nano 1.1.99pre3 - en to gl translation catalogue (307 entries)

en: 
     Compiled options:
gl: 
    Opcións compiladas:

en: 
    Buffer written to %s
gl: 
    Gravouse o buffer en %s

en: 
    No %s written (too many backup files?)
gl: 
    Non se gravou %s (¿demasiados ficheiros de copia de seguridade?)

en: 
    Press return to continue starting nano
gl: 
    Prema enter para seguir cargando nano

en:   File: ...
gl:   Ficheiro: ...

en:  (to replace)
gl:  (para substituír)

en:  Email: nano@nano-editor.org	Web: http://www.nano-editor.org/
gl:  E-mail: nano@nano-editor.org	Web: http://www.nano-editor.org/

en:  GNU nano version %s (compiled %s, %s)
gl:  GNU nano versión %s (compilado %s, %s)

en:  Modified
gl:  Modificado

en:  View
gl:  Ver

en:  [Backup]
gl:  [CopiaSeg]

en:  [Backwards]
gl:  [Cara a Atrás]

en:  [Case Sensitive]
gl:  [Sensible ás Maiúsculas/Minúsculas]

en:  [DOS Format]
gl:  [Formato DOS]

en:  [Mac Format]
gl:  [Formato Mac]

en:  [Regexp]
gl:  [ExpReg]

en:  nano help text
    
     The nano editor is designed to emulate the functionality and ease-of-use of the UW Pico text editor.  There are four main sections of the editor: The top line shows the program version, the current filename being edited, and whether or not the file has been modified.  Next is the main editor window showing the file being edited.  The status line is the third line from the bottom and shows important messages. The bottom two lines show the most commonly used shortcuts in the editor.
    
     The notation for shortcuts is as follows: Control-key sequences are notated with a caret (^) symbol and are entered with the Control (Ctrl) key.  Escape-key sequences are notated with the Meta (M) symbol and can be entered using either the Esc, Alt or Meta key depending on your keyboard setup.  The following keystrokes are available in the main editor window.  Alternative keys are shown in parentheses:
gl:  axuda de nano
    
     O editor nano está deseñado para emula-la funcionalidade e facilidade de uso do editor de texto UW Pico. Hai catro seccións principais no editor: a liña superior amosa a versión do programa, o nome do ficheiro que se está a editar, e se o ficheiro está modificado ou non. A seguinte é a fiestra principal do editor, que amosa o ficheiro que se edita. A liña de estado é a terceira liña dende o fondo e amosa as mensaxes importantes. As dúas derradeiras liñas amosan os atallos de teclado que máis se usan no editor.
    
     A notación dos atallos é así: as secuencias Control-tecla denótanse cun circunflexo (^) e introdúcense coa tecla Control (Ctrl). As secuencias Escape-tecla denótanse co símbolo Meta (M) e introdúcense coa tecla Esc, Alt ou Meta, dependendo do teclado. As seguintes pulsacións están dispoñibles na fiestra principal do editor. As teclas alternativas aparecen entre parénteses:

en: "%s" is a directory
gl: "%s" é un directorio

en: "%s" not found
gl: Non se atopou "%s"

en: "%s..." not found
gl: Non se atopou "%s..."

en: "start=" requires a corresponding "end="
gl: "start=" precisa dun "end=" correspondente

en: (ignored, for Pico compatibility)
gl: (ignórase, para compatibilidade con Pico)

en: (more)
gl: (máis)

en: +LINE
gl: +LIÑA

en: --fill=[#cols]
gl: --fill=[cols]

en: --quotestr=[str]
gl: --quotestr=[cad]

en: --syntax [str]
gl: --syntax [cad]

en: --tabsize=[num]
gl: --tabsize=[núm]

en: -Q [str]
gl: -Q [cad]

en: -T [num]
gl: -T [núm]

en: -Y [str]
gl: -Y [cad]

en: -r [#cols]
gl: -r [cols]

en: Aa
gl: Tt

en: Aborted
gl: Abortado

en: All
gl: Todo

en: Append
gl: Engadir

en: Append Selection to File
gl: Engadir a Selección ao Ficheiro

en: Append to the current file
gl: Engadir ao ficheiro actual

en: Auto indent
gl: Autosangrado

en: Auto save on exit, don't prompt
gl: Gravar ao saír, sen preguntar

en: Auto wrap
gl: Corta-las liñas

en: Automatically indent new lines
gl: Sangra-las novas liñas automaticamente

en: Back
gl: Atrás

en: Back up original file when saving
gl: Facer unha copia do ficheiro orixinal ao gravar

en: Backing up file
gl: Facendo unha copia do ficheiro

en: Backspace
gl: Retroceso

en: Backup File
gl: Facer CopiaSeg.

en: Backup existing files on save
gl: Facer unha copia dos ficheiros existentes ao gravar

en: Bad quote string %s: %s
gl: Cadea de cita %s incorrecta: %s

en: Bad regex "%s": %s
gl: Expresión regular "%s" incorrecta: %s

en: Brought to you by:
gl: Por cortesía de:

en: Browser Go To Directory Help Text
    
     Enter the name of the directory you would like to browse to.
    
     If tab completion has not been disabled, you can use the TAB key to (attempt to) automatically complete the directory name.
    
     The following function keys are available in Browser Go To Directory mode:
gl: Texto de Axuda de Ir ao Directorio do Navegador
    
     Introduza o nome do directorio ao que quere pasar.
    
     Se o completado co tabulador non está desactivado, pode emprega-la tecla TAB para (tratar de) completar automaticamente o nome do directorio.
    
      As seguintes teclas de función están dispoñibles no modo Ir a Directorio do Navegador:

en: Can now UnJustify!
gl: ¡Agora pode Des-Xustificar!

en: Can't go outside of %s in restricted mode
gl: Non se pode saír de %s no modo restrinxido

en: Can't insert file from outside of %s
gl: Non se pode inserir un ficheiro de fóra de %s

en: Can't move up a directory
gl: Non se pode ascender por un directorio

en: Can't open "%s": %s
gl: Non se puido abrir "%s": %s

en: Can't write outside of %s
gl: Non se pode gravar fóra de %s

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Cancel the current function
gl: Cancela-la función actual

en: Cancelled
gl: Cancelado

en: Cannot add a color directive without a syntax line
gl: Non se pode engadir unha directiva de cor sen unha liña de sintaxe

en: Case Sens
gl: Maiú./Min.

en: Close
gl: Pechar

en: Close currently loaded file/Exit from nano
gl: Pecha-lo ficheiro cargado actualmente/Saír de nano

en: Color syntax highlighting
gl: Resaltado de sintaxe con cores

en: Come on, be reasonable
gl: Vamos, sexa razonable

en: Command to execute
gl: Comando a executar

en: Constant cursor position
gl: Posición do cursor constante

en: Constantly show cursor position
gl: Amosa-la posición do cursor constantemente

en: Could not close %s: %s
gl: Non se puido pechar %s: %s

en: Could not create a temporary filename: %s
gl: Non se puido crear un ficheiro temporal: %s

en: Could not create pipe
gl: Non se puido crear unha canalización

en: Could not fork
gl: Non se puido iniciar outro proceso

en: Could not get size of pipe buffer
gl: Non se puido obte-lo tamaño do buffer da canalización

en: Could not invoke "%s"
gl: Non se puido chamar a "%s"

en: Could not open %s for prepend: %s
gl: Non se puido abrir %s para engadir ao principio: %s

en: Could not open %s for writing: %s
gl: Non se puido abrir %s para escribir: %s

en: Could not open file for writing: %s
gl: Non se puido abri-lo ficheiro para escribir: %s

en: Could not pipe
gl: Non se puido estabrecer unha canalización

en: Could not read %s for backup: %s
gl: Non se puido abrir %s para facer unha copia: %s

en: Could not reopen %s: %s
gl: Non se puido abrir de novo %s: %s

en: Could not set access/modification time on backup %s: %s
gl: Non se puido estabrece-la data de acceso/modificación na copia %s: %s

en: Could not set owner %d/group %d on backup %s: %s
gl: Non se puido estabrece-lo propietario %d/grupo %d na copia %s: %s

en: Could not set permissions %o on %s: %s
gl: Non se puideron estabrece-los permisos %o en %s: %s

en: Could not set permissions %o on backup %s: %s
gl: Non se puideron estabrece-los permisos %o na copia %s: %s

en: Couldn't write backup: %s
gl: Non se puido grava-la copia: %s

en: Creating misspelled word list, please wait...
gl: Creando a lista de palabras mal escritas, agarde...

en: Cur Pos
gl: Pos. Act.

en: Cut Text
gl: Cortar

en: Cut the current line and store it in the cutbuffer
gl: Corta-la liña actual e gardala no buffer de cortado

en: Cut to end
gl: Cortar ata a fin

en: DOS Format
gl: Formato DOS

en: Delete
gl: Borrar

en: Delete the character to the left of the cursor
gl: Borra-lo carácter á esquerda do cursor

en: Delete the character under the cursor
gl: Borra-lo carácter de embaixo do cursor

en: Direction
gl: Dirección

en: Do regular expression searches
gl: Facer buscas de expresións regulares

en: Don't convert files from DOS/Mac format
gl: Non converti-los ficheiros do formato DOS/Mac

en: Don't follow symbolic links, overwrite
gl: Non segui-las ligazóns simbólicas

en: Don't look at nanorc files
gl: Non mirar nos ficheiros nanorc

en: Don't show help window
gl: Non amosa-la fiestra de axuda

en: Don't wrap long lines
gl: Non corta-las liñas longas

en: Down
gl: Abaixo

en: Edit a replacement
gl: Editar unha substitución

en: Edit the previous search/replace strings
gl: Edita-las anteriores cadeas de busca/substitución

en: Enable alternate speller
gl: Usar un corrector ortográfico alternativo

en: Enable mouse
gl: Emprega-lo rato

en: Enable multiple file buffers
gl: Admitir varios buffers de ficheiros

en: Enable suspend
gl: Permitir suspender

en: End
gl: Fin

en: Enter line number
gl: Introduza o número de liña

en: Error in %s on line %d:
gl: Erro en %s na liña %d:

en: Error invoking "sort -f"
gl: Erro ao chamar a "sort -f"

en: Error invoking "spell"
gl: Erro ao chamar a "spell"

en: Error invoking "uniq"
gl: Erro ao chamar a "uniq"

en: Errors found in .nanorc file
gl: Atopáronse erros no ficheiro .nanorc

en: Execute Command
gl: Executar Comando

en: Execute external command
gl: Executar un comando externo

en: Exit
gl: Saír

en: Exit from nano
gl: Saír de nano

en: External Command Help Text
    
     This menu allows you to insert the output of a command run by the shell into the current buffer (or a new buffer in multibuffer mode).
    
     The following keys are available in this mode:
gl: Texto de Axuda dos Comandos Externos
    
     Este menú permítelle inseri-la saída dun comando executado polo intérprete de comandos no buffer actual (ou noutro buffer no modo multibuffer).
    
     As seguintes teclas están dispoñibles neste modo:

en: File "%s" is a device file
gl: O ficheiro "%s" é un ficheiro de dispositivo

en: File Browser Help Text
    
     The file browser is used to visually browse the directory structure to select a file for reading or writing.  You may use the arrow keys or Page Up/Down to browse through the files, and S or Enter to choose the selected file or enter the selected directory.  To move up one level, select the directory called ".." at the top of the file list.
    
     The following function keys are available in the file browser:
gl: Texto de Axuda do Navegador de Ficheiros
    
     O navegador de ficheiros emprégase para amosar visualmente a estructura de directorios para escoller un ficheiro que ler ou escribir. Pode usa-las teclas das frechas ou AvPág/RePág para navegar polos ficheiros, e S ou Intro para escolle-lo ficheiro seleccionado ou entrar no directorio seleccionado. Para subir un nivel, escolla o directorio chamado ".." na parte de enriba da lista de ficheiros.
    
     As seguintes teclas de función están dispoñibles no navegador de ficheiros:

en: File Name to Append to
gl: Ficheiro ao que Engadir

en: File Name to Prepend to
gl: Ficheiro ao que Engadir polo Principio

en: File Name to Write
gl: Ficheiro a Gravar

en: File exists, OVERWRITE ?
gl: O ficheiro xa existe, ¿SOBRESCRIBIR?

en: File to insert [from %s]
gl: Ficheiro a inserir [dende %s]

en: File to insert [from ./]
gl: Ficheiro a inserir [dende ./]

en: File to insert into new buffer [from %s]
gl: Ficheiro a inserir nun novo buffer [dende %s]

en: File to insert into new buffer [from ./]
gl: Ficheiro a inserir nun novo buffer [dende ./]

en: File:
gl: Ficheiro:

en: Find Other Bracket
gl: Busca-la Parella

en: Find other bracket
gl: Busca-la parella

en: Finished checking spelling
gl: Rematou a corrección ortográfica

en: First Line
gl: Pri. Liña

en: For ncurses:
gl: Por ncurses:

en: Forward
gl: Adiante

en: Get Help
gl: Axuda

en: Go To Dir
gl: Ir Ao Directorio

en: Go To Line
gl: Ir Á Liña

en: Go To Line Help Text
    
     Enter the line number that you wish to go to and hit Enter.  If there are fewer lines of text than the number you entered, you will be brought to the last line of the file.
    
     The following function keys are available in Go To Line mode:
gl: Texto de Axuda de Ir Á Liña
    
     Introduza o número da liña á que quere ir e prema Intro. Se hai menos liñas de texto que o número introducido, háselle levar á derradeira liña do ficheiro.
    
     As seguintes teclas de función están dispoñibles no modo Ir Á Liña:

en: Go to a specific line number
gl: Ir a un número de liña determinado

en: Go to directory
gl: Ir ao directorio

en: Go to file browser
gl: Ir ao navegador de ficheiros

en: Go to the first line of the file
gl: Ir á primeira liña do ficheiro

en: Go to the last line of the file
gl: Ir á derradeira liña do ficheiro

en: Goto Cancelled
gl: Ir-a Cancelado

en: Goto Directory
gl: Ir ao Directorio

en: Help mode
gl: Modo axuda

en: History
gl: Historia

en: Home
gl: Inicio

en: I can't find my home directory!  Wah!
gl: ¡Non podo atopa-lo meu directorio home! ¡Aaah!

en: Insert File Help Text
    
     Type in the name of a file to be inserted into the current file buffer at the current cursor location.
    
     If you have compiled nano with multiple file buffer support, and enable multiple buffers with the -F or --multibuffer command line flags, the Meta-F toggle, or a nanorc file, inserting a file will cause it to be loaded into a separate buffer (use Meta-< and > to switch between file buffers).
    
     If you need another blank buffer, do not enter any filename, or type in a nonexistent filename at the prompt and press Enter.
    
     The following function keys are available in Insert File mode:
gl: Texto de Axuda de Inserción dun Ficheiro
    
     Introduza o nome dun ficheiro a inserir no buffer de ficheiro actual na posición actual do cursor.
    
     Se compilou nano con soporte de múltiples buffers de ficheiro e activa os buffers múltiples cos modificadores de liña de comando -F ou --multibuffer, coas teclas Meta-F ou cun ficheiro nanorc, a inserción dun ficheiro fará que se cargue nun buffer separado (empregue Meta-< e > para cambiar entre buffers de ficheiro).
    
     Se precisa doutro buffer en branco, non escriba un nome de ficheiro, ou escriba un nome de ficheiro que non exista no indicativo e prema Enter.
    
     As seguintes teclas de función están dispoñibles no modo de Inserción dun Ficheiro:

en: Insert a carriage return at the cursor position
gl: Inserir un retorno de carro na posición do cursor

en: Insert a tab character
gl: Inserir unha tabulación

en: Insert another file into the current one
gl: Inserir outro ficheiro no actual

en: Invalid regex "%s"
gl: Expresión regular "%s" non válida

en: Invoke the help menu
gl: Chamar ao menú de axuda

en: Invoke the spell checker, if available
gl: Chamar ao corrector ortográfico, se hai un

en: Justify
gl: Xustif.

en: Justify the current paragraph
gl: Xustifica-lo parágrafo actual

en: Key illegal in VIEW mode
gl: Tecla non válida no modo VER

en: Key illegal in non-multibuffer mode
gl: Tecla non válida no modo sen multibuffer

en: Last Line
gl: Der. Liña

en: Let ^K cut from cursor to end of line
gl: Facer que ^K corte do cursor á fin da liña

en: Log & read search/replace string history
gl: Gravar e le-la historia de cadeas a buscar/substituír

en: Mac Format
gl: Formato Mac

en: Make the current search or replace case (in)sensitive
gl: Face-la busca ou substitución actual (in)sensible ás maiúsculas

en: Mark Set
gl: Marca Posta

en: Mark Text
gl: Marcar

en: Mark UNset
gl: Marca Quitada

en: Mark text at the current cursor location
gl: Marca-lo texto da posición actual do cursor

en: Missing color name
gl: Falla o nome da cor

en: Missing syntax name
gl: Falla o nome da sintaxe

en: Mouse support
gl: Soporte de rato

en: Move back one character
gl: Recuar un carácter

en: Move backward one word
gl: Recuar unha palabra

en: Move down one line
gl: Baixar unha liña

en: Move forward one character
gl: Avanzar un carácter

en: Move forward one word
gl: Avanzar unha palabra

en: Move to the beginning of the current line
gl: Ir ao principio da liña actual

en: Move to the end of the current line
gl: Ir á fin da liña actual

en: Move to the next screen
gl: Pasar á seguinte pantalla

en: Move to the previous screen
gl: Pasar á pantalla anterior

en: Move up one line
gl: Subir unha liña

en: Multiple file buffers
gl: Múltiples buffers de ficheiro

en: New Buffer
gl: Novo Buffer

en: New File
gl: Ficheiro Novo

en: Next File
gl: Seguinte Ficheiro

en: Next Page
gl: Páx. Ant.

en: Next Word
gl: Seguinte Palabra

en: No
gl: Non

en: No Replace
gl: Non Subst.

en: No conversion from DOS/Mac format
gl: Sen conversión do formato DOS/Mac

en: No matching bracket
gl: Non se atopou a parella do delimitador

en: No more open files
gl: Non hai máis ficheiros abertos

en: Not a bracket
gl: Non é un delimitador

en: NumLock glitch detected.  Keypad will malfunction with NumLock off
gl: Detectouse un fallo en BloqNum. BloqNum ha estar activado sempre.

en: Open next loaded file
gl: Abri-lo seguinte ficheiro cargado

en: Open previously loaded file
gl: Abrir un ficheiro cargado anteriormente

en: Option		Long option		Meaning
gl: Opción		Opción longa		Significado

en: Option		Meaning
gl: Opción		Significado

en: Prepend
gl: Engadir ao Princ.

en: Prepend Selection to File
gl: Engadir a Selección ao Ficheiro polo Principio

en: Prepend to the current file
gl: Engadir ao ficheiro actual polo principio

en: Preserve XON (^Q) and XOFF (^S) keys
gl: Conserva-las teclas XON (^Q) e XOFF (^S)

en: Prev Page
gl: Páx. Seg.

en: Prev Word
gl: Palabra Anterior

en: Previous File
gl: Ficheiro Anterior

en: Print version information and exit
gl: Amosar información sobre a versión e saír

en: Quoting string, default "> "
gl: Cadea de citado, por defecto "> "

en: Read %d line | Read %d lines
gl[0]: Leuse %d liña
gl[1]: Léronse %d liñas

en: Read %d line (Converted from DOS format) | Read %d lines (Converted from DOS format)
gl[0]: Leuse %d liña (Convertida do formato DOS)
gl[1]: Léronse %d liñas (Convertidas do formato DOS)

en: Read %d line (Converted from Mac format) | Read %d lines (Converted from Mac format)
gl[0]: Leuse %d liña (Convertida do formato Mac)
gl[1]: Léronse %d liñas (Convertidas do formato Mac)

en: Read File
gl: Ler Fich.

en: Reading File
gl: Lendo o Ficheiro

en: Received SIGHUP or SIGTERM
gl: Recibiuse SIGHUP ou SIGTERM

en: Refresh
gl: Actualizar

en: Refresh (redraw) the current screen
gl: Actualiza-la pantalla actual

en: Refusing 0 length regex match
gl: Rexeitando a coincidencia cunha expresión regular de lonxitude 0

en: Regexp
gl: ExpReg

en: Replace
gl: Substit.

en: Replace Cancelled
gl: Substitución Cancelada

en: Replace failed: unknown subexpression!
gl: Fallou a substitución: subexpresión descoñecida

en: Replace text within the editor
gl: Substituír texto no editor

en: Replace this instance?
gl: ¿Substituír?

en: Replace with
gl: Substituír por

en: Replaced %d occurrence | Replaced %d occurrences
gl[0]: Fíxose %d substitución
gl[1]: Fixéronse %d substitucións

en: Save modified buffer (ANSWERING "No" WILL DESTROY CHANGES) ?
gl: ¿Grava-lo buffer modificado (SE RESPOSTA "Non" HANSE PERDE-LOS CAMBIOS)?

en: Search
gl: Busca

en: Search Cancelled
gl: Busca Cancelada

en: Search Command Help Text
    
     Enter the words or characters you would like to search for, then hit enter.  If there is a match for the text you entered, the screen will be updated to the location of the nearest match for the search string.
    
     The previous search string will be shown in brackets after the Search: prompt.  Hitting Enter without entering any text will perform the previous search.
    
     The following function keys are available in Search mode:
gl: Texto de Axuda do Comando Busca
    
     Introduza as palabras ou caracteres que quere buscar, e prema Intro. Se o texto que introduciu aparece no texto, a pantalla hase actualizar na posición da aparición máis cercana da cadea de busca.
    
     Hase amosa-la cadea de busca anterior en corchetes despois do indicativo Busca:. Ao premer Intro sen introducir ningún texto hase face-la busca anterior.
    
     As seguintes teclas de función están dispoñibles no modo Busca:

en: Search Wrapped
gl: Buscando dende o Principio

en: Search backwards
gl: Buscar cara a atrás

en: Search for text within the editor
gl: Buscar texto no editor

en: Set fill cols to (wrap lines at) #cols
gl: Columnas de recheo (corta-las liñas en) cols

en: Set operating directory
gl: Estabrece-lo directorio de traballo

en: Set width of a tab to num
gl: Estabrece-lo ancho das tabulacións a núm

en: Show the position of the cursor
gl: Amosa-la posición do cursor

en: Show this message
gl: Amosar esta mensaxe

en: Smooth scrolling
gl: Desprazamento suave

en: Sorry, support for this function has been disabled
gl: Sentímolo, desactivouse o soporte desta función

en: Space
gl: Espacio

en: Special thanks to:
gl: Gracias en especial a:

en: Spell Check Help Text
    
     The spell checker checks the spelling of all text in the current file.  When an unknown word is encountered, it is highlighted and a replacement can be edited.  It will then prompt to replace every instance of the given misspelled word in the current file.
    
     The following other functions are available in Spell Check mode:
gl: Texto de Axuda do Corrector Ortográfico
    
     O corrector ortográfico comproba a ortografía de todo o texto do ficheiro actual. Cando se atopa unha palabra descoñecida, resáltase e pódese editar unha que a substitúa. Despois ha preguntar se se cambian todas as aparicións da palabra errada no ficheiro actual.
    
     Existen as seguintes funcións no modo Corrector Ortográfico:

en: Spell checking failed: %s
gl: Fallou a corrección ortográfica: %s

en: Spell checking failed: unable to write temp file!
gl: Fallou a corrección ortográfica: non se puido grava-lo ficheiro temporal

en: Start at line number LINE
gl: Comezar na liña número LIÑA

en: Suspend
gl: Suspender

en: Switched to %s
gl: Cambiouse a %s

en: Syntax definition to use
gl: Definición de sintaxe a empregar

en: Tab
gl: Tabulador

en: Tab size is too small for nano...
gl: O tamaño de tabulación é pequeno de máis para nano...

en: Thank you for using nano!
gl: ¡Gracias por usar nano!

en: The Free Software Foundation
gl: A Free Software Foundation

en: The nano text editor
gl: O editor de texto nano

en: This is the only occurrence
gl: Esta é a única aparición

en: To Files
gl: A Ficheiros

en: To Spell
gl: Ortograf.

en: Toggle insert into new buffer
gl: Inserir/non inserir no novo buffer

en: UnCut Txt
gl: Pegar

en: UnJustify
gl: Des-Xust.

en: Unable to open ~/.nano_history file, %s
gl: Non se puido abri-lo ficheiro ~/.nano_history, %s

en: Unable to open ~/.nanorc file, %s
gl: Non se puido abri-lo ficheiro ~/.nanorc, %s

en: Unable to write ~/.nano_history file, %s
gl: Non se puido gravar no ficheiro ~/.nano_history, %s

en: Uncut from the cutbuffer into the current line
gl: Pegar do buffer de cortado na liña actual

en: Unjustify after a justify
gl: Des-xustificar despois de xustificar

en: Up
gl: Arriba

en: Usage: nano [+LINE] [GNU long option] [option] [file]
gl: Emprego: nano [+LIÑA] [opción longa GNU] [opción] [ficheiro]

en: Usage: nano [+LINE] [option] [file]
gl: Emprego: nano [+LIÑA] [opción] [ficheiro]

en: Use "fg" to return to nano
gl: Empregue "fg" para voltar a nano

en: Use alternate keypad routines
gl: Emprega-las rutinas de teclado alternativas

en: Use regular expressions
gl: Empregar expresións regulares

en: View (read only) mode
gl: Modo visualización (só lectura)

en: Where Is
gl: Buscar

en: Window size is too small for nano...
gl: A fiestra é pequena de máis para Nano...

en: Write File Help Text
    
     Type the name that you wish to save the current file as and hit Enter to save the file.
    
     If you have selected text with Ctrl-^, you will be prompted to save only the selected portion to a separate file.  To reduce the chance of overwriting the current file with just a portion of it, the current filename is not the default in this mode.
    
     The following function keys are available in Write File mode:
gl: Texto de Axuda da Escritura de Ficheiros
    
     Escriba o nome co que quere garda-lo ficheiro actual e prema Intro para grava-lo ficheiro.
    
     Se seleccionou texto con Control-^, háselle pedir que grave só a parte seleccionada a un ficheiro separado. Para reduci-la posibilidade de sobrescribi-lo ficheiro actual con só unha parte del, o nome do ficheiro actual non é o nome por defecto neste modo.
    
     As seguintes teclas de función están dispoñibles no modo de Escritura de Ficheiros:

en: Write Selection to File
gl: Gravar a Selección no Ficheiro

en: Write file in DOS format
gl: Grava-lo ficheiro en formato DOS

en: Write file in Mac format
gl: Grava-lo ficheiro en formato Mac

en: Write file out in DOS format
gl: Grava-lo ficheiro en formato DOS

en: Write file out in Mac format
gl: Grava-lo ficheiro en formato Mac

en: Write the current file to disk
gl: Grava-lo ficheiro actual no disco

en: WriteOut
gl: Gravar

en: Writing file in DOS format
gl: Gravando o ficheiro en formato DOS

en: Writing file in Mac format
gl: Gravando o ficheiro en formato Mac

en: Wrote %d line | Wrote %d lines
gl[0]: Escribiuse %d liña
gl[1]: Escribíronse %d liñas

en: XOFF ignored, mumble mumble.
gl: Ignórase XOFF, mmmm...

en: XON ignored, mumble mumble.
gl: Ignórase XON, mmmm...

en: Yes
gl: Si

en: Yy
gl: Ss

en: and anyone else we forgot...
gl: e a todos os que esquencemos...

en: argument %s has unterminated "
gl: o argumento %s ten un " sen rematar

en: color %s not understood.
    Valid colors are "green", "red", "blue", 
    "white", "yellow", "cyan", "magenta" and 
    "black", with the optional prefix "bright".
gl: non se entende a cor %s.
    As cores válidas son "green", "red", "blue", 
    "white", "yellow", "cyan", "magenta" e
    "black", co prefixo opcional "bright".

en: command %s not understood
gl: o comando %s non se comprendeu

en: disabled
gl: desactivado

en: enable/disable
gl: activar/desactivar

en: enabled
gl: activado

en: line %ld/%ld (%d%%), col %lu/%lu (%d%%), char %lu/%ld (%d%%)
gl: liña %ld/%ld (%d%%), col %lu/%lu (%d%%), car %lu/%ld (%d%%)

en: nano is out of memory!
gl: ¡A nano esgotóuselle a memoria!

en: option %s requires an argument
gl: a opción %s precisa dun argumento

en: regex strings must begin and end with a " character
gl: as cadeas de expresión regular deben comezar e rematar cun carácter "

en: requested fill size %d invalid
gl: o tamaño de recheo solicitado %d non é válido

en: requested tab size %d invalid
gl: o tamaño de tabulación solicitado %d non é válido

en: version
gl: versión
