nano 1.2.0 - en to nl translation catalogue (302 entries)

en: 
     Compiled options:
nl: 
     Gecompileerde opties:

en: 
    Buffer written to %s
nl: 
    Bufferst geschreven naar %s

en: 
    No %s written (too many backup files?)
nl: 
    Geen %s geschreven (teveel backup bestanden?)

en: 
    Press return to continue starting nano
nl: 
    Druk op return om door te gaan nano te starten

en:    DIR: ...
nl:    Map: ...

en:   File: ...
nl:   Bestand: ...

en:  (to replace)
nl:  (om te vervangen)

en:  DIR:
nl:  Map:

en:  Email: nano@nano-editor.org	Web: http://www.nano-editor.org/
nl:  Email: nano@nano-editor.org	Web: http://www.nano-editor.org/
     Meld fouten in de vertaling aan vertaling@nl.linux.org.

en:  GNU nano version %s (compiled %s, %s)
nl:  GNU nano versie %s (gecompileerd %s, %s)

en:  Modified
nl:  Veranderd

en:  View
nl:  Toon

en:  [Backup]
nl:  [Veiligheidskopie]

en:  [Backwards]
nl:  [Achterwaarts]

en:  [Case Sensitive]
nl:  [Kast-gevoelig]

en:  [DOS Format]
nl:  [DOS formaat]

en:  [Mac Format]
nl:  [Mac formaat]

en:  nano help text
    
     The nano editor is designed to emulate the functionality and ease-of-use of the UW Pico text editor.  There are four main sections of the editor: The top line shows the program version, the current filename being edited, and whether or not the file has been modified.  Next is the main editor window showing the file being edited.  The status line is the third line from the bottom and shows important messages. The bottom two lines show the most commonly used shortcuts in the editor.
    
     The notation for shortcuts is as follows: Control-key sequences are notated with a caret (^) symbol and are entered with the Control (Ctrl) key.  Escape-key sequences are notated with the Meta (M) symbol and can be entered using either the Esc, Alt or Meta key depending on your keyboard setup.  The following keystrokes are available in the main editor window.  Alternative keys are shown in parentheses:
nl:  nano hulp tekst
    
     De nano editor is ontworpen om de functionaliteit en gebruiksgemak van de UW Pico editor te emuleren. Er zijn vier delen in de editor: De bovenste regel toont de versie, de naam van het huidige bestand, en of het bestand gemodificeerd is of niet. Vervolgens komt het eigenlijke edit venster waarin het bestand getoond wordt. De statusregel is de derde regel van onderen en toont belangrijke berichten. De onderste twee regels tonen de meest gebruikte commando's in de editor.
    
     De notatie voor commando's is als volgt: Control toetsen zijn genoteerd met een dakje (^) ervoor en worden ingetoets in combinatie met de Control toets. Escape toetsen worden getoond met het Meta (M) symbool en kunnen worden ingevoerd met de Esc, Alt of Meta toets afhankelijk van de instellingen van het toetsenbord. De volgende combinaties zijn beschikbaar in het hoofdvenster. Alternatieve toetsen zijn getoond tussen ronde haken:

en: "%s" is a directory
nl: "%s" is een map

en: "%s" not found
nl: "%s" niet gevonden

en: "%s..." not found
nl: "%s..." niet gevonden

en: "start=" requires a corresponding "end="
nl: "start=" benodigt een corresponderende "end="

en: (ignored, for Pico compatibility)
nl: (genegeerd, voor comptibiliteit met Pico)

en: (more)
nl: (meer)

en: +LINE
nl: +REGEL

en: --fill=[#cols]
nl: --fill=[#kolommen]

en: --operatingdir=[dir]
nl: --operatingdir=[map]

en: --quotestr=[str]
nl: --quotestr=[tekst]

en: --syntax [str]
nl: --syntax [tekst]

en: -o [dir]
nl: -o [map]

en: -r [#cols]
nl: -r [#kolommen]

en: Aborted
nl: Afgebroken

en: All
nl: Alle

en: Append
nl: Voeg achteraan toe

en: Append Selection to File
nl: Voeg selectie achteraan toe aan bestand

en: Append to the current file
nl: Voeg achteraan toe aan huidige bestand

en: Auto indent
nl: Automatisch indenteren

en: Auto save on exit, don't prompt
nl: Automatisch wegschrijven bij be�indigen

en: Auto wrap
nl: Automatische regelafbraak

en: Automatically indent new lines
nl: Automatisch indenteren van nieuwe regels

en: Back
nl: Terug

en: Back up original file when saving
nl: Maak reservekopie tijdens wegschrijven

en: Backing up file
nl: Aanmaken veiligheidskopie

en: Backup File
nl: Maak veiligheidskopie

en: Backup existing files on save
nl: Reservekopie maken bestaande bestanden tijdens wegschrijven

en: Bad quote string %s: %s
nl: Slechte quote tekst %s: %s

en: Bad regex "%s": %s
nl: Slechte regex "%s": %s

en: Brought to you by:
nl: U gebracht door:

en: Browser Go To Directory Help Text
    
     Enter the name of the directory you would like to browse to.
    
     If tab completion has not been disabled, you can use the TAB key to (attempt to) automatically complete the directory name.
    
     The following function keys are available in Browser Go To Directory mode:
nl: Browser ga naar map hulptekst
    
     Voer de naam van de directory waar u naar toe wilt gaan in.
    
     Indien Tab completion niet uitgeschakeld is kan u de Tab toets gebruiken om (te pogen) de mapnaam automatisch aan te vullen.
    
    De volgende functietoetsen zijn beschikbaar in de Browser ga naar map modus:

en: Can now UnJustify!
nl: Kan nu OnUitlijnen!

en: Can't go outside of %s in restricted mode
nl: Kan niet buiten %s gaan in beperkte modus

en: Can't insert file from outside of %s
nl: Kan bestand van buiten %s niet invoegen

en: Can't move up a directory
nl: Kan niet naar bovenliggende map

en: Can't open "%s": %s
nl: Kan "%s" niet openen: %s

en: Can't write outside of %s
nl: Kan niet buiten %s schrijven

en: Cancel
nl: Afbreken

en: Cancel the current function
nl: Annuleer de huidige functie

en: Cancelled
nl: Afgebroken

en: Cannot add a color directive without a syntax line
nl: Kan geen kleurentekst toevoegen zonder syntaxregel

en: Case Sens
nl: Kast-gevoelig

en: Close
nl: Sluit

en: Close currently loaded file/Exit from nano
nl: Sluit huidig ingeladen bestand/Verlaat nano

en: Color syntax highlighting
nl: Kleuren syntaxoplichting

en: Come on, be reasonable
nl: Kom zeg, wees redelijk

en: Command to execute
nl: Opdracht om uit te voeren

en: Constant cursor position
nl: Constante cursorpositie

en: Constantly show cursor position
nl: Toon cursorpositie altijd

en: Could not close %s: %s
nl: Kon %s niet afsluiten: %s

en: Could not create a temporary filename: %s
nl: Kon geen tijdelijke bestandsnaam maken: %s

en: Could not create pipe
nl: Kon niet doorsluizen

en: Could not fork
nl: Kon geen nieuw proces opstarten

en: Could not get size of pipe buffer
nl: Kon grootte van doorsluisbuffer niet opgvragen

en: Could not invoke "%s"
nl: Kon "%s" niet aanroepen

en: Could not open %s for prepend: %s
nl: Kon %s niet openen om vooraan in te voegen: %s

en: Could not open %s for writing: %s
nl: Kon %s niet openen om te schrijven: %s

en: Could not open file for writing: %s
nl: Kon bestand niet openen om naar te schrijven: %s

en: Could not pipe
nl: Kon niet doorsluizen

en: Could not read %s for backup: %s
nl: Kon %s niet lezen om veiligheidskopie te maken: %s

en: Could not reopen %s: %s
nl: Kon %s niet heropenen: %s

en: Could not set access/modification time on backup %s: %s
nl: Kon toegangs/modificatietijd niet instellen voor veiligheidskopie %s: %s

en: Could not set owner %d/group %d on backup %s: %s
nl: Kon eigenaar %d/groep %d niet instellen voor veiligheidskopie %s: %s

en: Could not set permissions %o on %s: %s
nl: Kon permissies %o niet instellen voor %s: %s

en: Could not set permissions %o on backup %s: %s
nl: Kon permissies %o niet instellen voor veiligheidskopie %s: %s

en: Couldn't write backup: %s
nl: Kon geen veiligheidskopie maken: %s

en: Creating misspelled word list, please wait...
nl: Aanmaken verkeerd gespelde woordenlijst, even wachten...

en: Cur Pos
nl: Positie

en: Cut Text
nl: Snij

en: Cut the current line and store it in the cutbuffer
nl: Snij de huidige regel en sla op in snijbuffer

en: Cut to end
nl: Snijden tot eind

en: DOS Format
nl: DOS formaat

en: Delete
nl: Verwijder

en: Delete the character to the left of the cursor
nl: Verwijder het karakter links van de cursor

en: Delete the character under the cursor
nl: Verwijder het karakter onder de cursor

en: Direction
nl: Richting

en: Do regular expression searches
nl: Op reguliere uitdrukkingen zoeken

en: Don't convert files from DOS/Mac format
nl: Schrijf bestand in DOS formaat

en: Don't follow symbolic links, overwrite
nl: Symbolische links niet volgen, overschrijven

en: Don't look at nanorc files
nl: Kijk niet naar nanorc bestanden

en: Don't show help window
nl: Geen hulpvenster tonen

en: Don't wrap long lines
nl: Lange regels niet afbreken

en: Down
nl: Neer

en: Edit a replacement
nl: Bewerk vervanging

en: Edit the previous search/replace strings
nl: Wijzig de vorige zoek/vervang teksten

en: Enable alternate speller
nl: Alternatieve spellingschecker gebruiken

en: Enable mouse
nl: Muis gebruiken

en: Enable multiple file buffers
nl: Meerdere bestandsbuffers toelaten

en: Enable suspend
nl: Uitstellen toelaten

en: End
nl: Eind

en: Enter line number
nl: Geef regelnummer

en: Error in %s on line %d:
nl: Fout in %s in regel %d:

en: Error invoking "sort -f"
nl: Fout tijdens aanroepen "sort -f"

en: Error invoking "spell"
nl: Fout tijdens aanroepen "spell"

en: Error invoking "uniq"
nl: Fout tijdens aanroepen "uniq"

en: Errors found in .nanorc file
nl: Fouten gevonden in .nanorc bestand

en: Execute Command
nl: Voer opdracht uit

en: Execute external command
nl: Voor externe opdracht uit

en: Exit
nl: Afsluiten

en: Exit from nano
nl: Verlaat nano

en: External Command Help Text
    
     This menu allows you to insert the output of a command run by the shell into the current buffer (or a new buffer in multibuffer mode).
    
     The following keys are available in this mode:
nl: Externe opdracht hulptekst
    
     Dit menu stelt u in staat de uitvoer van een opdracht die uitgevoerd wordt door de shell in de huidige buffer in te voegen (of in een nieuwe buffer te zetten in multibuffer modus).
    
     De volgende toetsen zijn beschikbaar in deze modus:

en: File "%s" is a device file
nl: Bestand "%s" is een apparaat

en: File Browser Help Text
    
     The file browser is used to visually browse the directory structure to select a file for reading or writing.  You may use the arrow keys or Page Up/Down to browse through the files, and S or Enter to choose the selected file or enter the selected directory.  To move up one level, select the directory called ".." at the top of the file list.
    
     The following function keys are available in the file browser:
nl: Bestandsbrowser hulptekst
    
     De bestandsbrowser wordt gebruikt om op een visu�le manier door de mappen te navigeren en een bestand te selecteren.  U kunt de pijltoetsen en Page Up/Down gebruiken om door de bestanden te lopen, en S of Enter om het geselecteerde bestand of map te kiezen. Kies de map ".." bovenaan de bestandslijst om een niveau omhoog te gaan.
    
     De volgende functietoetsen zijn beschikbaar in de Bestandsbrowser in modus:

en: File Name to Append to
nl: Bestandsnaam om achteraan toe te voegen

en: File Name to Prepend to
nl: Bestandsnaam om vooraan toe te voegen

en: File Name to Write
nl: Bestandsnaam om te schrijven

en: File exists, OVERWRITE ?
nl: Bestand bestaat, OVERSCHRIJVEN ?

en: File to insert [from %s]
nl: Bestand om in te voegen [vanaf %s]

en: File to insert [from ./]
nl: Bestand om in te voegen [vanaf ./]

en: File to insert into new buffer [from %s]
nl: Bestand om in nieuwe buffer in te voegen [van %s]

en: File to insert into new buffer [from ./]
nl: Bestand om in nieuwe buffer in te voegen [van ./]

en: File:
nl: Bestand:

en: Find Other Bracket
nl: Vind andere rechte haak

en: Find other bracket
nl: Vind andere rechte haak

en: Finished checking spelling
nl: Spellingscontrole afgerond

en: First Line
nl: Eerste regel

en: For ncurses:
nl: Voor ncurses:

en: Forward
nl: Voorwaarts

en: Get Help
nl: Toon hulp

en: Go To Dir
nl: Ga naar map

en: Go To Line
nl: Ga naar regel

en: Go To Line Help Text
    
     Enter the line number that you wish to go to and hit Enter.  If there are fewer lines of text than the number you entered, you will be brought to the last line of the file.
    
     The following function keys are available in Go To Line mode:
nl: Ga naar regel hulptekst
    
     Voer het regelnummer waar u naar toe wilt gaan in en druk op Enter. Als er minder regels tekst zijn dan het ingevoerde nummer wordt u naar het einde van de tekst gebracht.
    
     De volgende functietoetsen zijn beschikbaar in de Ga naar regel modus:

en: Go to a specific line number
nl: Ga naar een specifieke regelnummer

en: Go to directory
nl: Ga naar map

en: Go to file browser
nl: Ga naar bestandsbrowser

en: Go to the first line of the file
nl: Ga naar de eerste regel van het bestand

en: Go to the last line of the file
nl: Ga naar de laatste regel van het bestand

en: Goto Cancelled
nl: Ga naar afgebroken

en: Goto Directory
nl: Ga naar map

en: Help mode
nl: Hulp modus

en: History
nl: Geschiedenis

en: Home
nl: Begin

en: I can't find my home directory!  Wah!
nl: Ik kan mijn thuismap niet vinden!  Boehoe!

en: Insert File Help Text
    
     Type in the name of a file to be inserted into the current file buffer at the current cursor location.
    
     If you have compiled nano with multiple file buffer support, and enable multiple buffers with the -F or --multibuffer command line flags, the Meta-F toggle, or a nanorc file, inserting a file will cause it to be loaded into a separate buffer (use Meta-< and > to switch between file buffers).
    
     If you need another blank buffer, do not enter any filename, or type in a nonexistent filename at the prompt and press Enter.
    
     The following function keys are available in Insert File mode:
nl: Voeg bestand in hulptekst
    
     Voer de naam van een bestand in dat ingevoegd moet worden in het huidige bestand op de plek van de cursor.
    
     Als u nano gecompileerd heeft met ondersteuning voor meerdere bestandsbuffers en deze ingeschakeld heeft met de -F of --multibuffer opties, met de Meta-F toets of via een nanorc bestand, dan zal het in te voegen bestand in een aparte buffer geladen worden (gebruik Meta-< en > om tussen bestandsbuffers te schakelen).
    
     Als u een nieuwe lege buffer nodig heeft, voer dan geen bestandnaam in, of tik een niet-bestaande bestandsnaam in en druk op Enter.
    
     De volgende functietoetsen zijn beschikbaar in de Voeg bestand in modus:

en: Insert a carriage return at the cursor position
nl: Voeg een regelafbraak in op de cursorpositie

en: Insert a tab character
nl: Voeg een tab karakter in

en: Insert another file into the current one
nl: Voeg een ander bestand in het huidige

en: Invalid regex "%s"
nl: Ongeldige regex "%s"

en: Invoke the help menu
nl: Roep hulp menu op

en: Invoke the spell checker, if available
nl: Roep de spellingscontrole op, indien beschikbaar

en: Justify
nl: Uitlijnen

en: Justify the current paragraph
nl: Lijn huidige paragraaf uit

en: Key illegal in VIEW mode
nl: Toets illegaal in VIEW modus

en: Key illegal in non-multibuffer mode
nl: Toets illegaal in niet-multibuffer modus

en: Last Line
nl: Laatste regel

en: Let ^K cut from cursor to end of line
nl: Laat ^K vanaf cursor tot einde regel snijden

en: Log & read search/replace string history
nl: Noteer en lees zoek/vervangtekst geschiedenis

en: Mac Format
nl: Mac formaat

en: Make the current search or replace case (in)sensitive
nl: Maak de huidige zoek of vervang kast-(on)gevoelig

en: Mark Set
nl: Markering gezet

en: Mark Text
nl: Markeer

en: Mark UNset
nl: Markering gewist

en: Mark text at the current cursor location
nl: Markeer tekst vanaf huidige cursorpositie

en: Missing color name
nl: Missende kleurnaam

en: Missing syntax name
nl: Missende syntaxnaam

en: Mouse support
nl: Muisondersteuning

en: Move back one character
nl: Ga ��n karakter naar achteren

en: Move backward one word
nl: Ga ��n woord terug

en: Move down one line
nl: Ga ��n regel naar beneden

en: Move forward one character
nl: Ga ��n karakter naar voren

en: Move forward one word
nl: Ga ��n woord verder

en: Move to the beginning of the current line
nl: Ga naar het begin van de huidige regel

en: Move to the end of the current line
nl: Ga naar het eind van de huidige regel

en: Move to the next screen
nl: Ga naar volgend scherm

en: Move to the previous screen
nl: Ga naar vorig scherm

en: Move up one line
nl: Ga ��n regel naar boven

en: Multiple file buffers
nl: Meerdere bestandsbuffers

en: New Buffer
nl: Nieuwe buffer

en: New File
nl: Nieuw bestand

en: Next File
nl: Volgend bestand

en: Next Page
nl: Volgende Pagina

en: Next Word
nl: Volgend woord

en: No
nl: Nee

en: No Replace
nl: Geen vervanging

en: No conversion from DOS/Mac format
nl: Geen omzetting van DOS/Mac formaat

en: No matching bracket
nl: Geen overeenkomende rechte haak

en: No more open files
nl: Geen open bestanden over

en: Not a bracket
nl: Geen rechte haak

en: NumLock glitch detected.  Keypad will malfunction with NumLock off
nl: NumLock fout gedetecteerd. Numeriek toetsenbord zal niet goed functioneren zonder NumLock

en: Open next loaded file
nl: Open volgend ingeladen bestand

en: Open previously loaded file
nl: Open eerder ingeladen bestand

en: Option		Long option		Meaning
nl: Optie		Lange optie		Betekenis

en: Option		Meaning
nl: Optie		Betekenis

en: Prepend
nl: Voeg vooraan toe

en: Prepend Selection to File
nl: Voeg selectie vooraan toe aan bestand

en: Prepend to the current file
nl: Voeg vooraan toe aan huidige bestand

en: Preserve XON (^Q) and XOFF (^S) keys
nl: Behoud XON (^Q) en XOFF (^S) toetsen

en: Prev Page
nl: Vorige Pagina

en: Prev Word
nl: Vorig woord

en: Previous File
nl: Vorig bestand

en: Print version information and exit
nl: Toon versie informatie en be�indig

en: Quoting string, default "> "
nl: Aanhalingtekst, standaard "> "

en: Read %d line | Read %d lines
nl[0]: %d regel gelezen
nl[1]: %d regels gelezen

en: Read %d line (Converted from DOS format) | Read %d lines (Converted from DOS format)
nl[0]: %d regel gelezen (omgezet van DOS formaat)
nl[1]: %d regels gelezen (omgezet van DOS formaat)

en: Read %d line (Converted from Mac format) | Read %d lines (Converted from Mac format)
nl[0]: %d regel gelezen (omgezet van Mac formaat)
nl[1]: %d regels gelezen (omgezet van Mac formaat)

en: Read File
nl: Lees bestand

en: Reading File
nl: Inlezen bestand

en: Received SIGHUP or SIGTERM
nl: SIGHUP of SIGTERM ontvangen

en: Refresh
nl: Verfris

en: Refresh (redraw) the current screen
nl: Verfris (herteken) het huidige scherm

en: Refusing 0 length regex match
nl: Weigering regex overeenkomst van lengte 0

en: Replace
nl: Vervang

en: Replace Cancelled
nl: Vervangen afgebroken

en: Replace failed: unknown subexpression!
nl: Vervangen faalde: onbekende deeluitdrukking!

en: Replace text within the editor
nl: Vervang tekst in de editor

en: Replace this instance?
nl: Vervang deze instantie?

en: Replace with
nl: Vervang met

en: Replaced %d occurrence | Replaced %d occurrences
nl[0]: %d voorval vervangen
nl[1]: %d voorvallen vervangen

en: Save modified buffer (ANSWERING "No" WILL DESTROY CHANGES) ?
nl: Bewaar gemodificeerde buffer ("Nee" ANTWOORDEN ZAL VERANDERINGEN TENIETDOEN) ?

en: Search
nl: Zoek

en: Search Cancelled
nl: Zoeken afgebroken

en: Search Command Help Text
    
     Enter the words or characters you would like to search for, then hit enter.  If there is a match for the text you entered, the screen will be updated to the location of the nearest match for the search string.
    
     The previous search string will be shown in brackets after the Search: prompt.  Hitting Enter without entering any text will perform the previous search.
    
     The following function keys are available in Search mode:
nl: Zoek commando hulptekst
    
     Voer de woorden of karakters waar u naar wilt zoeken in, druk dan op Enter.  Als er een overeenkomst is voor de ingevoerde tekst zal het scherm naar de lokatie van de dichtsbijzijnde overeenkomst springen.
    
     De vorige zoektekst zal getoond worden tussen rechte haken na de Zoek: prompt.  Op Enter drukken zonder tekst in te voeren zal de vorige zoekopdracht herhalen.
    
     De volgende functietoetsen zijn beschikbaar in Zoek modus:

en: Search Wrapped
nl: Zoeken van boven herstart

en: Search backwards
nl: Achterwaarts zoeken

en: Search for text within the editor
nl: Zoek naar tekst in de editor

en: Set fill cols to (wrap lines at) #cols
nl: Zet uitlijnbreedte (breek af) op #kolommen

en: Set operating directory
nl: Stel werkmap in

en: Set width of a tab to num
nl: Stel tabbreedte in op num

en: Show the position of the cursor
nl: Toon cursorpositie

en: Show this message
nl: Toon dit bericht

en: Smooth scrolling
nl: Gladjes scrollen

en: Sorry, support for this function has been disabled
nl: Sorry, ondersteuning voor deze functie is uitgeschakeld

en: Space
nl: Spatie

en: Special thanks to:
nl: Speciale dank aan:

en: Spell Check Help Text
    
     The spell checker checks the spelling of all text in the current file.  When an unknown word is encountered, it is highlighted and a replacement can be edited.  It will then prompt to replace every instance of the given misspelled word in the current file.
    
     The following other functions are available in Spell Check mode:
nl: Spellingscontrole hulptekst
    
     De spellingchecker controleert de spelling van alle woorden in het huidige bestand.  Wanneer een onbekend woord wordt tegengekomen zal het duidelijk gemarkeerd worden en een vervangend woord kan ingevoerd worden.  Het zal dan vragen of alle gelijke woorden vervangen moeten worden of alleen het verkeerd gespelde woord.
    
    De volgende functietoetsen zijn beschikbaar in de Spellingscontrole modus:

en: Spell checking failed: %s
nl: Spellingscontrole faalde: %s

en: Spell checking failed: unable to write temp file!
nl: Spellingscontrole faalde: kon niet naar tijdelijk bestand schrijven!

en: Start at line number LINE
nl: Start op regelnummer REGEL

en: Suspend
nl: Uitstellen

en: Switched to %s
nl: Omgeschakeld naar %s

en: Syntax definition to use
nl: Te gebruiken syntaxdefinitie

en: Tab size is too small for nano...
nl: Tabgrootte te klein voor nano...

en: Thank you for using nano!
nl: Dank u voor het gebruiken van nano!

en: The Free Software Foundation
nl: De Free Software Foundation

en: The nano text editor
nl: De nano tekst editor

en: This is the only occurrence
nl: Dit is de enige overeenkomst

en: To Files
nl: Naar bestanden

en: To Spell
nl: Spelling

en: Toggle insert into new buffer
nl: Omschakelen invoegen in nieuwe buffer

en: UnCut Txt
nl: Plak

en: UnJustify
nl: OnUitlijnen

en: Unable to open ~/.nano_history file, %s
nl: Kon ~/.nano_history bestand niet openen, %s

en: Unable to open ~/.nanorc file, %s
nl: Kon ~/.nanorc bestand niet openen, %s

en: Unable to write ~/.nano_history file, %s
nl: Kon niet schrijven naar ~/.nano_history, %s

en: Uncut from the cutbuffer into the current line
nl: Kopi�er de snijbuffer naar de huidige regel

en: Unjustify after a justify
nl: OnUitlijnen na uitlijnen

en: Up
nl: Op

en: Usage: nano [+LINE] [GNU long option] [option] [file]
nl: Gebruik: nano [+REGEL] [GNU lange optie] [optie] [bestand]

en: Usage: nano [+LINE] [option] [file]
nl: Gebruik: nano [+REGEL] [optie] [bestand]

en: Use "fg" to return to nano
nl: Gebruik "fg" om terug te keren naar nano

en: Use alternate keypad routines
nl: Gebruik alternatieve cijferblok routines

en: Use regular expressions
nl: Gebruik reguliere uitdrukkingen

en: View (read only) mode
nl: View modus (alleen lezen)

en: Where Is
nl: Zoek

en: Window size is too small for nano...
nl: Venstergrootte te klein voor nano...

en: Write File Help Text
    
     Type the name that you wish to save the current file as and hit Enter to save the file.
    
     If you have selected text with Ctrl-^, you will be prompted to save only the selected portion to a separate file.  To reduce the chance of overwriting the current file with just a portion of it, the current filename is not the default in this mode.
    
     The following function keys are available in Write File mode:
nl: Schrijf bestand hulptekst
    
     Voer de naam waaronder u het huidige bestand weg wilt schrijven in en druk op Enter om the weg te schrijven.
    
     Als u de markeercode met Ctrl-^ gebruikt en tekst geselecteerd heeft, dan wordt u gevraagd of u alleen het geselecteerde bestand wilt wegschrijven.  Om de kans dat u het huidige bestand op schijf overschrijft met slechts een gedeelte ervan is de huidige bestandsnaam niet de standaardnaam in deze modus.
    
     De volgende functietoetsen zijn beschikbaar in de Schrijf bestand in modus:

en: Write Selection to File
nl: Schrijf selectie naar bestand

en: Write file in DOS format
nl: Schrijf bestand in DOS formaat

en: Write file in Mac format
nl: Schrijf bestand in Mac formaat

en: Write file out in DOS format
nl: Schrijven bestand in DOS formaat

en: Write file out in Mac format
nl: Schrijven bestand in Mac formaat

en: Write the current file to disk
nl: Schrijf huidig bestand naar schijf

en: WriteOut
nl: Schrijven

en: Writing file in DOS format
nl: Schrijven bestand in DOS formaat

en: Writing file in Mac format
nl: Schrijven bestand in Mac formaat

en: Wrote %d line | Wrote %d lines
nl[0]: %d regel geschreven
nl[1]: %d regels geschreven

en: XOFF ignored, mumble mumble.
nl: XOFF genegeerd, mopper mopper.

en: XON ignored, mumble mumble.
nl: XON genegeerd, mopper mopper.

en: Yes
nl: Ja

en: Yy
nl: Jj

en: and anyone else we forgot...
nl: en iedereen die we vergeten zijn...

en: argument %s has unterminated "
nl: argument %s heeft onbe�indigde "

en: color %s not understood.
    Valid colors are "green", "red", "blue", 
    "white", "yellow", "cyan", "magenta" and 
    "black", with the optional prefix "bright".
nl: kleur %s niet begrepen.
    Geldige kleuren zijn "green", "red", "blue", 
    "white", "yellow", "cyan", "magenta" en 
    "black", met het optionele voorvoegsel "bright".

en: command %s not understood
nl: commando %s niet begrepen

en: disabled
nl: uitgezet

en: enable/disable
nl: aanzetten/uitzetten

en: enabled
nl: aangezet

en: line %ld/%ld (%d%%), col %lu/%lu (%d%%), char %lu/%ld (%d%%)
nl: regel %ld/%ld (%d%%), kolom %lu/%lu (%d%%), karakter %lu/%ld (%d%%)

en: nano is out of memory!
nl: nano heeft geen geheugen meer!

en: option %s requires an argument
nl: optie %s vereist een argument

en: regex strings must begin and end with a " character
nl: regex strings moeten beginnen en eindigen met een " karakter

en: requested fill size %d invalid
nl: gevraagde vulgrootte %d ongeldig

en: requested tab size %d invalid
nl: gevraagde tabgrootte %d ongeldig

en: version
nl: versie
