dpkg 1.9.4 - en to nl translation catalogue (980 entries)

en: 
    
    Move around with ^P and ^N, cursor keys, initial letters, or digits;
    Press <enter> to confirm selection.   ^L redraws screen.
nl: 
    
    Beweeg met ^P en ^N, cursortoetsen, beginletters, of cijfers;
    Druk op <enter> om selectie te activeren.  ^L tekent het scherm opnieuw.

en: 
    
    Read-only access: only preview of selections is available!
nl: 
    
    Toegang is alleen lezen: de selecties worden niet bewaard!

en: 
         Not modified since installation.
nl: 
        Niet veranderd sinds installatie.

en: 
     ==> File on system created by you or by a script.
     ==> File also in package provided by package maintainer.
nl: 
     ==> Bestand op systeem is gemaakt door u of een script.
     ==> Bestand zit ook in het pakket van de pakketbeheerder.

en: 
     ==> Modified (by you or by a script) since installation.
nl: 
     ==> Veranderd (door u of een script) sinds installatie.

en: 
    Configuration file `%s'
nl: 
    Configuratiebestand `%s'

en: 
    Configuration file `%s', does not exist on system.
    Installing new config file as you request.
nl: 
    Configuratiebestand `%s' bestaat niet op het systeem.
    Het nieuwe configuratiebestand wordt geïnstalleerd zoals gevraagd.

en: 
    Press <enter> to continue.
nl: 
    Druk op <enter> om door te gaan.

en:      Version in package is the same as at last installation.
nl:     Versie in pakket is gelijk aan die van de laatste installatie.

en:      not a plain file          %.255s
nl:      geen gewoon bestand      %.255s

en:    What would you like to do about it ?  Your options are:
        Y or I  : install the package maintainer's version
        N or O  : keep your currently-installed version
          D     : show the differences between the versions
          Z     : background this process to examine the situation
nl:    Wat wilt u er aan doen ?  De volgende keuzes zijn mogelijk:
        Y of I  : installeer de versie van de pakketbeheerder
        N of O  : behoudt de huidig geïnstalleerde versie
          D     : toon de verschillen tussen de versies
          Z     : stuur dit proces naar de achtergrond om de situatie te bekijken

en:   %.250s (version %.250s) is %s.
nl:   %.250s (versie %.250s) is %s.

en:   %.250s (version %.250s) is to be installed.
nl:   %.250s (versie %.250s) wordt geïnstalleerd.

en:   %.250s is installed, but is version %.250s.
nl:   %.250s is geïnstalleerd, maar is versie %.250s.

en:   %.250s is not installed.
nl:   %.250s is niet geïnstalleerd.

en:   %.250s is to be deconfigured.
nl:   %.250s wordt gedeconfigureerd.

en:   %.250s is to be installed, but is version %.250s.
nl:   %.250s wordt geïnstalleerd, maar is versie %.250s.

en:   %.250s is to be removed.
nl:   %.250s wordt verwijderd.

en:   %.250s is unpacked, but has never been configured.
nl:   %.250s is uitgepakt, maar is nooit geconfigureerd.

en:   %.250s is unpacked, but is version %.250s.
nl:   %.250s is uitgepakt, maar is versie %.250s.

en:   %.250s latest configured version is %.250s.
nl:   %.250s laatst geconfigureerde versie is %.250s.

en:   %.250s provides %.250s and is %s.
nl:   %.250s bevat %.250s en is %s.

en:   %.250s provides %.250s and is to be installed.
nl:   %.250s bevat %.250s en wordt geïnstalleerd

en:   %.250s provides %.250s but is %s.
nl:   %.250s bevat %.250s maar is %s.

en:   %.250s provides %.250s but is to be deconfigured.
nl:   %.250s bevat %.250s maar wordt gedeconfigureerd.

en:   %.250s provides %.250s but is to be removed.
nl:   %.250s bevat %.250s maar wordt verwijderd.

en:   -- %d%%, press
nl:   -- %d%%, druk op

en:   Package
nl:   Pakket

en:   Version of
nl:   Versie van

en:  %7ld bytes, %5d lines   %c  %-20.127s %.127s
nl:  %7ld bytes, %5d regels  %c  %-20.127s %.127s

en:  %d packages, from the following sections:
nl:  %d pakketten, uit de volgende secties:

en:  %s (not a plain file)
nl:  %s (niet een gewoon bestand)

en:  (actually `%s')
nl:  (in werkelijkheid `%s')

en:  (alphabetically)
nl:  (alfabetisch)

en:  (avail., priority)
nl:  (besch., prioriteit)

en:  (avail., section)
nl:  (besch., sectie)

en:  (by availability)
nl:  (op beschikbaarheid)

en:  (by priority)
nl:  (op prioriteit)

en:  (by section)
nl:  (op sectie)

en:  (by status)
nl:  (op status)

en:  (package:
nl:  (pakket:

en:  (status, priority)
nl:  (status, prioriteit)

en:  (status, section)
nl:  (status, sectie)

en:  --licence for copyright and license details.
nl:  --licence voor copyright en licentie details.

en:  ==> Keeping old config file as default.
nl:  ==> Huidig oude configuratiebestand wordt standaard bewaard.

en:  ==> Package distributor has shipped an updated version.
nl:  ==> Pakket-distributeur heeft een bijgewerkte versie gemaakt.

en:  ==> Using current old file as you requested.
nl:  ==> Huidige, oude bestand wordt gebruikt zoals gevraagd.

en:  ==> Using new config file as default.
nl:  ==> Het nieuwe bestand wordt standaard gebruikt.

en:  ==> Using new file as you requested.
nl:  ==> Nieuwe bestand wordt gebruikt, zoals gevraagd.

en:  The default action is to install the new version.
nl:  De standaardactie is om de nieuwe versie te installeren.

en:  The default action is to keep your current version.
nl:  De standaardactie is om de huidige versie te bewaren.

en:  [<option>] <command>
    Commands:
      -s|--status <package-name> ...      display package status details
      -p|--print-avail <package-name> ... display available version details
      -L|--listfiles <package-name> ...   list files `owned' by package(s)
      -l|--list [<pattern> ...]           list packages concisely
      -W|--show <pattern> ...             show information on package(s)
      -S|--search <pattern> ...           find package(s) owning file(s)
      --help | --version                  show this help / version number
      --licence                           print copyright licensing terms
    
    Options:
      --admindir=<directory>     Use <directory> instead of %s
      --showformat=<format>      Use alternative format for --show
    
    Format syntax:
      A format is a string that will be output for each package. The format
      can include the standard escape sequences \n (newline), \r (carriage
      return) or \\ (plain backslash). Package information can be included
      by inserting variable references to package fields using the ${var[;width]}
      syntax. Fields will be right-aligned unless the width is negative in which
       case left aligenment will be used.
nl:  [<optie>] <commando>
    Commandos:
      -s|--status <pakketnaam> ...      toon details van pakketstatus
      -p|--print-avail <pakketnaam> ... toon details van beschikbare versie
      -L|--listfiles <pakketnaam> ...   som bestanden 'van' het pakket op
      -l|--list [<patroon> ...]           som de pakketten kort op
      -W|--show <patroon> ...             toon de informatie over het pakket
      -S|--search <patroon> ...           vindt het pakket van wie het bestand is
      --help | --version                  toon deze boodschap / het versienummer
      --licence                           toon de copyricht licentie
    
    Opties:
      --admindir=<map>     Gebruik <map> i.p.v %s
      --showformat=<formaat>      Gebruik opgegeven formaat voor --show
    
    Formaat syntax:
      Een formaat is een string die weergegeven wordt voor elk paket
      Het formaat kan de standaard escape-sequenties bevatten 
      \n (nieuwe regel), \r (carriage return) of \\ (backslash). 
      Pakketinformatie kan ingevoegd worden door variabele referenties
      naar de pakketvelden te gebruiken (${var[;width]} syntax). 
      Velden worden rechts uitgelijnd tenzij de breedte negatief is, in dat
      geval worden ze links uitgelijnd.

en:  and
nl:  en

en:  conflicts with
nl:  is in strijd met

en:  depends on
nl:  is afhankelijk van

en:  does not appear to be available
nl:  lijkt niet beschikbaar te zijn

en:  enhances
nl:  verbetert

en:  is not configured yet.
nl:  is nog niet geconfigureerd.

en:  is not installed.
nl:  is niet geïnstalleerd.

en:  is to be removed.
nl:  wordt verwijderd.

en:  mark:+/=/- terse:v help:?
nl:  markeer:+/=/- kort:v hulp:?

en:  mark:+/=/- verbose:v help:?
nl:  markeer:+/=/- lang:v hulp:?

en:  new debian package, version %s.
     size %ld bytes: control archive= %zi bytes.
nl:  nieuw debian pakket, versie %s.
     grootte %ld bytes: besturingsarchief= %zi bytes.

en:  old debian package, version %s.
     size %ld bytes: control archive= %zi, main archive= %ld.
nl:  verouderd debian pakket, versie %s.
     grootte %ld bytes: besturingsarchief= %zi, hoofdarchief= %ld.

en:  on system is
nl:  op het systeem is

en:  or
nl:  of

en:  package `%.255s'
nl:  pakket `%.255s'

en:  pre-depends on
nl:  is voor-afhankelijk van

en:  recommends
nl:  beveelt aan

en:  suggests
nl:  suggereert

en:  terse:v help:?
nl:  kort:v hulp:?

en:  to: %s
nl:  naar: %s

en:  verbose:v help:?
nl:  lang:v hulp:?

en:  which provides
nl:  die voorziet in

en: %d errors in control file
nl: %d fouten in besturingsbestand

en: %d expected program(s) not found on PATH.
    NB: root's PATH should usually contain /usr/local/sbin, /usr/sbin and /sbin.
nl: %d verwacht(e) programma('s) niet gevonden in PATH.
    NB: PATH van root bevat gewoonlijk /usr/local/sbin, /usr/sbin en /sbin.

en: %d files and directories currently installed.)
nl: %d bestanden en mappen geïnstalleerd.)

en: %d requested control components are missing
nl: %d opgevraagde besturingselementen ontbreken

en: %s %s packages
nl: %s %s pakketten

en: %s %s packages in section %s
nl: %s %s pakketten in sectie %s

en: %s %s packages without a section
nl: %s %s pakketten zonder sectie

en: %s (subprocess): %s
nl: %s (subproces): %s

en: %s - warning: downgrading %.250s from %.250s to %.250s.
nl: %s - let op: %.250s wordt gedegradeerd van %.250s naar %.250s.

en: %s debugging option, --debug=<octal> or -D<octal>:
    
     number  ref. in source   description
          1   general           Generally helpful progress information
          2   scripts           Invocation and status of maintainer scripts
         10   eachfile          Output for each file processed
        100   eachfiledetail    Lots of output for each file processed
         20   conff             Output for each configuration file
        200   conffdetail       Lots of output for each configuration file
         40   depcon            Dependencies and conflicts
        400   depcondetail      Lots of dependencies/conflicts output
       1000   veryverbose       Lots of drivel about eg the dpkg/info directory
       2000   stupidlyverbose   Insane amounts of drivel
    
    Debugging options are be mixed using bitwise-or.
    Note that the meanings and values are subject to change.
nl: %s debug optie, --debug=<octaal> of -D<octaal>:
    
     nummer  ref. in bron<     omschrijving
          1  general           Algemene behulpzame voortgangsinformatie
          2  scripts           Aanroep en status van beheerdersscripts
         10  eachfile          Uitvoer voor ieder behandeld bestand
        100  eachfiledetail    Veel uitvoer voor ieder behandeld bestand
         20  conff             Uitvoer voor ieder configuratiebestand
        200  conffdetail       Veel uitvoer voor ieder configuratiebestand
         40  depcon            Afhankelijkheden en conflicten
        400  depcondetail      Veel uitvoer voor vereisten en conflicten
       1000  veryverbose       Veel gezever over bijv. de dpkg/info map
       2000  stupidlyverbose   Idiote hoeveelheden gezever
    
    Debug-opties kunnen worden gecombineerd met bitsgewijze of.
    Merk op dat de betekenissen en waarden kunnen veranderen.

en: %s for more
nl: %s voor meer

en: %s forcing options - control behaviour when problems found:
      warn but continue:  --force-<thing>,<thing>,...
      stop with error:    --refuse-<thing>,<thing>,... | --no-force-<thing>,...
     Forcing things:
      all                    Set all force options
      auto-select [*]        (De)select packages to install (remove) them
      downgrade [*]          Replace a package with a lower version
      configure-any          Configure any package which may help this one
      hold                   Process incidental packages even when on hold
      bad-path               PATH is missing important programs, problems likely
      not-root               Try to (de)install things even when not root
      overwrite              Overwrite a file from one package with another
      overwrite-diverted     Overwrite a diverted file with an undiverted version
      bad-verify             Install a package even if it fails authenticity check
      depends-version [!]    Turn dependency version problems into warnings
      depends [!]            Turn all dependency problems into warnings
      confnew [!]            Always use the new config files, don't prompt
      confold [!]            Always use the old config files, don't prompt
      confdef [!]            Use the default option for new config files if one
                             is available, don't prompt. If no default can be found,
                             you will be prompted unless one of the confold or
                             confnew options is also given
      confmiss [!]           Always install missing config files
      conflicts [!]          Allow installation of conflicting packages
      architecture [!]       Process even packages with wrong architecture
      overwrite-dir [!]      Overwrite one package's directory with another's file
      remove-reinstreq [!]   Remove packages which require installation
      remove-essential [!]   Remove an essential package
    
    WARNING - use of options marked [!] can seriously damage your installation.
    Forcing options marked [*] are enabled by default.
nl: %s forceer-opties - bestuur handelwijze bij problemen:
      waarschuw maar ga door: --force-<iets>,<iets>,...
      stop met foutmelding: --refuse-<iets>,<iets>,... | --no-force-<iets>,...
     Forceeropties:
      all                    Zet alle forceer-opties
      auto-select [*]        (de)selecteer pakketten om ze te installeren (verwijderen)
      downgrade [*]          Vervang pakketten met een lagere versie
      configure-any          Configureer een pakket dat kan helpen bij dit pakket
      hold                   Behandel ook pakketten die op hold staan
      bad-path               Belangrijke programma's ontbreken in PATH, waarschijnlijk problematisch
      not-root               Probeer dingen te (de)installeren ook als niet-root
      overwrite              Overschrijf een bestand uit het ene pakket met een ander
      overwrite-diverted     Overschrijf een omleiding met een niet-omgeleide versie
      bad-verify             Installeer een pakket zelfs al mislukt de verificatie
      depends-version [!]    Verander vereistenproblemen met versies in waarschuwingen
      depends [!]            Verander alle vereistenproblemen in waarschuwingen
      confnew [!]            Gebruik altijd de nieuwe configuratiebestanden, vraag niets
      confold [!]            Gebruik altijd de oude configuratiebestanden, vraag niets
      confdef [!]            Gebruik altijd de standaardoptie voor nieuwe
                             configuratiebestanden, vraag niets.  Als geen
                             standaard is gevonden wordt het gevraagd
                             tenzij ook confold of confnew opgegeven is
      confmiss [!]           Installeer altijd ontbrekende configuratiebestanden
      conflicts [!]          Sta installatie van conflicterende pakketten toe
      architecture [!]       Behandel ook pakketten met een verkeerde architectuur
      overwrite-dir [!]      Overschrijf een map in een pakket met een bestand uit een ander
      remove-reinstreq [!]   Verwijder pakketten die herinstallatie nodig hebben
      remove-essential [!]   Verwijder een essentieel pakket
    
    WAARSCHUWING - het gebruik van de opties met [!] kunnen uw installatie ernstig beschadigen.
    Forceeropties gemarkeerd met [*] staan standaard aan.

en: %s is missing
nl: %s ontbreekt

en: %s is not properly installed - ignoring any dependencies on it.
nl: %s is niet goed geïnstalleerd - vereisten worden genegeerd.

en: %s packages in section %s
nl: %s pakketten in sectie %s

en: %s packages without a section
nl: %s pakketten zonder sectie

en: %s to go back
nl: %s om terug te gaan

en: %s, in file `%.255s' near line %d
nl: %s, in bestand `%.255s' bij regel %d

en: %s:
        Part format version:            %s
        Part of package:                %s
            ... version:                %s
            ... MD5 checksum:           %s
            ... length:                 %lu bytes
            ... split every:            %lu bytes
        Part number:                    %d/%d
        Part length:                    %zi bytes
        Part offset:                    %lu bytes
        Part file size (used portion):  %lu bytes
nl: %s:
        Deel formaatversie:                          %s
        Deel van pakket:                              %s
            ... versie:                                      %s
            ... MD5 controlesom:                     %s
            ... lengte:                                      %lu bytes
            ... maak opdeling elke:                   %lu bytes
        Nummer deel:                                   %d/%d
        Lengte deel:                                      %zi bytes
        Begin deel:                                        %lu bytes
        Bestandsgrootte deel (gebruikte stuk): %lu bytes

en: %s: %d of %d file(s) failed MD5 check
nl: %s: %d van %d bestand(en) overleefden MD5 controle niet

en: %s: MD5 check failed for '%s'
nl: %s: MD5-controle voor `%s' is mislukt

en: %s: can't open %s
nl: %s: kan %s niet openen

en: %s: compression
nl: %s: compressie

en: %s: decompression
nl: %s: decompressie

en: %s: error processing %s (--%s):
     %s
nl: %s: fout bij afhandelen van %s (--%s):
     %s

en: %s: error reading %s
nl: %s: fout bij lezen van %s

en: %s: error while cleaning up:
     %s
nl: %s: fout tijdens opruimen:
     %s

en: %s: failed to exec bzip2 %s
nl: %s: uitvoeren van bzip2 %s is mislukt

en: %s: failed to exec bzip2 -dc
nl: %s: uitvoeren van  'bzip2 -dc' is mislukt

en: %s: failed to exec gzip %s
nl: %s: uitvoeren van gzip %s is mislukt

en: %s: failed to exec gzip -dc
nl: %s: uitvoeren van 'gzip -dc' is mislukt

en: %s: internal bzip2 error: `%s'
nl: %s: interne bzip2 fout `%s'

en: %s: internal bzip2 error: read(%i) != write(%i)
nl: %s: interne bzip2 fout: read(%i) != write(%i)

en: %s: internal bzip2 error: read: `%s'
nl: %s: interne bzip2 fout: read: `%s'

en: %s: internal bzip2 error: write: `%s'
nl: %s: interne bzip2 fout: write `%s'

en: %s: internal gzip error: `%s'
nl: %s: interne gzip fout `%s'

en: %s: internal gzip error: read(%i) != write(%i)
nl: %s: interne gzip fout: read(%i) != write(%i)

en: %s: internal gzip error: read: `%s'
nl: %s: interne gzip fout: read: `%s'

en: %s: internal gzip error: write: `%s'
nl: %s: interne gzip fout: write: `%s'

en: %s: no files checked
nl: %s: geen bestanden gecontroleerd

en: %s: unrecognized line
nl: %s: niet-herkende regel

en: %s:%d: internal error `%s'
nl: %s:%d: interne fout `%s'

en: ' package archive backend version
nl: ' pakketarchief programma versie

en: ' package management program query tool
nl: ' beheerprogramma voor pakketten versie

en: ' package management program version
nl: ' beheerprogramma voor pakketten versie

en: (It left a coredump.)
nl: (Het liet een geheugendump achter.)

en: (Noting disappearance of %s, which has been completely replaced.)
nl: (Verdwijning van %s is opgemerkt, het is totaal vervangen is.)

en: (Reading database ...
nl: (Database inlezen ...

en: (no `control' file in control archive!)
nl: (geen `control'-bestand in besturingsarchief!)

en: (no clientdata)
nl: (geen clientdata)

en: (no description available)
nl: (geen beschrijving beschikbaar)

en: (total %lu bytes)
nl: (totaal %lu bytes)

en: * Highlight: One line in the package list will be highlighted.  It indicates
      which package(s) will be affected by presses of `+', `-' and `_'.
    
    * The dividing line in the middle of the screen shows a brief explanation of
      the status of the currently-highlighted package, or a description of which
      group is highlighted if a group line is.  If you don't understand the
      meaning of some of the status characters displayed, go to the relevant
      package and look at this divider line, or use the `v' key for a verbose
      display (press `v' again to go back to the terse display).
    
    * The bottom of the screen shows more information about the
      currently-highlighted package (if there is only one).
    
      It can show an extended description of the package, the internal package
      control details (either for the installed or available version of the
      package), or information about conflicts and dependencies involving the
      current package (in conflict/dependency resolution sublists).
    
      Use the `i' key to cycle through the displays, and `I' to hide the
      information display or expand it to use almost all of the screen.
nl: * Oplichten: Een pakket in de lijst wordt opgelicht.  Het geeft aan op
      welk(e) pakket(ten) de knoppen `+', `-' en `_' effect zullen hebben.
    
    * De scheidingslijn in het midden van het scherm toont een korte
      uitleg van de status van het opgelichte pakket, of een omschrijving
      van de groep die is opgelicht.  Als u de betekenis van een gegeven
      statusteken, kunt u naar het relevante pakket gaan en naar de
      scheidingslijn kijen, of gebruik de toets `v' voor een uitgebreide
      weergave (druk weer op `v' om terug te gaan naar de korte weergave).
    
    * De onderste helft van het scherm geeft meer informatie over het
      opgelichte pakket (als dat er slechts een is).
    
      Het kan een uitgebreide omschrijving van het pakket zijn, de interne
      pakketbesturings details (ofwel voor de geïnstalleerde of beschikbare
      versie van het pakket), of informatie over
      conflicts-/vereistenrelaties met het huidige pakket (in de
      conflicts-/vereistenoplossers).
    
      Gebruik de `i'-toets om de wisselen tussen weergaven, en `I' om het
      informatiescherm te vergroten of verbergen.

en: -%c option does not take a value
nl: -%c optie verwacht geen waarde

en: -%c option takes a value
nl: -%c verwacht een waarde

en: --%s --pending does not take any non-option arguments
nl: --%s --pending accepteert geen niet-optie argumenten

en: --%s --recursive needs at least one path argument
nl: --%s --recursive heeft op zijn minst één pad-argument nodig

en: --%s needs a .deb filename argument
nl: --%s verwacht een .deb bestandsnaam argument

en: --%s needs a target directory.
    Perhaps you should be using dpkg --install ?
nl: --%s heeft een doelmap nodig.
    Misschien heeft u 'dpkg --install' nodig?

en: --%s needs at least one package archive file argument
nl: --%s heeft op zijn minst één pakket-bestandsnaam argument nodig

en: --%s needs at least one package name argument
nl: --%s heeft ten minste een pakketnaam argument nodig

en: --%s needs exactly one Packages file argument
nl: --%s verwacht precies één Packages bestand als argument

en: --%s option does not take a value
nl: --%s optie verwacht geen waarde

en: --%s option takes a value
nl: --%s optie verwacht een waarde

en: --%s takes at most two arguments (.deb and directory)
nl: --%s verwacht ten hoogste twee argumenten (.deb en map)

en: --%s takes no arguments
nl: --%s verwacht geen argumenten

en: --%s takes only one argument (.deb filename)
nl: --%s verwacht slechts een argument (.deb bestandsnaam)

en: --assert-* does not take any arguments
nl: --assert-* verwacht geen argumenten

en: --audit does not take any arguments
nl: --audit verwacht geen argumenten

en: --auto requires exactly one part file argument
nl: --auto vereist precies een deelbestand als argument

en: --auto requires the use of the --output option
nl: --auto vereist het gebruik van de --output optie

en: --build needs a directory argument
nl: --build heeft een map argument nodig

en: --build takes at most two arguments
nl: --build verwacht ten hoogste twee argumenten

en: --command-fd only takes 1 argument
nl: --command-fd verwacht slechts één argument

en: --command-fd takes 1 argument, not 0
nl: --command-fd verwacht een argument, niet nul

en: --compare-versions bad relation
nl: --compare-versions foute relatie

en: --compare-versions takes three arguments: <version> <relation> <version>
nl: --compare-versions verwacht drie argumenten: <versie> <relatie> <versie>

en: --contents takes exactly one argument
nl: --contents verwacht precies een argument

en: --debug requires an octal argument
nl: --debug vereist een octaal argument

en: --forget-old-unavail takes no arguments
nl: --forget-old-unavail verwacht geen argumenten

en: --ignore-depends requires a legal package name. `%.250s' is not; %s
nl: --ignore-depends vereist een toegestane pakketnaam. `%.250s' is dat niet; %s

en: --info requires one or more part file arguments
nl: --info vereist een of meerdere onderdeelbestanden als argumenten

en: --join requires one or more part file arguments
nl: --join vereist een of meerdere deelbestanden als argumenten

en: --listq does not take any arguments
nl: --listq verwacht geen argumenten

en: --predep-package does not take any argument
nl: --predep-package accepteert geen argumenten

en: --print-architecture does not take any argument
nl: --print-architecture accepteert geen argumenten

en: --print-installation-architecture does not take any argument
nl: --print-installation-architecture accepteert geen argumenten

en: --search needs at least one file name pattern argument
nl: --search heeft ten minste een bestandsnaam patroon argument nodig

en: --set-selections does not take any argument
nl: --set-selections verwacht geen argumenten

en: --split needs a source filename argument
nl: --split verwacht een bronbestand als argument

en: --split takes at most a source filename and destination prefix
nl: --split verwacht hoogstens een bronbestand en doelprefix

en: --yet-to-unpack does not take any arguments
nl: --yet-to-unpack verwacht geen argumenten

en: ; however:
nl: ; maar:

en: <none>
nl: <geen>

en: <unknown>
nl: <onbekend>

en: Abbrev.
nl: Afkorting

en: Abort - quit without making changes
nl: Afbreken - beëindigen zonder veranderingen te maken

en: Access method `%s'.
nl: Toegangsmethode `%s'.

en: All
nl: Alles

en: All packages
nl: Alle pakketten

en: Authenticating %s ...
nl: Authenticeren van %s ...

en: Avail.ver
nl: Besch.ver

en: Available
nl: Beschikbaar

en: Available packages (not currently installed)
nl: Beschikbare pakketten (niet geïnstalleerd)

en: Broken
nl: Niet-werkend

en: Brokenly installed packages
nl: Niet-werkende geïnstalleerde pakketten

en: Choose the access method to use.
nl: Kies een toegangsmethode.

en: Closing brace missing in format
nl: Sluitend haakje niet in het formaat aanwezig

en: Colours:
nl: Kleuren:

en: Command:
      -b|--build <directory> [<deb>]    build an archive.
      -c|--contents <deb>               list contents.
      -I|--info <deb> [<cfile>...]      show info to stdout.
      -W|--show <deb>                   show information on package(s)
      -f|--field <deb> [<cfield>...]    show field(s) to stdout.
      -e|--control <deb> [<directory>]  extract control info.
      -x|--extract <deb> <directory>    extract files.
      -X|--vextract <deb> <directory>   extract & list files.
      --fsys-tarfile <deb>              output filesystem tarfile.
      -h|--help                         display this message.
      --version | --licence             show version/licence.
    
    <deb> is the filename of a Debian format archive.
    <cfile> is the name of an administrative file component.
    <cfield> is the name of a field in the main `control' file.
    
    Options:
      --showformat=<format>      use alternative format for --show
      -D                         enable debugging output
      --old, --new               select archive format
      --nocheck                  suppress control file check (build bad package).
      -z# to set the compression when building
      -Z<type>                   set the compression type to use when building.
                                 allowed values: gzip, bzip2, none
    
    Format syntax:
      A format is a string that will be output for each package. The format
      can include the standard escape sequences \n (newline), \r (carriage
      return) or \\ (plain backslash). Package information can be included
      by inserting variable references to package fields using the ${var[;width]}
      syntax. Fields will be right-aligned unless the width is negative in which
       case left alignment will be used. 
    
    Use `dpkg' to install and remove packages from your system, or
    `dselect' for user-friendly package management.  Packages unpacked
    using `dpkg-deb --extract' will be incorrectly installed !
nl: Commando:
      -b|--build <map> [<deb>]    bouw een archief.
      -c|--contents <deb>               toon de inhoud.
      -I|--info <deb> [<cbestand>...]      toon de info op stdout.
      -W|--show <deb>                   toon informatie over de pakketten
      -f|--field <deb> [<cveld>...]    toon de velden op stdout.
      -e|--control <deb> [<map>]  pak control-info uit.
      -x|--extract <deb> <map>    pak bestanden uit.
      -X|--vextract <deb> <map>   pak bestanden uit en geef een lijst weer.
      --fsys-tarfile <deb>              voer bestandssysteem tar bestand uit.
      -h|--help                         toon dit bericht weer.
      --version | --licence             toon de  versie/licentie.
    
    <deb> is de bestandsnaam van een pakket in debian-archiefformaat.
    <cbestand> is de naam van een administratief bestand.
    <cveld> is de naam van een veld in het belangrijkste 'control'-bestand.
    
    Opties:
      --showformat=<formaat>      gebruik alternatief formaat voor --show
      -D                         activeer debugging-uitvoer
      --old, --new               selecteer archiefformaat
      --nocheck                  onderdruk control-bestand check (bouw slecht pakket).
      -z# om de compressie in te stellen bij het bouwen
      -Z<type>                   om het compressietype in te stellen bij het bouwen.
                                 toegelaten waardes: gzip, bzip2, none
    
    Formaatsyntax:
      Een formaat is een string die voor elk pakket weergegeven wordt. Het 
      formaat kan de standaard 'escape sequenties' bevatten \n (newline). 
      \r (carriage return), of \\ (gewone backslash). Pakketinformatie kan
      ingevoegd worden door variabele referenteis naar pakketvelden in te 
      voegen. Met gebruikmaking van de ${var[;breedte]} syntax. Velden worden
      rechts uitgelijnd tenzij een negatieve breedte gebruikt wordt, in welk geval
      links uitgelijnd wordt.
    
    Gebruik `dpkg' om pakketten te installeren of verwijderen van uw
    systeem, of `dselect' voor gebruikersvriendelijk pakketbeheer.
    Pakketten uitgepakt met `dpkg-deb --extract' worden foutief
    geïnstalleerd!

en: Configure any packages that are unconfigured.
nl: Configureer pakketten die nog niet geconfigureerd zijn.

en: Configured-Version for package with inappropriate Status
nl: 'Configured-Version' van pakket met ongepaste status

en: Copyright (C) 1994-1996 Ian Jackson.  This is free software; see the
    GNU General Public Licence version 2 or later for copying conditions.
    There is NO warranty.  See dpkg-split --licence for details.
nl: Copyright (C) 1994-1996 Ian Jackson.  Dit is vrije programmatuur; zie
    de GNU General Public License versie 2 of later voor kopieervoorwaarden.
    Er is GEEN garantie.  Zie dpkg-split --licence voor details.

en: Cycle through information displays
nl: Wissel tussen informatieschermen

en: De-configuring %s, so that we can remove %s ...
nl: De-configureren van %s, zodat %s verwijderd kan worden ...

en: Debian GNU/Linux `dpkg-split' package split/join tool; version
nl: Debian GNU/Linux `dpkg-split' pakket splits-/samenvoegmiddel; versie

en: Debian `
nl: Debian GNU/Linux `

en: Debian `%s' package handling frontend.
nl: Debian `%s' pakketbeheerprogramma.

en: Deleted %s.
nl: %s verwijderd.

en: Dependency/conflict resolution - introduction.
    
    One or more of your choices have raised a conflict or dependency problem -
    some packages should only be installed in conjunction with certain others, and
    some combinations of packages may not be installed together.
    
    You will see a sub-list containing the packages involved.  The bottom half of
    the display shows relevant conflicts and dependencies; use `i' to cycle between
    that, the package descriptions and the internal control information.
    
    A set of `suggested' packages has been calculated, and the initial markings in
    this sub-list have been set to match those, so you can just hit Return to
    accept the suggestions if you wish.  You may abort the change(s) which caused
    the problem(s), and go back to the main list, by pressing capital `X'.
    
    You can also move around the list and change the markings so that they are more
    like what you want, and you can `reject' my suggestions by using the capital
    `D' or `R' keys (see the keybindings help screen).  You can use capital `Q' to
    force me to accept the situation currently displayed, in case you want to
    override a recommendation or think that the program is mistaken.
    
    Press <space> to leave help and enter the sub-list; remember: press `?' for help.
nl: Afhankelijkheids-/conflictoplosser - inleiding.
    
    Een of meer van uw keuzes hebben een vereisten of conflictprobleem
    opgeroepen - sommige pakketten mogen alleen geïnstalleerd worden in combinatie
    met andere, en sommige combinaties mogen niet samen geïnstalleerd zijn.
    
    U krijgt een sublijst met alle betrokken pakketten te zien.  De onderste helft van het
    scherm bevat de relevante conflicten en vereisten; gebruik `i' om te
    wisselen daartussen, de pakketomschrijvingen en de interne besturingsinfo.
    
    Een paar `voorgestelde' pakketten kunnen berekend zijn, en de beginmarkeringen
    zijn overeenkomstig ingesteld, zodat u gewoon op Return kunt drukken als u het
    er mee eens bent.  U kunt de verandering(en) afbreken die de problemen veroor-
    zaakten, en teruggaan naar de hoofdlijst door op de hoofdletter `X' te drukken.
    
    U kunt ook door de lijst bewegen en de markeringen veranderen zodat ze meer
    overeenkomen met wat u wilt, en u kunt mijn suggesties verwerpen met de hoofd-
    letters `D' of `R' (zie hulpscherm over toetsen).  U kunt de hoofdletter `Q'
    gebruiken om de getoonde lijst geforceerd te accepteren, in het geval dat u
    denkt dat het programma het mis heeft.
    
    Druk op Spatie om hulp te verlaten en de sublijst binnen te gaan; Vergeet ook niet
    dat '?' drukken je naar de help brengt.

en: Description
nl: Omschrijving

en: Desired=Unknown/Install/Remove/Purge/Hold
    | Status=Not/Installed/Config-files/Unpacked/Failed-config/Half-installed
    |/ Err?=(none)/Hold/Reinst-required/X=both-problems (Status,Err: uppercase=bad)
nl: Gewenst=(U)Onbekend/Installeren/Remove/Purge/Hold
    | Status=Niet/geInstalleerd/Config/Uitgepakt/(F)config-mislukt/Half-geinst
    |/ Fout?=(geen)/Hold/Reinst nodig/X=beide (Status,Fout: hoofdlett=ernstig)

en: Display, part 1: package listing and status chars
nl: Scherm, deel 1: pakketlijst en statustekens

en: Display, part 2: list highlight; information display
nl: Scherm, deel 2: lijstselectie; informatiescherm

en: Don't forget to foreground (`fg') this process when you're done !
nl: Vergeet niet om dit proces weer te activeren (`fg') als u klaar bent!

en: EOF after field name `%.*s'
nl: EOF na veldnaam `%.*s'

en: EOF before option name start
nl: EOF voor begin optienaam

en: EOF before summary
nl: bestandseinde voor samenvatting

en: EOF before value of field `%.*s' (missing final newline)
nl: EOF voor waarde voor veld `%.*s' (ontbrekende afsluitende nieuwe regel)

en: EOF during value of field `%.*s' (missing final newline)
nl: EOF in waarde van veld `%.*s' (ontbrekende afsluitende nieuwe regel)

en: EOF in index string
nl: bestandseinde in indextekst

en: EOF in option name
nl: bestandseinde in optienaam

en: EOF in summary - missing newline
nl: bestandseinde in samenvatting - ontbrekende nieuwe regel

en: EOF on stdin at conffile prompt
nl: EOF op stdin bij conffile prompt

en: Error
nl: Fout

en: Error allocating memory for cfgfilename
nl: Fout bij het toewijzen van geheugen voor cfgfilename

en: Error in format
nl: Formaatfout

en: Error:
nl: Fout:

en: Errors were encountered while processing:
nl: Fouten gevonden tijdens behandelen van:

en: FAILED
nl: MISLUKT

en: File `%.250s' is not part of a multipart archive.
nl: Bestand `%.250s' is geen onderdeel van een meerdelig archief.

en: Go to end of list
nl: Ga naar het eind van de lijst

en: Go to top of list
nl: Ga naar de top van de lijst

en: Help information is available under the following topics:
nl: Hulp informatie is beschikbaar onder te volgende onderwerpen:

en: Help:
nl: Hulp:

en: Important
nl: Belangrijk

en: Information about %d package(s) was updated.
nl: Informatie over %d pakket(ten) werd bijgewerkt.

en: Inst.ver
nl: Geïnst.ver

en: Install and upgrade wanted packages.
nl: Installeer pakketten of werk gewenste pakketten bij.

en: Installed
nl: Geïnstalleerde

en: Installed packages
nl: Geïnstalleerde pakketten

en: Installed?
nl: Geïnstalleerd?

en: Installing new version of config file %s ...
nl: Installeren van nieuwe versie van configuratiebestand %s ...

en: Internal error, compress_type `%i' unknown!
nl: Interne fout, compressietype '%i' is onbekend!

en: Introduction to conflict/dependency resolution sub-list
nl: Inleiding in sublijst voor oplossen conflict/afhankelijkheid

en: Introduction to method selection display
nl: Inleiding in scherm voor methodeselectie

en: Introduction to package selections
nl: Inleiding in pakkettenlijst

en: Introduction to read-only package list browser
nl: Inleiding tot de pakkettenlijst selectie (alleen-lezen)

en: Invalid %s `%s'
nl: Ongeldige %s '%s'

en: Junk files left around in the depot directory:
nl: Rommel achtergelaten in de depotmap:

en: Keystrokes
nl: Toetsen

en: Keystrokes for method selection
nl: Toetsaanslagen voor methodeselectie

en: MSDOS EOF (^Z) in field name `%.*s'
nl: MSDOS EOF (^Z) in veldnaam `%.*s'

en: MSDOS EOF char in value of field `%.*s' (missing newline?)
nl: MSDOS EOF teken in waarde van veld `%.*s' (ontbrekende nieuwe regel?)

en: Make highlight less specific
nl: Maak oplichting minder specifiek

en: Make highlight more specific
nl: Maak oplichting meer specifiek

en: Mark package(s) for deinstall and purge
nl: Markeer pakket(ten) voor deinstallatie en wissen

en: Mark package(s) for deinstallation
nl: Markeeer pakket(ten) voor deinstallatie

en: Mark package(s) for installation
nl: Markeer pakket(ten) voor installatie

en: Marked for
nl: Gewenst

en: More than one copy of package %s has been unpacked
     in this run !  Only configuring it once.
nl: Meer dan een kopie van pakket %s is uitgepakt in deze ronde!
     Wordt slechts een keer geconfigureerd.

en: Motion keys: Next/Previous, Top/End, Up/Down, Backwards/Forwards:
      Down-arrow, j         Up-arrow, k             move highlight
      N, Page-down, Space   P, Page-up, Backspace   scroll list by 1 page
      ^n                    ^p                      scroll list by 1 line
      t, Home               e, End                  jump to top/end of list
      u                     d                       scroll info by 1 page
      ^u                    ^d                      scroll info by 1 line
      B, Left-arrow         F, Right-arrow          pan display by 1/3 screen
      ^b                    ^f                      pan display by 1 character
    
    Mark packages for later processing:
     +, Insert  install or upgrade      =, H  hold in present state
     -, Delete  remove                  :, G  unhold: upgrade or leave uninstalled
     _          remove & purge config
                                                 Miscellaneous:
    Quit, exit, overwrite (note capitals!):       ?, F1 request help (also Help)
     Return  Confirm, quit (check dependencies)   i, I  toggle/cycle info displays
       Q     Confirm, quit (override dep.s)       o, O  cycle through sort options
     X, Esc  eXit, abandoning any changes made    v, V  change status display opts
       R     Revert to state before this list      ^l   redraw display
       U     set all to sUggested state             /   search (Return to cancel)
       D     set all to Directly requested state  n, \  repeat last search
nl: Bewegingstoetsen: Volgende/Vorige, Begin/Einde, Omlaag/Omhoog, Achter-/Vooruit:
     Omlaag, j            Omhoog, k             beweeg selectie
     N,Page-down,Spatie   P,Page-up,Backspace   verschuif lijst met 1 pagina
     ^n                   ^p                    verschuif lijst met 1 regel
     t, Home              e, End                ga naar begin/einde lijst
     u                    d                     verschuif info met 1 pagina
     ^u                   ^d                    verschuif info met 1 regel
     B, Pijl-Links        F, Pijl-Rechts        verschuif scherm met 1/3
     ^b                   ^f                    verschuif scherm met 1 teken
    
    Markeer pakketten voor latere behandeling:
     +, Insert  installeer/werk bij     =, H  bevries huidige staat
     -, Delete  verwijder               :, G  ont-vast: bijwerken/niet installeren
                                        _     verwijder & wissen configuratie
                                                         Diversen:
    End, stoppen, overschrijven (let op hoofdletters)   ?, F1 hulp (ook Help)
     Enter  Bevestig, einde (controle afhankelijkheid)  i, I  wissel info schermen
     Q    Bevestig, einde (forceer afhankelijkheid)     o, O  wissel sorteeropties
     X, Esc Einde, veranderingen gaan verloren          v, V  wissel status opties
     R    Terug naar beginsituatie                      ^l   opnieuw tekenen
     U    Zet alles op voorgestelde status              /    zoeken (Enter=einde)
     D    Zet alles op direct gevraagde status          \    herhaal zoeken

en: Motion keys: Next/Previous, Top/End, Up/Down, Backwards/Forwards:
      n, Down-arrow         p, Up-arrow             move highlight
      N, Page-down, Space   P, Page-up, Backspace   scroll list by 1 page
      ^n                    ^p                      scroll list by 1 line
      t, Home               e, End                  jump to top/end of list
      u                     d                       scroll info by 1 page
      ^u                    ^d                      scroll info by 1 line
      B, Left-arrow         F, Right-arrow          pan display by 1/3 screen
      ^b                    ^f                      pan display by 1 character
    (These are the same motion keys as in the package list display.)
    
    Quit:
     Return, Enter    select this method and go to its configuration dialogue
     x, X             exit without changing or setting up the installation method
    
    Miscellaneous:
      ?, Help, F1      request help
     ^l                redraw display
      /                search (just return to cancel)
      \                repeat last search
nl: Bewegingstoetsen: Volgende/Vorige, Begin/Eind, Op/Neer, Vooruit/Achteruit:
      n, Pijltje-beneden    p, Pijltje-boven        verplaats markering
      N, Page-down, Spatie  P, Page-up, Backspace   verschuif lijst met 1 pagina
      ^n                    ^p                      verschuif lijst met 1 regel
      t, Home               e, End                  naar begin/einde lijst
      u                     d                       verschuif info met 1 pagina
      ^u                    ^d                      verschuif info met 1 regel
      B, Pijltje-links      F, Pijltje-rechts       pan display by 1/3 screen
      ^b                    ^f                      pan display by 1 character
    (Deze zijn de zelfde toetsen als in het scherm met pakketlijst.)
    
    Einde:
     Return, Enter    selecteer deze methode en ga naar zijn configuratiedialoog
     x, X             beëindig zonder veranderingen of instellen van installatiemethode
    
    Divers:
      ?, Help, F1      vraag hulp
     ^l                scherm opnieuw tekenen
      /                zoeken (alleen enter voor annuleren)
      \                laatste zoekopdracht herhalen

en: Move down
nl: Ga omlaag

en: Move up
nl: Ga omhoog

en: Name
nl: Naam

en: New
nl: Nieuw

en: Newly available packages
nl: Nieuw beschikbare pakketten

en: No explanation available.
nl: Geen uitleg beschikbaar.

en: No packages found matching %s.
nl: Geen pakketten gevonden overeenkomend met %s.

en: Null colour specification
nl: Blanco-kleur specificatie

en: Obsolete and local packages present on system
nl: Verouderde en lokale pakketten op systeem

en: Obsolete/local
nl: Verouderd/lokaal

en: Old mark
nl: Huidig

en: One requested control component is missing
nl: ten minste een gevraagd besturingselement ontbreekt

en: Only exact versions may be used for Provides
nl: Slechts exacte versies mogen gebruikt worden voor Provides

en: Optional
nl: Optioneel

en: Package
nl: Pakket

en: Package %s is on hold, not touching it.  Use --force-hold to override.
nl: Pakket %s is on hold, wordt niet aangeraakt.  Gebruik --force-hold om te negeren.

en: Package %s listed more than once, only processing once.
nl: Pakket %s is meer dan eens gegeven, slechts een keer behandeld.

en: Package %s was on hold, processing it anyway as you request
nl: Pakket %s was on hold, wordt toch behandeld zoals gevraagd

en: Package `%s' does not contain any files (!)
nl: Pakket `%s' bevat geen bestanden (!)

en: Package `%s' is not available.
nl: Pakket `%s' is niet beschikbaar.

en: Package `%s' is not installed and no info is available.
nl: Pakket `%s' is niet geïnstalleerd en geen info is beschikbaar.

en: Package `%s' is not installed.
nl: Pakket `%s' is niet geïnstalleerd.

en: Package is in a very bad inconsistent state - you should
     reinstall it before attempting a removal.
nl: Pakket is in een ernstige inconsistente status - u moet het opnieuw
     installeren alvorens het te verwijderen.

en: Package is in a very bad inconsistent state - you should
     reinstall it before attempting configuration.
nl: Pakket is in een zeer inconsistente staat - u zult het opnieuw
     moeten installeren alvorens het te configureren.

en: Package which in state not-installed has conffiles, forgetting them
nl: Pakket in toestand `not-installed' heeft conffiles, deze worden vergeten

en: Packages not yet reassembled:
nl: Nog niet samengevoegde pakketten:

en: Part %d of package %s filed (still want
nl: Deel %d van pakket %s opgeslagen (ik wil nog

en: Preparing to replace %s %s (using %s) ...
nl: Voorbereiden om %s %s te vervangen (met %s) ...

en: Press <enter> to continue.
nl: Druk op <enter> om door te gaan.

en: Press ? for help menu, . for next topic, <space> to exit help.
nl: '?' drukken geeft het helpmenu, '.' geeft het volgend onderwerp, 'spatie' verlaat het helpmenu.

en: Press a key from the list above, <space> or `q' to exit help,
      or `.' (full stop) to read each help page in turn.
nl: Druk op een van de toetsen hierboven, 'Spatie' of 'q' om de help af te sluiten,
      of `.' (punt) om alle pagina's een voor een te lezen.

en: Priority
nl: Voorrang

en: Processing was halted because there were too many errors.
nl: Afhandeling werd afgebroken omdat er te veel fouten waren.

en: Purged
nl: Gewist

en: Purged packages and those never installed
nl: Gewiste of nooit geïnstalleerde pakketten

en: Purging configuration files for %s ...
nl: Wissen van configuratiebestanden voor %s ...

en: Quit dselect.
nl: dselect afsluiten.

en: Quit without changing selected access method
nl: Beëindigen zonder de toegangsmethode te veranderen

en: Quit, confirming without check
nl: Beëindigen, met bevestiging zonder controle

en: Quit, confirming, and checking dependencies
nl: Beëindigen, met bevestiging en controle afhankelijkheid

en: Quit, rejecting conflict/dependency suggestions
nl: Beëindigen, zonder conflict/vereisten suggesties te accepteren

en: REINSTALL
nl: HERINSTALLATIE

en: Recommended
nl: Aangeraden

en: Recorded info about %s from %s.
nl: Informatie over %s uit %s is opgenomen.

en: Redraw display
nl: Scherm opnieuw tekenen

en: Remove unwanted software.
nl: Verwijder ongewenste programmatuur.

en: Removed
nl: Verwijderd

en: Removed and no longer available packages
nl: Verwijderde en intussen verouderde pakketten

en: Removed packages (configuration still present)
nl: Verwijderde pakketten (maar configuratie staat er nog)

en: Removing %s ...
nl: %s wordt verwijderd ...

en: Repeat last search.
nl: Herhaal laatste zoekopdracht.

en: Replacing available packages info, using %s.
nl: Vervangen van het oude beschikbare pakkettenbestand, met %s.

en: Replacing files in old package %s ...
nl: Overschrijven van de bestanden in het oude pakket %s ...

en: Request help (cycle through help screens)
nl: Vraag hulp op (wisselen van hulpschermen)

en: Request which packages you want on your system.
nl: Vertel welke pakketten u op uw systeem wilt.

en: Required
nl: Vereist

en: Revert to directly requested state for all packages
nl: Teruggaan naar direct gevraagde status voor alle pakketten

en: Revert to old state for all packages
nl: Teruggaan naar de oude staat voor alle pakketten

en: Revert to suggested state for all packages
nl: Teruggaan naar voorgestelde status voor alle pakketten

en: Screenparts:
nl: Schermdelen:

en: Scroll backwards through help/information
nl: Schuif terug door hulp/informatie

en: Scroll backwards through help/information by 1 line
nl: Schuif door de hulp/informatie met 1 regel

en: Scroll backwards through list
nl: Schuif terug door de lijst

en: Scroll backwards through list by 1 line
nl: Schuif terug door de lijst met 1 regel

en: Scroll onwards through help/information
nl: Schuif door hulp/informatie

en: Scroll onwards through help/information by 1 line
nl: Schuif door de hulp/informatie met 1 regel

en: Scroll onwards through list
nl: Schuif door de lijst

en: Scroll onwards through list by 1 line
nl: Schuif door de lijst met 1 regel

en: Search for ?
nl: Zoeken naar ?

en: Search for a package whose name contains a string
nl: Zoek een pakket waarvan de naam een tekenreeks bevat

en: Section
nl: Sectie

en: Select currently-highlighted access method
nl: Selecteer huidige toegangsmethode

en: Selecting previously deselected package %s.
nl: Selecteren van voorheen niet geselecteerd pakket %s.

en: Set your TERM variable correctly, use a better terminal,
    or make do with the per-package management tool
nl: Zet uw TERM variabele goed, gebruik een betere terminal,
    of doe het met de pakketsgewijze beheerstool

en: Setting up %s (%s) ...
nl: Instellen van %s (%s) ...

en: Signal no.%d
nl: Signaal nr. %d

en: Skipping deselected package %s.
nl: Overslaan van niet geselecteerd pakket %s.

en: Standard
nl: Standaard

en: Swap sort order priority/section
nl: Wissel sorteervolgorde prioriteit/sectie

en: System error no.%d
nl: Systeemfout nr. %d

en: Terminal does not appear to support cursor addressing.
nl: Terminal lijkt de cursor niet te kunnen besturen.

en: Terminal does not appear to support highlighting.
nl: Terminal lijkt oplichten niet te ondersteunen.

en: The following packages are in a mess due to serious problems during
    installation.  They must be reinstalled for them (and any packages
    that depend on them) to function properly:
nl: De volgende pakketten zijn een rommeltje wegens ernstige problemen
    tijdens de installatie.  Ze moeten opnieuw worden geïnstalleerd om ze (en
    pakketten die ervan afhankelijk zijn) goed te laten functioneren:

en: The following packages are only half configured, probably due to problems
    configuring them the first time.  The configuration should be retried using
    dpkg --configure <package> or the configure menu option in dselect:
nl: De volgende pakketten zijn slechts half geconfigureerd, waarschijnlijk
    wegens problemen tijdens de eerste keer configureren.  Het
    configureren zou opnieuw moeten gebeuren met dpkg --configure <pakket>
    of de menu optie Configureren in dselect:

en: The following packages are only half installed, due to problems during
    installation.  The installation can probably be completed by retrying it;
    the packages can be removed using dselect or dpkg --remove:
nl: De volgende pakketten zijn slechts half geïnstalleerd, wegens
    problemen met installatie.  De installatie wordt waarschijnlijk
    afgerond na een nieuwe poging; de pakketten kunnen verwijderd worden
    met dselect of dpkg --remove:

en: The following packages have been unpacked but not yet configured.
    They must be configured using dpkg --configure or the configure
    menu option in dselect for them to work:
nl: De volgende pakketten zijn uitgepakt maar nog niet geconfigureerd.  Ze
    moeten geconfigureerd worden met dpkg --configure of de menu optie
    Configureren in dselect om ze te laten werken:

en: The line you have highlighted represents many packages; if you ask to install, remove, hold, etc. it you will affect all the packages which match the criterion shown.
    
    If you move the highlight to a line for a particular package you will see information about that package displayed here.
    You can use `o' and `O' to change the sort order and give yourself the opportunity to mark packages in different kinds of groups.
nl: De regel die u heeft geselecteerd representeert meerdere pakketten; als u vraagt om te installeren, verwijderen, vasthouden, enz., is dit van toepassing op alle pakketten waar dit criteria op van toepassing is.
    
    Wanneer u de selectie verplaatst naar de regel voor een bepaald pakket, krijgt u de informatie over dat pakket te zien.
    U kunt `o' en `O' gebruiken om de sorteervolgorde te veranderen waardoor u de mogelijkheid krijgt om pakketten de markeren in verschillende groeperingen.

en: The top half of the screen shows a list of packages.  For each package you see
    four columns for its current status on the system and mark.  In terse mode (use
    `v' to toggle verbose display) these are single characters, from left to right:
    
     Error flag: Space - no error (but package may be in broken state - see below)
                  `R'  - serious error during installation, needs reinstallation;
     Installed state:   Space - not installed;
                         `*'  - installed;
                         `-'  - not installed but config files remain;
           packages in { `U'  - unpacked but not yet configured;
          these states { `C'  - half-configured (an error happened);
            are broken { `I'  - half-installed (an error happened).
     Old mark: what was requested for this package before presenting this list;
     Mark: what is requested for this package:
      `*': marked for installation or upgrade;
      `-': marked for removal, but any configuration files will remain;
      `=': on hold: package will not be processed at all;
      `_': marked for purge completely - even remove configuration;
      `n': package is new and has yet to be marked for install/remove/&c.
    
    Also displayed are each package's Priority, Section, name, installed and
    available version numbers (shift-V to display/hide) and summary description.
nl: De bovenkant van het scherm geeft een lijst van pakketten.  Voor ieder pakket
    vier kolommen met de huidige status op het systeem en markering.  In de korte
    modus (gebruik `v' om te wisselen) zijn dit enkele tekens, links naar rechts:
    
    Foutvlag: Spatie - geen fout (maar pakket kan kapot zijn - zie hieronder)
                   `R'  - ernstige fout bij installatie, herinstallatie nodig
     Geïnstalleerd:      Spatie - niet geïnstalleerd;
                          `*'   - geïnstalleerd;
                          `-'   - niet geïnstalleerd maar config bestaat nog;
                          `U'   - uitgepakt maar nog niet geconfigureerd;
                          `C'   - halfgeconfigureerd (er ging iets fout);
                          `I'   - halfgeïnstalleerd (er ging iets fout).
     Oude markering: wat er gevraagd was voordat deze lijst verscheen;
     Markering: wat gevraagd wordt voor dit pakket:
      `*': gemarkeerd voor installatie of bijwerken;
      `-': gemarkeerd voor verwijdering, maar config zal achterblijven;
      `=': vastgehouden: pakket wordt niet behandeld;
      `_': gemarkeerd voor totale verwijdering - ook configuratie;
      `n': pakket is nieuw en moet nog een markering krijgen.
    
    Ook te zijn zijn de Prioriteit, Sectie, naam, geïnstalleerde en beschikbare
    versienummers (shift-V om te tonen/verbergen) en een korte omschrijving.

en: This is an essential package - it should not be removed.
nl: Dit is een essentieel pakket - het mag niet verwijderd worden.

en: This is free software; see the GNU General Public Licence version 2 or
    later for copying conditions.  There is NO warranty.
    See
nl: Dit is vrije programmatuur; zie de GNU General Public Licence versie 2
    of later voor kopieervoorwaarden.  Er is GEEN garantie.
    Zie

en: This is free software; see the GNU General Public Licence version 2 or
    later for copying conditions. There is NO warranty.
    See dpkg-deb --licence for details.
nl: Dit is vrije programmatuur; zie de GNU General Public Licence versie 2
    of later voor kopieervoorwaarden.  Er is GEEN garantie.
    Zie dpkg --licence voor auteursrechten en licentiedetails.

en: Type `exit' when you're done.
nl: Type `exit' als u klaar bent.

en: Type dpkg --help for help about installing and deinstalling packages [*];
    Use dselect for user-friendly package management;
    Type dpkg -Dhelp for a list of dpkg debug flag values;
    Type dpkg --force-help for a list of forcing options;
    Type dpkg-deb --help for help about manipulating *.deb files;
    Type dpkg --licence for copyright licence and lack of warranty (GNU GPL) [*].
    
    Options marked [*] produce a lot of output - pipe it through `less' or `more' !
nl: Type dpkg --help voor hulp met installatie en deinstallatie van pakketten [*];
    Gebruik dselect voor gebruikersvriendelijk pakketbeheer;
    Type dpkg -Dhelp voor een lijst van dpkg debugvlaggen;
    Type dpkg --force-help voor een lijst met forceer-opties;
    Type dpkg-deb --help voor hulp met manipuleren van *.deb bestanden;
    Type dpkg --licence voor auteursrecht, licentie en ontbreken van garantie (GNU GPL) [*].
    
    Opties gemarkeerd met [*] produreren een hoop uitvoer - pijp het door `less' of `more' !

en: Type dpkg-deb --help for help about manipulating *.deb files;
    Type dpkg --help for help about installing and deinstalling packages.
nl: Type dpkg-deb --help voor hulp bij manipuleren van *.deb bestanden;
    Type dpkg --help voor hulp bij installeren en verwijderen van pakketten.

en: Type dpkg-split --help for help.
nl: Type dpkg-split --help voor hulp.

en: Type dselect --help for help.
nl: Type dselect --help voor hulp.

en: Type md5sum --help for help.
nl: Type md5sum --help voor hulp.

en: Unclassified
nl: Ongeclassificeerd

en: Unpacking %s (from %s) ...
nl: Uitpakken van %s (uit %s) ...

en: Unpacking replacement %.250s ...
nl: Uitpakken van vervangende %.250s ...

en: Up to date installed packages
nl: Up-to-date geïnstalleerde pakketten

en: Update list of available packages, if possible.
nl: Werk de lijst met pakketten bij, indien mogelijk.

en: Updated
nl: Bijgewerkt

en: Updated packages (newer version is available)
nl: Bijgewerkte pakketten (nieuwe versie is beschikbaar)

en: Updating available packages info, using %s.
nl: Bijwerken van het beschikbare pakkettenbestand, met %s.

en: Usage:
nl: Gebruik:

en: Usage: 
      dpkg -i|--install      <.deb file name> ... | -R|--recursive <dir> ...
      dpkg --unpack          <.deb file name> ... | -R|--recursive <dir> ...
      dpkg -A|--record-avail <.deb file name> ... | -R|--recursive <dir> ...
      dpkg --configure              <package name> ... | -a|--pending
      dpkg -r|--remove | -P|--purge <package name> ... | -a|--pending
      dpkg --get-selections [<pattern> ...]    get list of selections to stdout
      dpkg --set-selections                    set package selections from stdin
      dpkg --update-avail <Packages-file>      replace available packages info
      dpkg --merge-avail <Packages-file>       merge with info from file
      dpkg --clear-avail                       erase existing available info
      dpkg --forget-old-unavail                forget uninstalled unavailable pkgs
      dpkg -s|--status <package-name> ...      display package status details
      dpkg -p|--print-avail <package-name> ... display available version details
      dpkg -L|--listfiles <package-name> ...   list files `owned' by package(s)
      dpkg -l|--list [<pattern> ...]           list packages concisely
      dpkg -S|--search <pattern> ...           find package(s) owning file(s)
      dpkg -C|--audit                          check for broken package(s)
      dpkg --print-architecture                print target architecture (uses GCC)
      dpkg --print-gnu-build-architecture      print GNU version of target arch
      dpkg --print-installation-architecture   print host architecture (for inst'n)
      dpkg --compare-versions <a> <rel> <b>    compare version numbers - see below
      dpkg --help | --version                  show this help / version number
      dpkg --force-help | -Dh|--debug=help     help on forcing resp. debugging
      dpkg --licence                           print copyright licensing terms
    
    Use dpkg -b|--build|-c|--contents|-e|--control|-I|--info|-f|--field|
     -x|--extract|-X|--vextract|--fsys-tarfile  on archives (type %s --help.)
    
    For internal use: dpkg --assert-support-predepends | --predep-package |
      --assert-working-epoch | --assert-long-filenames | --assert-multi-conrep
    
    Options:
      --admindir=<directory>     Use <directory> instead of %s
      --root=<directory>         Install on alternative system rooted elsewhere
      --instdir=<directory>      Change inst'n root without changing admin dir
      -O|--selected-only         Skip packages not selected for install/upgrade
      -E|--skip-same-version     Skip packages whose same version is installed
      -G|--refuse-downgrade      Skip packages with earlier version than installed
      -B|--auto-deconfigure      Install even if it would break some other package
      --no-debsig                Do no try to verify package signatures
      --no-act|--dry-run|--simulate
                                 Just say what we would do - don't do it
      -D|--debug=<octal>         Enable debugging - see -Dhelp or --debug=help
      --status-fd <n>            Send status change updates to file descriptor <n>
      --ignore-depends=<package>,... Ignore dependencies involving <package>
      --force-...                    Override problems - see --force-help
      --no-force-...|--refuse-...    Stop when problems encountered
      --abort-after <n>              Abort after encountering <n> errors
    
    Comparison operators for --compare-versions are:
     lt le eq ne ge gt       (treat empty version as earlier than any version);
     lt-nl le-nl ge-nl gt-nl (treat empty version as later than any version);
     < << <= = >= >> >       (only for compatibility with control file syntax).
    
    Use `dselect' or 'aptitude' for user-friendly package management.
nl: Gebruik: 
      dpkg -i|--install      <.deb bestandsnaam> ... | -R|--recursive <map> ...
      dpkg --unpack          <.deb bestandsnaam> ... | -R|--recursive <map> ...
      dpkg -A|--record-avail <.deb bestandsnaam> ... | -R|--recursive <map> ...
      dpkg --configure              <pakketnaam> ... | -a|--pending
      dpkg -r|--remove | -P|--purge <pakketnaam> ... | -a|--pending
      dpkg --get-selections [<patroon> ...]    toon lijst selecties op stdout
      dpkg --set-selections                    neem pakketselecties van stdin
      dpkg --update-avail <Pakketbestand>   vervang de beschikbare pakketinfo
      dpkg --merge-avail <Pakketbestand>    samenvoegen met beschikbaar-info
      dpkg --clear-avail                       verwijder huidige beschikbaar-info
      dpkg --forget-old-unavail                vergeet niet-geïnstalleerde oude pakketten
      dpkg -s|--status <pakket-naam> ...       geef de status van pakket
      dpkg -p|--print-avail <pakket-naam> ...  geef beschikbaar-info versie details
      dpkg -L|--listfiles <pakket-naam> ...    geef bestanden die `van' pakket zijn
      dpkg -l|--list [<patroon> ...]           geef een korte lijst van pakketten
      dpkg -S|--search <patroon> ...           vind pakketten die bestanden bevatten
      dpkg -C|--audit                          zoek naar kapotte pakketten
      dpkg --print-architecture                geef doelarchitectuur (gebruikt GCC)
      dpkg --print-gnu-build-architecture      geef GNU versie van doelarchitectuur
      dpkg --print-installation-architecture   geef huidige architectuur
      dpkg --compare-versions <a> <rel> <b>    vergelijk versienummers (zie onder)
      dpkg --help | --version                  geef deze hulp/versienummer
      dpkg --force-help | -Dh|--debug=help     hulp over forceren/debuggen
      dpkg --licence                           geef auteursrechten en garantie
    
    Gebruik dpkg -b|--build|-c|--contents|-e|--control|-I|--info|-f|--field|
     -x|--extract|-X|--vextract|--fsys-tarfile  op archieven (type %s --help.)
    
    Voor intern gebruik: dpkg --assert-support-predepends | --predep-package |
      --assert-working-epoch | --assert-long-filenames | --assert-multi-conrep
    
    Opties:
      --admindir=<map>           Gebruik <map> in plaats van %s
      --root=<map>               Installeer op een systeem met andere hoofdmap
      --instdir=<map>            Verander hoofdmap maar niet administratiemap
      -O|--selected-only         Skip pakketten not selected for install/upgrade
      -E|--skip-same-version     Skip pakketten met dezelfde versie als geinstalleerd
      -G|--refuse-downgrade      Skip pakketten met eerdere versie dan geïstalleerd
      -B|--auto-deconfigure      Installeer zelfs als het een ander pakket vernielt
      --no-debsig                Verifieer geen digitale handtekeningen op pakketten
      --no-act|--dry-run|--simulate
                       Meld wat dpkg zou doen, zonder het te doen
      -D|--debug=<octal>         Activeer debug - zie -Dhelp of --debug=help
      --status-fd <n>            Stuur status change updates naar file descriptor <n>
      --ignore-depends=<pakket>,... Negeer vereisten bij <pakket>
      --force-...                    Forceer oplossingen - zie --force-help
      --no-force-...|--refuse-...    Stop bij problemen
      --abort-after <n>              Breek af na <n> fouten
    
    Vergelijkingsoperatoren voor --compare-versions:
     lt le eq ne ge gt       (treat no version as earlier than any version);
     lt-nl le-nl ge-nl gt-nl (treat no version as later than any version);
     < << <= = >= >> >       (only for compatibility with control file syntax).
    
    Gebruik `dselect' voor gebruikersvriendelijk pakketbeheer.

en: Usage: dpkg-split -s|--split <file> [<prefix>]     Split an archive.
           dpkg-split -j|--join <part> <part> ...      Join parts together.
           dpkg-split -I|--info <part> ...             Display info about a part.
           dpkg-split -h|--help|--version|--licence    Show help/version/licence.
    
           dpkg-split -a|--auto -o <complete> <part>   Auto-accumulate parts.
           dpkg-split -l|--listq                       List unmatched pieces.
           dpkg-split -d|--discard [<filename> ...]    Discard unmatched pieces.
    
    Options:  --depotdir <directory>  (default is %s/%s)
              -S|--partsize <size>    (in Kb, for -s, default is 450)
              -o|--output <file>      (for -j, default is <package>-<version>.deb)
              -Q|--npquiet            (be quiet when -a is not a part)
              --msdos                 (generate 8.3 filenames)
    
    Exit status: 0 = OK;  1 = -a is not a part;  2 = trouble!
nl: Gebruik: dpkg-split -s|--split <bestand> [<prefix>]   Splits een archief.
             dpkg-split -j|--join <deel> <deel> ...       Combineer delen.
             dpkg-split -I|--info <deel> ...              Toon info over deel.
             dpkg-split -h|--help|--version|--licence     Toon hulp/versie/licentie.
             dpkg-split -a|--auto -o <compleet> <deel>    Auto-combineer delen.
             dpkg-split -l|--listq                        Toon missende delen.
             dpkg-split -d|--discard [<bestand> ...]      Verwijder missende delen.
    
    Opties:  --depotdir <map>             (standaard is %s/%s)
             -S|--partsize <grootte>      (in Kb, voor -s is standaard 450)
             -o|--output <bestand>        (voor -j is standaard <pakket>-<versie>.deb)
             -Q|--npquiet                 (stil als -a niet een deel is)
             --msdos                      (genereer 8.3 bestandsnamen)
    
    Statuscode: 0 = OK;  1 = -a is geen deel;  2 = moeilijkheden!

en: Usage: dselect [options]
           dselect [options] action ...
    Options:  --admindir <directory>  (default is /var/lib/dpkg)
              --help  --version  --licence  --expert  --debug <file> | -D<file>
              --colour screenpart:[foreground],[background][:attr[+attr+..]]
    Actions:  access update select install config remove quit
nl: Gebruik: dselect [opties]
             dselect [opties] actie ...
    Opties:  --admindir <map>  (standaard is /var/lib/dpkg)
             --help  --versien  --licence  --expert  --debug <bestand> | -D<bestand>
    Acties:  access update select install config remove quit menu

en: Use --help for help about querying packages;
    Use --licence for copyright licence and lack of warranty (GNU GPL).
nl: Gebruik --help voor hulp i.v.m. het bevragen van pakketten;
    Gebruik --licence voor copyrightlicentie en gebrek aan garantie (GNU GPL).

en: Use dpkg --info (= dpkg-deb --info) to examine archive files,
    and dpkg --contents (= dpkg-deb --contents) to list their contents.
nl: Gebruik dpkg --info (= dpkg-deb --info) om archiefbestanden te bekijken,
    en dpkg --contents (= dpkg-deb --contents) om de inhoud weer te geven.

en: Verification on package %s failed!
nl: Verificatie van pakket %s is mislukt!

en: Verification on package %s failed,
    but installing anyway as you request.
nl: Verificatie van pakket %s is mislukt,
    maar wordt toch geïnstalleerd zoals gevraagd.

en: Version
nl: Versie

en: Version %.250s of %.250s already installed, skipping.
nl: Versie %.250s van %.250s is reeds geïnstalleerd, wordt overgeslagen.

en: Version %s.
    Copyright (C) 1994-1996 Ian Jackson.
    Copyright (C) 2000,2001 Wichert Akkerman.
    This is free software; see the GNU General Public Licence version 2
    or later for copying conditions.  There is NO warranty.  See
    dselect --licence for details.
nl: Versie %s.
    Copyright (C) 1994-1996 Ian Jackson.
    Copyright (C) 2000,2001 Wichert Akkerman.
    Dit is vrije programmatuur; zie de GNU General Public License versie 2
    of later voor kopieervoorwaarden.  Er is GEEN garantie.  Zie dselect
    --license voor details.

en: Version of dpkg with working epoch support not yet configured.
     Please use `dpkg --configure dpkg', and then try again.
nl: Versie van dpkg met werkende epoch ondersteuning is nog niet geconfigureerd.
      Gelieve opnieuw te proberen met `dpkg --configure dpkg'.

en: Warning: obsolete option `--%s'
nl: Let op: verouderde optie `--%s'

en: Welcome to dselect's main package listing.
    
    You will be presented with a list of packages which are installed or available
    for installation.  Since you do not have the privilege necessary to update
    package states, you are in a read-only mode.  You can navigate around the
    list using the cursor keys (please see the `Keystrokes' help screen), observe
    the status of the packages and read information about them.
    
    You should read the list of keys and the explanations of the display.
    Much on-line help is available, please make use of it - press `?' at
    any time for help.
    
    When you have finished browsing, press `Q' or <enter> to quit.
    
    Press <space> to leave help and enter the list now.
nl: Welkom bij de hoofdpakketlijst.
    
    U krijgt zometeen een lijst te zien van pakketten die geïnstalleerd of beschik-
    baar zijn voor installatie. Omdat u niet de benodigde rechten heeft om de 
    pakketstatus te veranderen, bevindt u zich in de alleen-lezen modus. U kunt 
    de lijst bekijken m.b.v. de cursortoetsen(zie het 'toetsaanslagen' helpscherm)
    de status van pakketten nagaan, en informatie over deze pakketten nalezen.
    
    U kunt best de lijst met toetsaanslagen en de uitleg over de weergave door- 
    lezen. Er is veel on-line hulp beschikbaar, gelieve daar dus gebruik van te 
    maken!  Druk op om het even welk moment op '?'  om het helpscherm te bekomen
    
    Als u klaar bent met kijken, druk op 'Q' of 'enter' om af te sluiten.
    
    Druk op 'spatie' om de help te verlaten en de lijst te bekijken.

en: Welcome to dselect's main package listing.
    
    You will be presented with a list of packages which are installed or available
    for installation.  You can navigate around the list using the cursor keys,
    mark packages for installation (using `+') or deinstallation (using `-').
    Packages can be marked either singly or in groups; initially you will see that
    the line `All packages' is selected.  `+', `-' and so on will affect all the
    packages described by the highlighted line.
    
    Some of your choices will cause conflicts or dependency problems; you will be
    given a sub-list of the relevant packages, so that you can solve the problems.
    
    You should read the list of keys and the explanations of the display.
    Much on-line help is available, please make use of it - press `?' at
    any time for help.
    
    When you have finished selecting packages, press <enter> to confirm changes,
    or `X' to quit without saving changes. A final check on conflicts and
    dependencies will be done - here too you may see a sublist.
    
    Press <space> to leave help and enter the list now.
nl: Welkom bij de hoofdpakketlijst.
    
    U krijgt zometeen een lijst te zien van pakketten die geïnstalleerd of beschik-
    baar zijn voor installatie.  U kunt door de lijst heen lopen met de cursortoetsen,
    pakketten markeren om te installeren (met `+') of deinstalleren (met `-').
    Pakketten kunnen alleen of in groepen gemarkeerd worden; aanvankelijk zult u
    zien dat de regel met `Alle pakketten' geselecteerd is.
    `+', `-', en dergelijke werken op alle pakketten omschreven door de opgelichte
    regel. 
    Sommige keuzes zullen conflicten of vereistenproblemen veroorzaken; u
    ziet dan een lijst van relevante pakketten, zodat u het probleem kunt oplossen.
    
    U kunt best de lijst met sneltoetsen en de uitleg over de weergave goed 
    doorlezen. Er is een grote hoeveelheid on-line help beschikbaar, maak hier dus
    gebruik van! U komt op elk moment bij de help door '?' te drukken.
    Als u tevreden bent met de lijst moet u op Enter drukken om de veranderingen
    te bevestigen, of 'X' om de lijst te verlaten zonder aanpassingen uit te voeren.
    Een laatste controle op conflicten en vereisten wordt uitgevoerd - ook hier kunt
     u nog een lijst krijgen.
    
    Druk op Spatie om hulp te verlaten en de binnen te gaan.

en: Will not downgrade %.250s from version %.250s to %.250s, skipping.
nl: %.250s wordt niet gedegradeerd van versie %.250s naar %.250s, maar wordt overgeslagen.

en: Would remove or purge %s ...
nl: Zou %s verwijderen of wissen ...

en: [A]ccess
nl: [T]oegang

en: [C]onfig
nl: [C]onfigureren

en: [I]nstall
nl: [I]nstalleren

en: [Q]uit
nl: [E]inde

en: [R]emove
nl: [V]erwijderen

en: [S]elect
nl: [S]electeer

en: [U]pdate
nl: [B]ijwerken

en: [default=N]
nl: [standaard=N]

en: [default=Y]
nl: [standaard=Y]

en: [no default]
nl: [geen standaard]

en: [none]
nl: [geen]

en: [not bound]
nl: [niet gebonden]

en: [unk: %d]
nl: [onbek: %d]

en: `%.*s' is not allowed for %s
nl: `%.*s' is niet toegestaan voor %s

en: `%.255s' is not a debian format archive
nl: `%.255s' is geen archief in debian formaat

en: `%s' field, invalid package name `%.255s': %s
nl: `%s'-veld, ongeldige pakketnaam `%.255s': %s

en: `%s' field, missing package name, or garbage where package name expected
nl: `%s'-veld, ontbrekende pakketnaam, of rommel waar een pakketnaam werd verwacht

en: `%s' field, reference to `%.255s':
     `%c' is obsolete, use `%c=' or `%c%c' instead
nl: `%s'-veld, verwijzing naar `%.255s':
     `%c' is verouderd, gebruik `%c=' of `%c%c'

en: `%s' field, reference to `%.255s':
     bad version relationship %c%c
nl: `%s'-veld, verwijzing naar `%.255s':
     foute versie-relatie %c%c

en: `%s' field, reference to `%.255s':
     implicit exact match on version number, suggest using `=' instead
nl: `%s'-veld, verwijzing naar `%.255s':
     impliciete exacte overeenkomst in versienummer, gebruik `='

en: `%s' field, reference to `%.255s':
     version value starts with non-alphanumeric, suggest adding a space
nl: `%s'-veld, verwijzing naar `%.255s':
     versiewaarde begint met een niet-alfanumeriek teken, voeg bijv. een spatie toe

en: `%s' field, reference to `%.255s': error in version: %.255s
nl: `%s'-veld, verwijzing naar `%.255s': fout in versie: %.255s

en: `%s' field, reference to `%.255s': version contains ` '
nl: `%s'-veld, verwijzing naar `%.255s': versie bevat ` '

en: `%s' field, reference to `%.255s': version contains `('
nl: `%s'-veld, verwijzing naar `%.255s': versie bevat `('

en: `%s' field, reference to `%.255s': version unterminated
nl: `%s'-veld, verwijzing naar `%.255s': versie niet afgesloten

en: `%s' field, syntax error after reference to package `%.255s'
nl: `%s'-veld, syntaxfout na verwijzing naar pakket `%.255s'

en: a
nl: t

en: alternatives (`|') not allowed in %s field
nl: alternatieven (`|') niet toegestaan in '%s'-veld

en: archive contained object `%.255s' of unknown type 0x%x
nl: archief bevatte een object `%.255s' van het onbekende type 0x%x

en: archive has malformatted ctrl len `%s'
nl: archief heeft verkeerde ctrl-lengte `%s'

en: archive has no dot in version number
nl: archief heeft geen punt in het versienummer

en: archive has no newlines in header
nl: archief heeft geen nieuwe regels in koptekst

en: archive version %.250s not understood, get newer dpkg-deb
nl: archief versie %.250s niet begrepen, neem een nieuwere dpkg-deb

en: available version of control file info
nl: beschikbare versie van besturingsbestand-info

en: available version of control info for
nl: beschikbare versie van besturingsinfo voor

en: backend dpkg-deb during `%.255s'
nl: fout in dpkg-deb tijdens `%.255s'

en: between members
nl: tussen leden

en: broken due to failed removal
nl: niet-werkend mislukte verwijdering

en: broken due to postinst failure
nl: niet-werkend wegens fout tijdens uitvoeren 'postinst'-script

en: bulk available update requires write access to dpkg status area
nl: grote bijwerking van de beschikbaarheidsdatabase vereist schrijftoegang tot de dpkg statusomgeving

en: can't mmap package info file `%.255s'
nl: kon het informatiebestand niet mmappen in `%.255s'

en: can't remove old postrm script
nl: kon oud postrm script niet verwijderen

en: can't stat package info file `%.255s'
nl: kon informatiebestand niet opvragen uit `%.255s'

en: cannot access archive
nl: kon archief niet benaderen

en: cannot open GPL file
nl: kon GPL bestand niet openen

en: cannot open `%.255s' (in `%.255s')
nl: kon `%.255s' niet openen (in `%.255s')

en: cannot open archive part file `%.250s'
nl: kon archiefonderdeel, bestand `%.250s' niet openen

en: cannot read config file dir `%.250s' (from `%.250s')
nl: kon configuratiemap `%.250s' niet lezen (van `%.250s')

en: cannot read info directory
nl: kon info map niet lezen

en: cannot remove `%.250s'
nl: kon `%.250s' niet verwijderen

en: cannot remove file `%.250s'
nl: kon bestand `%.250s' niet verwijderen

en: cannot remove old backup config file `%.250s' (of `%.250s')
nl: kon oud backup configuratiebestand `%.250s' niet verwijderen (van `%.250s')

en: cannot remove old config file `%.250s' (= `%.250s')
nl: kon oud configuratiebestand `%.250s' niet verwijderen (= `%.250s')

en: cannot remove old files list
nl: kon oude bestandenlijst niet verwijderen

en: cannot satisfy pre-dependencies for %.250s (wanted due to %.250s)
nl: kon niet voldoen aan voor-vereisten voor %.250s (gewenst wegens %.250s)

en: cannot scan directory `%.255s'
nl: kon map `%.255s' niet aflezen

en: cannot scan updates directory `%.255s'
nl: kon 'updates'-map `%.255s' niet scannen

en: cannot stat `%.255s' (in `%.255s')
nl: kon de status van `%.255s' niet opvragen (in `%.255s')

en: character `%c' not allowed - only letters, digits and %s allowed
nl: teken `%c' niet toegestaan - slechts letters, cijfers en %s toegestaan

en: colour
nl: kleur

en: colour attribute
nl: kleurattribuut

en: compiler libgcc filename not understood: %.250s
nl: compiler libgcc bestandsnaam niet begrepen: %.250s

en: conffile `%.250s' does not appear in package
nl: configuratiebestand `%.250s' zit niet in het pakket

en: conffile `%.250s' is not stattable
nl: configuratiebestand `%.250s' is niet opvraagbaar

en: configuration error: %s does not take a value
nl: configuratiefout: %s accepteert geen waarde

en: configuration error: %s needs a value
nl: configuratiefout: %s heeft een waarde nodig

en: configuration error: unknown option %s
nl: configuratiefout: onbekende optie %s

en: conflicting actions --%s and --%s
nl: tegenstrijdige acties --%s en --%s

en: conflicting diversions involving `%.250s' or `%.250s'
nl: tegenstrijdige omleidingen tussen `%.250s' of `%.250s'

en: conflicting packages - not installing %.250s
nl: conflicterende pakketten - %.250s wordt niet geïnstalleerd

en: conflicts with
nl: is in strijd met

en: control
nl: besturingsbestand

en: control directory has bad permissions %03lo (must be >=0755 and <=0775)
nl: besturingsmap heeft foutieve permissies %03lo (moet >=0755 en <=0775 zijn)

en: copy info file `%.255s'
nl: kopiëren van informatiebestand `%.255s'

en: corrupted filesystem tarfile - corrupted package archive
nl: beschadigd bestandssysteem tarbestand - beschadigd pakketarchief

en: could not open the `control' component
nl: kon onderdeel `control' niet openen

en: couldn't allocate memory for strdup in findpackage(%s)
nl: reserveren van geheugen voor strdup in findpackage(%s) is mislukt

en: couldn't malloc in execbackend
nl: kon geen geheugen reserveren in exec-backend

en: couldn't open `%i' for stream
nl: kon `%i' niet openen voor stream

en: couldn't open debug file `%.255s'
nl: kon debugbestand `%.255s' niet openen

en: couldn't strdup in execbackend
nl: strdup is mislukt in exec-backend

en: ctrl information length
nl: lengte ctrl-informatie

en: ctrlarea
nl: 'ctrl'-gebied

en: currently installed control info
nl: nu geïnstalleerde besturingsinfo

en: dependency problems - leaving unconfigured
nl: vereistenproblemen - blijft ongeconfigureerd

en: dependency problems - not removing
nl: vereistenproblemen - niet verwijderd

en: depends on
nl: heeft als vereiste

en: description
nl: omschrijving

en: description of
nl: omschrijving van

en: diversion by %s
nl: verwijzing door %s

en: diversions file has too-long line or EOF [i]
nl: omleidingenbestand heeft een te lange regel of EOF [i]

en: diversions file has too-long line or EOF [ii]
nl: omleidingenbestand heeft een te lange regel of EOF [ii]

en: diverted by %s
nl: omgeleid door %s

en: done
nl: klaar

en: doupdate failed
nl: doupdate is mislukt

en: doupdate in SIGWINCH handler failed
nl: doupdate is SIGWINCH afhandeling is mislukt

en: dpkg - error: PATH is not set.
nl: dpkg - fout: PATH is niet ingesteld.

en: dpkg - trying script from the new package instead ...
nl: dpkg - script uit het nieuwe pakket wordt geprobeerd ...

en: dpkg - warning, overriding problem because --force enabled:
nl: dpkg - waarschuwing, probleem wordt geforceerd omdat --force aanstaat:

en: dpkg - warning: ignoring request to remove %.250s which isn't installed.
nl: dpkg - waarschuwing: verzoek om %.250s te verwijderen wordt genegeerd omdat het niet geïnstalleerd is.

en: dpkg - warning: ignoring request to remove %.250s, only the config
     files of which are on the system.  Use --purge to remove them too.
nl: dpkg - waarschuwing: verzoek om %.250s te verwijderen wordt genegeerd,
     alleen de configuratiebestanden staan nog op het systeem.  Gebruik
     --purge om ook die te verwijderen.

en: dpkg - warning: while removing %.250s, directory `%.250s' not empty so not removed.
nl: dpkg - waarschuwing: tijdens verwijderen van %.250s, map `%.250s' niet leeg dus niet verwijderd.

en: dpkg - warning: while removing %.250s, unable to remove directory `%.250s': %s - directory may be a mount point ?
nl: dpkg - waarschuwing: tijdens verwijderen van %.250s kon de map `%.250s' niet verwijderd worden: %s - is deze map een aanhechtpunt zijn?

en: dpkg not recorded as installed, cannot check for epoch support !
nl: dpkg is niet als geïnstalleerd geregistreerd, kan niet controleren op ondersteuning voor epoch !

en: dpkg-deb - error: %s (`%s') doesn't contain any digits
nl: dpkg-deb - fout: %s (`%s') bevat geen cijfers

en: dpkg-deb: `%.255s' contains no control component `%.255s'
nl: dpkg-deb: `%.255s' bevat geen besturingsonderdeel `%.255s'

en: dpkg-deb: building package `%s' in `%s'.
nl: dpkg-deb: bouwen van pakket `%s' in `%s'.

en: dpkg-deb: file looks like it might be an archive which has been
    dpkg-deb:    corrupted by being downloaded in ASCII mode
nl: dpkg-deb: bestand ziet er uit alsof het een archief is dat beschadigd
    dpkg-deb:    is door het te downloaden in ASCII mode

en: dpkg-deb: ignoring %d warnings about the control file(s)
nl: dpkg-deb: %d waarschuwingen over de besturingsbestand(en) genegeerd

en: dpkg-deb: warning, not checking contents of control area.
    dpkg-deb: building an unknown package in `%s'.
nl: dpkg-deb: waarschuwing, inhoud van het besturingsgebied is niet gecontroleerd.
    dpkg-deb: bouwen van onbekend pakket in `%s'.

en: dpkg-deb: zap possible trailing zeros
nl: dpkg-deb: zap mogelijke nakomende nullen

en: dpkg: %s not found.
nl: dpkg: %s niet gevonden.

en: dpkg: %s: dependency problems, but configuring anyway as you request:
    %s
nl: dpkg: %s: vereistenproblemen, maar wordt toch geconfigureerd zoals gevraagd:
    %s

en: dpkg: %s: dependency problems, but removing anyway as you request:
    %s
nl: dpkg: %s: vereistenproblemen, maar wordt op verzoek toch verwijderd:
    %s

en: dpkg: %s: warning - conffile `%.250s' is not a plain file or symlink (= `%s')
nl: dpkg: %s: waarschuwing - configuratiebestand `%.250s' is niet een gewoon bestand of symbolische koppeling (= `%s')

en: dpkg: %s: warning - conffile `%.250s' resolves to degenerate filename
     (`%s' is a symlink to `%s')
nl: dpkg: %s: waarschuwing - configuratiebestand `%.250s' verwijst naar een verouderde bestandsnaam
     (`%s' is een symbolische koppeling naar `%s')

en: dpkg: %s: warning - config file `%s' is a circular link
     (= `%s')
nl: dpkg: %s: waarschuwing - configuratiebestand `%s' is een circulaire verwijzing
     (= `%s')

en: dpkg: %s: warning - failed to link `%.250s' to `%.250s': %s
nl: dpkg: %s: waarschuwing - kon `%.250s' niet naar `%.250s' laten verwijzen: %s

en: dpkg: %s: warning - failed to remove `%.250s' (before overwrite): %s
nl: dpkg: %s: waarschuwing - kon `%.250s' niet verwijderen (voor overschrijven): %s

en: dpkg: %s: warning - failed to remove `%.250s': %s
nl: dpkg: %s: waarschuwing - kon `%.250s' niet verwijderen: %s

en: dpkg: %s: warning - failed to remove old backup `%.250s': %s
nl: dpkg: %s: waarschuwing - kon oude reservekopie `%.250s' niet verwijderen: %s

en: dpkg: %s: warning - failed to remove old distrib version `%.250s': %s
nl: dpkg: %s: waarschuwing - kon oude gedistribueerde versie `%.250s' niet verwijderen: %s

en: dpkg: %s: warning - failed to rename `%.250s' to `%.250s': %s
nl: dpkg: %s: waarschuwing - kon `%.250s' niet hernoemen naar `%.250s': %s

en: dpkg: %s: warning - unable to open conffile %s for hash: %s
nl: dpkg: %s: waarschuwing - kon configuratiebestand %s niet openen voor hash: %s

en: dpkg: %s: warning - unable to readlink conffile `%s'
     (= `%s'): %s
nl: dpkg: %s: waarschuwing - readlink op configuratiebestand `%s' is mislukt
     (= `%s'): %s

en: dpkg: %s: warning - unable to stat config file `%s'
     (= `%s'): %s
nl: dpkg: %s: waarschuwing - kon de status van configuratiebestand `%s' niet opvragen
     (= `%s'): %s

en: dpkg: ... it looks like that went OK.
nl: dpkg: ... het lijkt er op dat dat goed ging.

en: dpkg: `%s' not found on PATH.
nl: dpkg: `%s' niet gevonden in PATH.

en: dpkg: also configuring `%s' (required by `%s')
nl: dpkg: ook `%s' wordt geconfigureerd (vereist door `%s')

en: dpkg: cannot see how to satisfy pre-dependency:
     %s
nl: dpkg: kan geen manier vinden om aan voor-vereiste te voldoen:
     %s

en: dpkg: considering removing %s in favour of %s ...
nl: dpkg: verwijdering van %s ten gunste van %s wordt overwogen...

en: dpkg: dependency problems prevent configuration of %s:
    %s
nl: dpkg: vereistenproblemen verhinderen de configuratie van %s:
    %s

en: dpkg: dependency problems prevent removal of %s:
    %s
nl: dpkg: vereistenproblemen verhinderen verwijderen van %s:
    %s

en: dpkg: failed to allocate memory for new entry in list of failed packages.
nl: dpkg: geheugen vrijmaken voor nieuwe ingang in lijst van is mislukt pakketten is mislukt.

en: dpkg: may have trouble removing %s, as it provides %s ...
nl: dpkg: mogelijk geeft het verwijderen van %s problemen, aangezien het %s voorziet ...

en: dpkg: no, %s is essential, will not deconfigure
     it in order to enable removal of %s.
nl: dpkg: nee, %s is essentiëel en wordt dus niet gedeconfigureerd
     om de verwijdering van %s mogelijk te maken.

en: dpkg: no, cannot remove %s (--auto-deconfigure will help):
    %s
nl: dpkg: nee, %s kan niet verwijderd worden (--auto-deconfigure kan helpen):
    %s

en: dpkg: package %s requires reinstallation, but will remove anyway as you request.
nl: dpkg: pakket %s behoeft herinstallatie, op uw aanvraag wordt het toch verwijderd.

en: dpkg: package %s requires reinstallation, will not remove.
nl: dpkg: pakket %s behoeft herinstallatie, zal het niet verwijderen.

en: dpkg: regarding %s containing %s, pre-dependency problem:
    %s
nl: dpkg: voor-vereistenprobleem met %s dat %s bevat:
    %s

en: dpkg: regarding %s containing %s:
    %s
nl: dpkg: betreffende %s die %s bevat:
    %s

en: dpkg: serious warning: files list file for package `%.250s' missing, assuming package has no files currently installed.
nl: dpkg: ernstige waarschuwing: bestandenlijst-bestand voor pakket
    `%.250s' ontbreekt, aangenomen wordt dat het pakket geen bestanden
    heeft geïnstalleerd.

en: dpkg: too many errors, stopping
nl: dpkg: te veel fouten, programma wordt beêindigd

en: dpkg: too many nested errors during error recovery !!
nl: dpkg: te veel geneste fouten tijdens foutherstel !!

en: dpkg: unexpected output from `%s --print-libgcc-file-name':
     `%s'
nl: dpkg: onverwachte uitvoer van `%s --print-libgcc-file-name':
     `%s'

en: dpkg: warning - %s killed by signal (%s)%s
nl: dpkg: waarschuwing - %s gedood door signaal (%s)%s

en: dpkg: warning - %s returned error exit status %d
nl: dpkg: waarschuwing - %s gaf een foutcode %d

en: dpkg: warning - considering deconfiguration of essential
     package %s, to enable removal of %s.
nl: dpkg: waarschuwing - deconfiguratie van het essentiële
     pakket %s wordt overwogen teneinde %s te kunnen verwijderen.

en: dpkg: warning - ignoring conflict, may proceed anyway !
nl: dpkg: let op - conflict wordt genegeerd, mogelijk wordt er doorgegaan!

en: dpkg: warning - ignoring dependency problem with removal of %s:
    %s
nl: dpkg: waarschuwing - vereistenprobleem bij het verwijderen van %s wordt genegeerd:
    %s

en: dpkg: warning - ignoring pre-dependency problem !
nl: dpkg: waarschuwing - voorafhankelijkheisprobleem wordt genegeerd !

en: dpkg: warning - package %s contained list as info file
nl: dpkg: waarschuwing - pakket %s bevat een lijst als infobestand

en: dpkg: warning - unable to delete old file `%.250s': %s
nl: dpkg: waarschuwing - kon oud bestand `%.250s' niet verwijderen: %s

en: dpkg: warning - unable to stat %s `%.250s': %s
nl: dpkg: waarschuwing - kon de status van %s `%.250s' niet opvragen: %s

en: dpkg: warning, architecture `%s' not in remapping table
nl: dpkg: waarschuwing, architectuur `%s' niet in tabel

en: dpkg: yes, will remove %s in favour of %s.
nl: dpkg: ja, %s wordt verwijderd ten gunste van %s.

en: dselect - inspection of package states
nl: dselect - bekijken pakketstatus

en: dselect - list of access methods
nl: dselect - lijst van toegangsmethoden

en: dselect - main package listing
nl: dselect - hoofdpakkettenlijst

en: dselect - recursive package listing
nl: dselect - recursieve pakkettenlijst

en: dselect and dpkg can do automatic installation, loading the package files to be
    installed from one of a number of different possible places.
    
    This list allows you to select one of these installation methods.
    
    Move the highlight to the method you wish to use, and hit Enter.  You will then
    be prompted for the information required to do the installation.
    
    As you move the highlight a description of each method, where available, is
    displayed in the bottom half of the screen.
    
    If you wish to quit without changing anything use the `x' key while in the list
    of installation methods.
    
    A full list of keystrokes is available by pressing `k' now, or from the help
    menu reachable by pressing `?'.
nl: dselect en dpkg kunnen automatische installatie aan, door de te
    installeren pakketbestanden op te halen van een aantal mogelijke
    plaatsen.
    
    Deze lijst geeft u de mogelijkheid om een van deze installatiemethodes
    te kiezen.
    
    Beweeg de markering naar de gewenste methode en druk op Enter.  U zult
    dan informatie moeten opgeven voor de installatie.
    
    Als u de markering beweegt zal een omschrijving worden gegeven van die
    methode in de onderste helft van het scherm.
    
    Als u wilt ophouden zonder iets te veranderen kunt u de `x' toets
    gebruiken in de lijst van methoden.
    
    Een volledige lijst met toetsen is beschikbaar door nu op `k' te
    drukken, of vanuit het hulpmenu dat u kunt bereiken met `?'.

en: duplicate value for `%s' field
nl: dubbele waarde voor `%s'-veld

en: duplicate value for user-defined field `%.*s'
nl: dubbele waarde voor zelf gedefinieerd veld `%.*s'

en: empty file details field `%s'
nl: leeg veld voor bestandsdetails `%s'

en: empty output
nl: lege uitvoer

en: empty string from fgets reading conffiles
nl: lege string van fgets bij lezen configuratiebestanden

en: empty value for %s
nl: lege waarde voor %s

en: enhances
nl: verbetert

en: eof in buffer_write(stream): %s
nl: bestandseinde in buffer_write(stream): %s

en: epoch in version is not number
nl: epoch in versienummer is geen nummer

en: error closing %.250s
nl: fout bij sluiten van %.250s

en: error closing configuration file `%.255s'
nl: fout bij sluiten van configuratiebestand `%.255s'

en: error closing files list file for package `%.250s'
nl: fout bij sluiten van bestandenlijst-bestand voor pakket `%.250s'

en: error closing find's pipe
nl: fout bij het sluiten van de pijp naar find

en: error closing/writing `%.255s'
nl: fout bij het sluiten van/schrijven naar `%.255s'

en: error creating device `%.255s'
nl: fout bij het aanmaken van het apparaatbestand `%.255s'

en: error creating directory `%.255s'
nl: fout bij het maken van de map `%.255s'

en: error creating hard link `%.255s'
nl: fout bij het maken van de vaste koppeling `%.255s'

en: error creating pipe `%.255s'
nl: fout bij het aanmaken van de pijp `%.255s'

en: error creating symbolic link `%.255s'
nl: fout bij het maken van de symbolische koppeling `%.255s'

en: error during read of method options file `%.250s'
nl: fout bij lezen van bestand met methodenopties `%.250s'

en: error during read of option description file `%.250s'
nl: fout bij lezen van bestand met optiebeschrijvinngen `%.250s'

en: error ensuring `%.250s' doesn't exist
nl: fout bij verifiëren dat `%.250s' niet bestaat

en: error in Config-Version string `%.250s': %.250s
nl: fout in 'Config-Version'-string `%.250s': %.250s

en: error in Version string `%.250s': %.250s
nl: fout in Version string `%.250s': %.250s

en: error in buffer_read(stream): %s
nl: fout in buffer_read(stream): %s

en: error in buffer_write(stream): %s
nl: fout in buffer_write(stream): %s

en: error in regular expression
nl: fout in reguliere expressie

en: error opening conffiles file
nl: fout bij openen configuratiebestanden-bestand

en: error processing %s: %s
nl: fout bij afhandelen van %s: %s

en: error reading %.250s
nl: fout bij schrijven %.250s

en: error reading %s
nl: fout bij lezen %s

en: error reading %s from %.255s
nl: fout bij lezen van %s uit %.255s

en: error reading acknowledgement of program failure message
nl: kon bevestiging van programmafout-bericht niet lezen

en: error reading conffiles file
nl: fout bij lezen configuratiebestanden-bestand

en: error reading dpkg-deb tar output
nl: fout bij lezen van dpkg-deb tar uitvoer

en: error reading find's pipe
nl: fout bij het lezen van de pijp naar find

en: error reading from CC pipe
nl: fout bij lezen uit 'CC'-pijp

en: error reading from dpkg-deb pipe
nl: fout bij het lezen uit de 'dpkg-deb'-pijp

en: error reading keyboard in help
nl: fout bij lezen van toetsenbord in hulp

en: error reading options file `%.250s'
nl: fout bij lezen optiebestand `%.250s'

en: error setting ownership of `%.255s'
nl: fout bij het instellen van de eigenaar van `%.255s'

en: error setting ownership of symlink `%.255s'
nl: fout bij het instellen van de eigenaar van de symbolische koppeling `%.255s'

en: error setting permissions of `%.255s'
nl: fout bij het instellen van de permissies op `%.255s'

en: error setting timestamps of `%.255s'
nl: fout bij het instellen van de tijd van `%.255s'

en: error trying to open %.250s
nl: fout bij openen van %.250s

en: error un-catching signal %d: %s
nl: fout bij on-vangen van signaal %d: %s

en: error un-catching signal %s: %s
nl: fout bij ont-afvangen van signaal %s: %s

en: error writing `%s'
nl: fout bij schrijven naar `%s'

en: error writing to stderr, discovered before conffile prompt
nl: fout bij schrijven naar stderr, ontdekt voor de conffile prompt

en: explanation of
nl: uitleg voor

en: failed config
nl: config is mislukt

en: failed during read of `control' component
nl: fout bij lezen van onderdeel `control'

en: failed in buffer_copy (%s)
nl: fout in buffer_copy (%s)

en: failed in buffer_read(fd): %s
nl: fout in buffer_read(fd): %s

en: failed in buffer_write(fd) (%i, ret=%li): %s
nl: probleem tegengekomen in buffer_write(fd) (%i, ret=%li): %s

en: failed to allocate buffer in buffer_copy (%s)
nl: alloceren van buffer is mislukt in buffer_copy (%s)

en: failed to allocate colour pair
nl: kon kleurparen niet reserveren

en: failed to block SIGWINCH
nl: kon SIGWINCH niet blokkeren

en: failed to chdir to .../DEBIAN
nl: chdir naar ../DEBIAN is mislukt

en: failed to chdir to `%.255s'
nl: chdir naar `%.255s' is mislukt

en: failed to chdir to `/' for cleanup
nl: chdir naar `/' om op te ruimen is mislukt

en: failed to chdir to directory
nl: chdir naar de map is mislukt

en: failed to chdir to directory after creating it
nl: chdir naar de map na het aanmaken ervan is mislukt

en: failed to chroot to `%.250s'
nl: chroot naar `%.250s' is mislukt

en: failed to close `%.250s' after writing %s information
nl: sluiten van `%.250s' is mislukt van schrijven van %s informatie

en: failed to close after read: `%.255s'
nl: kon niet afsluiten na lezen: `%.255s'

en: failed to close gzip -dc
nl: afsluiten 'gzip -dc' is mislukt

en: failed to close pipe in copy
nl: sluiten van de pijp in copy is mislukt

en: failed to close updated files list file for package %s
nl: kon bijgewerkt bestandenlijst-bestand voor pakket %s niet sluiten

en: failed to create baselist pad
nl: kon lijstgebied niet aanmaken

en: failed to create directory
nl: aanmaken map is mislukt

en: failed to create heading pad
nl: kon kopgebied niet aanmaken

en: failed to create info pad
nl: kon infogebied niet aanmaken

en: failed to create pipe
nl: aanmaken pijp is mislukt

en: failed to create query window
nl: kon vragenvenster niet aanmaken

en: failed to create thisstate pad
nl: kon statusgebied niet aanmaken

en: failed to create title window
nl: kon titelvenster niet aanmaken

en: failed to create whatinfo window
nl: kon whatinfo venster niet aanmaken

en: failed to dup for fd %d
nl: dup op fd %d is mislukt

en: failed to dup for std%s
nl: dup op std%s is mislukt

en: failed to exec %s
nl: kon %s niet uitvoeren

en: failed to exec dpkg-deb to extract control information
nl: kon dpkg-deb niet uitvoeren om besturingsinformatie te extraheren

en: failed to exec dpkg-split to see if it's part of a multiparter
nl: kon dpkg-split niet uitvoeren om te zien of het een onderdeel is van meerdere delen

en: failed to exec find
nl: uitvoeren van find is mislukt

en: failed to exec find for --recursive
nl: uitvoeren van 'find' voor --recursive is mislukt

en: failed to exec rm -rf
nl: uitvoeren van 'rm -rf' is mislukt

en: failed to exec rm for cleanup
nl: kon rm niet uitvoeren om op te ruimen

en: failed to exec sh -c mv foo/* &c
nl: kon sh -c mv foo/* &c niet uitvoeren

en: failed to exec shell (%.250s)
nl: kon de shell niet starten (%.250s)

en: failed to exec tar
nl: uitvoeren van tar is mislukt

en: failed to exec tar -cf
nl: uitvoeren van 'tar -cf' is mislukt

en: failed to execl debsig-verify
nl: uitvoeren van debsig-verify is mislukt

en: failed to fdopen CC pipe
nl: kon CC pijp niet fdopenen

en: failed to fdopen find's pipe
nl: het toepassen van fdopen op de pijp naar find is mislukt

en: failed to fdopen p1 in paste
nl: fdopen p1 in paste is mislukt

en: failed to flush %s information to `%.250s'
nl: het doorspoelen van %s informatie naar `%.250s' is mislukt

en: failed to flush updated files list file for package %s
nl: kon bijgewerkt bestandenlijst-bestand voor pakket %s niet doorspoelen

en: failed to fork for cleanup
nl: vork voor opruiming is mislukt

en: failed to fstat archive
nl: kon archief niet vinden

en: failed to fstat diversions file
nl: kon de status van het omleidingenbestand niet opvragen

en: failed to fstat previous diversions file
nl: kon de status van het vorige omleidingsbestand niet opvragen

en: failed to fstat previous statoverride file
nl: kon de status van het vorige statoverride bestand niet opvragen

en: failed to fstat statoverride file
nl: kon de status van het statoverride-bestand niet opvragen

en: failed to fstat tmpfile (control)
nl: fstat van tmpfile (control) is misluikt

en: failed to fsync %s information to `%.250s'
nl: fsync van %s informatie naar `%.250s' is mislukt

en: failed to get old SIGWINCH sigact
nl: kon oude SIGWINCH actie niet opvragen

en: failed to get old signal mask
nl: kon oud signaalmasker niet opvragen

en: failed to getch in main menu
nl: getch in hoofdmenu is mislukt

en: failed to install `%.250s' as `%.250s' containing %s info
nl: kon `%.250s' niet als `%.250s' installeren met %s informatie

en: failed to install updated files list file for package %s
nl: kon bijgewerkt bestandenlijst-bestand voor pakket %s niet installeren

en: failed to link `%.250s' to `%.250s' for backup of %s info
nl: kon `%.250s' niet naar `%.250s' koppelen om %s informatie te bewaren

en: failed to make temporary directoryname
nl: aanmaken van een tijdelijke bestandsnaam is mislukt

en: failed to make tmpfile (control)
nl: aanmaken tmpfile (control) is mislukt

en: failed to make tmpfile (data)
nl: aanmaken tmpfile (data) is mislukt

en: failed to malloc for info file `%.255s'
nl: kon geen geheugen reserveren voor informatiebestand `%.255s'

en: failed to open `%s' for writing %s information
nl: kon `%s' niet openen om %s-informatie te schrijven

en: failed to open configuration file `%.255s' for reading
nl: kon configuratie-bestand %.255s niet openen om te lezen

en: failed to open diversions file
nl: kon omleidingen-bestand niet openen

en: failed to open package info file `%.255s' for reading
nl: fout bij openen van pakket-info bestand `%.255s' om te lezen

en: failed to open statoverride file
nl: kon statoverride-bestand niet openen

en: failed to open tmpfile (control), %s
nl: openen tmpfile (control), %s is mislukt

en: failed to open tmpfile (data), %s
nl: openen tmpfile (data), %s is mislukt

en: failed to re-block SIGWINCH
nl: kon SIGWINCH niet opnieuw blokkeren

en: failed to read `%.255s' (in `%.255s')
nl: kon niet `%.255s' niet lezen (in `%.255s')

en: failed to read `%s' at line %d
nl: kon `%s' niet lezen op regel %d

en: failed to read `control' (in `%.255s')
nl: kon `control' niet lezen (in `%.255s')

en: failed to read archive `%.255s'
nl: kon niet lezen uit archief `%.255s'

en: failed to read option description file `%.250s'
nl: kon bestand met optiebeschrijvingen `%.250s' niet lezen

en: failed to realloc for variable buffer
nl: realloc voor variabele buffer is mislukt

en: failed to remove incorporated update file %.255s
nl: verwijderen van in rekening genomen 'update'-bestand %.255s is mislukt

en: failed to remove my own update file %.255s
nl: kon mijn eigen update bestand %.255s niet verwijderen

en: failed to restore old SIGWINCH sigact
nl: kon oude SIGWINCH actie niet herstellen

en: failed to restore old signal mask
nl: kon oud signaalmasker niet herstellen

en: failed to rewind tmpfile (control)
nl: terugspoelen van tmpfile (control) is mislukt

en: failed to rewind tmpfile (data)
nl: terugspoelen van tmpfile (data) is mislukt

en: failed to rmdir/unlink `%.255s'
nl: kon `%.255s' niet verwijderen

en: failed to run %s (%.250s)
nl: uitvoeren van %s is mislukt (%.250s)

en: failed to set new SIGWINCH sigact
nl: kon nieuwe SIGWINCH actie niet instellen

en: failed to sync updated files list file for package %s
nl: kon bijgewerkt bestandenlijst-bestand voor pakket %s niet synchroniseren

en: failed to syscall lseek to files archive portion
nl: systeemaanroep lseek naar bestandsarchiefdeel is mislukt

en: failed to unblock SIGWINCH
nl: kon SIGWINCH niet deblokkeren

en: failed to unlink tmpfile (control), %s
nl: ontlinken van tmpfile (control), %s is mislukt

en: failed to unlink tmpfile (data), %s
nl: ontlinken tmpfile (data), %s is mislukt

en: failed to wait for rm cleanup
nl: wachten op 'rm'-opruiming is mislukt

en: failed to write %s record about `%.50s' to `%.250s'
nl: het schrijven van een %s-veld over `%.50s' naar `%.250s' is mislukt

en: failed to write filename to tar pipe (data)
nl: schrijven va bestandsnaam naar de 'tar'-pijp (data) is mislukt

en: failed to write parsing warning
nl: kon ontleedwaarschuwing niet schrijven

en: failed to write to gzip -dc
nl: schrijven naar 'gzip -dc' is mislukt

en: failed to write to pipe in copy
nl: schrijven naar de pijp in copy is mislukt

en: failed to write to updated files list file for package %s
nl: kon niet schrijven naar bijgewerkt bestandenlijst-bestand voor pakket %s

en: failed with an unknown wait return code %d.
nl: mislukt met een onbekende wachtstatuscode %d.

en: failed write during hashreport
nl: schrijven is mislukt tijdens frommelrapport

en: fgetpos failed
nl: fgetpos is mislukt

en: fgets gave an empty string from diversions [i]
nl: fgets kwam terug met een lege string uit omleidingen [i]

en: fgets gave an empty string from diversions [ii]
nl: fgets gaf een lege string uit omleidingen [ii]

en: fgets gave an empty string from diversions [iii]
nl: fgets gaf een lege regel uit omleidingen [iii]

en: field name `%.*s' must be followed by colon
nl: veldnaam `%.*s' moet gevolgd worden door een dubbele punt

en: file `%.250s' contains two control members, giving up
nl: bestand `%.250s' bevat twee besturingsleden, er wordt opgegeven

en: file `%.250s' contains ununderstood data member %.*s, giving up
nl: bestand `%.250s' bevat onbegrepen datalid %.*s, er wordt opgegeven

en: file `%.250s' is corrupt - %.250s length contains nulls
nl: bestand `%.250s' is beschadigd - %.250s bevat nultekens

en: file `%.250s' is corrupt - %.250s missing
nl: bestand `%.250s' is beschadigd - %.250s ontbreekt

en: file `%.250s' is corrupt - bad MD5 checksum `%.250s'
nl: bestand `%.250s' is beschadigd - foutieve MD5 controlesom `%.250s'

en: file `%.250s' is corrupt - bad digit (code %d) in %s
nl: bestand `%.250s' is beschadigd - foutief cijfer (code %d) in %s

en: file `%.250s' is corrupt - bad magic at end of first header
nl: bestand `%.250s' is beschadigd - foute magische code na het einde van de eerste kop

en: file `%.250s' is corrupt - bad magic at end of second header
nl: bestand `%.250s' is beschadigd - foutieve magische code aan einde tweede kop

en: file `%.250s' is corrupt - bad padding character (code %d)
nl: bestand `%.250s' is beschadigd - foutief opvulteken (code %d)

en: file `%.250s' is corrupt - bad part number
nl: bestand `%.250s' is beschadigd - foutief deelnummer

en: file `%.250s' is corrupt - missing newline after %.250s
nl: bestand `%.250s' is beschadigd - ontbrekende nieuwe regel na %.250s

en: file `%.250s' is corrupt - negative member length %zi
nl: bestand `%.250s' is beschadigd - negatieve lidlengte %zi

en: file `%.250s' is corrupt - no slash between part numbers
nl: bestand `%.250s' is beschadigd - geen / tussen deelnummers

en: file `%.250s' is corrupt - nulls in info section
nl: bestand `%.250s' is beschadigd - nultekens in infodeel

en: file `%.250s' is corrupt - second member is not data member
nl: bestand `%.250s' is beschadigd - tweede lid is niet een datalid

en: file `%.250s' is corrupt - size is wrong for quoted part number
nl: bestand `%.250s' is beschadigd - grootte is fout voor opgegeven deelnummer

en: file `%.250s' is corrupt - too short
nl: bestand `%.250s' is beschadigd - te kort

en: file `%.250s' is corrupt - wrong number of parts for quoted sizes
nl: bestand `%.250s' is beschadigd - foutief nummer voor onderdelen voor opgegeven groottes

en: file `%.250s' is format version `%.250s' - you need a newer dpkg-split
nl: bestand `%.250s' heeft indeling versie `%.250s' - u heeft een nieuwere dpkg-split nodig

en: file `%.250s' is not a debian binary archive (try dpkg-split?)
nl: bestand `%.250s' is niet een debian binair archief (probeer dpkg-split?)

en: file `%.250s' is not an archive part
nl: bestand `%.250s' is niet een archiefonderdeel

en: file `%s' is not an archive part
nl: bestand `%s' is niet een archiefonderdeel

en: file details field `%s' not allowed in status file
nl: veld voor bestandsdetails `%s' niet toegestaan in statusbestand

en: files `%.250s' and `%.250s' are not parts of the same file
nl: bestanden `%.250s' en `%.250s' zijn geen onderdelen van het zelfde bestand

en: files list file for package `%.250s' contains empty filename
nl: bestandenlijst-bestand voor pakket `%.250s' bevat een lege bestandsnaam

en: files list for package `%.250s'
nl: bestandenlijst-bestand voor pakket `%.250s'

en: find for --recursive returned unhandled error %i
nl: find voor --recursive gaf onafgehandelde fout %i

en: fork failed
nl: vork is mislukt

en: from
nl: van

en: fsetpos failed
nl: fsetpos is mislukt

en: getch failed
nl: getch is mislukt

en: got wrong child's status - asked for %ld, got %ld
nl: kreeg foutieve kindstatus - vroeg om %ld, kreeg %ld

en: half installed
nl: half geïnstalleerd

en: header info member
nl: koptekst-informatielid

en: hold
nl: behouden

en: illegal package name at line %d: %.250s
nl: ongeldige pakketnaam op regel %d: %.250s

en: index string too long
nl: indextekst te lang

en: install
nl: installeer

en: installation script
nl: installatiescript

en: installed
nl: geïnstalleerd

en: installed control info for
nl: geïnstalleerde besturingsinfo voor

en: interrelationships
nl: onderlinge relaties

en: interrelationships affecting
nl: onderlinge relaties betreffende

en: invalid character `%c' in field width
nl: Ongeldig karakter '%c' in het veld width

en: invalid integer for --%s: `%.250s'
nl: ongeldig getal voor --%s: `%.250s'

en: invalid number for --command-fd
nl: ongeldig nummer voor --command-fd

en: invalid package name (%.250s)
nl: ongeldige pakketnaam (%.250s)

en: invalid search option given
nl: ongeldige zoekoptie opgegeven

en: ioctl(TIOCGWINSZ) failed
nl: ioctl(TIOCGWINSZ) mislukt

en: junk after %s
nl: rommel na %s

en: keybindings
nl: toetsbindingen

en: local diversion
nl: lokale verwijzing

en: locally diverted
nl: lokaal omgeleid

en: maintainer script `%.50s' has bad permissions %03lo (must be >=0555 and <=0775)
nl: beheerdersscript `%.50s' heeft foute permissies %03lo (moet >=0555 en <=0775 zijn)

en: maintainer script `%.50s' is not a plain file or symlink
nl: beheerdersscript `%.50s' is niet een gewoon bestand of symbolische koppeling

en: maintainer script `%.50s' is not stattable
nl: beheerdersscript `%.50s' is niet opvraagbaar

en: malloc failed (%ld bytes)
nl: malloc is mislukt (%ld bytes)

en: may not be empty string
nl: mag niet een lege string zijn

en: method `%.250s' has name that is too long (%d > %d characters)
nl: methode `%.250s' heeft een te lange naam (%d > %d tekens)

en: missing %s
nl: ontbrekende %s

en: must start with an alphanumeric
nl: moet beginnen met een alfanumeriek teken

en: name of conffile (starting `%.250s') is too long (>%d characters)
nl: naam van configuratiebestand (beginnend met `%.250s') is te lang (>%d tekens)

en: need an action option
nl: heb een actie-optie nodig

en: new %s script
nl: nieuw %s script

en: new package
nl: nieuw pakket

en: newline before option name start
nl: nieuwe regel voor begin optienaam

en: newline before summary
nl: nieuwe regel voor samenvatting

en: newline in field name `%.*s'
nl: nieuwe regel in veldnaam `%.*s'

en: no description available.
nl: geen omschrijving beschikbaar.

en: no newline
nl: regeleinde ontbreekt

en: no package information in `%.255s'
nl: geen pakketinformatie in `%.255s'

en: no package named `%s' is installed, cannot configure
nl: een pakket met de naam `%s' is niet geïnstalleerd, kan het niet configureren

en: non-alphanum in option name
nl: niet-alfanumeriek teken in optienaam

en: non-digit where digit wanted
nl: niet-cijfers waar een cijfer gewenst is

en: nonalpha where option name start wanted
nl: niet-letter waar een optienaam gewenst is

en: not installed
nl: niet geïnstalleerd

en: not installed but configs remain
nl: niet geïnstalleerd maar configuratie is achtergebleven

en: nothing after colon in version number
nl: er komt niets na de dubbele punt in het versienummer

en: null package name in --ignore-depends comma-separated list `%.250s'
nl: lege pakketnaam in --ignore-depends lijst `%.250s' (gescheiden door komma's)

en: obsolete `Revision' or `Package-Revision' field used
nl: verouderde `Revision' of `Package-Revision'-veld gebruikt

en: old %s script
nl: verouderd %s script

en: old version of package has overly-long info file name starting `%.250s'
nl: oude versie van pakket heeft te lange infobestandsnaam beginnend met `%.250s'

en: open component `%.255s' (in %.255s) failed in an unexpected way
nl: openen van onderdeel `%.255s' (in %.255s) is mislukt onverwachts

en: operation requires read/write access to dpkg status area
nl: voor deze bewerking zijn lees- en schrijfrechten nodig in het dpkg statusgebied

en: out of memory for new cleanup entry
nl: geen geheugen meer voor een nieuwe opschoon-ingang

en: out of memory for new cleanup entry with many arguments
nl: geen geheugen meer voor een nieuwe opschoon-ingang met veel argumenten

en: out of memory pushing error handler:
nl: geheugen loopt vol tijdens foutafhandeling:

en: package %.250s is already installed and configured
nl: pakket %.250s is reeds geïnstalleerd en geconfigureerd

en: package %.250s is not ready for configuration
     cannot configure (current status `%.250s')
nl: pakket %.250s is niet gereed voor configuratie
     kan het niet configureren (huidige status `%.250s')

en: package architecture (%s) does not match system (%s)
nl: pakket-architectuur (%s) komt niet overeen met het systeem (%s)

en: package contains overly-long control info file name (starting `%.50s')
nl: bestandsnaam van het 'control'-infobestand van dit pakket is te lang (beginnend met `%.50s')

en: package control info contained directory `%.250s'
nl: pakket 'control'-infobestand bevat map `%.250s'

en: package control info rmdir of `%.250s' didn't say not a dir
nl: rmdir van pakket besturingsinfo `%.250s' zei niet dat het geen map is

en: package diverts others
nl: pakket leidt andere om

en: package name has characters that aren't lowercase alphanums or `-+.'
nl: pakketnaam heeft tekens die niet kleine letters of cijfers of '-+.' zijn

en: parse error
nl: ontleedfout

en: part %d is missing
nl: deel %d ontbreekt

en: part file `%.250s' has trailing garbage
nl: deelbestand `%.250s' heeft rommel aan het einde

en: part file `%.250s' is not a plain file
nl: deelbestand `%.250s' is niet een gewoon bestand

en: part size is far too large or is not positive
nl: deel is te groot of niet positief

en: part size must be at least %dk (to allow for header)
nl: deel moet ten minste %dk groot zijn (voor informatie)

en: passed
nl: correct

en: pre-dependency problem - not installing %.250s
nl: voor-vereistenprobleem - %.250s wordt niet geïnstalleerd

en: pre-depends on
nl: heeft als voor-vereiste

en: process_archive ...  already disappeared !
nl: process_archive ...  is reeds verdwenen !

en: provides
nl: voorziet

en: purge
nl: wissen

en: q
nl: e

en: r
nl: v

en: read error in %.250s
nl: leesfout in %.250s

en: read error in configuration file `%.255s'
nl: leesfout in configuratiebestand `%.255s'

en: read error in diversions [i]
nl: leesfout in omleidingen [i]

en: read error in diversions [ii]
nl: leesfout in omleidingen [ii]

en: read error in diversions [iii]
nl: leesfout in omleidingen [iii]

en: read error in vsnprintf truncated
nl: leesfout in vsnprintf afgekapt

en: read error on standard input
nl: leesfout op standaard invoer

en: read error on stdin at conffile prompt
nl: leesfout op stdin bij conffile prompt

en: realloc failed (%ld bytes)
nl: realloc is mislukt (%ld bytes)

en: reassembled package file
nl: pakketbestand weer samengesteld

en: recommends
nl: raad aan

en: remove
nl: verwijder

en: removed (configs remain)
nl: verwijderd (config blijft)

en: replaces
nl: vervangt

en: requested operation requires superuser privilege
nl: deze bewerking kan alleen uitgevoerd worden door de beheerder

en: returned error exit status %d.
nl: gaf foutstatus %d terug.

en: rm cleanup failed, code %d
nl: 'rm'-opruiming is mislukt, code %d

en: root or null directory is listed as a conffile
nl: hoofd- of null-map wordt genoemd als een conffile

en: screen part
nl: schermdeel

en: searched, but found no packages (files matching *.deb)
nl: er is gekeken, maar er zijn geen pakketten gevonden (bestanden die overeenkomen met *.deb)

en: several package info entries found, only one allowed
nl: meerdere pakket informatie-ingangen gevonden, slechts een toegestaan

en: size %7d occurs %5d times
nl: grootte %7d komt %5d keer voor

en: skipped member data from %s
nl: lid data van %s overgeslagen

en: source file `%.250s' not a plain file
nl: bronbestand `%.250s' is geen gewoon bestand

en: statoverride file `%.250s'
nl: statoverride bestand `%.250s'

en: statoverride file contains empty line
nl: statoverride-bestand bevat een lege regel

en: status database area is locked by another process
nl: statusdatabasegebied is vergrendeld door een ander proces

en: subprocess %s failed with wait status code %d
nl: subproces %s  is mislukt met wachtstatuscode %d

en: subprocess %s killed by signal (%s)%s
nl: subproces %s werd gedood door signaal (%s)%s

en: subprocess %s returned error exit status %d
nl: subproces %s gaf een foutwaarde %d terug

en: suggests
nl: suggereert

en: syntax error in method options file `%.250s' -- %s
nl: syntaxfout in methode optiebestand `%.250s' -- %s

en: target is directory - cannot skip control file check
nl: doel is een map - kan controle besturingsbestand niet overslaan

en: terminal lacks necessary features, giving up
nl: terminal kan essentiële ... niet aan, er wordt opgegeven

en: there are several versions of part %d - at least `%.250s' and `%.250s'
nl: er zijn meerdere versies van deel %d - ten minste `%.250s' en `%.250s'

en: there is no script in the new version of the package - giving up
nl: er is geen script in de nieuwe versie van het pakket - er wordt opgegeven

en: third (status) word in `status' field
nl: derde (status) woord in `status'-veld

en: to
nl: naar

en: too few values in file details field `%s' (compared to others)
nl: te weinig waarden in het veld voor bestandsdetails `%s' (vergeleken met anderen)

en: too many values in file details field `%s' (compared to others)
nl: te veel waarden in veld voor bestandsdetails `%s' (vergeleken met anderen)

en: trying to overwrite `%.250s', which is also in package %.250s
nl: poging tot overschrijven van `%.250s', wat ook in pakket %.250s zit

en: trying to overwrite `%.250s', which is the diverted version of `%.250s'%.10s%.100s%.10s
nl: poging tot overschrijven van `%.250s', wat een omgeleide versie is van `%.250s'%.10s%.100s%.10s

en: trying to overwrite directory `%.250s' in package %.250s with nondirectory
nl: poging tot overschrijven van map `%.250s' in pakket %.250s met iets dat geen map is

en: u
nl: b

en: unable flush %.250s after padding
nl: kon %.250s niet doorspoelen na opvulling

en: unable seek to start of %.250s after padding
nl: kon niet naar het begin van %.250s gaan na opvulling

en: unable to (re)open input part file `%.250s'
nl: kon invoer onderdelenbestand `%.250s' niet (opnieuw) openen

en: unable to access dpkg status area
nl: kon niet bij het statusgebied van dpkg

en: unable to access dpkg status area for bulk available update
nl: kon niet bij de dpkg statusomgeving voor massale update

en: unable to access method script `%.250s'
nl: kon methodescript `%.250s' niet benaderen

en: unable to change ownership of new dist conffile `%.250s'
nl: kon de eigenaar van het nieuwe conffile `%.250s' niet veranderen

en: unable to check existence of `%.250s'
nl: kon het bestaan van `%.250s' niet verifiëren

en: unable to check for existence of `%.250s'
nl: kon het bestaan van `%.250s' niet verifiëren

en: unable to check for existence of archive `%.250s'
nl: kon het bestaan van het archief `%.250s' niet verifiëren

en: unable to chown backup symlink for `%.255s'
nl: kon de eigenaar van de reservekoppeling niet instellen voor `%.255s'

en: unable to clean up mess surrounding `%.255s' before installing another version
nl: kon de rommel rond `%.255s' niet opruimen alvorens een nieuwe versie te installeren

en: unable to close new option file `%.250s'
nl: kon nieuwe optiebestand `%.250s' niet afsluiten

en: unable to close updated status of `%.250s'
nl: kon nieuwe status van `%.250s' niet afsluiten

en: unable to create %.250s
nl: kon %.250s niet aanmaken

en: unable to create `%.255s'
nl: kon `%.255s' niet aanmaken

en: unable to create updated files list file for package %s
nl: kon bijgewerkt bestandenlijst-bestand voor pakket %s niet aanmaken

en: unable to delete control info file `%.250s'
nl: kon besturingsinfo-bestand `%.250s' niet verwijderen

en: unable to delete disappearing control info file `%.250s'
nl: kon oude verdwijnende besturings infobestand `%.250s' niet verwijderen

en: unable to delete used-up depot file `%.250s'
nl: kon gebruikt depotbestand `%.250s' niet verwijderen

en: unable to discard `%.250s'
nl: kon `%.250s' niet wegdoen

en: unable to exec dpkg-deb to get filesystem archive
nl: kon dpkg-deb niet uitvoeren om bestandssysteem-archief te krijgen

en: unable to exec mksplit
nl: kon mksplit niet uitvoeren

en: unable to execute %s
nl: kon %s niet uitvoeren

en: unable to execute new %s
nl: kon nieuw %s niet uitvoeren

en: unable to fill %.250s with padding
nl: kon %.250s niet opvullen

en: unable to flush in vsnprintf
nl: kon niet doorspoelen in vsnprintf

en: unable to flush updated status of `%.250s'
nl: kon de nieuwe status van `%.250s' niet doorspoelen

en: unable to fstat part file `%.250s'
nl: kon onderdeelbestand `%.250s' niet vinden

en: unable to fstat source file
nl: kon bronbestand niet 'fstat'-en

en: unable to fsync updated status of `%.250s'
nl: kon nieuwe status van `%.250s' niet synchroniseren

en: unable to get unique filename for control info
nl: kon geen unieke bestandsnaam krijgen voor besturingsinformatie

en: unable to ignore signal %d before running %.250s
nl: kon signaal %d niet negeren voor het draaien van %.250s

en: unable to ignore signal %s before running script
nl: kon signaal %s niet negeren alvorens het script te starten

en: unable to install (supposed) new info file `%.250s'
nl: kon (waarschijnlijk) nieuwe infobestand `%.250s' niet installeren

en: unable to install `%.250s' as `%.250s'
nl: kon `%.250s' niet installeren als `%.250s'

en: unable to install new info file `%.250s' as `%.250s'
nl: kon nieuwe infobestand `%.250s' niet installeren als `%.250s'

en: unable to install new option as `%.250s'
nl: kon nieuwe optie niet installeren als `%.250s'

en: unable to install new version of `%.255s'
nl: kon de nieuwe versie van `%.255s' niet installeren

en: unable to install updated status of `%.250s'
nl: kon nieuwe status van `%.250s' niet installeren

en: unable to lock dpkg status database
nl: kon de 'dpkg'-statusdatabase niet vergrendelen

en: unable to make backup link of `%.255s' before installing new version
nl: kon geen reservekoppeling van `%.255s' maken voor de installatie van de nieuwe versie

en: unable to make backup symlink for `%.255s'
nl: kon geen reservekoppeling maken voor `%.255s'

en: unable to move aside `%.255s' to install new version
nl: kun `%.255s' niet opzij zetten om een nieuwe versie te installeren

en: unable to open current option file `%.250s'
nl: kon huidig optiebestand `%.250s' niet openen

en: unable to open files list file for package `%.250s'
nl: kon bestandenlijst-bestand niet openen voor pakket `%.250s'

en: unable to open new depot file `%.250s'
nl: kon nieuw depotbestand `%.250s' niet openen

en: unable to open new option file `%.250s'
nl: kon nieuwe optiebestand `%.250s' niet openen

en: unable to open option description file `%.250s'
nl: kon bestand met optiebeschrijvingen `%.250s' niet openen

en: unable to open output file `%.250s'
nl: kon uitvoerbestand `%.250s' niet openen

en: unable to open source file `%.250s'
nl: kon bronbestand `%.250s' niet openen

en: unable to open temp control directory
nl: kon tijdelijke besturingsmap niet openen

en: unable to open tmpfile for vsnprintf
nl: kon het tijdelijke bestand voor vsnprintf niet openen

en: unable to open/create status database lockfile
nl: kon het statusdatabase vergrendelingsbestand niet openen/aanmaken

en: unable to read `%.250s' directory for reading methods
nl: kon `%.250s' map niet lezen om methoden te lezen

en: unable to read depot directory `%.250s'
nl: kon depot map `%.250s' niet lezen

en: unable to read filedescriptor flags for %.250s
nl: kon de bestandsbeschrijvingsvlaggen voor %.250s niet lezen

en: unable to read link `%.255s'
nl: kon koppeling niet lezen uit `%.255s'

en: unable to read method options file `%.250s'
nl: kon methode optiebestand `%.250s' niet lezen

en: unable to read part file `%.250s'
nl: kon deelbestand `%.250s' niet lezen

en: unable to remove newly-extracted version of `%.250s'
nl: kon de nieuw geëxtraheerde versie van `%.250s' niet verwijderen

en: unable to remove newly-installed version of `%.250s' to allow reinstallation of backup copy
nl: kon de nieuw geïnstalleerde versie van `%.250s' niet verwijderen om de reservekopie weer te installeren

en: unable to remove obsolete info file `%.250s'
nl: kon verouderd infobestand `%.250s' niet verwijderen

en: unable to rename new depot file `%.250s' to `%.250s'
nl: kon nieuwe depotbestand niet hernoemen van `%.250s' naar `%.250s'

en: unable to reopen part file `%.250s'
nl: kon deelbestand `%.250s' niet opnieuw openen

en: unable to restore backup version of `%.250s'
nl: kon de reservekopie-versie van `%.250s' niet terugzetten

en: unable to rewind at start of vsnprintf
nl: kon niet terugspoelen bij het begin van vsnprintf

en: unable to rewind in vsnprintf
nl: kon niet terugspoelen in vsnprintf

en: unable to run %.250s process `%.250s'
nl: kon %.250s proces `%.250s' niet draaien

en: unable to seek back
nl: kon niet terugschuiven

en: unable to set buffering on status file
nl: kon geen buffer instellen op het statusbestand

en: unable to set close-on-exec flag for %.250s
nl: kon de close-on-exec vlag voor %.250s niet instellen

en: unable to set execute permissions on `%.250s'
nl: kon `%.250s' niet uitvoerbaar maken

en: unable to set mode of new dist conffile `%.250s'
nl: kon de modus van het nieuwe conffile `%.250s' niet veranderen

en: unable to stat %s `%.250s'
nl: kon de status van %s `%.250s' niet opvragen

en: unable to stat `%.250s'
nl: kon `%.250s' niet opvragen

en: unable to stat `%.255s' (which I was about to install)
nl: kon de status van `%.255s' niet opvragen (die ik net wilde gaan installeren)

en: unable to stat current installed conffile `%.250s'
nl: kon de status van de huidig geïnstalleerde conffile `%.250s' niet opvragen

en: unable to stat in vsnprintf
nl: kon geen status opvragen in vsnprintf

en: unable to stat installed %s script `%.250s'
nl: kon de status van het geinstalleerde %s script `%.250s' niet opvragen

en: unable to stat new %s script `%.250s'
nl: kon de status van het nieuwe %s script `%.250s' niet opvragen

en: unable to stat new dist conffile `%.250s'
nl: kon de status van de nieuw gedistribueerde conffile `%.250s' niet opvragen

en: unable to stat option description file `%.250s'
nl: kon bestand met optiebeschrijvingen `%.250s' niet vinden

en: unable to stat restored `%.255s' before installing another version
nl: kon de status van de teruggezette `%.255s' niet opvragen voor de installatie van een nieuwe versie

en: unable to truncate for updated status of `%.250s'
nl: kon niet afkappen voor de nieuwe status van `%.250s'

en: unable to truncate in vsnprintf
nl: kon niet afkappen in vsnprintf

en: unable to unbuffer `%.255s'
nl: kon `%.255s' niet ontbufferen

en: unable to unlock dpkg status database
nl: kon dpkg status database niet ontgrendelen

en: unable to wait for %.250s
nl: kon niet wachten op %.250s

en: unable to write new option to `%.250s'
nl: kon nieuwe optie niet wegschrijven naar `%.250s'

en: unable to write updated status of `%.250s'
nl: kon de nieuwe status van `%.250s' niet wegschrijven

en: unexpected EOF in diversions [ii]
nl: onverwachte EOF in omleidingen [ii]

en: unexpected EOF in diversions [iii]
nl: onverwachte EOF in omleidingen [iii]

en: unexpected data after package and selection at line %d
nl: onverwachte gegevens na pakket en selectie op regel %d

en: unexpected end of file in %.250s
nl: onverwachts bestandseinde in %.250s

en: unexpected end of file in %s in %.255s
nl: onverwacht bestandseinde in %s op %.255s

en: unexpected end of line after package name at line %d
nl: onverwacht regeleinde na pakketnaam op regel %d

en: unexpected end of line in package name at line %d
nl: onverwacht regeleinde in pakketnaam op regel %d

en: unexpected eof after package name at line %d
nl: onverwacht bestandseinde na pakketnaam op regel %d

en: unexpected eof before end of line %d
nl: onverwacht bestandseinde voor einde regel %d

en: unexpected eof in package name at line %d
nl: onverwacht bestandseinde in pakketnaam op regel %d

en: unknown action string `%.50s'
nl: onbekend actiewoord `%.50s'

en: unknown compression type `%s'!
nl: onbekend compressietype '%s'!

en: unknown data type `%i' in buffer_read
nl: onbekend datatype `%i' in buffer_read

en: unknown data type `%i' in buffer_write
nl: onbekend datatype `%i' in buffer_write

en: unknown force/refuse option `%.*s'
nl: onbekende force/refuse optie `%.*s'

en: unknown option -%c
nl: onbekende optie -%c

en: unknown option --%s
nl: onbekende optie --%s

en: unknown wanted status at line %d: %.250s
nl: onbekende gewenst-status op regel %d: %.250s

en: unpacked (not set up)
nl: uitgepakt (niet ingesteld)

en: unpacked but not configured
nl: uitgepakt maar niet geconfigureerd

en: update available list script
nl: script voor bijwerken van beschikbaarheidslijst

en: updates directory contains file `%.250s' whose name is too long (length=%d, max=%d)
nl: de map updates bevat een bestand `%.250s' waarvan de naam te lang is (lengte=%d, max=%d)

en: updates directory contains files with different length names (both %d and %d)
nl: de map updates bevat bestanden met namen van verschillende lengte (zowel %d als %d)

en: usage: md5sum [-bv] [-c [file]] | [file...]
    Generates or checks MD5 Message Digests
        -c  check message digests (default is generate)
        -v  verbose, print file names when checking
        -b  read files in binary mode
    The input for -c should be the list of message digests and file names
    that is printed on stdout by this program when it generates digests.
nl: gebruik: md5sum [-bv] [-c [bestand]] | [bestand...]
    Genereert of controleert MD5 Bericht Controlesommen
        -c  controleer controlesommen (standaard is genereren)
        -v  geef bestandsnamen tijdens controle
        -b  lees bestanden in binaire mode
    De invoer voor -c moet de lijst van controlesommen en bestandsnamen zijn die
    afgedrukt wordt op de standaard uitvoer van het programma als het de sommen
    genereert.

en: user-defined field name `%.*s' too short
nl: zelf gedefinieerde veldnaam `%.*s' te kort

en: value for `conffiles' has line starting with non-space `%c'
nl: waarde voor `conffiles' heeft een regel die niet begint met een spatie (`%c')

en: value for `conffiles' has malformatted line `%.*s'
nl: waarde voor `conffiles' heeft een verkeerd opgemaakte regel `%.*s'

en: value for `config-version' field not allowed in this context
nl: waarde voor `config-version'-veld niet toegestaan in deze context

en: value for `status' field not allowed in this context
nl: waarde voor `status'-veld is niet toegestaan in deze context

en: version a has bad syntax: %s
nl: versie met verkeerde syntax: %s

en: version b has bad syntax: %s
nl: versie b heeft verkeerde syntax: %s

en: version number
nl: versienummer

en: version string has embedded spaces
nl: versiestring bevat spaties

en: version string is empty
nl: versiestring is leeg

en: wait for %s failed
nl: wachten op %s is mislukt

en: wait for dpkg-split failed
nl: wachten op dpkg-split is mislukt

en: wait for shell failed
nl: wachten op shell is mislukt

en: warning
nl: waarschuwing

en: warning, `%s' contains user-defined Priority value `%s'
nl: waarschuwing, `%s' bevat zelf gedefiniëerde 'Priority'-waarde `%s'

en: warning, `%s' contains user-defined field `%s'
nl: waarschuwing, `%s' bevat zelf gedefiniëerd veld `%s'

en: warning, conffile `%s' is not a plain file
nl: waarschuwing, configuratiebestand `%s' is niet een gewoon bestand

en: warning, conffile name `%.50s...' is too long, or missing final newline
nl: waarschuwing, configuratiebestandsnaam `%.50s...' is te lang, of afsluitende nieuwe regel ontbreekt

en: was interrupted.
nl: werd onderbroken.

en: was terminated by a signal: %s.
nl: werd afgebroken door signaal: %s.

en: write error in vsnprintf
nl: schrijffout in vsnprintf

en: write error on standard error
nl: schrijffout naar standaard uitvoer

en: yes/no in boolean field
nl: yes/no in boolean veld

en: you do not have permission to lock the dpkg status database
nl: u heeft de benodigde rechten niet om dpkg statusdatabase te vergrendelen

en: you must specify packages by their own names, not by quoting the names of the files they come in
nl: u dient pakketten bij hun eigen namen op te geven, en dus niet met de naam van het bestand waar ze inzitten
