tar 1.13.25 - en to hr translation catalogue (181 entries)

en: 
    Device blocking:
      -b, --blocking-factor=BLOCKS   BLOCKS x 512 bytes per record
          --record-size=SIZE         SIZE bytes per record, multiple of 512
      -i, --ignore-zeros             ignore zeroed blocks in archive (means EOF)
      -B, --read-full-records        reblock as we read (for 4.2BSD pipes)
hr: 
    Faktor grupiranja u blokove na uređaju (device blocking):
      -b, --blocking-factor=BLOCKS   BLOCKS x 512 bajtova po zapisu (record)
          --record-size=SIZE         SIZE bajtova po zapisu, višekratnik od 512
      -i, --ignore-zeros             ignoriraj blokove ispunjene nulama u arhivi
                                         (koji inače znače EOF)
      -B, --read-full-records        pregrupiraj blokove dok čitaš
                                         (za 4.2BSD cjevovode -- pipes)

en: 
    Handling of file attributes:
          --owner=NAME             force NAME as owner for added files
          --group=NAME             force NAME as group for added files
          --mode=CHANGES           force (symbolic) mode CHANGES for added files
          --atime-preserve         don't change access times on dumped files
      -m, --modification-time      don't extract file modified time
          --same-owner             try extracting files with the same ownership
          --no-same-owner          extract files as yourself
          --numeric-owner          always use numbers for user/group names
      -p, --same-permissions       extract permissions information
          --no-same-permissions    do not extract permissions information
          --preserve-permissions   same as -p
      -s, --same-order             sort names to extract to match archive
          --preserve-order         same as -s
          --preserve               same as both -p and -s
hr: 
    Tretiranje atributa datoteka:
          --owner=NAME             forsiraj NAME za vlasnika dodanih datoteka
          --group=NAME             forsiraj NAME za grupu dodanih datoteka
          --mode=CHANGES           forsiraj (symboličke) promjene pristupnog
                                       moda za dodane datoteke
          --atime-preserve         ne mijenjaj vremena pristupa (access time)
                                       pohranjenim datotekama
      -m, --modification-time      ne ekstrahiraj vremena modifikacije
          --same-owner             pokušaj postaviti vlasništvo datoteka
                                       kao u arhivi
          --no-same-owner          ekstrahiraj datoteke pod svojim vlasništvom
          --numeric-owner          uvijek koristi numerička imena
                                       korisnika/grupa
      -p, --same-permissions       ekstrahiraj informacije o dozvolama
          --no-same-permissions    ne ekstrahiraj informacije o dozvolama
          --preserve-permissions   isto kao -p
      -s, --same-order             sortiraj imena kod ekstrakcije da odgovaraju
                                       arhivi
          --preserve-order         isto kao -s
          --preserve               isto kao -p i -s zajedno

en: 
    If a long option shows an argument as mandatory, then it is mandatory
    for the equivalent short option also.  Similarly for optional arguments.
hr: 
    Ako duga opcija pokazuje agument kao obavezan, onda je obavezan
    i za ekvivalentnu kratku opciju također.  Jednako vrijedi i za opcionalne
    argumente.

en: 
    Main operation mode:
      -t, --list              list the contents of an archive
      -x, --extract, --get    extract files from an archive
      -c, --create            create a new archive
      -d, --diff, --compare   find differences between archive and file system
      -r, --append            append files to the end of an archive
      -u, --update            only append files newer than copy in archive
      -A, --catenate          append tar files to an archive
          --concatenate       same as -A
          --delete            delete from the archive (not on mag tapes!)
hr: 
    Glavni mod rada:
      -t, --list              ispiši sadržaje arhive
      -x, --extract, --get    ekstrahiraj datoteke iz arhive
      -c, --create            kreiraj novu arhivu
      -d, --diff, --compare   nađi razlike između arhive i datotečnog sustava
      -r, --append            nadodaj datoteke na kraj arhive
      -u, --update            nadodaj samo datoteke novije od kopije u arhivi
      -A, --catenate          nadodaj tar datoteke na arhivu
          --concatenate       isto kao -A
          --delete            izbriši iz arhive (ne radi na magnetskim trakama!)

en: 
    The backup suffix is `~', unless set with --suffix or SIMPLE_BACKUP_SUFFIX.
    The version control may be set with --backup or VERSION_CONTROL, values are:
    
      t, numbered     make numbered backups
      nil, existing   numbered if numbered backups exist, simple otherwise
      never, simple   always make simple backups
hr: 
    Backup sufiks je `~', osim ako je postavljen drugi s --suffix ili
    SIMPLE_BACKUP_SUFFIX. Kontrola verzije može biti postavljena s --backup
    ili s VERSION_CONTROL, vrijednosti su:
    
      t, numbered     radi pobrojane (numbered) backup-e
      nil, existing   pobrojani ako pobrojani već postoje, inače jednostavni
      never, simple   uvijek radi jednostavne backupe

en: 
    Usage: %s [OPTION]... [FILE]...
    
    Examples:
      %s -cf archive.tar foo bar  # Create archive.tar from files foo and bar.
      %s -tvf archive.tar         # List all files in archive.tar verbosely.
      %s -xf archive.tar          # Extract all files from archive.tar.
hr: 
    Usage: %s [OPCIJA]... [DATOTEKA]...
    
    Primjeri:
      %s -cf arhiva.tar foo bar   # Kreiraj arhiva.tar od datoteka foo i bar.
      %s -tvf arhiva.tar          # Ispiši redom sve datoteke iz arhiva.tar opširno.
      %s -xf arhiva.tar           # Ekstrahiraj sve datoteke iz arhiva.tar.

en:       --backup[=CONTROL]       backup before removal, choose version control
          --suffix=SUFFIX          backup before removal, override usual suffix
hr:       --backup[=CONTROL]       backup-iraj prije brisanja, izaberi mehanizam
                                       kontrole verzije
          --suffix=SUFFIX          backup-iraj prije brisanja, promijeni
                                       standardni sufiks.

en:  link to %s
hr:  link do %s

en:  n [name]   Give a new file name for the next (and subsequent) volume(s)
     q          Abort tar
     !          Spawn a subshell
     ?          Print this list
hr:  n [ime]    Daj novo ime datoteke za slijedeći (i nadovezujuće) dijelove
     q          Završi tar
     !          Pokreni podljusku operativnog sistema
     ?          Ispiši ovu listu

en:  unknown file type %s
hr:  nepoznat tip datoteke %s

en: %s is not continued on this volume
hr: %s nije nastavljen za ovom dijelu arhive

en: %s is the wrong size (%s != %s + %s)
hr: %s je pogrešne veličine (%s != %s + %s)

en: %s: Cannot %s
hr: %s: Ne mogu %s

en: %s: Cannot change mode to %s
hr: %s: Ne mogu promijeniti mod u %s

en: %s: Cannot change ownership to uid %lu, gid %lu
hr: %s: Ne mogu promijeniti vlasništvo na uid %lu, gid %lu

en: %s: Cannot create symlink to %s
hr: %s: Ne mogu kreirati simbolički link prema %s

en: %s: Cannot extract -- file is continued from another volume
hr: %s: Ne mogu ekstrahirati -- datoteka se nastavlja iz drugog dijela arhive

en: %s: Cannot hard link to %s
hr: %s: Ne mogu napraviti hard link na %s

en: %s: Cannot remove
hr: %s: Ne mogu obrisati

en: %s: Cannot rename to %s
hr: %s: Ne mogu preimenovati u %s

en: %s: Cannot seek to %s
hr: %s: Neuspjeli seek na %s

en: %s: Cannot symlink to %s
hr: %s: Ne mogu napraviti simbolički link prema %s

en: %s: Deleting %s
hr: %s: Brišem %s

en: %s: Directory has been renamed
hr: %s: Direktoriju promijenjeno ime

en: %s: Directory is new
hr: %s: Novi direktorij

en: %s: Directory renamed before its status could be extracted
hr: %s: Direktoriju promijenjeno ime prije nego što mu je dobavljen status

en: %s: File removed before we read it
hr: %s: Datoteka uklonjena (removed) prije nego što smo ju pročitali

en: %s: Invalid group
hr: %s: Pogrešna grupa

en: %s: Not found in archive
hr: %s: Nije nađeno u arhivi

en: %s: Omitting
hr: %s: Izostavljam

en: %s: Unexpected inconsistency when making directory
hr: %s: Neočekivana nekonzistentnost kod otvaranja direktorija

en: %s: Unknown file type '%c', diffed as normal file
hr: %s: Nepoznat tip datoteke '%c', diff-iran kao normalna datoteka

en: %s: Unknown file type '%c', extracted as normal file
hr: %s: Nepoznat tip datoteke '%c', ekstrahiran kao normalna datoteka

en: %s: Unknown file type; file ignored
hr: %s: Nepoznat tip datoteke; datoteka ignorirana

en: %s: Warning: Cannot %s
hr: %s: Upozorenje: Ne mogu %s

en: %s: Warning: Cannot seek to %s
hr: %s: Upozorenje: Neuspjeli seek na %s

en: %s: Was unable to backup this file
hr: %s: Nisam uspio napraviti backup ove datoteke

en: %s: contains invalid volume number
hr: %s: sadrži pogrešan broj dijela arhive

en: %s: door ignored
hr: %s: door ignoriran

en: %s: file changed as we read it
hr: %s: datoteka se promijenila dok smo ju čitali

en: %s: file is on a different filesystem; not dumped
hr: %s: datoteka je na drugom datotečnom sustavu; ne arhiviram ju

en: %s: file is the archive; not dumped
hr: %s: datoteka je arhiva; ne arhiviram ju

en: %s: file is unchanged; not dumped
hr: %s: datoteka nepromijenjena; ne arhiviram ju

en: %s: illegal option -- %c
hr: %s: ilegalna opcija -- %c

en: %s: invalid option -- %c
hr: %s: pogrešna opcija -- %c

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
hr: %s: opcija `%c%s' ne dozvoljava argument

en: %s: option `%s' is ambiguous
hr: %s: opcija `%s' nije jednoznačna

en: %s: option `%s' requires an argument
hr: %s: za opciju `%s' neophodan je argument

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
hr: %s: opcija `--%s' ne dozvoljava argument

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
hr: %s: opcija `-W %s' ne dozvoljava argument

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
hr: %s: opcija `-W %s' nije jednoznačna

en: %s: option requires an argument -- %c
hr: %s: opcija zahtijeva neophodan argument -- %c

en: %s: socket ignored
hr: %s: socket ignoriran

en: %s: time stamp %s is %lu s in the future
hr: %s: oznaka vremena %s je %lu sekundi u budućnost

en: %s: unrecognized option `%c%s'
hr: %s: ne prepoznajem opciju `%c%s'

en: %s: unrecognized option `--%s'
hr: %s: ne prepoznajem opciju `--%s'

en: (pipe)
hr: (cjevovod - pipe)

en: --Continued at byte %s--
hr: --Nastavljeno s bajtom %s--

en: --Mangled file names--
hr: --Manglirana imena datoteka--

en: --Volume Header--
hr: --Zaglavlje dijela arhive--

en: Archive base-256 value is out of %s range
hr: Base-256 vrijednost iz arhive je izvan %s opsega

en: Archive contains %.*s where numeric %s value expected
hr: Arhiva sadrži %.*s gdje je očekivana numerička %s vrijednost

en: Archive contains obsolescent base-64 headers
hr: Arhiva sadrži base-64 zaglavlja zastarjelog formata

en: Archive not labeled to match %s
hr: Arhiva nije označena labelom da odgovara %s

en: Archive octal value %.*s is out of %s range
hr: Oktalna vrijednost iz arhive %.*s je izvan %s opsega

en: Archive octal value %.*s is out of %s range; assuming two's complement
hr: Oktalna vrijednost %.*s iz arhive je izvan %s opsega; pretpostavljam dvojni komplement

en: Archive signed base-64 string %s is out of %s range
hr: Base-64 vrijednost s predznakom %s iz arhive je izvan %s opsega

en: At beginning of tape, quitting now
hr: Početak trake, završavam

en: Attempting extraction of symbolic links as hard links
hr: Pokušavam ekstrakciju simboličkih linkova kao hard linkova

en: Blanks in header where numeric %s value expected
hr: Razmaci u zaglavlju gdje se očekuje numerička %s vrijednost

en: Cannot allocate buffer space
hr: Ne mogu alocirati prostor za međuspremnik

en: Cannot allocate memory for blocking factor %d
hr: Ne mogu alocirati memoriju za faktor pakiranja u blokove %d

en: Cannot backspace archive file; it may be unreadable without -i
hr: Ne mogu se pomicati unazad unutar arhive; može biti nečitljiva bez -i

en: Cannot change working directory
hr: Ne mogu promijeniti radni direktorij

en: Cannot combine --listed-incremental with --newer
hr: Ne mogu kombinirati --listed-incremental s --newer

en: Cannot execute remote shell
hr: Ne mogu pokrenuti udaljenu (remote) ljusku

en: Cannot save working directory
hr: Ne mogu pohraniti radni direktorij

en: Cannot update compressed archives
hr: Ne mogu ažurirati komprimirane arhive

en: Cannot use multi-volume compressed archives
hr: Ne mogu koristiti višedjelne komprimirane arhive

en: Cannot verify compressed archives
hr: Ne mogu verificirati komprimirane arhive

en: Cannot verify multi-volume archives
hr: Ne mogu verificirati višedjelne arhive

en: Cannot verify stdin/stdout archive
hr: Ne mogu verificirati stdin/stdout arhive

en: Conflicting compression options
hr: Konfliktne opcije za kompresiju

en: Contents differ
hr: Sadržaji se razlikuju

en: Cowardly refusing to create an empty archive
hr: Kukavički odbijam kreirati praznu arhivu!

en: Creating directory:
hr: Kreiram direktorij:

en: Date file not found
hr: Datoteka s datumom nije pronađena

en: Deleting non-header from archive
hr: Brišem neispravno zaglavlje iz arhive

en: Device number differs
hr: Broj uređaja (device number) se razlikuje

en: Device number out of range
hr: Broj uređaja izvan opsega

en: EOF where user reply was expected
hr: Nađen EOF gdje sam očekivao odgovor korisnika

en: Error exit delayed from previous errors
hr: Pogrešan izlaz (naknadno) zbog prijašnjih pogrešaka

en: Error in writing to standard output
hr: Pogreška u pisanju na standardni izlaz

en: Error is not recoverable: exiting now
hr: Greška iz koje se ne mogu oporaviti: završavam s radom

en: Extracting contiguous files as regular files
hr: Ekstrahiram neprekinute datoteke kao regularne datoteke

en: File type differs
hr: Tipovi datoteka se razlikuju

en: GNU `tar' saves many files together into a single tape or disk archive, and
    can restore individual files from the archive.
hr: GNU `tar' sprema mnogo datoteka zajedno u jednu arhivu na traci ili disku, i
    može povratiti pojedinačne datoteke iz arhive.

en: GNU features wanted on incompatible archive format
hr: GNU specijalne pogodnosti zatražene na nekompatibilnom formatu arhive

en: Garbage command
hr: Neispravna naredba

en: Generating negative octal headers
hr: Generiram negativna oktalna zaglavlja

en: Gid differs
hr: Gid se razlikuje

en: Inode number out of range
hr: Inode broj izvan opsega

en: Invalid blocking factor
hr: Pogrešan faktor pakiranja u blokove

en: Invalid device number
hr: Pogrešan broj uređaja

en: Invalid inode number
hr: Pogrešan inode broj

en: Invalid mode given on option
hr: Pogrešan mod dan opcijom

en: Invalid owner
hr: Pogrešan vlasnik

en: Invalid record size
hr: Pogrešna veličina sloga (record)

en: Invalid tape length
hr: Pogrešna duljina trake

en: Invalid time stamp
hr: Pogrešna oznaka vremena

en: Invalid value for record_size
hr: Pogrešna vrijednost za record_size

en: Missing file name after -C
hr: Nedostaje ime datoteke nakon -C

en: Mod time differs
hr: Mod time (vrijeme modifikacije) se razlikuje

en: Mode differs
hr: Mod se razlikuje

en: More than one threshold date
hr: Više od jednog datuma s pragom (threshold)

en: No archive name given
hr: Nije dano ime arhive

en: No new volume; exiting.
hr: Nema novog dijela arhive; završavam.

en: Not linked to %s
hr: Nije polinkan na %s

en: Old option `%c' requires an argument.
hr: Stara opcija `%c' zahtijeva obavezan argument.

en: Options `-%s' and `-%s' both want standard input
hr: Opcije `-%s' i `-%s' obje zahtijevaju standardni ulaz

en: Options `-Aru' are incompatible with `-f -'
hr: Opcije `-Aru' nisu kompatibilne s `-f -'

en: Options `-[0-7][lmh]' not supported by *this* tar
hr: Opcije `-[0-7][lmh]' nisu podržane od strane *ovog* tar-a

en: Premature end of file
hr: Prerani kraj datoteke

en: Prepare volume #%d for %s and hit return:
hr: Pripremite dio arhive #%d za %s i pritisni <RETURN>:

en: Read checkpoint %d
hr: Točka provjere čitanja %d

en: Reading %s
hr: Čitam %s

en: Record size must be a multiple of %d.
hr: Veličina sloga (record) mora biti višekratnik %d.

en: Renamed %s to %s
hr: Preimenovao %s u %s

en: Renaming %s back to %s
hr: Preimenujem %s natrag u %s

en: Renaming %s to %s
hr: Preimenujem %s u %s

en: Seek direction out of range
hr: Seek smjer izvan opsega

en: Seek offset out of range
hr: Seek ofset izvan opsega

en: Size differs
hr: Veličina se razlikuje

en: Skipping to next header
hr: Preskačem do slijedećeg zaglavlja

en: Substituting %s for unknown date format %s
hr: Substituiram %s za nepoznat format datuma %s

en: Symlink differs
hr: Simbolički link se razlikuje

en: Symlinked %s to %s
hr: Napravio simbolički link %s prema %s

en: This does not look like a tar archive
hr: Ovo ne izgleda kao tar arhiva

en: This program comes with NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
    You may redistribute it under the terms of the GNU General Public License;
    see the file named COPYING for details.
hr: Ovaj program dolazi BEZ GARANCIJA, do granica dozvoljenih zakonom.
    Možete ga redistribuirati pod uvjetima GNU General Public License;
    vidi datoteku imena COPYING za detalje.

en: This volume is out of sequence
hr: Ovaj dio arhive je izvan slijeda

en: Time stamp out of range
hr: Oznaka vremena izvan opsega

en: Too many errors, quitting
hr: Previše pogrešaka, završavam

en: Try `%s --help' for more information.
hr: Pokušajte `%s --help' za više informacija.

en: Uid differs
hr: Uid se razlikuje

en: Unexpected EOF in archive
hr: Neočekivani EOF u arhivi

en: Unexpected EOF in mangled names
hr: Neočekivan EOF u mangliranim imenima

en: Unknown demangling command %s
hr: Nepoznata naredba za demangliranje %s

en: Unknown system error
hr: Nepoznata pogreška u sistemu

en: Usage: %s [OPTION]
    Manipulate a tape drive, accepting commands from a remote process.
    
      --version  Output version info.
      --help  Output this help.
hr: Korištenje: %s [OPCIJA]
    Upravljaj jedinicom trake, prihvaćajući naredbe od udaljenih procesa.
    
      --version  Informacije o verziji programskih ispisa.
      --help  Ispiši ovu pomoć.

en: Valid arguments are:
hr: Ispravni argumenti su:

en: Verify
hr: Verificiraj

en: Visible long name error
hr: Vidljiva pogreška u dugom imenu

en: Visible longname error
hr: Vidljiva pogreška u dugom imenu

en: Volume %s does not match %s
hr: Dio arhive %s ne odgovara %s

en: Volume number overflow
hr: Prekoračenje u broju dijela arhive

en: WARNING: Archive is incomplete
hr: UPOZORENJE: Arhiva nije kompletirana

en: WARNING: No volume header
hr: UPOZORENJE: Nema zaglavlja za dio arhive

en: Warning: the -I option is not supported; perhaps you meant -j or -T?
hr: Upozorenje: opcija -I nije podržana; možda ste mislili -j ili -T?

en: Warning: the -y option is not supported; perhaps you meant -j?
hr: Upozorenje: opcija -y nije podržana; možda ste željeli -j?

en: Write checkpoint %d
hr: Točka provjere ispisa %d

en: Written by John Gilmore and Jay Fenlason.
hr: Napisali John Gilmore i Jay Fenlason.

en: You may not specify more than one `-Acdtrux' option
hr: Ne možete navesti više od jedne od `-Acdtrux' opcija

en: You must specify one of the `-Acdtrux' options
hr: Morate specificirati jednu od `-Acdtrux' opcija

en: `%s' command failed
hr: Neuspjela `%s' naredba

en: ambiguous argument %s for %s
hr: nejednoznačan argument %s za %s

en: block %s:
hr: blok %s:

en: block %s: ** Block of NULs **
hr: blok %s: ** Blok ispunjen NULama **

en: block %s: ** End of File **
hr: blok %s: ** Kraj datoteke **

en: block size
hr: veličina bloka

en: child process
hr: podproces

en: exec/tcp: Service not available
hr: exec/tcp: Servis nije dostupan

en: interprocess channel
hr: međuprocesni kanal

en: invalid argument %s for %s
hr: pogrešan argument %s za %s

en: memory exhausted
hr: iscrpljena memorija

en: rmtd: Cannot allocate buffer space
hr: rmtd: Ne mogu alocirati prostor za međuspremnik

en: rmtd: Garbage command %c
hr: rmtd: %c je neispravna naredba

en: rmtd: Premature eof
hr: rmtd: Prerani eof

en: stdin
hr: stdin -- standardni ulaz

en: stdout
hr: stdout -- standardni ulaz

en: value %s out of %s range %s..%s
hr: vrijednost %s izvan %s raspona %s..%s

en: value %s out of %s range %s..%s; substituting %s
hr: vrijednost %s izvan %s raspona %s..%s; substituiram %s
