání jeho obsahu.

en: Verification on package %s failed!
cs: Kontrola balíku %s selhala!

en: Verification on package %s failed,
    but installing anyway as you request.
cs: Kontrola podpisu balíku %s selhala,
    ale přesto instaluji.

en: Version
cs: Verze

en: Version %.250s of %.250s already installed, skipping.
cs: verze %.250s balíku %.250s je již nainstalována, přeskakuji.

en: Version %s.
    Copyright (C) 1994-1996 Ian Jackson.
    Copyright (C) 2000,2001 Wichert Akkerman.
    This is free software; see the GNU General Public Licence version 2
    or later for copying conditions.  There is NO warranty.  See
    dselect --licence for details.
cs: Verze %s.
    Copyright (C) 1994-1996 Ian Jackson.
    Copyright (C) 2000,2001 Wichert Akkerman.
    Toto je svobodný software; podrobnosti o podmínkách kopírování naleznete
    v Obecné veřejné licenci GNU (GNU General Public Licence) verze 2 nebo
    pozdější. Toto programové vybavení je absolutně bez záruky.
    Použitím dselect --licence získáte více informací.

en: Version of dpkg with working epoch support not yet configured.
     Please use `dpkg --configure dpkg', and then try again.
cs: Verze dpkg s podporou epoch ještě není zkonfigurována.
     Použijte prosím `dpkg --configure dpkg' a potom zopakujte
     tento příkaz.

en: Warning: obsolete option `--%s'
cs: Varování: zastaralá volba `--%s'

en: Welcome to dselect's main package listing.
    
    You will be presented with a list of packages which are installed or available
    for installation.  Since you do not have the privilege necessary to update
    package states, you are in a read-only mode.  You can navigate around the
    list using the cursor keys (please see the `Keystrokes' help screen), observe
    the status of the packages and read information about them.
    
    You should read the list of keys and the explanations of the display.
    Much on-line help is available, please make use of it - press `?' at
    any time for help.
    
    When you have finished browsing, press `Q' or <enter> to quit.
    
    Press <space> to leave help and enter the list now.
cs: Vítejte v hlavním seznamu balíků dselectu.
    
    Zobrazí se seznam balíků, které jsou instalovány nebo dostupné pro instalaci.
    Protože nemáte nezbytná privilegia pro provádění změn stavů balíků, bude
    vám umožněno pouze prohlížení. V seznamu se můžete pohybovat kurzorovými
    klávesami (viz nápověda ke klávesám), prohlížet si stav balíků a číst si
    informace o nich.
    
    Měli byste si přečíst přehled kláves a popis obrazovky. K dispozici máte
    dostatek nápovědy, používejte ji, prosím! Nápovědu můžete kdykoliv znovu
    zobrazit stiskem `?'.
    Prohlížení ukončíte stiskem některé z kláves `Q' nebo <enter>.
    
    Klávesou <mezera> opustíte nápovědu a dostanete se do seznamu.

en: Welcome to dselect's main package listing.
    
    You will be presented with a list of packages which are installed or available
    for installation.  You can navigate around the list using the cursor keys,
    mark packages for installation (using `+') or deinstallation (using `-').
    Packages can be marked either singly or in groups; initially you will see that
    the line `All packages' is selected.  `+', `-' and so on will affect all the
    packages described by the highlighted line.
    
    Some of your choices will cause conflicts or dependency problems; you will be
    given a sub-list of the relevant packages, so that you can solve the problems.
    
    You should read the list of keys and the explanations of the display.
    Much on-line help is available, please make use of it - press `?' at
    any time for help.
    
    When you have finished selecting packages, press <enter> to confirm changes,
    or `X' to quit without saving changes. A final check on conflicts and
    dependencies will be done - here too you may see a sublist.
    
    Press <space> to leave help and enter the list now.
cs: Vítejte v hlavním seznamu balíků programu dselect.
    
    Uvidíte seznam balíků, které jsou instalované nebo dostupné pro instalaci.
    V seznamu se můžete pohybovat pomocí kurzorových kláves a označovat balíky
    pro instalaci (pomocí `+') nebo odinstalaci (pomocí `-').
    
    Balíky mohou být označovány jednotlivě nebo po skupinách. Na začátku je
    zvýrazněn řádek `Všechny balíky'. `+', `-', atd. provedou příslušné akce na
    balíky dané zvýrazněným řádkem.
    
    Některé vaše výběry mohou způsobit konflikty nebo problém se závislostmi;
    dostanete podseznam odpovídajících balíků, ve kterém můžete problém napravit.
    
    Měli byste si prostudovat seznam kláves a význam různých obrazovek.
    K dispozici je kvalitní nápověda - použijte ji. Kdykoliv můžete stisknout
    klávesu `?' a získat potřebné informace.
    Až budete s výběrem balíků spokojeni, stiskněte <enter> pro potvrzení svých
    změn. Klávesou `X' můžete seznam balíků opustit bez ukládání změn. Poté se
    provede závěrečná kontrola konfliktů a závislostí - po ní se opět může
    objevit podseznam.
    
    Pro opuštění nápovědy nyní stiskněte <mezeru>.

en: Will not downgrade %.250s from version %.250s to %.250s, skipping.
cs: Odmítám instalovat starší verzi balíku %.250s, aktuální
    verze %.250s požadována instalace verze %.250s, přeskakuji.

en: Would remove or purge %s ...
cs: Chcete odinstalovat nebo odstranit balík %s ...

en: Xtr
cs: Ext

en: [A]ccess
cs: [P]řístup

en: [C]onfig
cs: [K]konfiguruj

en: [I]nstall
cs: [N]ainstaluj

en: [Q]uit
cs: [U]končit

en: [R]emove
cs: [O]dstraň

en: [S]elect
cs: [V]yber

en: [U]pdate
cs: [A]ktualizuj

en: [default=N]
cs: [předvoleno=N]

en: [default=Y]
cs: [předvoleno=Y]

en: [no default]
cs: [bez předvolby]

en: [not bound]
cs: [nepřiřazeno]

en: `%.*s' is not allowed for %s
cs: `%.*s' není povoleno v %s

en: `%.255s' is not a debian format archive
cs: `%.255s' nemá formát balíku debian

en: `%s' field, invalid package name `%.255s': %s
cs: položka `%s' obsahuje neplatné jméno balíku `%.255s': %s

en: `%s' field, missing package name, or garbage where package name expected
cs: v položce `%s' chybí název balíku nebo obsahuje šrot místo názvu

en: `%s' field, reference to `%.255s':
     `%c' is obsolete, use `%c=' or `%c%c' instead
cs: položka `%s', odkaz na `%.255s':
     `%c' je zastaralé, místo toho použijte `%c=' nebo `%c%c'

en: `%s' field, reference to `%.255s':
     bad version relationship %c%c
cs: položka `%s', odkaz na `%.255s':
     chybný vztah mezi verzemi %c%c

en: `%s' field, reference to `%.255s':
     implicit exact match on version number, suggest using `=' instead
cs: položka `%s', odkaz na `%.255s':
     implicitní shoda s konkrétním číslem verze, doporučuji použít `='

en: `%s' field, reference to `%.255s':
     version value starts with non-alphanumeric, suggest adding a space
cs: položka `%s', odkaz na `%.255s':
     číslo verze nezačíná alfanumerickým znakem, doporučuji přidat mezeru

en: `%s' field, reference to `%.255s': error in version: %.255s
cs: položka `%s', odkaz na `%.255s': chybe ve verzi: `%.255s'

en: `%s' field, reference to `%.255s': version contains ` '
cs: položka `%s', odkaz na `%.255s': verze obsahuje ` '

en: `%s' field, reference to `%.255s': version contains `('
cs: položka `%s', odkaz na `%.255s': verze obsahuje `('

en: `%s' field, reference to `%.255s': version unterminated
cs: položka `%s', odkaz na `%.255s': neurčitelná verze

en: `%s' field, syntax error after reference to package `%.255s'
cs: položka `%s', syntaktická chyba po referenci na balík `%.255s'

en: a
cs: p

en: alternatives (`|') not allowed in %s field
cs: alternativy (`|') nejsou v položce %s povoleny

en: archive contained object `%.255s' of unknown type 0x%x
cs: archiv obsahoval objekt `%.255s' neznámého typu 0x%x

en: archive has malformatted ctrl len `%s'
cs: archiv má chybně formátovanou kontrolní délku `%s'

en: archive has no dot in version number
cs: archiv nemá tečku v čísle verze

en: archive has no newlines in header
cs: archiv v hlavičce neobsahuje nové řádky

en: archive version %.250s not understood, get newer dpkg-deb
cs: neznámá verze %.250s archivu, nainstalujte novější dpkg-deb

en: available version of control file info
cs: informace o dostupných verzích

en: available version of control info for
cs: informace o dostupné verzi pro

en: bUG
cs: CHB

en: backend dpkg-deb during `%.255s'
cs: dpkg-deb během `%.255s'

en: baselist::startdisplay() done ...
    
     xmax=%d, ymax=%d;
    
     title_height=%d, colheads_height=%d, list_height=%d;
     thisstate_height=%d, info_height=%d, whatinfo_height=%d;
    
     colheads_row=%d, thisstate_row=%d, info_row=%d;
     whatinfo_row=%d, list_row=%d;
cs: baselist::startdisplay() provedeno ...
    
     xmax=%d, ymax=%d;
    
     title_height=%d, colheads_height=%d, list_height=%d;
     thisstate_height=%d, info_height=%d, whatinfo_height=%d;
    
     colheads_row=%d, thisstate_row=%d, info_row=%d;
     whatinfo_row=%d, list_row=%d;

en: between members
cs: mezi prvky

en: broken due to failed removal
cs: pokažený kvůli chybě při odstaňování

en: broken due to postinst failure
cs: pokažený kvůli chybě v postinst

en: bulk available update requires write access to dpkg status area
cs: objemná dostupná aktualizace vyžaduje práva zápisu do stavové oblasti dpkg

en: c
cs: k

en: can't mmap package info file `%.255s'
cs: nefunguje volání mmap na info soubor `%.255s'

en: can't remove old postrm script
cs: nelze odstanit starý postrm skript

en: can't stat package info file `%.255s'
cs: nefunguje volání fstat na info soubor `%.255s'

en: cannot access archive
cs: nelze přistoupit k archivu

en: cannot open GPL file
cs: nelze otevřít soubor s GPL

en: cannot open `%.255s' (in `%.255s')
cs: nelze otevřít `%.255s' (v `%.255s')

en: cannot open archive part file `%.250s'
cs: nelze otevřít část `%.250s'

en: cannot read config file dir `%.250s' (from `%.250s')
cs: nnemohu číst konfirurační soubor adresář `%.250s' (z `%.250s')

en: cannot read info directory
cs: nelze přečíst adresář info

en: cannot remove `%.250s'
cs: nelze odstranit `%s.250s'

en: cannot remove file `%.250s'
cs: nelze odstranit soubor `%.250s'

en: cannot remove old backup config file `%.250s' (of `%.250s')
cs: nelze odstranit starý konfigurační soubor `%.250s' (z `%.250s')

en: cannot remove old config file `%.250s' (= `%.250s')
cs: nelze odstranit starý konfigurační soubor `%.250s' (= `%.250s')

en: cannot remove old files list
cs: nelze odstranit starý seznam souborů

en: cannot satisfy pre-dependencies for %.250s (wanted due to %.250s)
cs: nelze splnit před-závislosti pro %.250s (vyžadováno pro %.250s)

en: cannot scan directory `%.255s'
cs: nemohu prohledat adresář `%.255s'

en: cannot scan updates directory `%.255s'
cs: nelze zjistit obsah adresáře s aktualizacemi `%.255s'

en: cannot stat `%.255s' (in `%.255s')
cs: nelze volat stat na `%.255s' (v `%.255s')

en: character `%c' not allowed - only letters, digits and %s allowed
cs: znak `%c' není povolen - povolena jsou pouze písmena, čísla a %s

en: colour
cs: barva

en: colour attribute
cs: atribut barvy

en: compiler libgcc filename not understood: %.250s
cs: jméno libgcc překladače nerozeznáno: %.250s

en: conffile `%.250s' does not appear in package
cs: konfigurační soubor `%.250s' nebyl v balíku nenalezen

en: conffile `%.250s' is not stattable
cs: na konfiguračním souboru `%.250s' nelze spustit stat()

en: configuration error: %s does not take a value
cs: chyba konfigurace: %s nemá žádný parametr

en: configuration error: %s needs a value
cs: chyba konfigurace: %s potřebuje hodnotu

en: configuration error: unknown option %s
cs: chyba konfigurace: neznámá volba %s

en: conflicting actions --%s and --%s
cs: odporující si akce --%s a --%s

en: conflicting diversions involving `%.250s' or `%.250s'
cs: odsuny `%.250s' a `%.250s' v konfliktu

en: conflicting packages - not installing %.250s
cs: konflikt balíků - nebudu instalovat %.250s

en: conflicts with
cs: je v konfliktu s

en: control directory has bad permissions %03lo (must be >=0755 and <=0775)
cs: řídící adresář má špatná práva %03lo (musí být >=0755 a <=0775)

en: copy info file `%.255s'
cs: kopírování info souboru `%.255s'

en: corrupted filesystem tarfile - corrupted package archive
cs: poškozený systémový tar sourbor - požkozený balík

en: could not open the `control' component
cs: nelze otevřít část `control'

en: couldn't allocate memory for strdup in findpackage(%s)
cs: nepodařilo se alokovat paměť pro strdup() ve findpackage(%s)

en: couldn't malloc in execbackend
cs: nelze provést malloc() v execbackend

en: couldn't open `%i' for stream
cs: nelze otevřít `%i' pro proud

en: couldn't open debug file `%.255s'
cs: nepodařilo se otevřít ladící soubor `%.255s'

en: couldn't strdup in execbackend
cs: nelze provést strdup v execbackend

en: ctrl information length
cs: délka kontrolní informace

en: currently installed control info
cs: informace o aktuálně instalovaných

en: dependency problems - leaving unconfigured
cs: problém se závislostmi - nechávám nezkonfigurované

en: dependency problems - not removing
cs: problém se závislostmi - neodinstalováván

en: depends on
cs: závisí na

en: description
cs: popis

en: description of
cs: popis

en: diversion by %s
cs: odsunuto balíkem %s

en: diversions file has too-long line or EOF [i]
cs: soubor diversions má příliš dlouhý řádek nebo EOF [i]

en: diversions file has too-long line or EOF [ii]
cs: soubor diversions obsahuje příliš dlouhý řádek nebo konec souboru [ii]

en: diverted by %s
cs: odsunuto balíkem %s

en: done
cs: hotovo

en: doupdate failed
cs: nepovedlo se doupdate

en: doupdate in SIGWINCH handler failed
cs: selhání doupdate v ovladači SIGWINCH

en: dpkg - error: PATH is not set.
cs: dpkg - varování: PATH není nastavena.

en: dpkg - trying script from the new package instead ...
cs: dpkg - zkouším raději skript z nově nainstalovaného balíku ...

en: dpkg - warning, overriding problem because --force enabled:
cs: dpkg - varování, potlačuji problém, protože je nastaveno --force:

en: dpkg - warning: ignoring request to remove %.250s which isn't installed.
cs: dpkg - warning: ignoruji požadavek na odstranění balíku %s, který není nainstalován.

en: dpkg - warning: ignoring request to remove %.250s, only the config
     files of which are on the system.  Use --purge to remove them too.
cs: dpkg - varování: ignoruji pořadavek pro odstranění %.250s,
    v systému zůstaly konfigurační soubory. Použijte --purge pro jejich odstranění.

en: dpkg - warning: while removing %.250s, directory `%.250s' not empty so not removed.
cs: dpkg - varování: při odstraňování %.250s, adresář `%.250s' není prázdný, proto nebude odstraněn.

en: dpkg - warning: while removing %.250s, unable to remove directory `%.250s': %s - directory may be a mount point ?
cs: dpkg - varování: při odstraňování %.250s nelze smazat adresář `%.250s': %s - není tento adresář kořenem připojeného systému souborů ?

en: dpkg not recorded as installed, cannot check for epoch support !
cs: dpkg není uvedeno jako nainstalované, nelze zkontrolovat podporu epoch !

en: dpkg-deb - error: %s (`%s') doesn't contain any digits
cs: dpkg-deb - chyba: %s (`%s') neobsahuje čísla

en: dpkg-deb: `%.255s' contains no control component `%.255s'
cs: dpkg-deb: `%.255s' neobsahuje kontrolní část `%.255s'

en: dpkg-deb: building package `%s' in `%s'.
cs: dpkg-deb: vytvářím balík `%s' v `%s'.

en: dpkg-deb: file looks like it might be an archive which has been
    dpkg-deb:    corrupted by being downloaded in ASCII mode
cs: dpkg-deb: soubor vypadá jako archiv, který byl poškozen
    dpkg-deb:    při stahování v ASCII módu

en: dpkg-deb: ignoring %d warnings about the control file(s)
cs: dpkg-deb: ignoruji %d varování o kontrolních souborech

en: dpkg-deb: warning, not checking contents of control area.
    dpkg-deb: building an unknown package in `%s'.
cs: dpkg-deb: pozor, nekontroluji obsah oblasti control.
    dpkg-deb: vytvářím neznámý balík v `%s'.

en: dpkg-deb: zap possible trailing zeros
cs: dpkg-deb: ruším možné koncové nuly

en: dpkg: %s not found.
cs: dpkg: %s nenalezen.

en: dpkg: %s: dependency problems, but configuring anyway as you request:
    %s
cs: dpkg: %s: problém se závislostmi, ale přesto konfiguruji podle vašeho požadavku:
    %s

en: dpkg: %s: dependency problems, but removing anyway as you request:
    %s
cs: dpkg: %s: problém se závislostmi, ale odstraňuji podle požadavku:
    %s

en: dpkg: %s: warning - conffile `%.250s' is not a plain file or symlink (= `%s')
cs: dpkg: %s: varování - konfigurační soubor `%.250s' není souborem ani
     symbolickým odkazem (= `%s')

en: dpkg: %s: warning - conffile `%.250s' resolves to degenerate filename
     (`%s' is a symlink to `%s')
cs: dpkg: %s: varování jméno konfiguračního souboru `%.250s' není platným jménem
     (`%s' je symbolický odkaz na `%s')

en: dpkg: %s: warning - config file `%s' is a circular link
     (= `%s')
cs: dpkg: %s: varování - konfigurační soubor `%s' je cyklickým odkazem
     (= `%s')

en: dpkg: %s: warning - failed to link `%.250s' to `%.250s': %s
cs: dpkg: %s: varování - odkaz `%.250s' na `%.250s' nevytvořen: %s

en: dpkg: %s: warning - failed to remove `%.250s' (before overwrite): %s
cs: dpkg: %s: varování - soubor `%.250s' neodstraněn (před přepsáním): %s

en: dpkg: %s: warning - failed to remove `%.250s': %s
cs: dpkg: %s: varování - `%.250s' neodstraněn: %s

en: dpkg: %s: warning - failed to remove old backup `%.250s': %s
cs: dpkg: %s: varování - záložní kopie `%.250s' neodstraněna: %s

en: dpkg: %s: warning - failed to remove old distrib version `%.250s': %s
cs: dpkg: %s: varování - starý distribuční soubor `%.250s' neodstraněn: %s

en: dpkg: %s: warning - failed to rename `%.250s' to `%.250s': %s
cs: dpkg: %s: varování - chyba přejmenování `%.250s' na `%.250s': %s

en: dpkg: %s: warning - unable to open conffile %s for hash: %s
cs: dpkg: %s: varování - nelze opetřít konfigurační soubor %s pro hash: %s

en: dpkg: %s: warning - unable to readlink conffile `%s'
     (= `%s'): %s
cs: dpkg: %s: varování - nelze provést readlink na konfiguračním souboru `%s'
     (= `%s'): %s

en: dpkg: %s: warning - unable to stat config file `%s'
     (= `%s'): %s
cs: dpkg: %s: varování - nelze zjistit stav konfiguračního souboru `%s'
     (= `%s'): %s

en: dpkg: ... it looks like that went OK.
cs: dpkg: ... vypadá to, že se vše povedlo.

en: dpkg: `%s' not found on PATH.
cs: dpkg: `%s' nenalezen v PATH.

en: dpkg: also configuring `%s' (required by `%s')
cs: dpkg: také konfiguruji `%s' (vyžadováno balíkem `%s')

en: dpkg: cannot see how to satisfy pre-dependency:
     %s
cs: dpkg: netuším jak splnit před-závislost:
     %s

en: dpkg: considering removing %s in favour of %s ...
cs: dpkg: zvažuji odstranění %s ve prospěch %s ...

en: dpkg: dependency problems prevent configuration of %s:
    %s
cs: dpkg: nesplněné závislosti zamezily konfiguraci balíku %s:
    %s

en: dpkg: dependency problems prevent removal of %s:
    %s
cs: dpkg: problémy se závislostmi zabránily odstranění %s:
    %s

en: dpkg: failed to allocate memory for new entry in list of failed packages.
cs: dpkg: nepodařilo se alokovat paměť pro novou položku v seznamu balíků, jejichž
     instalace se nepodařila.

en: dpkg: may have trouble removing %s, as it provides %s ...
cs: dpkg: možné problémy s odstraněním balíku %s, protože poskytuje %s ...

en: dpkg: no, %s is essential, will not deconfigure
     it in order to enable removal of %s.
cs: dpkg: balík %s je nezbytný, neprovedu dekonfiguraci
     pro odstraněmí balíku %s

en: dpkg: no, cannot remove %s (--auto-deconfigure will help):
    %s
cs: dpkg: nelze odstranit balík %s (--auto-deconfigure pomůže):
    %s

en: dpkg: package %s requires reinstallation, but will remove anyway as you request.
cs: dpkg: balík %s potřebuje být přeinstalován, ale bude odstraněn podle vašeho požadavku.

en: dpkg: package %s requires reinstallation, will not remove.
cs: dpkg: balík %s potřebuje být přeinstalován, nepokračuji v odinstalaci.

en: dpkg: regarding %s containing %s, pre-dependency problem:
    %s
cs: dpkg: dívám se na %s obsahující %s, před-závislostní problém:
    %s

en: dpkg: regarding %s containing %s:
    %s
cs: dpkg: ohledně %s obsahující balík %s:
    %s

en: dpkg: serious warning: files list file for package `%.250s' missing, assuming package has no files currently installed.
cs: dpkg: vážné varování: seznam souborů balíku `%.250s' chybí, předpokládám, že program nemá žádné soubory nainstalované.

en: dpkg: too many errors, stopping
cs: dpkg: přiliš mnoho chyb, končím

en: dpkg: too many nested errors during error recovery !!
cs: dpkg: příliš mnoho vnořených chyb během opravování chyb!!

en: dpkg: unexpected output from `%s --print-libgcc-file-name':
     `%s'
cs: dpkg: neočekávaný výstup z `%s --print-libgcc-file-name':
     `%s'

en: dpkg: warning - %s killed by signal (%s)%s
cs: dpkg: varování - %s byl zabit signálem (%s)%s

en: dpkg: warning - %s returned error exit status %d
cs: dpkg: varování - %s navrátil chybový kód %d

en: dpkg: warning - considering deconfiguration of essential
     package %s, to enable removal of %s.
cs: dpkg: varování - uvažuji o dekonfiguaci nezbytného balíku
    %s, která umožní odstranění balíku %s.

en: dpkg: warning - ignoring conflict, may proceed anyway !
cs: dpkg: pozor - ignoruji konflikt, pokračuji dál !

en: dpkg: warning - ignoring dependency problem with removal of %s:
    %s
cs: dpkg: pozor - ignoruji problém se závislostmi při odstranění balíku %s:
    %s

en: dpkg: warning - ignoring pre-dependency problem !
cs: dpkg: varování - ignoruji před-závislostní problém!

en: dpkg: warning - package %s contained list as info file
cs: dpkg: varování - balík %s obsahoval seznam jako info soubor

en: dpkg: warning - unable to delete old file `%.250s': %s
cs: dpkg: varování - nelze smazat starý soubor `%.250s': %s

en: dpkg: warning - unable to stat %s `%.250s': %s
cs: dpkg: varování - nelze zjistit stav %s `%.250s': %s

en: dpkg: warning, architecture `%s' not in remapping table
cs: dpkg: varování, architektura `%s' není v tabulce

en: dpkg: yes, will remove %s in favour of %s.
cs: dpkg: ano, odstraním %s ve prospěch %s.

en: dselect - inspection of package states
cs: dselect - inspekce stavů balíků

en: dselect - list of access methods
cs: dselect - seznam přístupových metod

en: dselect - main package listing
cs: dselect - hlavní seznam balíků

en: dselect - recursive package listing
cs: dselect - rekurzivní výpis balíků

en: dselect and dpkg can do automatic installation, loading the package files to be
    installed from one of a number of different possible places.
    
    This list allows you to select one of these installation methods.
    
    Move the highlight to the method you wish to use, and hit Enter.  You will then
    be prompted for the information required to do the installation.
    
    As you move the highlight a description of each method, where available, is
    displayed in the bottom half of the screen.
    
    If you wish to quit without changing anything use the `x' key while in the list
    of installation methods.
    
    A full list of keystrokes is available by pressing `k' now, or from the help
    menu reachable by pressing `?'.
cs: dselect a dpkg mohou provádět automatickou instalaci, přičemž přebírají
    soubory s popisy balíků z jednoho nebo více různých možných míst.
    
    Tento seznam vám umožňuje zvolit jednu z instalačních metod.
    
    Posuňte zvýraznění na metodu, kterou chcete použít a stiskněte Enter. Budete
    dotázáni na informace nutné pro provedení instalace.
    
    Při posouvání zvýraznění se v dolní části obrazovky zobrazuje, je-li
    k dispozici, popis každé metody.
    
    Chcete-li seznam opustit bez provedení jakýchkoliv změn, stiskněte v seznamu
    instalačních metod klávesu `x'.
    
    Kompletní seznam funkcí kláves lze zobrazit buď hned teď pomocí klávesy `k',
    nebo z nabídky nápovědy dostupné klávesou `?'.

en: duplicate value for `%s' field
cs: zdvojená hodnota položky `%s'

en: duplicate value for user-defined field `%.*s'
cs: zdvojená hodnota uživatelské položky `%.*s'

en: empty file details field `%s'
cs: prázdné pole detailů o souboru `%s'

en: empty output
cs: prázdný výstup

en: empty string from fgets reading conffiles
cs: fgets vrátil při čtení konnfiguračního souboru prázdný řetězec

en: empty value for %s
cs: položka `%s' je prázdná

en: enhances
cs: vylepšuje

en: eof in buffer_write(stream): %s
cs: konec souboru v buffer_write(stream): %s

en: epoch in version is not number
cs: epocha ve verzi není číslo

en: error closing %.250s
cs: chyba uzavření v %.250s

en: error closing configuration file `%.255s'
cs: chyba při zavírání konfiguračního souboru `%.255s'

en: error closing files list file for package `%.250s'
cs: chyba při zavírání seznamu souborů pro balík `%.250s'

en: error closing find's pipe
cs: chyba při zavírání roury od příkazu find

en: error closing/writing `%.255s'
cs: chyba při uzavírání nebo zápisu `%.255s'

en: error creating device `%.255s'
cs: chyba při vytváření spec. souboru `%.255s'

en: error creating directory `%.255s'
cs: chyba při vytváření adresáře `%.255s'

en: error creating hard link `%.255s'
cs: chyba při vytváření pevného odkazu `%.255s'

en: error creating pipe `%.255s'
cs: chyba při vytváření trubky `%.255s'

en: error creating symbolic link `%.255s'
cs: chyba při vytváření symbolického odkazu `%.255s'

en: error during read of method options file `%.250s'
cs: chyba při čtení konfiguračního souboru metody `%.250s'

en: error during read of option description file `%.250s'
cs: chyba při čtení popisného souboru voleb `%.250s'

en: error ensuring `%.250s' doesn't exist
cs: chyba při ověřování, že `%.250s' neexistuje

en: error in Config-Version string `%.250s': %.250s
cs: chyba v řetězci Config-Version `%.250s': %.250s

en: error in Version string `%.250s': %.250s
cs: chyba v řetězci Version `%.250s': %.250s

en: error in buffer_read(stream): %s
cs: chyba v buffer_read(stream): %s

en: error in buffer_write(stream): %s
cs: chyba v buffer_write(stream): %s

en: error in regular expression
cs: chyba v regulárním výrazu

en: error opening conffiles file
cs: chyba při otevření soubory conffiles

en: error processing %s: %s
cs: chyba při zpracovávání %s: %s

en: error reading %.250s
cs: chyba při čtení %.250s

en: error reading %s
cs: chyba při čtení %s

en: error reading %s from %.255s
cs: chyba při čtení %s z %.255s

en: error reading acknowledgement of program failure message
cs: chyba při čtení potvrzení chybového hlášení programu

en: error reading conffiles file
cs: chyba při čtení souboru conffiles

en: error reading dpkg-deb tar output
cs: chyba při čtení tar výstupu z dpkg-deb

en: error reading find's pipe
cs: chyba při čtení z roury příkazu find

en: error reading from CC pipe
cs: chyba při čtení z roury CC

en: error reading from dpkg-deb pipe
cs: chyba při čtení z trubky od dpkg-deb

en: error reading keyboard in help
cs: chyba při čtení klávesnice v nápovědě

en: error reading options file `%.250s'
cs: chyba při čtení konfiguračního souboru `%.250s'

en: error setting ownership of `%.255s'
cs: chyba při nastavování vlastníka `%.255s'

en: error setting ownership of symlink `%.255s'
cs: chyba při nastavování vlastníka symbolického odkazu `%.255s'

en: error setting permissions of `%.255s'
cs: chyba při nastavování práv `%.255s'

en: error setting timestamps of `%.255s'
cs: chyba při nastavování času u `%.255s'

en: error trying to open %.250s
cs: chyba při pokusu o otevření %.250s

en: error un-catching signal %d: %s
cs: chyba při odstraňování zpracování signálu %d: %s

en: error un-catching signal %s: %s
cs: chyba při odblokování signálu %s: %s

en: error writing `%s'
cs: chyba při zápisu `%s'

en: error writing to stderr, discovered before conffile prompt
cs: chyba při zápisu na stderr, objeveno před otázkou na konfigurační soubory

en: explanation of
cs: popis

en: failed config
cs: nezdařená konfigurace

en: failed during read of `control' component
cs: chyba během čtení části `control'

en: failed in buffer_copy (%s)
cs: chyba v buffer_copy (%s)

en: failed in buffer_read(fd): %s
cs: chyba v buffer_read(fd): %s

en: failed in buffer_write(fd) (%i, ret=%li): %s
cs: chyba v buffer_write(fd) (%i, ret=%li): %s

en: failed to allocate buffer in buffer_copy (%s)
cs: selhalo alokování bufferu v buffer_copy (%s)

en: failed to allocate colour pair
cs: nepovedlo se alokovat pár barev

en: failed to block SIGWINCH
cs: nepovedlo se zablokovat SIGWINCH

en: failed to chdir to .../DEBIAN
cs: nelze změnit adresář na .../DEBIAN

en: failed to chdir to `%.255s'
cs: nelze změnit adresář na `%.255s'

en: failed to chdir to `/' for cleanup
cs: nelze změnit adresář na `/' pro úklid

en: failed to chdir to directory
cs: nelze vstoupit do adresáře

en: failed to chdir to directory after creating it
cs: nelze se přepnout do právě vytvořeného adresáře

en: failed to chroot to `%.250s'
cs: chroot na `%.250s' selhal

en: failed to close `%.250s' after writing %s information
cs: selhalo zavření `%.250s' po zapsání %s informace

en: failed to close after read: `%.255s'
cs: po čtení zapoměl zavřít: `%.255s'

en: failed to close gzip -dc
cs: nelze zavřít gzip -dc

en: failed to close pipe in copy
cs: nelze zavřít rouru během kopírování

en: failed to close updated files list file for package %s
cs: nelze uzavřít aktualizovaný seznam souborů balíku %s

en: failed to create baselist pad
cs: nepovedlo se vytvořit okno základního seznamu

en: failed to create directory
cs: nelze vytvořit adresář

en: failed to create heading pad
cs: nepovedlo se vytvořit hlavičkové okno

en: failed to create info pad
cs: nepodařilo se vytvořit informační okno

en: failed to create pipe
cs: nelze vytvořit trubku

en: failed to create query window
cs: nepodařilo se vytvořit dotazovací okno

en: failed to create thisstate pad
cs: nepodařilo se vytvořit stavové okno

en: failed to create title window
cs: nepovedlo se vytvořit titulní okno

en: failed to create whatinfo window
cs: nepovedlo se vytvořit informační okno

en: failed to dup for fd %d
cs: dup selhal pro fd %d

en: failed to dup for std%s
cs: dup selhal pro std%s

en: failed to exec %s
cs: nelze spustit %s

en: failed to exec dpkg-deb to extract control information
cs: chyba při spouštění dpkg-deb k získání informací z control

en: failed to exec dpkg-split to see if it's part of a multiparter
cs: chyba při spuštění dpkg-split pro kontrolu rozdělení na části

en: failed to exec find
cs: nelze spustit find

en: failed to exec find for --recursive
cs: chyba při spuštění find pro --recursive

en: failed to exec rm -rf
cs: chyba při spuštění rm -rf

en: failed to exec rm for cleanup
cs: spuštění rm pro úklid selhalo

en: failed to exec sh -c mv foo/* &c
cs: nelze spustit sh -c mv foo/* &c

en: failed to exec shell (%.250s)
cs: nelze spustit shell (%.250s)

en: failed to exec tar
cs: nelze spustit tar

en: failed to exec tar -cf
cs: nelze spustit tar -cf

en: failed to execl debsig-verify
cs: chyba při spuštění debsig-verify

en: failed to fdopen CC pipe
cs: nelze provést fdopen na rouru CC

en: failed to fdopen find's pipe
cs: nelze provést fdopen na rouře od příkazu find

en: failed to fdopen p1 in paste
cs: selhal fdopen p1

en: failed to flush %s information to `%.250s'
cs: selhalo vypsání %s informace do souboru `%.250s'

en: failed to flush updated files list file for package %s
cs: nelze vyprázdnit seznam aktualizovaných souborů pro balík %s

en: failed to fork for cleanup
cs: rozdvojení pro úklid selhalo

en: failed to fstat archive
cs: na archivu selhalo volání fstat()

en: failed to fstat diversions file
cs: nelze fstat odsunutý soubor

en: failed to fstat previous diversions file
cs: nelze fstat předchozí odsunutý soubor

en: failed to fstat previous statoverride file
cs: nelze fstat předchozí soubor statoverride

en: failed to fstat statoverride file
cs: nelze fstat soubor statoverride

en: failed to fstat tmpfile (control)
cs: selhal fstat na dočasném souboru (control)

en: failed to fsync %s information to `%.250s'
cs: selhal fsync %s informace do souboru `%.250s'

en: failed to get old SIGWINCH sigact
cs: nepovedlo se získat původní nastavení zpracování signálu v SIGWINCH

en: failed to get old signal mask
cs: nepovedlo se získat původní masku signálů

en: failed to getch in main menu
cs: nepovedlo se getch v hlavním menu

en: failed to install `%.250s' as `%.250s' containing %s info
cs: selhala instalace `%.250s' jako `%.250s' obsahující %s informaci

en: failed to install updated files list file for package %s
cs: nelze nainstalovat aktualizovaný seznam souborů balíku %s

en: failed to link `%.250s' to `%.250s' for backup of %s info
cs: selhalo linkování `%.250s' na `%.250s' pro zálohu %s informace

en: failed to make temporary directoryname
cs: nelze vytvořit dočasný adresář

en: failed to make tmpfile (control)
cs: selhalo vytvoření dočasného souboru (control)

en: failed to make tmpfile (data)
cs: selhalo vytvoření dočasného souboru (data)

en: failed to malloc for info file `%.255s'
cs: selhalo volání malloc pro info soubor `%.255s'

en: failed to open `%s' for writing %s information
cs: selhalo otevření `%s' pro zapsání %s informace

en: failed to open configuration file `%.255s' for reading
cs: otevření konfiguračního souboru `%.255s' pro čtení selhalo

en: failed to open diversions file
cs: nelze otevřít soubor s odsuny

en: failed to open package info file `%.255s' for reading
cs: nelze otevřít soubor `%.255s' s informacemi o balíku pro čtení

en: failed to open statoverride file
cs: nelze otevřít soubor statoverride

en: failed to open tmpfile (control), %s
cs: selhalo otevření dočasného souboru (control), %s

en: failed to open tmpfile (data), %s
cs: selhalo otevření dočasného souboru (data), %s

en: failed to re-block SIGWINCH
cs: nepovedlo se znovu zablokovat SIGWINCH

en: failed to read `%.255s' (in `%.255s')
cs: selhalo čtení `%.255s' (v `%.255s')

en: failed to read `%s' at line %d
cs: nelze přečíst `%s' na řádku %d

en: failed to read `control' (in `%.255s')
cs: selhalo čtení `control' (v `%.255s')

en: failed to read archive `%.255s'
cs: chyba při čtení archivu `%.255s'

en: failed to read option description file `%.250s'
cs: nebylo možno přečíst popisný soubor voleb `%.250s'

en: failed to realloc for variable buffer
cs: selhalo realokování proměnlivého bufferu

en: failed to remove incorporated update file %.255s
cs: selhalo odstranění spojeného aktualizačního souboru %.255s

en: failed to remove my own update file %.255s
cs: nemohu odstranit svůj vlastní soubor s aktualizacemi %.255s

en: failed to restore old SIGWINCH sigact
cs: nepovedlo se obnovit původní zpracování signálu v SIGWINCH

en: failed to restore old signal mask
cs: nepovedlo se obnovit původní masku signálů

en: failed to rewind tmpfile (control)
cs: selhalo přesunutí v dočasném souboru (control)

en: failed to rewind tmpfile (data)
cs: přesun v dočasném souboru (data) selhal

en: failed to rmdir/unlink `%.255s'
cs: chyba při rmdir/unlink na `%.255s'

en: failed to run %s (%.250s)
cs: nelze spustit %s (%.250s)

en: failed to set new SIGWINCH sigact
cs: nepovedlo se nastavit nové zpracování signálu v SIGWINCH

en: failed to sync updated files list file for package %s
cs: nelze synchronizovat seznam aktualizovaných souborů pro balík %s

en: failed to syscall lseek to files archive portion
cs: selhal lseek k části archivu se soubory

en: failed to unblock SIGWINCH
cs: nepovedlo se odblokovat SIGWINCH

en: failed to unlink tmpfile (control), %s
cs: selhalo smazání dočasného souboru (control), %s

en: failed to unlink tmpfile (data), %s
cs: selhalo smazání dočasného souboru (data), %s

en: failed to wait for rm cleanup
cs: čekání na úklid programem rm selhalo

en: failed to write %s record about `%.50s' to `%.250s'
cs: selhalo zapsání %s záznamu o `%.50s' do souboru `%.250s'

en: failed to write filename to tar pipe (data)
cs: selhal zápis jména souboru do roury s tarem (data)

en: failed to write parsing warning
cs: chyba při zápisu varování o rozboru

en: failed to write to gzip -dc
cs: nelze zapisovat do gzip -dc

en: failed to write to pipe in copy
cs: nelze zapisovat do roury během kopírování

en: failed to write to updated files list file for package %s
cs: nelze zapsat aktualizovaný seznam souborů balíku %s

en: failed with an unknown wait return code %d.
cs: selhal s neznámým návratovým kódem %d volání wait.

en: failed write during hashreport
cs: chyba zápisu při hashreport

en: fgetpos failed
cs: fgetpos selhal

en: fgets gave an empty string from diversions [i]
cs: fgets vrátil z diversions prázdný řetězec [i]

en: fgets gave an empty string from diversions [ii]
cs: fgets dostal z diversions prázdný řetězec [ii]

en: fgets gave an empty string from diversions [iii]
cs: fgets vrátil z diversions prázdný řetězec [iii]

en: field name `%.*s' must be followed by colon
cs: jméno položky `%.*s' musí být následováno dvojtečkou

en: file `%.250s' contains two control members, giving up
cs: soubor `%.250s' obsahuje dvě kontrolní části, vzdávám to

en: file `%.250s' contains ununderstood data member %.*s, giving up
cs: soubor `%.250s' obsahuje nerozpoznanou část %.*s, vzdávám to

en: file `%.250s' is corrupt - %.250s length contains nulls
cs: soubor `%.250s' je poškozen - délka %.250s obsahuje nuly

en: file `%.250s' is corrupt - %.250s missing
cs: soubor `%.250s' je poškozen - %250s chybí

en: file `%.250s' is corrupt - bad MD5 checksum `%.250s'
cs: soubor `%.250s' je poškozen - špatný kontrolní součet MD5 `%.250s'

en: file `%.250s' is corrupt - bad digit (code %d) in %s
cs: soubor `%.250s' je poškozen - chybná číslice (kód %d) v %s

en: file `%.250s' is corrupt - bad magic at end of first header
cs: soubor `%.250s' je poškozen - špatná magie na konci první hlavičky

en: file `%.250s' is corrupt - bad magic at end of second header
cs: soubor `%.250s' je poškozen - špatné magické číslo na konci druhé hlavičky

en: file `%.250s' is corrupt - bad padding character (code %d)
cs: soubor `%.250s' je poškozen - špatný výplňový znak (kód %d)

en: file `%.250s' is corrupt - bad part number
cs: soubor `%.250s' je poškozen - špatné číslo části

en: file `%.250s' is corrupt - missing newline after %.250s
cs: soubor `%.250s' je poškozen - chybí nový řádek za %.250s

en: file `%.250s' is corrupt - negative member length %zi
cs: soubor `%.250s' je poškozen - záporná délka části %zi

en: file `%.250s' is corrupt - no slash between part numbers
cs: soubor `%.250s' je poškozen - chybí lomítko mezi čísly části

en: file `%.250s' is corrupt - nulls in info section
cs: soubor `%.250s' je poškozen - nuly v sekci info

en: file `%.250s' is corrupt - second member is not data member
cs: soubor `%.250s' je poškozen - druhý člen není částí dat

en: file `%.250s' is corrupt - size is wrong for quoted part number
cs: soubor `%.250s' je poškozen - chybná velikost uvozené části

en: file `%.250s' is corrupt - too short
cs: soubor `%.250s' je poškozen - moc krátký

en: file `%.250s' is corrupt - wrong number of parts for quoted sizes
cs: soubor `%.250s' je poškozen - chybný počet částí pro uvozené velikosti

en: file `%.250s' is format version `%.250s' - you need a newer dpkg-split
cs: soubor `%.250s' má formát verze `%.250s' - potřebujete novější dpkg-split

en: file `%.250s' is not a debian binary archive (try dpkg-split?)
cs: soubor `%.250s' není binárním balíkem (zkuste dpkg-split?)

en: file `%.250s' is not an archive part
cs: soubor `%.250s' není částí archivu

en: file `%s' is not an archive part
cs: soubor `%s' není část archivu

en: file details field `%s' not allowed in status file
cs: pole detailů o souboru `%s' není ve stavovém souboru dovoleno

en: files `%.250s' and `%.250s' are not parts of the same file
cs: soubory `%.250s' a `%.250s' nejsou části stejného balíku

en: files list file for package `%.250s' contains empty filename
cs: seznam souborů balíku `%.250s' obsahuje prázné jméno souboru

en: files list for package `%.250s'
cs: seznam souborů balíku `%.250s'

en: find for --recursive returned unhandled error %i
cs: hledání --recursive vrátilo neošetřenou chybu %i

en: fork failed
cs: fork selhal

en: from
cs: z

en: fsetpos failed
cs: fsetpos selhal

en: getch failed
cs: nepovedlo se getch

en: got wrong child's status - asked for %ld, got %ld
cs: obdržen chybný status potomka - bylo žádáno %ld a obdrženo %ld

en: half installed
cs: zpola nainstalovaný

en: header info member
cs: část hlavičky

en: hold
cs: podržet

en: i
cs: n

en: illegal package name at line %d: %.250s
cs: nepovolené jméno balíku na řádku %d: %.250s

en: index string too long
cs: indexový řetězec je příliš dlouhý

en: install
cs: instalace

en: installation script
cs: instalační skript

en: installed
cs: nainstalován

en: installed control info for
cs: informace o instalovaném balíku

en: interrelationships
cs: závislosti

en: interrelationships affecting
cs: závislosti ovlivňující

en: invalid character `%c' in field width
cs: šířka pole obsahuje neplatný znak `%c'

en: invalid integer for --%s: `%.250s'
cs: neplatné číslo pro --%s: `%.250s'

en: invalid number for --command-fd
cs: neplatné číslo pro --command-fd

en: invalid package name (%.250s)
cs: chybné jméno balíku (%.250s)

en: invalid search option given
cs: zadána neplatná volba

en: ioctl(TIOCGWINSZ) failed
cs: ioctl(TIOCGWINSZ) selhalo

en: junk after %s
cs: nesmyslná data za %s

en: keybindings
cs: funkce kláves

en: local diversion
cs: místní odsunutí

en: locally diverted
cs: místní odsunutí

en: maintainer script `%.50s' has bad permissions %03lo (must be >=0555 and <=0775)
cs: maintainer script `%.50s' má špatná práva %03lo (musí být >=0555 a <=0775)

en: maintainer script `%.50s' is not a plain file or symlink
cs: maintainer skript `%.50s' není obyčejný soubor ani symlink

en: malloc failed (%ld bytes)
cs: malloc selhal (%ld bytů)

en: may not be empty string
cs: nesmí být prázdný řetězec

en: method `%.250s' has name that is too long (%d > %d characters)
cs: metoda `%.250s' má příliš dlouhé jméno (%d > %d znaků)

en: missing %s
cs: chybí %s

en: must start with an alphanumeric
cs: musí začínat písmenem nebo číslicí

en: name of conffile (starting `%.250s') is too long (>%d characters)
cs: název `conffile' souboru (počátek cesty `%.250s') je příliš dlouhý (>%d znaků)

en: need an action option
cs: potřebuji zadat akci

en: new %s script
cs: nový %s skript

en: new package
cs: nový balík

en: newline before option name start
cs: nový řádek před začátkem jména volby

en: newline before summary
cs: nový řádek před přehledem

en: newline in field name `%.*s'
cs: nový řádek v položce `%.*s'

en: no description available.
cs: popis není k dispozici.

en: no newline
cs: bez nového řádku

en: no package information in `%.255s'
cs: žádná informace o balíku v `%.255s'

en: no package named `%s' is installed, cannot configure
cs: balík jména `%s' není nainstalován, nelze zkonfigurovat

en: non-alphanum in option name
cs: nealfanumerický znak ve jméně volby

en: non-digit where digit wanted
cs: nečíselný znak na místě očekávané číslice

en: nonalpha where option name start wanted
cs: nepísmenný znak před začátkem jména volby

en: not installed
cs: nenainstalován

en: not installed but configs remain
cs: nanainstalovaný, ale configurační soubory zachovány

en: nothing after colon in version number
cs: za dvojtečkou ve verzi nic nenásleduje

en: null package name in --ignore-depends comma-separated list `%.250s'
cs: prázdné jméno balíku v seznamu --ignore-depends `%250s'

en: obsolete `Revision' or `Package-Revision' field used
cs: použita zastaralá položka `Revision' nebo `Package-Revision'

en: old %s script
cs: starý %s skript

en: old version of package has overly-long info file name starting `%.250s'
cs: stará verze baliku má příliš dlouhé jméno info souboru, který začíná `%.250s'

en: open component `%.255s' (in %.255s) failed in an unexpected way
cs: otevírání komponenty `%.255s' (v %.255s) selhalo neočekávaným způsobem

en: operation requires read/write access to dpkg status area
cs: operace požaduje zápisová práva do stavové oblasti dpkg

en: out of memory for new cleanup entry
cs: nedostatek paměti pro novou položku

en: out of memory for new cleanup entry with many arguments
cs: nedostatek paměti pro novou položku s mnoha argumenty

en: out of memory pushing error handler:
cs: nouzový chybový výstup:

en: package %.250s is already installed and configured
cs: balík %.250s je již nainstalován a zkonfigurován

en: package %.250s is not ready for configuration
     cannot configure (current status `%.250s')
cs: balík %.250s není připraven ke konfiguraci
     nelze zkonfigurovat (současný stav `%.250s')

en: package architecture (%s) does not match system (%s)
cs: architektura balíku (%s) se nezhoduje se systémem (%s)

en: package contains overly-long control info file name (starting `%.50s')
cs: balík obsahuje příliš dlouhé jméno info souboru (začíná `%.50s')

en: package control info contained directory `%.250s'
cs: informace o balíku obsahují adresář `%.250s'

en: package control info rmdir of `%.250s' didn't say not a dir
cs: informacec o balíku rmdir na `%.250s' neřekl, že to není adresář

en: package diverts others
cs: balík odsouvá ostatní

en: package name has characters that aren't lowercase alphanums or `-+.'
cs: jméno balíku se skládá ze znaků, které nejsou malými písmeny ani `-+.'

en: parse error
cs: chyba při rozboru

en: part %d is missing
cs: %d. část chybí

en: part file `%.250s' has trailing garbage
cs: soubor `%.250s' má na konci nesmysly

en: part file `%.250s' is not a plain file
cs: část `%.250s' není obyčejný soubor

en: part size is far too large or is not positive
cs: velikost části je buď příliš veliká, nebo nekladná

en: part size must be at least %dk (to allow for header)
cs: velikost části musí být alespoň %dk (kvůli hlavičce)

en: passed
cs: úspěšná

en: pre-dependency problem - not installing %.250s
cs: před-závislostní problém - neinstaluji %.250s

en: pre-depends on
cs: před-závisí na

en: process_archive ...  already disappeared !
cs: process_archive ...  již zmizel !

en: provides
cs: poskytuje

en: purge
cs: vyčistit

en: q
cs: u

en: query/setup script
cs: dotazovací/nastavovací skript

en: r
cs: o

en: read error in %.250s
cs: chyba čtení v %.250s

en: read error in configuration file `%.255s'
cs: chyba při čtení konfiguračního souboru `%.255s'

en: read error in diversions [i]
cs: chyba při čtení diversions [i]

en: read error in diversions [ii]
cs: chyba při čtení diversions [ii]

en: read error in diversions [iii]
cs: chyba při čtení diversions [iii]

en: read error in vsnprintf truncated
cs: chyba při čtení ve vsnprintf, zkráceno

en: read error on standard input
cs: chyba při čtení ze standardního vstupu

en: read error on stdin at conffile prompt
cs: chyba čtení na stdin při otázce na konfigurační soubory

en: realloc failed (%ld bytes)
cs: realloc selhal (%ld bytů)

en: reassembled package file
cs: spojený balík

en: recommends
cs: doporučuje

en: remove
cs: odebrání

en: removed (configs remain)
cs: odinstalovaný (konfigurační soubory ponechány)

en: replaces
cs: nahrazuje

en: requested operation requires superuser privilege
cs: požadovaná operace vyžaduje superuživatelská práva

en: returned error exit status %d.
cs: vrátil chybový návratový kód %d.

en: rm cleanup failed, code %d
cs: úklid programem rm selhal, kód %d

en: root or null directory is listed as a conffile
cs: kořenový nebo prázdný adresář uveden jako conffile

en: s
cs: v

en: screen part
cs: část obrazovky

en: searched, but found no packages (files matching *.deb)
cs: prohledáno, ale nebyl nalezen žádný balík (soubory vyhovující *.deb)

en: several package info entries found, only one allowed
cs: nalezeno několik info položek balíku, dovolena pouze jedna

en: short read in buffer_copy (%s)
cs: zkrácené čtení v buffer_copy (%s)

en: size %7d occurs %5d times
cs: velikost %7d se objevuje %5d krát

en: skipped member data from %s
cs: přeskočena část od %s

en: source file `%.250s' not a plain file
cs: zdojový soubor `%.250s' není obyčejným souborem

en: statoverride file `%.250s'
cs: statoverride soubor `%.250s'

en: statoverride file contains empty line
cs: soubor statoverride obsahuje prázdný řádek

en: status database area is locked by another process
cs: stavová databáze je uzamčena dalším procesem

en: subprocess %s failed with wait status code %d
cs: podproces %s vrátil čekací chybový status %d

en: subprocess %s killed by signal (%s)%s
cs: podproces %s byl zabit signálem (%s)%s

en: subprocess %s returned error exit status %d
cs: podproces %s vrátil chybový status %d

en: suggests
cs: navrhuje

en: syntax error in method options file `%.250s' -- %s
cs: syntaktická chyba v konfiguračním souboru metody `%.250s' -- %s

en: target is directory - cannot skip control file check
cs: cíl je adresář - nemohu přeskočit test kontrolního souboru

en: terminal lacks necessary features, giving up
cs: terminál postrádá nezbytné funkce, vzdávám to

en: there are several versions of part %d - at least `%.250s' and `%.250s'
cs: nalezeno několik verzí části %d - jde alespoň o `%.250s' a `%.250s'

en: there is no script in the new version of the package - giving up
cs: v nové verzi balíku není žádný skript - končím

en: third (status) word in `status' field
cs: třetí (stavové) slovo v poli `status'

en: to
cs: na

en: too few values in file details field `%s' (compared to others)
cs: příliš málo hodnot v položce `%s' (vzhledem k ostatním)

en: too many values in file details field `%s' (compared to others)
cs: příliš mnoho hodnot v položce `%s' (vzhledem k ostatním)

en: trying to overwrite `%.250s', which is also in package %.250s
cs: zkouším přepsat soubor `%.250s', který je také v balíku %.250s

en: trying to overwrite `%.250s', which is the diverted version of `%.250s'%.10s%.100s%.10s
cs: zkouším přepsat `%.250s', což je odsunutá verze `%.250s'%.10s%.100s%.10s

en: trying to overwrite directory `%.250s' in package %.250s with nondirectory
cs: zkouším přepsat adresář `%.250s' v balíku %.250s neadresářem

en: u
cs: a

en: unable flush %.250s after padding
cs: nemohu vyprázdnit %.250s

en: unable seek to start of %.250s after padding
cs: nemohu se přesunout na začátek %.250s

en: unable to (re)open input part file `%.250s'
cs: nelze (znovu)otevřít vstupní soubor `%.250s'

en: unable to access dpkg status area
cs: ke stavové oblasti dpkg nelze přistoupit

en: unable to access dpkg status area for bulk available update
cs: nemohu přistoupit ke stavové oblasti dpkg pro objemnou dostupnou aktualizaci

en: unable to access method script `%.250s'
cs: nelze přistoupit ke skriptu metody `%.250s'

en: unable to change ownership of new dist conffile `%.250s'
cs: vlastníka nového distribučního konfiguračního souboru `%.250s' nelze změnit

en: unable to check existence of `%.250s'
cs: nelze zkontrolovat existenci `%.250s'

en: unable to check for existence of `%.250s'
cs: existenci `%.250s' nelze zkontrolovat

en: unable to check for existence of archive `%.250s'
cs: nelze zkontrolovat existenci archivu `%.250s'

en: unable to chown backup symlink for `%.255s'
cs: nelze změnit vlastníka záložního symlinku `%.255s'

en: unable to clean up mess surrounding `%.255s' before installing another version
cs: nelze uklidit nepořádek u `%.255s' před nainstalováním další verze

en: unable to close new option file `%.250s'
cs: nelze uzavřít nový konfigurační soubor `%.250s'

en: unable to close updated status of `%.250s'
cs: nelze uzavřít změněný stav balíku `%.250s'

en: unable to create %.250s
cs: nelze vytvořit %.250s

en: unable to create `%.255s'
cs: nelze vytvořit `%.255s'

en: unable to create updated files list file for package %s
cs: nelze vytvořit aktualizovaný seznam souborů balíku %s

en: unable to delete control info file `%.250s'
cs: nelze odstranit control soubor `%.250s'

en: unable to delete disappearing control info file `%.250s'
cs: nelze smazat mizící kontrolní info soubor `%.250s'

en: unable to delete used-up depot file `%.250s'
cs: nelze smazat využitý skladišťní soubor `%.250s'

en: unable to discard `%.250s'
cs: nelze zahodit `%.250s'

en: unable to exec dpkg-deb to get filesystem archive
cs: nelze spustit dpkg-deb pro získání obsahu balíku

en: unable to exec mksplit
cs: nelze spustit mksplit

en: unable to execute %s
cs: nelze spustit %s

en: unable to execute new %s
cs: nelze spustit nový %s

en: unable to fill %.250s with padding
cs: nemohu dorovnat %.250s

en: unable to flush in vsnprintf
cs: nelze vyprázdnit zásobník ve vsnprintf

en: unable to flush updated status of `%.250s'
cs: nemohu vyprázdnit aktualizovaný stav `%.250s'

en: unable to fstat part file `%.250s'
cs: nelze zjistit fstat části souboru `%.250s'

en: unable to fstat source file
cs: nelze provést fstat na zdrojový soubor

en: unable to fsync updated status of `%.250s'
cs: nelze synchronizovat aktualizovaný stav `%.250s'

en: unable to get unique filename for control info
cs: nelze získat jedinečné jméno pro soubor control

en: unable to ignore signal %d before running %.250s
cs: nelze ignorovat signál %d před spuštěním %.250s

en: unable to ignore signal %s before running script
cs: nelze ignorovat signál %s před spuštěním skriptu

en: unable to install (supposed) new info file `%.250s'
cs: nelze instalovat nový info soubor `%.250s'

en: unable to install `%.250s' as `%.250s'
cs: nelze nainstalovat `%.250s' jako `%.250s'

en: unable to install new info file `%.250s' as `%.250s'
cs: nelze instalovat nový info soubor `%.250s' jako `%.250s'

en: unable to install new option as `%.250s'
cs: nelze nainstalovat novou konfiguraci jako `%.250s'

en: unable to install new version of `%.255s'
cs: nelze nainstalovat novou verzi `%.255s'

en: unable to install updated status of `%.250s'
cs: nelze nainstalovat změněný stav balíku `%.250s'

en: unable to lock dpkg status database
cs: stavovou databázi dpkg nelze uzamknout

en: unable to make backup link of `%.255s' before installing new version
cs: nelze vytvořit záložní odkaz `%.255s' před nainstalováním nové verze

en: unable to make backup symlink for `%.255s'
cs: nelze vytvořit záložní symlink pro `%.255s'

en: unable to move aside `%.255s' to install new version
cs: nelze odsunout `%.255s' pro nainstalování nové verze

en: unable to open current option file `%.250s'
cs: nelze otevřít aktuální konfigurační soubor `%.250s'

en: unable to open files list file for package `%.250s'
cs: seznam souborů balíku `%.250s' nelze otevřít

en: unable to open new depot file `%.250s'
cs: nelze otevřít nový skladišťní soubor `%.250s'

en: unable to open new option file `%.250s'
cs: nelze otevřít nový konfigurační soubor `%.250s'

en: unable to open option description file `%.250s'
cs: nelze otevřít soubor s popisy `%.250s'

en: unable to open output file `%.250s'
cs: nelze otevřít výstupní soubor `%.250s'

en: unable to open source file `%.250s'
cs: nelze otevřít zdrojový soubor `%.250s'

en: unable to open temp control directory
cs: nelze otevřít dočasný kontrolní adresář

en: unable to open tmpfile for vsnprintf
cs: pomocný soubor pro vsnprintf nelze otevřít

en: unable to open/create status database lockfile
cs: zámek stavové databáze nelze otevřít nebo vytvořit

en: unable to read `%.250s' directory for reading methods
cs: nebylo možno načíst čtecí metody v adresáři `%.250s'

en: unable to read depot directory `%.250s'
cs: nelze číst skladišťní adresář `%.250s'

en: unable to read filedescriptor flags for %.250s
cs: nelze přečíst příznaky filedescriptoru pro `%.250s'

en: unable to read link `%.255s'
cs: nelze přečíst odkaz `%.255s'

en: unable to read method options file `%.250s'
cs: nebylo možno přečíst konfigurační soubor metody `%.250s'

en: unable to read part file `%.250s'
cs: nelze přečíst soubor `%.250s'

en: unable to remove newly-extracted version of `%.250s'
cs: nelze odstranit nově vytvořenou verzi `%.250s'

en: unable to remove newly-installed version of `%.250s' to allow reinstallation of backup copy
cs: nelze odstranit nově nainstalovanou verzi `%.250s' aby se mohla reinstalovat záložní kopie

en: unable to remove obsolete info file `%.250s'
cs: nelze odstranit starý info soubor `%.250s'

en: unable to rename new depot file `%.250s' to `%.250s'
cs: nelze přejmenovat nový skladišťní soubor `%.250s' na `%.250s'

en: unable to reopen part file `%.250s'
cs: nelze znovuotevřít soubor `%.250s'

en: unable to restore backup version of `%.250s'
cs: záložní verzi `%.250s' nelze obnovit

en: unable to rewind at start of vsnprintf
cs: nelze přejít na začátek vsnprintf

en: unable to rewind in vsnprintf
cs: nelze provést návrat ve vsnprintf

en: unable to run %.250s process `%.250s'
cs: nelze spustit %.250s process `%.250s'

en: unable to seek back
cs: nelze se přesunout zpět

en: unable to set buffering on status file
cs: nelze nastavit bufferování souboru status

en: unable to set close-on-exec flag for %.250s
cs: nelze nastavit příznak zapřít-při-spuštění pro `%.250s'

en: unable to set execute permissions on `%.250s'
cs: nelze nastavit spustitelné právo na `%.250s'

en: unable to set mode of new dist conffile `%.250s'
cs: mód nového konfiguračního souboru `%.250s' nelze nastavit

en: unable to stat %s `%.250s'
cs: nelze zjistit stav %s `%.250s'

en: unable to stat `%.250s'
cs: nelze zjistit stav `%.250s'

en: unable to stat `%.255s' (which I was about to install)
cs: nelze zjistit stav souboru `%.255s', který bude zrovna nainstalován

en: unable to stat current installed conffile `%.250s'
cs: stav aktuálního konfiguračního souboru `%.250s' nelze zjistit

en: unable to stat in vsnprintf
cs: nelze provést stat ve vsnprintf

en: unable to stat installed %s script `%.250s'
cs: nemohu zjistit stat() instalovaného %s skriptu `%.250s'

en: unable to stat new %s script `%.250s'
cs: nemohu zjistit stat() nového %s skriptu `%.250s'

en: unable to stat new dist conffile `%.250s'
cs: nelze zjistit stav nového distribučního konfigururačního souboru `%.250s'

en: unable to stat option description file `%.250s'
cs: nelze detekovat popisný soubor voleb `%.250s'

en: unable to stat restored `%.255s' before installing another version
cs: nelze zjistit stav obnoveného souboru `%.255s' před nainstalováním další verze

en: unable to truncate for updated status of `%.250s'
cs: nelze zkrátit pro aktualizovaný stav `%.250s'

en: unable to truncate in vsnprintf
cs: nelze zkrátit ve vsnprintf

en: unable to unbuffer `%.255s'
cs: nelze odbufferovat `%.255s'

en: unable to unlock dpkg status database
cs: stavovou databázi dpkg nelze odemknout

en: unable to wait for %.250s
cs: nelze čekat na %.250s

en: unable to write new option to `%.250s'
cs: nelze zapsat nový konfigurační soubor `%.250s'

en: unable to write updated status of `%.250s'
cs: nelze zapsat změněný stav balíku `%.250s'

en: unexpected EOF in diversions [ii]
cs: neočekávaný konec souboru diversions [ii]

en: unexpected EOF in diversions [iii]
cs: neočekávaný konec souboru diversions [iii]

en: unexpected data after package and selection at line %d
cs: neočekávaná data za řádky package a selection na řádku %d

en: unexpected end of file in %.250s
cs: neočekávaný konec souboru v %.250s

en: unexpected end of file in %s in %.255s
cs: neočekávaný konec souboru v %s na %.255s

en: unexpected end of line after package name at line %d
cs: neočekávaný konec řádku za jménem balíku na řádku %d

en: unexpected end of line in package name at line %d
cs: neočekávaný konec řádku ve jménu balíku na řádku %d

en: unexpected eof after package name at line %d
cs: neočekávaný konec souboru za jménem balíku na řádku %d

en: unexpected eof before end of line %d
cs: neočekávaný konec souboru před koncem řádku %d

en: unexpected eof in package name at line %d
cs: neočekávaný konec souboru ve jménu balíku na řádku %d

en: unknown action string `%.50s'
cs: neznámý akční řetězec `%.50s'

en: unknown compression type `%s'!
cs: neznámý typ komprese `%s'!

en: unknown data type `%i' in buffer_read
cs: neznámý datový typ `%i' v buffer_read

en: unknown data type `%i' in buffer_write
cs: neznámý datový typ `%i' v buffer_write

en: unknown force/refuse option `%.*s'
cs: neznámá force/refuse volba `%.*s'

en: unknown option -%c
cs: neznámý přepínač -%c

en: unknown option --%s
cs: neznámý přepínač --%s

en: unknown wanted status at line %d: %.250s
cs: neznámý cílový stav na řádku %d: %.250s

en: unpacked (not set up)
cs: rozbalený (nezkonfigurovaný)

en: unpacked but not configured
cs: rozbalen, ale nezkonfigurován

en: update available list script
cs: skript pro aktualizaci seznamu dostupných balíků

en: updates directory contains file `%.250s' whose name is too long (length=%d, max=%d)
cs: adresář s aktualizacemi obsahuje soubor `%.250s', jehož název je příliš dlouhý (%d, max=%d)

en: updates directory contains files with different length names (both %d and %d)
cs: adresář s aktualizacemi obsahuje soubory s různou délkou názvů (%d i %d)

en: usage: md5sum [-bv] [-c [file]] | [file...]
    Generates or checks MD5 Message Digests
        -c  check message digests (default is generate)
        -v  verbose, print file names when checking
        -b  read files in binary mode
    The input for -c should be the list of message digests and file names
    that is printed on stdout by this program when it generates digests.
cs: Použití: md5sum [-bv] [-c [soubor]] | [soubor...]
    Vypočítá nebo zkontroluje MD5 kontrolní součty
        -c  zkontroluje MD (implicitní je výpočet)
        -v  vypisuje jména souborů při kontrole
        -b  čte soubory v binárním módu
    Vstupem pro -c by měl být seznam jmen souborů a jejich kontrolních součtů,
    který je tímto programem vypisován na stdout, při výpočtu kontrolních součtů.

en: user-defined field name `%.*s' too short
cs: jméno uživatelské položky `%.*s' příliš krátké

en: value for `conffiles' has line starting with non-space `%c'
cs: hodnota `conffiles' obsahuje řádek nezačínající mezerou `%c'

en: value for `conffiles' has malformatted line `%.*s'
cs: hodnota `conffiles' obsahuje zkomolený řádek `%.*s'

en: value for `config-version' field not allowed in this context
cs: hodnota položky `config-version' není v tomto místě přípustná

en: value for `status' field not allowed in this context
cs: hodnota položky `status' není v tomto místě přípustná

en: version a has bad syntax: %s
cs: verze a má špatnou syntaxi: %s

en: version b has bad syntax: %s
cs: verze b má špatnou syntaxi: %s

en: version number
cs: verze

en: version string has embedded spaces
cs: verze obsahuje mezery

en: version string is empty
cs: prázdná verze

en: wait for %s failed
cs: čekání na %s selhalo

en: wait for dpkg-split failed
cs: čekání na dpkg-split selhalo

en: wait for shell failed
cs: čekání na shell neúspěšné

en: warning
cs: varování

en: warning, `%s' contains user-defined Priority value `%s'
cs: pozor, `%s' obsahuje uživatelskou hodnotu Priority `%s'

en: warning, `%s' contains user-defined field `%s'
cs: pozor, `%s' obsahuje uživeleskou položku `%s'

en: warning, conffile `%s' is not a plain file
cs: varování, konfigurační soubor `%.s' není obyčejný soubor

en: warning, conffile name `%.50s...' is too long, or missing final newline
cs: pozor, jméno konfiguračního souboru `%.50s...' je příliš dlouhé, nebo chybí
    koncová nová řádka

en: was interrupted.
cs: byl přerušen.

en: was terminated by a signal: %s.
cs: byl přerušen signálem: %s.

en: write error in vsnprintf
cs: ve vsnprintf nastala chyba při zápisu

en: write error on standard error
cs: zapsání chyby na chybový výstup

en: yes/no in boolean field
cs: yes/no v dvojhodnotovém poli

en: you do not have permission to lock the dpkg status database
cs: nemáte právo k uzamčení stavové databáze dpkg

en: you must specify packages by their own names, not by quoting the names of the files they come in
cs: balíky musíte zadávat jejich vlastnímy názvy, a ne názvy souborů, ve kterých
     jsou obsaženy
