nano 1.2.1 - en to no translation catalogue (298 entries)

en: 
     Compiled options:
no: 
     Kompilerte opsjoner:

en: 
    Buffer written to %s
no: 
    Buffer lagret til %s

en: 
    No %s written (too many backup files?)
no: 
    Ingen %s lagret (for mange sikkerhetskopier?)

en: 
    Press return to continue starting nano
no: 
    Trykk retur for å fortsette lastingen av nano

en:    DIR: ...
no:    KAT: ...

en:   File: ...
no:   Fil: ...

en:  (to replace)
no:  (å erstatte)

en:  DIR:
no:  KAT:

en:  Email: nano@nano-editor.org	Web: http://www.nano-editor.org/
no: Epost: nano@nano-editor.org	Vev: http://www.nano-editor.org

en:  GNU nano version %s (compiled %s, %s)
no: GNU nano versjon %s (kompilert %s, %s)

en:  Modified
no:  Endret

en:  View
no:  Vis

en:  [Backup]
no:  [Bakover]

en:  [Backwards]
no:  [Bakover]

en:  [Case Sensitive]
no:  [Skill mellom store/små bokstaver]

en:  [DOS Format]
no:  [DOS-format]

en:  [Mac Format]
no:  [Mac-format]

en:  [Regexp]
no:  [Regulært uttrykk]

en:  nano help text
    
     The nano editor is designed to emulate the functionality and ease-of-use of the UW Pico text editor.  There are four main sections of the editor: The top line shows the program version, the current filename being edited, and whether or not the file has been modified.  Next is the main editor window showing the file being edited.  The status line is the third line from the bottom and shows important messages. The bottom two lines show the most commonly used shortcuts in the editor.
    
     The notation for shortcuts is as follows: Control-key sequences are notated with a caret (^) symbol and are entered with the Control (Ctrl) key.  Escape-key sequences are notated with the Meta (M) symbol and can be entered using either the Esc, Alt or Meta key depending on your keyboard setup.  The following keystrokes are available in the main editor window.  Alternative keys are shown in parentheses:
no:  Nano hjelpetekst
    
     Nano tekstredigeringsprogram er designet for å etterligne funksjonaliteten og bruksmåten for universitetet i Washington sitt Pico-program.  Der er fire hovedområder i dette programmet: Den øverste linjen viser versjonsnummeret og navnet på filen som blir redigert. Nedenfor er hovedvinduet som viser filen som blir endret. Status-linja er den 3. linjen nedenfra og viser viktige meldinger. De to nederste linjene viser de vanligste snarveiene i programmet.
    
     Snarveiene er beskrevet slik: Control-tast sekvenser er skrevet med et karet (^) symbol, og blir skrevet med Control (Ctrl) tasten. Escape-tast sekvenser er skrevet med meta (M) symbolet og kan skrives enten med Esc, Alt eller Meta-tasten avhengig av tastaturoppsettet ditt.
    
    Følgende tastetrykk er tilgjengelige i hovedvinduet. Valgfrie taster er vist i parentes:

en: "%s" is a directory
no: "%s" er en katalog

en: "%s" not found
no: "%s" ikke funnet

en: "%s..." not found
no: "%s..." ikke funnet

en: "start=" requires a corresponding "end="
no: "start=" må ha en korresponderende "end="

en: (ignored, for Pico compatibility)
no: (ignonret, for Pico kompatibilitet)

en: (more)
no: (mer)

en: +LINE
no: +LINJE

en: --operatingdir=[dir]
no: --operatingdir=[kat]

en: -o [dir]
no: -o [kat]

en: Aborted
no: Avbrutt

en: All
no: Alle

en: Append
no: Legg til etter

en: Append Selection to File
no: Legg til utvalg sist i fil

en: Append to the current file
no: Legg til nåværende fil

en: Auto indent
no: Automatisk indentering

en: Auto save on exit, don't prompt
no: Lagre automatisk og uten spørsmål ved avslutning

en: Auto wrap
no: Automatisk linjeskift

en: Automatically indent new lines
no: Indenter nye linjer automagisk

en: Back
no: Bakover

en: Back up original file when saving
no: Sikkerhetskopier orginalfil ved lagring

en: Backing up file
no: Sikkerhetskopi av fil

en: Backspace
no: Visketast

en: Backup File
no: Sikkerhetskopi

en: Backup existing files on save
no: Ta sikkerhetskopi av eksisterende filer ved lagring

en: Bad quote string %s: %s
no: Ugyldig kvoteringsstreng %s: %s

en: Bad regex "%s": %s
no: Ugyldig regulært uttrykk "%s": %s

en: Brought to you by:
no: Brakt til deg av:

en: Browser Go To Directory Help Text
    
     Enter the name of the directory you would like to browse to.
    
     If tab completion has not been disabled, you can use the TAB key to (attempt to) automatically complete the directory name.
    
     The following function keys are available in Browser Go To Directory mode:
no: Hjelp til Gå til Katalog
    
     Legg inn stien til katalogen du vil gå til.
    
     Dersom tab-fullføring er tilgjengelig kan du bruke TAB tasten for å (forsøke å) automatisk fullføre katalognavnet.
    
     Følgende funksjonstaster er tilgjengelig i Gå til Katalog modus:

en: Can now UnJustify!
no: Du kan nå avjustere!

en: Can't go outside of %s in restricted mode
no: Kan ikke gå utenfor %s i begrenset modus

en: Can't insert file from outside of %s
no: Kan ikke sette inn fil fra utsiden av %s

en: Can't move up a directory
no: Kan ikke gå opp en katalog

en: Can't open "%s": %s
no: Kan ikke åpne "%s": %s

en: Can't write outside of %s
no: Kan ikke skrive utenfor %s

en: Cancel
no: Avbryt

en: Cancel the current function
no: Avbryt gjeldende funksjon

en: Cancelled
no: Avbrutt

en: Cannot add a color directive without a syntax line
no: Kan ikke legge til farvedirektiv uten en syntakslinje

en: Case Sens
no: Følsomt for store/små bokstavar

en: Close
no: Lukk

en: Close currently loaded file/Exit from nano
no: Lukk innlastede fil/Avslutt nano

en: Color syntax highlighting
no: Farve- syntaksmarkering

en: Come on, be reasonable
no: Kom igjen, samarbeid litt

en: Command to execute
no: Kommando som skal kjøres

en: Constant cursor position
no: Konstant kursorposisjon

en: Constantly show cursor position
no: Vis alltid pekerposisjonen

en: Could not close %s: %s
no: Kunne ikke lukke %s: %s

en: Could not create a temporary filename: %s
no: Kunne ikke opprette midlertidig fil: %s

en: Could not create pipe
no: Kunne ikke opprette pipe

en: Could not fork
no: Kunne ikke forke prosess

en: Could not get size of pipe buffer
no: Kunne ikke finne størrelse på pipe buffer

en: Could not invoke "%s"
no: Kunne ikke kjøre "%s"

en: Could not open %s for writing: %s
no: Kunne ikke åpne %s for skriving: %s

en: Could not open file for writing: %s
no: Kunne ikke åpne filen for skriving: %s

en: Could not pipe
no: Kunne ikke pipe

en: Could not read %s for backup: %s
no: Kunne ikke åpne %s for skriving: %s

en: Could not reopen %s: %s
no: Kunne ikke gjenåpne %s: %s

en: Could not set access/modification time on backup %s: %s
no: Kunne ikke sette rettigheter/modifikasjonstid på sikkerhetskopi %s: %s

en: Could not set owner %d/group %d on backup %s: %s
no: Kunne ikke sette eier %d/gruppe %d på sikkerhetskopi %s: %s

en: Could not set permissions %o on %s: %s
no: Kunne ikke sette rettighetene %o på %s: %s

en: Could not set permissions %o on backup %s: %s
no: Kunne ikke sette rettighetene %o på %s: %s

en: Couldn't write backup: %s
no: Kunne ikke skrive Sikkerhetskopi: %s

en: Creating misspelled word list, please wait...
no: Genererer feilstavelses ordliste, vennligst vent...

en: Cur Pos
no: Posisjon

en: Cut Text
no: Klipp

en: Cut the current line and store it in the cutbuffer
no: Klipp denne linjen og lagre den i klippebufferet

en: Cut to end
no: Klipp til slutten

en: DOS Format
no: DOS-format

en: Delete
no: Slett

en: Delete the character to the left of the cursor
no: Slett tegnet til venstre for peker

en: Delete the character under the cursor
no: Slett tegnet under peker

en: Direction
no: Retning

en: Do regular expression searches
no: Søk på regulære uttrykk

en: Don't convert files from DOS/Mac format
no: Ikke konverter filer fra DOS-/Mac-format

en: Don't follow symbolic links, overwrite
no: Ikke følg symbolske linker, overskriv

en: Don't look at nanorc files
no: Ignorer nanorc filer

en: Don't show help window
no: Ikke vis hjelpevindu

en: Don't wrap long lines
no: Ikke bryt lange linjer

en: Down
no: Ned

en: Edit a replacement
no: Rediger erstatning

en: Edit the previous search/replace strings
no: Endre tidligere søk/erstatt strenger

en: Enable alternate speller
no: Tillat alternativ stavekontroll

en: Enable mouse
no: Aktiver mus

en: Enable multiple file buffers
no: Muliggjør flere filbuffere

en: Enable suspend
no: Tillat suspendering

en: End
no: Bunn

en: Enter line number
no: Skriv linjenummer

en: Error in %s on line %d:
no: Feil i %s på linje %d:

en: Error invoking "sort -f"
no: Kunne ikke starte "sort -f"

en: Error invoking "spell"
no: Kunne ikke starte "spell"

en: Error invoking "uniq"
no: Kunne ikke starte "uniq"

en: Errors found in .nanorc file
no: Feil funnet i .nanorc filen

en: Execute Command
no: Utfør kommando

en: Execute external command
no: Kjør ekstern kommando

en: Exit
no: Avslutt

en: Exit from nano
no: Avslutt nano

en: External Command Help Text
    
     This menu allows you to insert the output of a command run by the shell into the current buffer (or a new buffer in multibuffer mode).
    
     The following keys are available in this mode:
no: Hjelp til eksterne kommandoer
    
     Denne menye tillater der å sette inn out-data fra en kommando kjørt i skallet i gjeldende buffer (eller i et nytt buffer i multibuffer modus).
    
     Følgende tastetrykk er tilgjengelig i dette moduset:

en: File "%s" is a device file
no: Filen "%s" er en enhetsfil (eng: device file)

en: File Browser Help Text
    
     The file browser is used to visually browse the directory structure to select a file for reading or writing.  You may use the arrow keys or Page Up/Down to browse through the files, and S or Enter to choose the selected file or enter the selected directory.  To move up one level, select the directory called ".." at the top of the file list.
    
     The following function keys are available in the file browser:
no: Hjelp til fildialog
    
     Fildialogen lar deg lete gjennom katalogstrukturen for å velge en fil for lagring eller lesing.  Du kan bruke piltastene eller Page Up/Page Down for å gå gjennom filene og S eller Enter for å velge markert fil eller gå til markert katalog.  Velg kagalogen kalt ".." øverst i listen for å gå opp et nivå.
    
    Følgende funskjonstaster er tilgjengelig i fildialogen:

en: File Name to Append to
no: Filnavn der teksten legges til på slutten

en: File Name to Prepend to
no: Filnavn der teksten settes inn først

en: File Name to Write
no: Filnavn det skal skrives til

en: File exists, OVERWRITE ?
no: Filen finnes, OVERSKRIV ?

en: File to insert [from %s]
no: Fil som skal settes inn [fra %s]

en: File to insert [from ./]
no: Fil som skal settes inn [fra ./]

en: File to insert into new buffer [from %s]
no: Fil som skal settes inn i nytt buffer [fra %s]

en: File to insert into new buffer [from ./]
no: Fil som skal settes inn i nytt buffer [fra ./]

en: File:
no: Fil:

en: Find Other Bracket
no: Finn den andre klammen

en: Find other bracket
no: Finn andre klamme

en: Finished checking spelling
no: Stavekontroll fullført

en: First Line
no: Første linje

en: Forward
no: Fremover

en: Get Help
no: Hjelp

en: Go To Dir
no: Gå til katalog

en: Go To Line
no: Gå til linje

en: Go To Line Help Text
    
     Enter the line number that you wish to go to and hit Enter.  If there are fewer lines of text than the number you entered, you will be brought to the last line of the file.
    
     The following function keys are available in Go To Line mode:
no: Hjelp til Gå til Linje
    
     Skriv inn linjenummeret du vil gå til og trykk Enter.  Dersom det er færre tekstlinjer enn du angav vil du flyttes til siste linje.
    
     Følgende funskjonstaster er tilgjengelig i Gå til Linje moduset:

en: Go to a specific line number
no: Hopp til linjenummer

en: Go to directory
no: Gå til katalog

en: Go to file browser
no: Gå til fil-leser

en: Go to the first line of the file
no: Gå til første linje

en: Go to the last line of the file
no: Gå til siste linje

en: Goto Cancelled
no: Gå til avbrutt

en: Goto Directory
no: Gå til katalog

en: Help mode
no: Hjelpemodus

en: History
no: Historie

en: Home
no: Hjem

en: I can't find my home directory!  Wah!
no: Jeg finner ikke hjemmekatalogen min! Buhu!

en: Insert File Help Text
    
     Type in the name of a file to be inserted into the current file buffer at the current cursor location.
    
     If you have compiled nano with multiple file buffer support, and enable multiple buffers with the -F or --multibuffer command line flags, the Meta-F toggle, or a nanorc file, inserting a file will cause it to be loaded into a separate buffer (use Meta-< and > to switch between file buffers).
    
     If you need another blank buffer, do not enter any filename, or type in a nonexistent filename at the prompt and press Enter.
    
     The following function keys are available in Insert File mode:
no: Hjelp til Sett inn Fil
    
     Skriv inn navnet på filen du ønsker å sette inn ved markøren i det gjeldende bufferet.
    
     Dersom du kompilerte nano med støtte for flere filbuffer, og har aktivert dette vil filen som settes inn lastes i et separat buffer (bruk Meta-< og > for å veksle mellom filbuffer).
    Støtte for flere filbuffer aktiviseres enten med med -F eller --multibuffer kommandolinjeflaggene, med Meta-F funksjonen eller i en nanorc fil.
     Følgende funskjonstaster er tilgjengelig i Sett inn Fil moduset:

en: Insert a carriage return at the cursor position
no: Sett inn et linjeskift

en: Insert a tab character
no: Sett inn et tab-tegn

en: Insert another file into the current one
no: Sett inn en annen fil i denne

en: Invalid regex "%s"
no: Ugyldig regulært uttrykk "%s"

en: Invoke the help menu
no: Vis hjelpemenyen

en: Invoke the spell checker, if available
no: Start stavesjekk dersom den er tilgjengelig

en: Justify
no: Juster

en: Justify the current paragraph
no: Juster gjeldende avsnittet

en: Key illegal in VIEW mode
no: Tasten er ulovlig i LES-modus

en: Key illegal in non-multibuffer mode
no: Tasten er kun tillatt i multibuffer-modus

en: Last Line
no: Siste linje

en: Let ^K cut from cursor to end of line
no: La ^K kutte fra peker til slutten av linjen

en: Log & read search/replace string history
no: Ta vare på og logg historie med søk og erstatt strenger

en: Mac Format
no: Mac-format

en: Make the current search or replace case (in)sensitive
no: Gjør gjeldande søk uten å ta hensyn til store/små bokstavar

en: Mark Set
no: Merke satt

en: Mark Text
no: Marker tekst

en: Mark UNset
no: Merke fjerna

en: Mark text at the current cursor location
no: Marker teksten ved peker

en: Missing color name
no: Mangler farvenavn

en: Missing syntax name
no: Mangler syntaksnavn

en: Mouse support
no: Musestøtte

en: Move back one character
no: Flytt tilbake ett tegn

en: Move backward one word
no: Flytt tilbake ett tegn

en: Move down one line
no: Flytt ned en linje

en: Move forward one character
no: Flytt frem ett tegn

en: Move forward one word
no: Flytt frem ett tegn

en: Move to the beginning of the current line
no: Flytt til begynnelsen av linjen

en: Move to the end of the current line
no: Flytt til slutten av linjen

en: Move to the next screen
no: Gå til neste skjerm

en: Move to the previous screen
no: Gå til forrige skjerm

en: Move up one line
no: Flytt opp en linje

en: Multiple file buffers
no: Flere filbuffere

en: New Buffer
no: Nytt buffer

en: New File
no: Ny fil

en: Next File
no: Neste fil

en: Next Page
no: Neste side

en: Next Word
no: Neste ord

en: No
no: Nei

en: No Replace
no: Ingen erstatting

en: No conversion from DOS/Mac format
no: Ingen konvertering fra DOS- eller Mac-format

en: No matching bracket
no: Ingen matchende klamme

en: No more open files
no: Ikke flere åpne filer

en: Not a bracket
no: Ikke en klamme

en: NumLock glitch detected.  Keypad will malfunction with NumLock off
no: NumLock-feil oppdaget. Nummer-tastane vil fungere feil med NumLock av

en: Open next loaded file
no: Åpne neste innlastede fil

en: Open previously loaded file
no: Åpne tidligere innlastet fil

en: Option		Long option		Meaning
no: Opsjon		Lang opsjon		Betydning

en: Option		Meaning
no: Opsjon		Betydning

en: Prepend
no: Legg til før

en: Prepend Selection to File
no: Legg til utvalg først i fil

en: Prepend to the current file
no: Legg til første i nåværende fil

en: Preserve XON (^Q) and XOFF (^S) keys
no: Ta vare på XON (^Q) og XOFF (^S) tastetrykk

en: Prev Page
no: Forrige side

en: Prev Word
no: Forrige ord

en: Previous File
no: Forrige Fil

en: Print version information and exit
no: Skriv versjonsnummer og avslutt

en: Quoting string, default "> "
no: Kvoteringsstreng, standard er "> "

en: Read %d line | Read %d lines
no[0]: Leste %d linje
no[1]: Leste %d linjer

en: Read %d line (Converted from DOS format) | Read %d lines (Converted from DOS format)
no[0]: Leste %d linje (Konvertert fra DOS-format)
no[1]: Leste %d linjer (Konvertert fra DOS-format)

en: Read %d line (Converted from Mac format) | Read %d lines (Converted from Mac format)
no[0]: Leste %d linje (Konvertert fra Mac-format)
no[1]: Leste %d linjer (Konvertert fra Mac-format)

en: Read File
no: Les fil

en: Reading File
no: Leser fil

en: Received SIGHUP or SIGTERM
no: Mottok SIGHUP eller SIGTERM

en: Refresh
no: Oppfrisk

en: Refresh (redraw) the current screen
no: Tegn skjermen på nytt

en: Refusing 0 length regex match
no: Nekter søk på 0 lengde regulært uttrykk

en: Regexp
no: Regulært uttrykk

en: Replace
no: Erstatt

en: Replace Cancelled
no: Erstatt Avbrutt

en: Replace failed: unknown subexpression!
no: Erstatt feilet: ukjent underuttrykk!

en: Replace text within the editor
no: Erstatt tekst

en: Replace this instance?
no: Erstatt dette tilfellet?

en: Replace with
no: Erstatt med

en: Replaced %d occurrence | Replaced %d occurrences
no[0]: Erstattet %d tilfelle
no[1]: Erstattet %d tilfeller

en: Save modified buffer (ANSWERING "No" WILL DESTROY CHANGES) ?
no: Lagre endret buffer (SVAR "Nei" OG ENDRINGER GÅR TAPT) ?

en: Search
no: Søk

en: Search Cancelled
no: Søk avbrutt

en: Search Command Help Text
    
     Enter the words or characters you would like to search for, then hit enter.  If there is a match for the text you entered, the screen will be updated to the location of the nearest match for the search string.
    
     The previous search string will be shown in brackets after the Search: prompt.  Hitting Enter without entering any text will perform the previous search.
    
     The following function keys are available in Search mode:
no: Hjelp til Søk
    
     Skriv inn ordene eller tegnene du ønsker å søke etter og trykk Enter. Dersom det gir treff på søketeksten vil skjermen oppdateres og fokus flyttes til den første forekomsten av teksten.
    
     Forrige søkestreng vil vises i braketter etter Søk: promptet.  Trykker duEnter uten å legge inn ny tekst gjentas forrige søk.
    
     Følgende funskjonstaster er tilgjengelig i Gå til Linje moduset:

en: Search Wrapped
no: Søket gikk rundt

en: Search backwards
no: Søk bakover

en: Search for text within the editor
no: Søk etter tekst

en: Set fill cols to (wrap lines at) #cols
no: Bryt linjer ved posisjon #cols

en: Set operating directory
no: Sett gjeldende katalog

en: Set width of a tab to num
no: Sett tabulatorbredde num

en: Show the position of the cursor
no: Vis pekerposisjonen

en: Show this message
no: Vis denne meldingen

en: Smooth scrolling
no: Jevn scrolling

en: Sorry, support for this function has been disabled
no: Beklager, støtte for denne funksjonen er deaktivert

en: Special thanks to:
no: Mange takk til:

en: Spell Check Help Text
    
     The spell checker checks the spelling of all text in the current file.  When an unknown word is encountered, it is highlighted and a replacement can be edited.  It will then prompt to replace every instance of the given misspelled word in the current file.
    
     The following other functions are available in Spell Check mode:
no: Hjelp til stavekontroll
    
     Stavekontrollen ser på teksten i gjeldende buffer.  Kommer den over et ukjent ord vil den markere dette og en erstatning kan legges inn.  Den vil så spørre om alle instanser av feilstavelsen skal erstattes i den gjeldende filen.
    
     Følgende andre funksjoner er tilgjengelig i Stavekontroll modus:

en: Spell checking failed: %s
no: Stavekontroll feilet: %s

en: Spell checking failed: unable to write temp file!
no: Stavekontroll feilet: kunne ikke skrive til midlertidig fil!

en: Start at line number LINE
no: Start på linje nummer LINJE

en: Suspend
no: Legg i bakgrunnen

en: Switched to %s
no: Byttet til %s

en: Syntax definition to use
no: Syntaks definisjon som skal brukes

en: Tab size is too small for nano...
no: Tabulatorstørrelsen er for lite for nano...

en: Thank you for using nano!
no: Takk for at du bruker nano!

en: The Free Software Foundation
no: The Free Sofware Foundation

en: The nano text editor
no: Tekstbehandleren nano

en: This is the only occurrence
no: Dette er eneste forekomst

en: To Files
no: Til filer

en: To Spell
no: Staving

en: Toggle insert into new buffer
no: Toggle sett inn nytt buffer

en: UnCut Txt
no: Lim inn

en: UnJustify
no: Avjuster

en: Unable to open ~/.nano_history file, %s
no: Kan ikke åpne ~/.nano_history fil, %s

en: Unable to open ~/.nanorc file, %s
no: Kan ikke åpne ~/.nanorc, %s

en: Unable to write ~/.nano_history file, %s
no: Kan ikke skrive ~/.nano_history fil, %s

en: Uncut from the cutbuffer into the current line
no: Sett inn klippebufferet her

en: Unjustify after a justify
no: Fjern justering etter en justering

en: Up
no: Opp

en: Usage: nano [+LINE] [GNU long option] [option] [file]
no: Bruk: nano [+LINJE] [GNU lange opsjoner] [opsjoner] [fil]

en: Usage: nano [+LINE] [option] [file]
no: Bruk: nano [+LINJE] [opsjon] [fil]

en: Use "fg" to return to nano
no: Bruk "fg" for å gå tilbake til nano

en: Use alternate keypad routines
no: Bruk alternative rutiner for numerisk tastatur

en: Use regular expressions
no: Bruk regulære uttrykk

en: View (read only) mode
no: Visnings (bare les) modus

en: Where Is
no: Finn

en: Window size is too small for nano...
no: Vinduet er for lite for nano...

en: Write File Help Text
    
     Type the name that you wish to save the current file as and hit Enter to save the file.
    
     If you have selected text with Ctrl-^, you will be prompted to save only the selected portion to a separate file.  To reduce the chance of overwriting the current file with just a portion of it, the current filename is not the default in this mode.
    
     The following function keys are available in Write File mode:
no: Hjelp til Lagre Fil
    
     Skriv inn navnet du ønsker å lagre filen med og trykk Enter for å lagre filen.
    
     Dersom du har valgt tekst med Ctrl-^ vil du bli spurt om du ønsker å lagre utvalget til en egen fil.  For å minske sjangsen for å overskrive gjeldende fil med et lite utdrag av den brukes ikke standard filnavn i dette moduset.
    
     Følgende funskjonstaster er tilgjengelig i Lagre Fil moduset:

en: Write Selection to File
no: Skriv utvalg til fil

en: Write file in DOS format
no: Lagre fil i DOS-format

en: Write file in Mac format
no: Lagre fil i Mac-format

en: Write file out in DOS format
no: Lagre fil i DOS-format

en: Write file out in Mac format
no: Lagre fil i Mac-format

en: Write the current file to disk
no: Lagre nåværende fil

en: WriteOut
no: Lagre

en: Writing file in DOS format
no: Skriver fil i DOS-format

en: Writing file in Mac format
no: Skriver fil i Mac-format

en: Wrote %d line | Wrote %d lines
no[0]: Skrev %d linje
no[1]: Skrev %d linjer

en: XOFF ignored, mumble mumble.
no: XOFF ignorert, mumlemumle.

en: XON ignored, mumble mumble.
no: XON ignorert, mumlemumle.

en: Yes
no: Ja

en: Yy
no: JjYy

en: and anyone else we forgot...
no: og alle de andre vi glemte...

en: argument %s has unterminated "
no: argument %s har uterminert "

en: color %s not understood.
    Valid colors are "green", "red", "blue", 
    "white", "yellow", "cyan", "magenta" and 
    "black", with the optional prefix "bright".
no: farve %s ikke forstått.
    Gyldige farver er "green", "red", "blue", 
    "white", "yellow", "cyan", "magenta" og 
    "black" med valgfritt prefiks "bright".

en: command %s not understood
no: kommando %s ikke forståelig

en: disabled
no: av

en: enable/disable
no: på/av

en: enabled
no: på

en: line %ld/%ld (%d%%), col %lu/%lu (%d%%), char %lu/%ld (%d%%)
no: linje %ld/%ld (%d%%), kol %lu/%lu (%d%%), tegn %lu/%ld (%d%%)

en: nano is out of memory!
no: nano er tom for minne!

en: option %s requires an argument
no: opsjon %s krever et argument

en: regex strings must begin and end with a " character
no: strenger med regulæruttrykk må begynne- og slutte med et " tegn

en: requested fill size %d invalid
no: den foreslåtte fyllbredden %d er ugyldig

en: requested tab size %d invalid
no: den foreslåtte tabstørrelsen %d er ugyldig

en: version
no: versjon
