tar 1.13.25 - en to gl translation catalogue (183 entries)

en: 
    Device blocking:
      -b, --blocking-factor=BLOCKS   BLOCKS x 512 bytes per record
          --record-size=SIZE         SIZE bytes per record, multiple of 512
      -i, --ignore-zeros             ignore zeroed blocks in archive (means EOF)
      -B, --read-full-records        reblock as we read (for 4.2BSD pipes)
gl: 
    Bloqueo dos dispositivos:
      -b, --blocking-factor=BLOQUES  BLOQUES x 512 bytes por rexistro
          --record-size=TAM          TAM bytes por rexistro, múltiplo de 512
      -i, --ignore-zeros             ignora-los bloques de ceros do arquivo
      -B, --read-full-records        cambia-lo factor de blocaxe mentres se le
    			         (para canalizacións 4.2BSD)

en: 
    Handling of file attributes:
          --owner=NAME             force NAME as owner for added files
          --group=NAME             force NAME as group for added files
          --mode=CHANGES           force (symbolic) mode CHANGES for added files
          --atime-preserve         don't change access times on dumped files
      -m, --modification-time      don't extract file modified time
          --same-owner             try extracting files with the same ownership
          --no-same-owner          extract files as yourself
          --numeric-owner          always use numbers for user/group names
      -p, --same-permissions       extract permissions information
          --no-same-permissions    do not extract permissions information
          --preserve-permissions   same as -p
      -s, --same-order             sort names to extract to match archive
          --preserve-order         same as -s
          --preserve               same as both -p and -s
gl: 
    Manexo dos atributos dos ficheiros:
          --owner=NOME             forza NOME coma dono dos ficheiros engadidos
          --group=NOME             forza NOME como grupo dos ficheiros engadidos
          --mode=CAMBIOS           forza o modo CAMBIOS para os ficheiros engadidos
          --atime-preserve         non cambia as datas de acceso dos ficheiros
      -m, --modification-time      non extrae a data de modificación dos ficheiros
          --same-owner             tenta extrae-los ficheiros co mesmo propietario
          --no-same-owner          extrae-los ficheiros coma o usuario actual
          --numeric-owner          sempre usa números para os nomes de dono/grupo
      -p, --same-permissions       extrae toda a información dos permisos
          --no-same-permissions    non extrae a información dos permisos
          --preserve-permissions   igual que -p
      -s, --same-order             ordea os nomes a extraer igual que os do arquivo
          --preserve-order         igual que -s
          --preserve               igual que -p e -s ao mesmo tempo

en: 
    If a long option shows an argument as mandatory, then it is mandatory
    for the equivalent short option also.  Similarly for optional arguments.
gl: 
    Se unha opción longa ten un argumento obrigatorio, tamén o é para a
    opción curta equivalente. A mesma regra para os argumentos opcionais.

en: 
    Main operation mode:
      -t, --list              list the contents of an archive
      -x, --extract, --get    extract files from an archive
      -c, --create            create a new archive
      -d, --diff, --compare   find differences between archive and file system
      -r, --append            append files to the end of an archive
      -u, --update            only append files newer than copy in archive
      -A, --catenate          append tar files to an archive
          --concatenate       same as -A
          --delete            delete from the archive (not on mag tapes!)
gl: 
    Modo de operación principal:
      -t, --list              lista o contido dun arquivo
      -x, --extract, --get    extrae ficheiros dun arquivo
      -c, --create            crea un novo arquivo
      -d, --diff, --compare   busca diferencias entre o arquivo e o sistema
                              de ficheiros
      -r, --append            engade ficheiros na fin do arquivo
      -u, --update            só engade ficheiros máis novos cá copia do arquivo
      -A, --catenate          engade ficheiros tar a un arquivo
          --concatenate       igual que -A
          --delete            borra do arquivo (¡non en fitas!)

en: 
    The backup suffix is `~', unless set with --suffix or SIMPLE_BACKUP_SUFFIX.
    The version control may be set with --backup or VERSION_CONTROL, values are:
    
      t, numbered     make numbered backups
      nil, existing   numbered if numbered backups exist, simple otherwise
      never, simple   always make simple backups
gl: 
    O sufixo de copia de seguridade é "~", agás se se cambia con --suffix ou
    SIMPLE_BACKUP_SUFFIX. O control de versións pode estabrecerse con --backup ou
    VERSION_CONTROL, os valores son:
    
      t, numbered     crea copias de seguridade numeradas
      nil, existing   numera se existen copias de seguridade numeradas
      never, simple   sempre fai copias de seguridade sinxelas

en: 
    Usage: %s [OPTION]... [FILE]...
    
    Examples:
      %s -cf archive.tar foo bar  # Create archive.tar from files foo and bar.
      %s -tvf archive.tar         # List all files in archive.tar verbosely.
      %s -xf archive.tar          # Extract all files from archive.tar.
gl: 
    Emprego: %s [OPCIÓN]... [FICHEIRO]...
    
    Exemplos:
      %s -cf arquivo.tar pepe xoan # Crear arquivo.tar dos ficheiros pepe e xoan.
      %s -tvf arquivo.tar          # Listar tódolos ficheiros de arquivo.tar
                                   # dando moitos datos
      %s -xf arquivo.tar           # Extraer tódolos ficheiros de arquivo.tar.

en:       --backup[=CONTROL]       backup before removal, choose version control
          --suffix=SUFFIX          backup before removal, override usual suffix
gl:       --backup[=CONTROL]       copiar antes de borrar, escoller control
                                     de versións
          --suffix=SUFIXO          copiar antes de borrar, ignora-lo sufixo normal

en:  link to %s
gl:  ligazón a %s

en:  n [name]   Give a new file name for the next (and subsequent) volume(s)
     q          Abort tar
     !          Spawn a subshell
     ?          Print this list
gl:  n [nome]   Dar un novo nome de ficheiro para os seguintes volumes
     q          Abortar tar
     !          Executar outro intérprete de comandos
     ?          Amosar esta lista

en:  unknown file type %s
gl:  Tipo de ficheiro %s descoñecido

en: %s is not continued on this volume
gl: %s non continúa neste volume

en: %s is the wrong size (%s != %s + %s)
gl: %s ten un tamaño incorrecto (%s != %s + %s)

en: %s: Cannot %s
gl: %s: Non se pode %s

en: %s: Cannot change mode to %s
gl: %s: Non se pode cambia-lo modo a %s

en: %s: Cannot change ownership to uid %lu, gid %lu
gl: %s: Non se pode cambia-la propiedade ao uid %lu, gid %lu

en: %s: Cannot create symlink to %s
gl: %s: Non se pode crear unha ligazón simbólica a %s

en: %s: Cannot extract -- file is continued from another volume
gl: %s: Non se pode extraer -- o ficheiro é continuación doutro volume

en: %s: Cannot hard link to %s
gl: %s: Non se pode libar a %s

en: %s: Cannot remove
gl: %s: Non se pode eliminar

en: %s: Cannot rename to %s
gl: %s: Non se pode renomear a %s

en: %s: Cannot seek to %s
gl: %s: Non se pode saltar a %s

en: %s: Cannot symlink to %s
gl: %s: Non se pode crear unha ligazón simbólica a %s

en: %s: Deleting %s
gl: %s: Borrando %s

en: %s: Directory has been renamed
gl: %s: Renomeouse o directorio

en: %s: Directory is new
gl: %s: O directorio é novo

en: %s: Directory renamed before its status could be extracted
gl: %s: Renomeouse o directorio antes de poder estrae-lo seu estado

en: %s: File removed before we read it
gl: %s: Ficheiro eliminado antes da súa lectura

en: %s: Invalid group
gl: %s: Grupo non válido

en: %s: Not found in archive
gl: %s: Non atopado no arquivo

en: %s: Omitting
gl: %s: Omitíndoo

en: %s: Unexpected inconsistency when making directory
gl: %s: Inconsistencia inesperada ao crea-lo directorio

en: %s: Unknown file type '%c', diffed as normal file
gl: %s: Tipo de ficheiro "%c" descoñecido; trátase coma un ficheiro normal

en: %s: Unknown file type '%c', extracted as normal file
gl: %s: Tipo de ficheiro "%c" descoñecido, extraéndoo coma ficheiro normal

en: %s: Unknown file type; file ignored
gl: %s: Tipo de ficheiro descoñecido; ignórase este ficheiro

en: %s: Warning: Cannot %s
gl: %s: Aviso: Non se pode %s

en: %s: Warning: Cannot seek to %s
gl: %s: Aviso: Non se pode saltar a %s

en: %s: Was unable to backup this file
gl: %s: Non se puido copiar este ficheiro

en: %s: contains invalid volume number
gl: %s: contén un número de volume non válido

en: %s: door ignored
gl: %s: ignórase a porta

en: %s: file changed as we read it
gl: %s: o ficheiro cambiou mentres se lía

en: %s: file is on a different filesystem; not dumped
gl: %s: o ficheiro está nun sistema de ficheiros diferente; non se envorca

en: %s: file is the archive; not dumped
gl: %s: o ficheiro é o arquivo; non se envorca

en: %s: file is unchanged; not dumped
gl: %s: ficheiro sen cambios; non se envorca

en: %s: illegal option -- %c
gl: %s: opción non admitida -- %c

en: %s: invalid option -- %c
gl: %s: opción non válida -- %c

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
gl: %s: a opción "%c%s" non admite un argumento

en: %s: option `%s' is ambiguous
gl: %s: a opción "%s" é ambigua

en: %s: option `%s' requires an argument
gl: %s: a opción "%s" precisa dun argumento

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
gl: %s: a opción "--%s" non admite un argumento

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
gl: %s: a opción "-W %s" non admite un argumento

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
gl: %s: a opción "-W %s" é ambigua

en: %s: option requires an argument -- %c
gl: %s: a opción precisa dun argumento -- %c

en: %s: socket ignored
gl: %s: ignórase o socket

en: %s: time stamp %s is %lu s in the future
gl: %s: a marca de tempo %s está %lu segundos no futuro

en: %s: unrecognized option `%c%s'
gl: %s: opción "%c%s" non recoñecida

en: %s: unrecognized option `--%s'
gl: %s: opción "--%s" non recoñecida

en: '
gl: "

en: (pipe)
gl: (canalización)

en: --Continued at byte %s--
gl: --Continúa no byte %s--

en: --Mangled file names--
gl: --Nomes de ficheiro alterados--

en: --Volume Header--
gl: --Cabeceira de Volume--

en: Archive base-256 value is out of %s range
gl: O valor base-256 do arquivo está fóra do rango de %s

en: Archive contains %.*s where numeric %s value expected
gl: O arquivo contén %.*s onde se esperaba un valor numérico de %s

en: Archive contains obsolescent base-64 headers
gl: O arquivo contén cabeceiras base-64 obsoletas

en: Archive not labeled to match %s
gl: O arquivo non está etiquetado para coincidir con %s

en: Archive octal value %.*s is out of %s range
gl: O valor octal do arquivo %.*s está fóra do rango de %s

en: Archive octal value %.*s is out of %s range; assuming two's complement
gl: O valor octal do arquivo %.*s está fóra do rango de %s; suponse complemento a 2

en: Archive signed base-64 string %s is out of %s range
gl: A cadea base-64 asinada do arquivo %s está fóra do rango de %s

en: At beginning of tape, quitting now
gl: No comezo da cinta, saíndo agora

en: Attempting extraction of symbolic links as hard links
gl: Tentando extrae-las ligazóns simbólicas coma ligazóns duras

en: Blanks in header where numeric %s value expected
gl: Atopáronse espacios na cabeceira onde se esperaba un valor númerico de %s

en: Cannot allocate buffer space
gl: Non se pode reservar espacio para o buffer

en: Cannot allocate memory for blocking factor %d
gl: Non se pode reservar memoria para o factor de bloqueo %d

en: Cannot backspace archive file; it may be unreadable without -i
gl: Non se pode recuar no arquivo; pode ser ilexible sen -i

en: Cannot change working directory
gl: Non se pode cambia-lo directorio de traballo

en: Cannot combine --listed-incremental with --newer
gl: Non se pode combinar --listed-incremental con --newer

en: Cannot execute remote shell
gl: Non se pode executar un intérprete de comandos remoto

en: Cannot save working directory
gl: Non se pode armacena-lo directorio de traballo

en: Cannot update compressed archives
gl: Non se poden actualiza-los arquivos comprimidos

en: Cannot use multi-volume compressed archives
gl: Non se poden empregar arquivos comprimidos multi-volume

en: Cannot verify compressed archives
gl: Non se poden verifica-los arquivos comprimidos

en: Cannot verify multi-volume archives
gl: Non se pode verifica-los arquivos multi-volume

en: Cannot verify stdin/stdout archive
gl: Non se poden verifica-los arquivos da entrada/saída estándar

en: Conflicting compression options
gl: Opcións de compresión conflictivas

en: Contents differ
gl: O contido é diferente

en: Cowardly refusing to create an empty archive
gl: De xeito cobarde rexéitase crear un ficheiro baleiro

en: Creating directory:
gl: Creando o directorio:

en: Date file not found
gl: Non se atopou o ficheiro de data

en: Deleting non-header from archive
gl: Borrando o que non sexan cabeceiras do arquivo

en: Device number differs
gl: O número de dispositivo é diferente

en: Device number out of range
gl: Número de dispositivo fóra de rango

en: EOF where user reply was expected
gl: Chegouse á fin de ficheiro onde se esperaba unha resposta do usuario

en: Error exit delayed from previous errors
gl: Saída por erro retrasada dos erros anteriores

en: Error in writing to standard output
gl: Erro ao gravar na saída estándar

en: Error is not recoverable: exiting now
gl: O erro non é recuperable: sáese agora

en: Extracting contiguous files as regular files
gl: Extraendo os ficheiros contiguos coma ficheiros normais

en: File type differs
gl: O tipo de ficheiro é diferente

en: GNU `tar' saves many files together into a single tape or disk archive, and
    can restore individual files from the archive.
gl: GNU `tar' armacena varios ficheiros xuntos nun só arquivo en fita ou disco, e
    pode restaurar ficheiros individuais do arquivo.

en: GNU features wanted on incompatible archive format
gl: Quérense as características de GNU no formato de arquivo incompatible

en: Garbage command
gl: Comando lixo

en: Generating negative octal headers
gl: Xerando cabeceiras octais negativas

en: Gid differs
gl: Os gid son diferentes

en: Inode number out of range
gl: Número de inode fóra de rango

en: Invalid blocking factor
gl: Factor de bloqueo non válido

en: Invalid device number
gl: Número de dispositivo non válido

en: Invalid inode number
gl: Número de inode non válido

en: Invalid mode given on option
gl: Proporcionouse na opción un modo non válido

en: Invalid owner
gl: Propietario non válido

en: Invalid record size
gl: Tamaño de rexistro non válido

en: Invalid tape length
gl: Lonxitude da fita non válida

en: Invalid time stamp
gl: Marca de tempo non válida

en: Invalid value for record_size
gl: Valor non válido para record_size

en: Missing file name after -C
gl: Falta o nome de ficheiro despois de -C

en: Mod time differs
gl: A data de modificación é diferente

en: Mode differs
gl: O modo é diferente

en: More than one threshold date
gl: Máis dunha data de umbral

en: No archive name given
gl: Non se proporcionou o nome do arquivo

en: No new volume; exiting.
gl: Non hai novos volumes; saíndo.

en: Not linked to %s
gl: Non ligado a %s

en: Old option `%c' requires an argument.
gl: A antiga opción "%c" precisa dun argumento.

en: Options `-%s' and `-%s' both want standard input
gl: As opcións "-%s" e "-%s" precisan da entrada estándar

en: Options `-Aru' are incompatible with `-f -'
gl: As opcións "-Aru" son incompatibles con "-f -"

en: Options `-[0-7][lmh]' not supported by *this* tar
gl: Opcións `-[0-7][lmh]' non soportadas por *este* tar

en: Premature end of file
gl: Fin de ficheiro prematura

en: Prepare volume #%d for %s and hit return:
gl: Prepare o volume #%d para %s e prema enter:

en: Read checkpoint %d
gl: Punto de control de lectura %d

en: Reading %s
gl: Lendo %s

en: Record size must be a multiple of %d.
gl: O tamaño do rexistro debe ser múltiplo de %d.

en: Renamed %s to %s
gl: Renomeado %s a %s

en: Renaming %s back to %s
gl: Renomeando %s a %s

en: Renaming %s to %s
gl: Renomeando %s a %s

en: Seek direction out of range
gl: Dirección de desprazamento fóra de rango

en: Seek offset out of range
gl: Desprazamento fóra de rango

en: Size differs
gl: O tamaño é diferente

en: Skipping to next header
gl: Pasando á seguinte cabeceira

en: Substituting %s for unknown date format %s
gl: Substituíndo o formato de data descoñecido %2$s por %1$s

en: Symlink differs
gl: A ligazón simbólica é diferente

en: Symlinked %s to %s
gl: Creada unha ligazón simbólica de %s a %s

en: This does not look like a tar archive
gl: Isto non semella un arquivo tar

en: This program comes with NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
    You may redistribute it under the terms of the GNU General Public License;
    see the file named COPYING for details.
gl: Este programa vén SEN GARANTÍA, ata o permitido pola lei. Pode redistribuílo
    baixo os termos da Licencia Pública Xeral de GNU; vexa o ficheiro chamado
    COPYING para máis detalles.

en: This volume is out of sequence
gl: Este volume está fora da secuencia

en: Time stamp out of range
gl: Marca de tempo fóra de rango

en: Too many errors, quitting
gl: Demasiados erros, saíndo

en: Try `%s --help' for more information.
gl: Escriba '%s --help' para máis información.

en: Uid differs
gl: Os uid son diferentes

en: Unexpected EOF in archive
gl: Fin de ficheiro inesperado no arquivo

en: Unexpected EOF in mangled names
gl: Fin de ficheiro inesperado nos nomes alterados

en: Unknown demangling command %s
gl: Comando de corrección %s descoñecido

en: Unknown system error
gl: Erro do sistema descoñecido

en: Usage: %s [OPTION]
    Manipulate a tape drive, accepting commands from a remote process.
    
      --version  Output version info.
      --help  Output this help.
gl: Emprego: %s [OPCIÓN]
    Manipula unha unidade de fita, aceptando comandos dun proceso remoto.
    
      --version  Amosar información da versión.
      --help  Amosar esta axuda.

en: Valid arguments are:
gl: Os argumentos válidos son:

en: Verify
gl: Verificar

en: Visible long name error
gl: Erro no nome longo visible

en: Visible longname error
gl: Erro de nome longo visible

en: Volume %s does not match %s
gl: O volume %s non coincide con %s

en: Volume number overflow
gl: Desbordamento no número de volume

en: WARNING: Archive is incomplete
gl: AVISO: O arquivo está incompleto

en: WARNING: No volume header
gl: AVISO: Non hai unha cabeceira de volume

en: Warning: the -I option is not supported; perhaps you meant -j or -T?
gl: Aviso: a opción -I non está soportada; ¿quería dicir -j ou -T?

en: Warning: the -y option is not supported; perhaps you meant -j?
gl: Aviso: a opción -y non está soportada; ¿quería dicir -j?

en: Write checkpoint %d
gl: Punto de control de escritura %d

en: Written by John Gilmore and Jay Fenlason.
gl: Escrito por John Gilmore e Jay Fenlason.

en: You may not specify more than one `-Acdtrux' option
gl: Non pode especificar máis dunha das opcións "-Acdtrux"

en: You must specify one of the `-Acdtrux' options
gl: Debe especificar unha das opcións "-Acdtrux"

en: `
gl: "

en: `%s' command failed
gl: O comando "%s" fallou

en: ambiguous argument %s for %s
gl: argumento %s ambiguo para %s

en: block %s:
gl: bloque %s:

en: block %s: ** Block of NULs **
gl: bloque %s: ** Bloque de nulos **

en: block %s: ** End of File **
gl: bloque %s: ** Fin de Ficheiro **

en: block size
gl: tamaño de bloque

en: child process
gl: proceso fillo

en: exec/tcp: Service not available
gl: exec/tcp: Servicio non dispoñible

en: interprocess channel
gl: canle interproceso

en: invalid argument %s for %s
gl: argumento %s non válido para %s

en: memory exhausted
gl: memoria esgotada

en: rmtd: Cannot allocate buffer space
gl: rmtd: Non se pode reservar espacio para o buffer

en: rmtd: Garbage command %c
gl: rmtd: Comando lixo %c

en: rmtd: Premature eof
gl: rmtd: Fin de ficheiro prematura

en: stdin
gl: entrada estándar

en: stdout
gl: saída estándar

en: value %s out of %s range %s..%s
gl: valor %s fóra do rango de %s %s..%s

en: value %s out of %s range %s..%s; substituting %s
gl: valor %s fóra do rango de %s %s..%s; substituíndo %s
