tar-1.13.25 - en to hu translation catalogue (181 entries)

en: 
    Device blocking:
      -b, --blocking-factor=BLOCKS   BLOCKS x 512 bytes per record
          --record-size=SIZE         SIZE bytes per record, multiple of 512
      -i, --ignore-zeros             ignore zeroed blocks in archive (means EOF)
      -B, --read-full-records        reblock as we read (for 4.2BSD pipes)
hu: 
    Eszköz blokk kezelés:
      -b,--blocking-factor=BLOKK BLOKK x 512 bájtos egy rekord
          --record-size=MÉRET    MÉRET bájt egy rekord (512-vel szorozva értendő)
      -i, --ignore-zeros         figyelmen kívül hagyja az nulla blokkokat az archívumban 
      -B, --read-full-records    újra méretezi a blokkokat amikor olvassunk(a 4.2BSD csövekhez(pipes))

en: 
    Handling of file attributes:
          --owner=NAME             force NAME as owner for added files
          --group=NAME             force NAME as group for added files
          --mode=CHANGES           force (symbolic) mode CHANGES for added files
          --atime-preserve         don't change access times on dumped files
      -m, --modification-time      don't extract file modified time
          --same-owner             try extracting files with the same ownership
          --no-same-owner          extract files as yourself
          --numeric-owner          always use numbers for user/group names
      -p, --same-permissions       extract permissions information
          --no-same-permissions    do not extract permissions information
          --preserve-permissions   same as -p
      -s, --same-order             sort names to extract to match archive
          --preserve-order         same as -s
          --preserve               same as both -p and -s
hu: 
    Attribútum kezelő parancsok:
          --owner=NÉV            a hozzáadott fájlok tulajdonosa a NÉV lesz
          --group=NÉV            a hozzáadott fájlok csoportja a NÉV lesz
          --mode=JOGOK           a hozzáadott fájlok jogai a JOGOK-ra változnak 
          --atime-preserve       nem módosítja a hozzáférés idejét
      -m, --modification-time    nem tömöríti ki a módosított fájlokat
          --same-owner           megpróbálja kitömöríteni azokat a fájlokat amiknek ugyanaz a tulajuk
          --no-same-owner        saját magaként próbálja kitömöríteni a fájlokat
          --numeric-owner        mindig csak számokat használ a felhasználó/csoport azonosításra
      -p, --same-permissions     kitömöríti az engedélyeket
          --no-same-permissions  nem tömöríti ki az engedélyeket
          --preserve-permissions ugyanaz mint a -p
      -s, --same-order           a neveket az archívumban található sorrend szerint rendezi
          --preserve-order       ugyanaz mint a -s
          --preserve             ugyanaz mint a -p és -s együtt

en: 
    If a long option shows an argument as mandatory, then it is mandatory
    for the equivalent short option also.  Similarly for optional arguments.
hu: 
    Ha a hosszú kapcsolóhoz kötelező argumentumot írni, akkor az a megfelelő
    rövid kapcsolóra is vonatkozik. Hasonló a helyzet a választható 
    argumentumokkal.

en: 
    Main operation mode:
      -t, --list              list the contents of an archive
      -x, --extract, --get    extract files from an archive
      -c, --create            create a new archive
      -d, --diff, --compare   find differences between archive and file system
      -r, --append            append files to the end of an archive
      -u, --update            only append files newer than copy in archive
      -A, --catenate          append tar files to an archive
          --concatenate       same as -A
          --delete            delete from the archive (not on mag tapes!)
hu: 
    Fő parancsok:
      -t, --list                 az archív fájl tartalmát listázza
      -x, --extract, --get       kicsomagolja a fájlokat az archív fájlból
      -c, --create               új archív fájlt hoz létre
      -d, --diff, --compare      megkeresi az archív fájl és a fájlrendszer közti különbségeket
      -r, --append               fájlokat csatol az archív fájl végéhez
      -u, --update               csak az újabb fájlokat csatolja a fájlhoz
      -A, --catenate             tar fájlokat csatol egy archív fájlhoz
          --concatenate          ugyanaz mint a '-A'
          --delete               fájlokat töröl az archív fájlból (mágnesszalagnál nem használható!)

en: 
    The backup suffix is `~', unless set with --suffix or SIMPLE_BACKUP_SUFFIX.
    The version control may be set with --backup or VERSION_CONTROL, values are:
    
      t, numbered     make numbered backups
      nil, existing   numbered if numbered backups exist, simple otherwise
      never, simple   always make simple backups
hu: 
    A biztonsági mentés útótagja `~', hacsak nem '--suffix' vagy a SIMPLE_BACKUP_SUFFIX megváltoztatja.
    A verzió felügyeletet a  --backup vagy a  VERSION_CONTROL kezelheti, melyek a következő értékeket
    vehetik fel
      t, numbered     számozott mentés csinál
      nil, existing   számozza ha van már mentés, egyébként felül íjra
      never, simple   mindig normális mentést csinál

en: 
    Usage: %s [OPTION]... [FILE]...
    
    Examples:
      %s -cf archive.tar foo bar  # Create archive.tar from files foo and bar.
      %s -tvf archive.tar         # List all files in archive.tar verbosely.
      %s -xf archive.tar          # Extract all files from archive.tar.
hu: 
    Használat: %s [OPCIÓ]... [FÁJL]...
    
    Példák:
      %s -cf archív.tar foo bar   # Létrehoz egy archív.tar fájlt a foo és bar fájlokból.
      %s -tvf archív.tar          # Az összes archív.tar-ban található fájlt kiírja.
      %s -xf archív.tar           # Kitömöríti az összes fájlt archív.tar-ból.

en:       --backup[=CONTROL]       backup before removal, choose version control
          --suffix=SUFFIX          backup before removal, override usual suffix
hu:       --backup[=CONTROL]       miellőt eltávolítja elmenti, ezzel elenőrizheti a verziókat
          --suffix=ÚTÓTÉT          miellőt eltávolítja elmenti és az ÚTÓTÉTET hozzáfűzi a nevéhez

en:  link to %s
hu:  hivatkozás a %s-re

en:  n [name]   Give a new file name for the next (and subsequent) volume(s)
     q          Abort tar
     !          Spawn a subshell
     ?          Print this list
hu:  n [név]    Megad egy új fájl nevet a következő kötetnek
     q          Tar megszakítása
     !          Új a parancsértelmező hívása
     ?          Ezt a listát írja ki

en:  unknown file type %s
hu:  ismeretlen fájl típus %s

en: %s is not continued on this volume
hu: a %s nem folytatódik ezen a köteten

en: %s is the wrong size (%s != %s + %s)
hu: %s rossz méret (%s != %s + %s)

en: %s: Cannot %s
hu: %s: Nem lehet %s

en: %s: Cannot change mode to %s
hu: %s: Nem lehet %s módba váltani

en: %s: Cannot change ownership to uid %lu, gid %lu
hu: %s: Nem lehet módosítani a tulajdonost uid-ját %lu-ra, gid-jét %lu-ra

en: %s: Cannot create symlink to %s
hu: %s: Nem lehet szimbolikus hivatkozást létrehozni a %s-hez

en: %s: Cannot extract -- file is continued from another volume
hu: %s: Nem lehet kitömöríteni -- a fájl egy másik köteten folytatódik

en: %s: Cannot hard link to %s
hu: %s: Nem lehet közvetlen hivatkozás létrehozni a %s-hez

en: %s: Cannot remove
hu: %s: Nem lehet eltávolítani

en: %s: Cannot rename to %s
hu: %s: Nem lehet átnevezni %s-re

en: %s: Cannot seek to %s
hu: %s: Nem lehet a %s-hez tekerni

en: %s: Cannot symlink to %s
hu: %s: Nem lehet szimbolikus hivatkozást létrehozni a %s-hez

en: %s: Deleting %s
hu: %s: Törlés folyamatban %s

en: %s: Directory has been renamed
hu: %s: Könyvtár át lett nevezve

en: %s: Directory is new
hu: %s: A könyvtár új

en: %s: Directory renamed before its status could be extracted
hu: %s: A könyvtárat átnevezték mielőtt a helyzetét meg tudtam volna állapítani

en: %s: File removed before we read it
hu: %s: Fájl eltávolítva az olvasás előtt

en: %s: Invalid group
hu: %s: Érvénytelen csoport

en: %s: Not found in archive
hu: %s: Nincs bene az arhívumban

en: %s: Omitting
hu: %s: Kihagyás

en: %s: Unexpected inconsistency when making directory
hu: %s: Váratlen következetlenség amikor a könyvtárak létrehozta

en: %s: Unknown file type '%c', diffed as normal file
hu: %s: A %c ismeretlen fájl típus, eltér a normális fájltől

en: %s: Unknown file type '%c', extracted as normal file
hu: %s: Ismeretlen fájl típus %c, normál fájlként tömörítem ki

en: %s: Unknown file type; file ignored
hu: %s: Ismeretlen fájl típus, fájl a figyelmen kívül hagyva

en: %s: Warning: Cannot %s
hu: %s: Figyelmeztetés: Nem lehet %s

en: %s: Warning: Cannot seek to %s
hu: %s: Figyelmeztetés: Nem lehet a %s-hez tekerni

en: %s: Was unable to backup this file
hu: %s: Nem lehet biztonsági mentést készíteni erről a fájlról

en: %s: contains invalid volume number
hu: %s: érvénytelen kötet számot tartalmaz

en: %s: door ignored
hu: %s: ajtó figyelmen kívül hagyva

en: %s: file changed as we read it
hu: %s: a fájl változott míg mi olvastuk

en: %s: file is on a different filesystem; not dumped
hu: %s: fájl különböző fájlrendzserű, nem írom ki

en: %s: file is the archive; not dumped
hu: %s: fájl archívált, nem írom ki

en: %s: file is unchanged; not dumped
hu: %s: fájl változatlan, nem írom ki

en: %s: illegal option -- %c
hu: %s: illegális kapcsoló -- %c

en: %s: invalid option -- %c
hu: %s: érvénytelen kapcsoló -- %c

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
hu: %s: a `%c%s' opció nem enged meg argumentumot

en: %s: option `%s' is ambiguous
hu: %s: a `%s' kapcsoló nem egyértelmű

en: %s: option `%s' requires an argument
hu: %s: a `%s' kapcsolóhoz argumentum szükséges

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
hu: %s: a `--%s' kapcsoló nem enged meg argumentumot

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
hu: %s: a `-W %s' opció nem enged meg argumentumot

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
hu: %s: a `-W %s' kapcsoló nem egyértelmű

en: %s: option requires an argument -- %c
hu: %s: a kapcsolónak szüksége van egy argumentumra -- %c

en: %s: socket ignored
hu: %s: illesztőpont figyelmen kívül hagyva

en: %s: time stamp %s is %lu s in the future
hu: %s: idő bélyeg %s a %lu a jövőbe mutat

en: %s: unrecognized option `%c%s'
hu: %s: a `%c%s' kapcsoló ismeretlen

en: %s: unrecognized option `--%s'
hu: %s: a `--%s' kapcsoló ismeretlen

en: (pipe)
hu: (cső)

en: --Continued at byte %s--
hu: --Folytatva %s bájttól--

en: --Mangled file names--
hu: --Megcsonkított fájl nevek--

en: --Volume Header--
hu: --Kötet Fejléc--

en: Archive base-256 value is out of %s range
hu: Archívum 'base-256'-os értéke a %s határon túl van

en: Archive contains %.*s where numeric %s value expected
hu: Az archívum %.*s értéket tartalmaz ahol %s értéket várok

en: Archive contains obsolescent base-64 headers
hu: Archívum  elavulófélben levő 'base-64'-es fejlécet tartalmaz

en: Archive not labeled to match %s
hu: Az archívum nem címkézett a %s-hez

en: Archive octal value %.*s is out of %s range
hu: Az archívum oktális értéke %.*s túl van a %s határon

en: Archive octal value %.*s is out of %s range; assuming two's complement
hu: Az archívum oktális értéke %.*s túl van a %s határon, megprobálom behelyetesíteni

en: Archive signed base-64 string %s is out of %s range
hu: Archívum 'base-64' jele %s amit a %s határon túl van

en: At beginning of tape, quitting now
hu: A szalag eleje, most kilépek

en: Attempting extraction of symbolic links as hard links
hu: A kitömörítés allat megprobálom a szimbolikus hivatkozásokat közvetlen hivatkozásként kezelni

en: Blanks in header where numeric %s value expected
hu: Üres fejléc az a része ahol %s értéket vártam

en: Cannot allocate buffer space
hu: Nem lehet lefoglalni puffernek helyet

en: Cannot allocate memory for blocking factor %d
hu: Nem lehetni memóriát a %d blokkoló tényezőnek

en: Cannot backspace archive file; it may be unreadable without -i
hu: Nem lehet visszatörölni az archív fájlt,  lehet hogy május olvashatatlan a '-i' nélkül

en: Cannot change working directory
hu: Nem lehet módosítani munka könyvtárat

en: Cannot combine --listed-incremental with --newer
hu: Nem lehet a '--listed-incremental' és '--newer' egyszere használni

en: Cannot execute remote shell
hu: Nem lehet távoli parancssort futtatni

en: Cannot save working directory
hu: Nem lehet menteni munka könyvtárba

en: Cannot update compressed archives
hu: Nem lehet tömörített archívumokat frissíteni

en: Cannot use multi-volume compressed archives
hu: Nem használhat több-kötetes tömörített arhívumokat

en: Cannot verify compressed archives
hu: Nem lehet tömörített archívumokat ellenőrizni

en: Cannot verify multi-volume archives
hu: Nem lehet a több-kötetes archívumokat ellenőrizni

en: Cannot verify stdin/stdout archive
hu: Nem lehet ellenőrizni az arhívumot ha a szabványok be/ki menetet használja

en: Conflicting compression options
hu: Konfliktus a tömörítő opciókkal

en: Contents differ
hu: Tartalom különbözik

en: Cowardly refusing to create an empty archive
hu: Üres archívumot hozott létre

en: Creating directory:
hu: Könyvtár létrehozása:

en: Date file not found
hu: Dátum fájlt nem találom

en: Deleting non-header from archive
hu: Nem fejlécek törlése az archívumból

en: Device number differs
hu: Eszköz szám eltér

en: Device number out of range
hu: Eszköz szám túl nagy

en: EOF where user reply was expected
hu: EOF ahol felhasználói választ vártam

en: Error exit delayed from previous errors
hu: Hibás kilépés

en: Error in writing to standard output
hu: Hiba a szabványos kimenetre való írás során

en: Error is not recoverable: exiting now
hu: Hiba nem helyrehozható: most kilépek

en: Extracting contiguous files as regular files
hu: A folyamatos fájlt normál fájlként kezelem

en: File type differs
hu: Fájl típus eltér

en: GNU `tar' saves many files together into a single tape or disk archive, and
    can restore individual files from the archive.
hu: Ez egy olyan archiváló program, amely arra készült, hogy egy ún. tarfile-ban fájlokat
    tudjon tárolni, illetve onnan kiszedni.

en: GNU features wanted on incompatible archive format
hu: A GNU bővítmények összeférhetlenek az archív formával

en: Garbage command
hu: Fölösleges parancs

en: Generating negative octal headers
hu: Negatív oktális fejléc generálása

en: Gid differs
hu: Gid eltér

en: Inode number out of range
hu: A fájlleíró túl nagy

en: Invalid blocking factor
hu: Érvénytelen blokkoló tényezőnek

en: Invalid device number
hu: Helytelen eszköz szám

en: Invalid inode number
hu: Helytelen fájlleíró szám

en: Invalid mode given on option
hu: Érvénytelen módot adott meg az opcióban

en: Invalid owner
hu: Érvénytelen tulaj

en: Invalid record size
hu: Érvénytelen rekord méret

en: Invalid tape length
hu: Helytelen szalag méret

en: Invalid time stamp
hu: Helytelen idő bélyeg

en: Invalid value for record_size
hu: Érvénytelen érték a record_size-ban

en: Missing file name after -C
hu: Hiányzik a fájlnév a '-C' után

en: Mod time differs
hu: Módosító idő eltér

en: Mode differs
hu: Mód eltér

en: More than one threshold date
hu: Több mint egy küszöb dátum

en: No archive name given
hu: Nem adott meg archív fájl nevet

en: No new volume; exiting.
hu: Nincs új kötet, kilépek.

en: Not linked to %s
hu: Nem  hivatkozott a '%s'-re

en: Old option `%c' requires an argument.
hu: A régi '%c' opció paramétert igényel

en: Options `-%s' and `-%s' both want standard input
hu: A '-%s' és a '-%s' opciók csak a szabványos bemeneten érvényesek

en: Options `-Aru' are incompatible with `-f -'
hu: A '-Aru' opció összeférhetetlen a '-f -' el

en: Options `-[0-7][lmh]' not supported by *this* tar
hu: A  `-[0-7][lmh]' opciókat ez a tar NEM támogatja

en: Premature end of file
hu: Idő előtti fájl vég

en: Prepare volume #%d for %s and hit return:
hu: A készítse elő %d kötet %s-nek és üssön egy returnt:

en: Read checkpoint %d
hu: Ellenőrző pont olvasása %d

en: Reading %s
hu: Olvasás %s

en: Record size must be a multiple of %d.
hu: A rekord méretnek %d-val többszörösének kell lennie

en: Renamed %s to %s
hu: Átnevezve %s-ről %s-re

en: Renaming %s back to %s
hu: Biztonsági mentés helyre állítása %s-ről %s-re

en: Renaming %s to %s
hu: Átnevezés %s-ről %s-re

en: Seek direction out of range
hu: A tekerési utasítás hibás

en: Seek offset out of range
hu: A tekerési letolás túl nagy

en: Size differs
hu: Méret eltér

en: Skipping to next header
hu: A következő fejléc átugrása

en: Substituting %s for unknown date format %s
hu: Helyetesítés %s-t az ismeretlen dátum forma %s helyére

en: Symlink differs
hu: A szimbolikus hivatkozás eltér

en: Symlinked %s to %s
hu: Szimbolikus hivatkozást létrehozása a %s-ről a %s-re

en: This does not look like a tar archive
hu: Ez nem úgy néz ki mint egy tar archívum

en: This program comes with NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
    You may redistribute it under the terms of the GNU General Public License;
    see the file named COPYING for details.
hu: E programra NINCS SEMMILYEN GARANCIA, a készítők nem vállalnak semmilyen felelősséget
    a program által esetleg okozott károkért. A kódot bárki tovább adhatja a GNU Nyilvános 
    Licensz feltételei szerint.
    Bővebb információért olvasd el a COPYING fájlt.

en: This volume is out of sequence
hu: Ez a kötet túl van a sorozaton

en: Time stamp out of range
hu: Idő bélyeg legjárt

en: Too many errors, quitting
hu: Túl sok hiba, kilépek

en: Try `%s --help' for more information.
hu: Próbáld a `%s --help'-et.

en: Uid differs
hu: Uid eltér

en: Unexpected EOF in archive
hu: Váratlan EOF az archívumban

en: Unexpected EOF in mangled names
hu: Váratlan EOF a megcsonkított nevekben

en: Unknown demangling command %s
hu: Ismeretlen csonkító parancs a %s

en: Unknown system error
hu: Ismeretlen rendszerhiba

en: Usage: %s [OPTION]
    Manipulate a tape drive, accepting commands from a remote process.
    
      --version  Output version info.
      --help  Output this help.
hu: Használat: %s [OPCIÓ]
    A szalagok kezelését, távoli parancsok végrehajtását teszi lehetővé.
    
      --version  Kiírja a verzió adatokat
      --help  Ezt a segítséget írja ki

en: Valid arguments are:
hu: Az érvényes argumentumok a következők:

en: Verify
hu: Ellenőrzés

en: Visible long name error
hu: Látható hosszú név hiba

en: Visible longname error
hu: Látható hosszúfájlnév hiba

en: Volume %s does not match %s
hu: A %s kötet nem azonos a %s-el

en: Volume number overflow
hu: Kötetszám szám túlcsordult

en: WARNING: Archive is incomplete
hu: FIGYELMEZTETÉS: Archívum nincs kész

en: WARNING: No volume header
hu: FIGYELMEZTETÉS: Nem kötet fejléc

en: Warning: the -I option is not supported; perhaps you meant -j or -T?
hu: Figyelmeztetés: a '-l' opció nem támogatott talán használja a '-j' vagy '-T'

en: Warning: the -y option is not supported; perhaps you meant -j?
hu: Figyelmeztetés: a '-y' opció nem támogatott talán a '-j'

en: Write checkpoint %d
hu: Ellenőrző pont írása %d

en: Written by John Gilmore and Jay Fenlason.
hu: Írta John Gilmore és Jay Fenlason.Fordította Gábor István <stive@mezobereny.hu>.

en: You may not specify more than one `-Acdtrux' option
hu: A következő opciók közül egyet használnia kell: `-Acdtrux'

en: You must specify one of the `-Acdtrux' options
hu: A következő opciók közül egyet használnia kell: `-Acdtrux'

en: `%s' command failed
hu: '%s' parancs sikertelen

en: ambiguous argument %s for %s
hu: `%s' argumentum nem egyértelmű a következőhöz: `%s'

en: block %s:
hu: blokk %s:

en: block %s: ** Block of NULs **
hu: blokk %s: ** A blokk üres **

en: block %s: ** End of File **
hu: blokk %s: ** A fájl vége **

en: block size
hu: blokkméret

en: child process
hu: alárendelt folyamat

en: exec/tcp: Service not available
hu: exec/TCP: Szolgáltatás nem elérhető

en: interprocess channel
hu: folyamatközi csatorna

en: invalid argument %s for %s
hu: A `%s' argumentum érvénytelen ehhez: %s

en: memory exhausted
hu: elfogyott a memória

en: rmtd: Cannot allocate buffer space
hu: rmtd: Nem lehet lefoglalni puffernek helyet

en: rmtd: Garbage command %c
hu: rmtd: Fölösleges parancs  %c

en: rmtd: Premature eof
hu: rmtd: Idő előtti fájl vég

en: stdin
hu: szabvány bemenet

en: stdout
hu: szabvány kimenet

en: value %s out of %s range %s..%s
hu: érték %s a %s a %s...%s határt túllépte

en: value %s out of %s range %s..%s; substituting %s
hu: érték %s a %s a %s...%s határt túllépte, %s-el helyettesítem
