nano 1.1.99pre2 - en to pl translation catalogue (306 entries)

en: 
     Compiled options:
pl: 
     Skompilowane opcje:

en: 
    Buffer written to %s
pl: 
    Bufor zapisany w %s

en: 
    No %s written (too many backup files?)
pl: 
    Nie zapisano %s (zbyt wiele kopii zapasowych?)

en: 
    Press return to continue starting nano
pl: 
    Naciśnij return aby kontynuować start nano

en:    DIR: ...
pl:    KAT: ...

en:   File: ...
pl:   Plik: ...

en:  (to replace)
pl:  (i zastąp)

en:  DIR:
pl:  KAT:

en:  Email: nano@nano-editor.org	Web: http://www.nano-editor.org/
pl:  E-mail: nano@nano-editor.org	Web: http://www.nano-editor.org/

en:  GNU nano version %s (compiled %s, %s)
pl:  GNU nano wersja %s (skompilowana %s, %s)

en:  Modified
pl:  Zmieniony

en:  View
pl:  Przegl.

en:  [Backup]
pl:  [Kopia zap.]

en:  [Backwards]
pl:  [Wstecz]

en:  [Case Sensitive]
pl:  [Uwzgl.wielk.liter]

en:  [DOS Format]
pl:  [format DOS]

en:  [Mac Format]
pl:  [format Mac]

en:  [Regexp]
pl:  [Wyr.reg.]

en:  nano help text
    
     The nano editor is designed to emulate the functionality and ease-of-use of the UW Pico text editor.  There are four main sections of the editor: The top line shows the program version, the current filename being edited, and whether or not the file has been modified.  Next is the main editor window showing the file being edited.  The status line is the third line from the bottom and shows important messages. The bottom two lines show the most commonly used shortcuts in the editor.
    
     The notation for shortcuts is as follows: Control-key sequences are notated with a caret (^) symbol and are entered with the Control (Ctrl) key.  Escape-key sequences are notated with the Meta (M) symbol and can be entered using either the Esc, Alt or Meta key depending on your keyboard setup.  The following keystrokes are available in the main editor window.  Alternative keys are shown in parentheses:
pl:  tekst pomocy nano
    
     Edytor nano został zaprojektowany z myślą o emulacji możliwości i prostoty obsługi edytora tekstowego UW Pico. Ekran edycji można podzielić na cztery części: górna linia pokazuje wersję programu i nazwę właśnie edytowanego pliku oraz mówi, czy plik został zmieniony. Dalej, główne okno edytora zawiera edytowany tekst. Trzecia linia od dołu, czyli linia stanu, służy do wyświetlania ważnych komunikatów. Dwie najniższe linie przypominają najczęściej używane kombinacje klawiszy.
    
     Kombinacje klawiszy zostały opisane w następujący sposób: sekwencje sterujące wprowadzane klawiszem Control (Ctrl) są oznaczone daszkiem (^). Sekwencje Escape, wprowadzane zależnie od układu klawiatury jednym z klawiszy Esc, Alt lub Meta, są oznaczone Meta (M). W głównym oknie edytora dostępne są wymienione poniżej kombinacje klawiszy. Klawisze alternatywne ujęto w nawiasy:

en: "%s" is a directory
pl: "%s" jest katalogiem

en: "%s" not found
pl: Nie znaleziono "%s"

en: "%s..." not found
pl: "%s..." nie znalezione

en: "start=" requires a corresponding "end="
pl: "start=" wymaga odpowiadającego mu "end="

en: (ignored, for Pico compatibility)
pl: (ignorowane, dla zgodności z Pico)

en: (more)
pl: (więcej)

en: +LINE
pl: +LINIA

en: --fill=[#cols]
pl: --fill=[#kol]

en: --operatingdir=[dir]
pl: --operatingdir=[kat]

en: --quotestr=[str]
pl: --quotestr=[łańc]

en: --syntax [str]
pl: --syntax [łańc]

en: --tabsize=[num]
pl: --tabsize=[ile]

en: -Q [str]
pl: -Q [łańc]

en: -T [num]
pl: -T [ile]

en: -Y [str]
pl: -Y [łańc]

en: -o [dir]
pl: -o [kat]

en: -r [#cols]
pl: -r [#kol]

en: Aa
pl: Ww

en: Aborted
pl: Przerwane

en: All
pl: Wszystko

en: Append
pl: Dopisz

en: Append Selection to File
pl: Dopisz wybór do pliku

en: Append to the current file
pl: Dopisz do bieżącego pliku

en: Auto indent
pl: Auto wcięcia

en: Auto save on exit, don't prompt
pl: Automatyczny zapis przy kończeniu pracy, bez pytania

en: Auto wrap
pl: Auto łamanie

en: Automatically indent new lines
pl: Automatyczne wcięcia nowych linii

en: Back
pl: Wstecz

en: Back up original file when saving
pl: Utwórz kopię zapasową oryginalnego pliku przy zapisie

en: Backing up file
pl: Tworzenie kopii zapasowej pliku

en: Backup File
pl: Kopia zapas.

en: Backup existing files on save
pl: Tworzenie kopii istniejących plików przy zapisie

en: Bad quote string %s: %s
pl: Nieprawidłowy znacznik cytowania %s: %s

en: Bad regex "%s": %s
pl: Błędne wyrażenie regularne "%s": %s

en: Brought to you by:
pl: Stworzony przez:

en: Browser Go To Directory Help Text
    
     Enter the name of the directory you would like to browse to.
    
     If tab completion has not been disabled, you can use the TAB key to (attempt to) automatically complete the directory name.
    
     The following function keys are available in Browser Go To Directory mode:
pl: Tekst pomocy polecenia przejścia do katalogu w przeglądarce
    
     Wprowadź nazwę katalogu, jaki chcesz przeglądnąć.
    
     Jeśli dopełnianie za pomocą tabulacji nie zostało wyłączone, możesz skorzystać klawisza TAB, co automatycznie dopełni (jeśli to możliwe) nazwę wpisywanego katalogu.
    
     W trybie przejścia do katalogu w przeglądarce dostępne są następujące klawisze funkcyjne:

en: Can now UnJustify!
pl: Można teraz cofnąć justowanie!

en: Can't go outside of %s in restricted mode
pl: W trybie ograniczonym nie można wyjść poza %s

en: Can't insert file from outside of %s
pl: Nie można wstawić pliku spoza %s

en: Can't move up a directory
pl: Nie można przejść katalog wyżej

en: Can't open "%s": %s
pl: Nie można otworzyć "%s": %s

en: Can't write outside of %s
pl: Nie można zapisać poza %s

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Cancel the current function
pl: Anuluj bieżącą funkcję

en: Cancelled
pl: Anulowano

en: Cannot add a color directive without a syntax line
pl: Nie można dodać dyrektywy koloru bez linii składni

en: Case Sens
pl: Wielk.liter

en: Close
pl: Zamknij

en: Close currently loaded file/Exit from nano
pl: Zamknij bieżący plik / Wyjdź z nano

en: Color syntax highlighting
pl: Kolorowanie składni

en: Come on, be reasonable
pl: Człowieku, więcej rozsądku

en: Command to execute
pl: Polecenie do wykonania

en: Constant cursor position
pl: Stałe położenie kursora

en: Constantly show cursor position
pl: Stałe pokazywanie położenia kursora

en: Could not close %s: %s
pl: Nie można zamknąć %s: %s

en: Could not create a temporary filename: %s
pl: Nie można utworzyć nazwy pliku tymczasowego: %s

en: Could not create pipe
pl: Nie można utworzyć potoku

en: Could not fork
pl: Nie można rozwidlić procesu

en: Could not get size of pipe buffer
pl: Nie można uzyskać wielkości bufora potoku

en: Could not invoke "%s"
pl: Nie można wywołać "%s"

en: Could not open %s for prepend: %s
pl: Nie można otworzyć %s do wpisania: %s

en: Could not open %s for writing: %s
pl: Nie można otworzyć %s do zapisu: %s

en: Could not open file for writing: %s
pl: NIe można otworzyć pliku do zapisu: %s

en: Could not pipe
pl: Nie można utworzyć potoku

en: Could not read %s for backup: %s
pl: Nie można odczytać %s do wykonania kopii zapasowej: %s

en: Could not reopen %s: %s
pl: Nie można ponowanie otworzyć %s: %s

en: Could not set access/modification time on backup %s: %s
pl: Nie można nadać czasu dostępu/modyfikacji do kopii zapasowej %s: %s

en: Could not set owner %d/group %d on backup %s: %s
pl: Nie można przypisać właściciela %d/grupy %d do kopii zapasowej %s: %s

en: Could not set permissions %o on %s: %s
pl: Nie można nadać uprawnień %o do %s: %s

en: Could not set permissions %o on backup %s: %s
pl: Nie można nadać uprawnień %o do kopii zapasowej %s: %s

en: Couldn't write backup: %s
pl: Nie można zapisać kopii zapasowej: %s

en: Creating misspelled word list, please wait...
pl: Tworzenie listy błędnie napisanych słów, proszę czekać...

en: Cur Pos
pl: Bież.poz.

en: Cut Text
pl: Wytnij

en: Cut the current line and store it in the cutbuffer
pl: Wytnij bieżącą linię i przechowaj w buforze wycinania

en: Cut to end
pl: Wytnij do końca

en: DOS Format
pl: Format DOS

en: Delete
pl: Usuń

en: Delete the character to the left of the cursor
pl: Usuń znak na lewo od kursora

en: Delete the character under the cursor
pl: Usuń znak na pozycji kursora

en: Direction
pl: Kierunek

en: Do regular expression searches
pl: Szukanie z użyciem wyrażeń regularnych

en: Don't convert files from DOS/Mac format
pl: Bez konwersji z formatu DOS/Mac

en: Don't follow symbolic links, overwrite
pl: Bez podążania za dowiązaniami symbolicznymi, nadpisywanie

en: Don't look at nanorc files
pl: Bez korzystania z plików nanorc

en: Don't show help window
pl: Bez pokazywania okna pomocy

en: Don't wrap long lines
pl: Bez łamania długich linii

en: Down
pl: Dół

en: Edit a replacement
pl: Edytuj zastąpienie

en: Edit the previous search/replace strings
pl: Zmień poprzednie łańcuchy wyszukiwania/zamiany

en: Enable alternate speller
pl: Alternatywny program sprawdzania pisowni

en: Enable mouse
pl: Włączenie myszy

en: Enable multiple file buffers
pl: Włączenie wielu buforów plikowych

en: Enable suspend
pl: Włączenie zawieszania

en: End
pl: Koniec

en: Enter line number
pl: Wprowadź numer linii

en: Error in %s on line %d:
pl: Błąd w %s w linii %d:

en: Error invoking "sort -f"
pl: Błąd podczas wywoływania "sort -f"

en: Error invoking "spell"
pl: Błąd podczas wywoływania "spell"

en: Error invoking "uniq"
pl: Błąd podczas wywoływania "uniq"

en: Errors found in .nanorc file
pl: W pliku .nanorc znaleziono błędy

en: Execute Command
pl: Wywołaj polecenie

en: Execute external command
pl: Wywołaj polecenie zewnętrzne

en: Exit
pl: Wyjdź

en: Exit from nano
pl: Wyjdź z nano

en: External Command Help Text
    
     This menu allows you to insert the output of a command run by the shell into the current buffer (or a new buffer in multibuffer mode).
    
     The following keys are available in this mode:
pl: Tekst pomocy wywołania polecenia zewnętrznego
    
     Ta pozycja menu umożliwia wstawienie do bieżącego bufora (lub, w trybie wielu buforów, do nowego bufora) wyjścia otrzymanego z polecenia uruchomionego przez powłokę.
    
     W tym trybie dostępne są następujące klawisze:

en: File "%s" is a device file
pl: Plik "%s" jest plikiem urządzenia

en: File Browser Help Text
    
     The file browser is used to visually browse the directory structure to select a file for reading or writing.  You may use the arrow keys or Page Up/Down to browse through the files, and S or Enter to choose the selected file or enter the selected directory.  To move up one level, select the directory called ".." at the top of the file list.
    
     The following function keys are available in the file browser:
pl: Tekst pomocy przeglądarki plików
    
     Przeglądarka plików służy do wizualnego przeglądania katalogu w celu wybrania pliku do odczytu lub zapisu.  Do przemieszczania się po plikach w katalogu użyj klawiszy strzałek oraz Page Up/Down, zaś do wyboru pliku lub wejścia do zaznaczonego katalogu klawiszy S i Enter.  Aby przejść o jeden katalog wyżej wybierz katalog o nazwie ".." znajdujący się na samej górze listy plików.
    
     W przeglądarce plików dostępne są następujące klawisze funkcyjne:

en: File Name to Append to
pl: Nazwa pliku do dopisania

en: File Name to Prepend to
pl: Nazwa pliku do wpisania

en: File Name to Write
pl: Nazwa pliku do zapisu

en: File exists, OVERWRITE ?
pl: Plik istnieje, ZAMAZAĆ?

en: File to insert [from %s]
pl: Plik do wstawienia [z %s]

en: File to insert [from ./]
pl: Plik do wstawienia [z ./]

en: File to insert into new buffer [from %s]
pl: Plik do wstawienia do nowego bufora [z %s]

en: File to insert into new buffer [from ./]
pl: Plik do wstawienia do nowego bufora [z ./]

en: File:
pl: Plik:

en: Find Other Bracket
pl: Znajdź nawias do pary

en: Find other bracket
pl: Znajdź nawias do pary

en: Finished checking spelling
pl: Zakończono sprawdzanie pisowni

en: First Line
pl: Pierw.lin.

en: For ncurses:
pl: Za ncurses:

en: Forward
pl: W przód

en: Get Help
pl: Pomoc

en: Go To Dir
pl: Przejdź do katalogu

en: Go To Line
pl: Przejdź do linii

en: Go To Line Help Text
    
     Enter the line number that you wish to go to and hit Enter.  If there are fewer lines of text than the number you entered, you will be brought to the last line of the file.
    
     The following function keys are available in Go To Line mode:
pl: Tekst pomocy polecenia przejścia do zadanej linii
     Wprowadź numer linii, do której chcesz przejść i naciśnij Enter. Jeżeli w pliku jest mniej linii niż liczba, którą wprowadziłeś, zostaniesz przeniesiony do ostatniej linii pliku.
    
     W trybie przejścia do zadanej linii dostępne są następujące klawisze funkcyjne:

en: Go to a specific line number
pl: Przejdź do linii o zadanym numerze

en: Go to directory
pl: Przejdź do katalogu

en: Go to file browser
pl: Pokaż przeglądarkę plików

en: Go to the first line of the file
pl: Przejdź do pierwszej linii pliku

en: Go to the last line of the file
pl: Przejdź do ostatniej linii pliku

en: Goto Cancelled
pl: Anulowano przejście do katalogu

en: Goto Directory
pl: Przejdź do katalogu

en: Help mode
pl: Tryb pomocy

en: History
pl: Historia

en: Home
pl: Początek

en: I can't find my home directory!  Wah!
pl: Nie mogę znaleźć swojego katalogu domowego!  Aj!

en: Insert File Help Text
    
     Type in the name of a file to be inserted into the current file buffer at the current cursor location.
    
     If you have compiled nano with multiple file buffer support, and enable multiple buffers with the -F or --multibuffer command line flags, the Meta-F toggle, or a nanorc file, inserting a file will cause it to be loaded into a separate buffer (use Meta-< and > to switch between file buffers).
    
     If you need another blank buffer, do not enter any filename, or type in a nonexistent filename at the prompt and press Enter.
    
     The following function keys are available in Insert File mode:
pl: Tekst pomocy polecenia wstawienia pliku
    
     Wpisz nazwę pliku, którego zawartość ma zostać wstawiona do bufora bieżącego pliku w bieżącym położeniu kursora.
    
     Jeśli skompilowałeś nano z obsługą wielu buforów plikowych i włączyłeś ją opcją wiersza poleceń -F lub --multibuffer, kombinacją Meta-F albo za pomocą pliku nanorc, wstawianie pliku spowoduje wczytanie go do oddzielnego bufora (użyj Meta-< i > do przełączania się między buforami plikowymi.
    
     Jeśli potrzebujesz kolejnego pustego bufora, nie wpisuj nazwy lub wpisz nazwę nieistniejącego jeszcze pliku.
    
     W trybie wstawiania pliku dostępne są następujące klawisze funkcyjne:

en: Insert a carriage return at the cursor position
pl: Wstaw znak powrotu karetki na pozycji kursora

en: Insert a tab character
pl: Wstaw znak tabulacji

en: Insert another file into the current one
pl: Wstaw do bieżącego pliku zawartość innego pliku

en: Invalid regex "%s"
pl: Niepoprawne wyrażenie regularne "%s"

en: Invoke the help menu
pl: Wywołaj menu pomocy

en: Invoke the spell checker, if available
pl: Wywołaj sprawdzanie pisowni, jeśli dostępne

en: Justify
pl: Wyjustuj

en: Justify the current paragraph
pl: Wyjustuj bieżący akapit

en: Key illegal in VIEW mode
pl: Klawisz niedozwolony w trybie przeglądania

en: Key illegal in non-multibuffer mode
pl: Klawisz niedozwolony w trybie innym niż wielu buforów

en: Last Line
pl: Ost.lin.

en: Let ^K cut from cursor to end of line
pl: ^K wycinające od kursora do końca linii

en: Log & read search/replace string history
pl: Rejestrowanie i odczyt historii wyszukiwania/zamiany łańcuchów

en: Mac Format
pl: Format Mac

en: Make the current search or replace case (in)sensitive
pl: Bieżące wyszukiwanie lub zastępowanie (nie)zależne od wielkości liter

en: Mark Set
pl: Znacznik ustawiony

en: Mark Text
pl: Zaznacz

en: Mark UNset
pl: Znacznik skasowany

en: Mark text at the current cursor location
pl: Ustaw znacznik w bieżącym położeniu kursora

en: Missing color name
pl: Brak nazwy koloru

en: Missing syntax name
pl: Brak nazwy składni

en: Mouse support
pl: Obsługa myszy

en: Move back one character
pl: Przejdź o znak wstecz

en: Move backward one word
pl: Przejdź o słowo wstecz

en: Move down one line
pl: Przejdź o linię w dół

en: Move forward one character
pl: Przejdź o znak do przodu

en: Move forward one word
pl: Przejdź o słowo do przodu

en: Move to the beginning of the current line
pl: Przejdź na początek bieżącej linii

en: Move to the end of the current line
pl: Przejdź na koniec bieżącej linii

en: Move to the next screen
pl: Przejdź do następnego ekranu

en: Move to the previous screen
pl: Przejdź do poprzedniego ekranu

en: Move up one line
pl: Przejdź o linię w górę

en: Multiple file buffers
pl: Wiele buforów plikowych

en: New Buffer
pl: Nowy bufor

en: New File
pl: Nowy plik

en: Next File
pl: Następny plik

en: Next Page
pl: Nast.str.

en: Next Word
pl: Nast.słowo

en: No
pl: Nie

en: No Replace
pl: Nie zast.

en: No conversion from DOS/Mac format
pl: Bez konwersji z formatu DOS/Mac

en: No matching bracket
pl: Brak nawiasu do pary

en: No more open files
pl: Nie ma więcej otwartych plików

en: Not a bracket
pl: To nie nawias

en: NumLock glitch detected.  Keypad will malfunction with NumLock off
pl: Wykryto przełączenie NumLock.  Klawiatura numeryczna nie będzie działać

en: Open next loaded file
pl: Otwórz następny wczytany plik

en: Open previously loaded file
pl: Otwórz poprzednio wczytany plik

en: Option		Long option		Meaning
pl: Opcja		Długa opcja		Znaczenie

en: Option		Meaning
pl: Opcja		Znaczenie

en: Prepend
pl: Wpisz

en: Prepend Selection to File
pl: Wpisz wybór na początek pliku

en: Prepend to the current file
pl: Wpisz do bieżącego pliku

en: Preserve XON (^Q) and XOFF (^S) keys
pl: Zachowanie działania klawiszy XON (^Q) i XOFF (^S)

en: Prev Page
pl: Poprz.str.

en: Prev Word
pl: Poprz.słowo

en: Previous File
pl: Poprzedni plik

en: Print version information and exit
pl: Wypisanie wersji i zakończenie pracy

en: Quoting string, default "> "
pl: Znacznik cytowania, domyślnie "> "

en: Read %d line | Read %d lines
pl[0]: Wczytano %d linię
pl[1]: Wczytano %d linie
pl[2]: Wczytano %d linii

en: Read %d line (Converted from DOS format) | Read %d lines (Converted from DOS format)
pl[0]: Wczytano %d linię (przekonwertowana z formatu DOS)
pl[1]: Wczytano %d linie (przekonwertowane z formatu DOS)
pl[2]: Wczytano %d linii (przekonwertowane z formatu DOS)

en: Read %d line (Converted from Mac format) | Read %d lines (Converted from Mac format)
pl[0]: Wczytano %d linię (przekonwertowana z formatu Mac)
pl[1]: Wczytano %d linie (przekonwertowane z formatu Mac)
pl[2]: Wczytano %d linii (przekonwertowane z formatu Mac)

en: Read File
pl: Wczytaj plik

en: Reading File
pl: Wczytywanie pliku

en: Received SIGHUP or SIGTERM
pl: Otrzymano SIGHUP lub SIGTERM

en: Refresh
pl: Odśwież

en: Refresh (redraw) the current screen
pl: Odśwież (ponownie wyświetl) bieżący ekran

en: Refusing 0 length regex match
pl: Odmowa dopasowania wyr.reg. zerowej długości

en: Regexp
pl: Wyr.reg.

en: Replace
pl: Zastąp

en: Replace Cancelled
pl: Zastępowanie anulowane

en: Replace failed: unknown subexpression!
pl: Zastępowanie nie powiodło się: nieznane podwyrażenie!

en: Replace text within the editor
pl: Zastąp w edytowanych tekstach

en: Replace this instance?
pl: Czy zastąpić to wystąpienie?

en: Replace with
pl: Zastąp przez

en: Save modified buffer (ANSWERING "No" WILL DESTROY CHANGES) ?
pl: Zapisać zmieniony bufor (ODPOWIEDŹ "Nie" SPOWODUJE UTRATĘ ZMIAN) ?

en: Search
pl: Szukaj

en: Search Cancelled
pl: Wyszukiwanie anulowane

en: Search Command Help Text
    
     Enter the words or characters you would like to search for, then hit enter.  If there is a match for the text you entered, the screen will be updated to the location of the nearest match for the search string.
    
     The previous search string will be shown in brackets after the Search: prompt.  Hitting Enter without entering any text will perform the previous search.
    
     The following function keys are available in Search mode:
pl: Tekst pomocy polecenia szukania
    
     Wprowadź słowa lub znaki, których chcesz szukać, następnie naciśnij Enter. Jeśli istnieje fragment tekstu do nich pasujący, ekran zostanie odświeżony pokazując położenie najbliższego dopasowania.
    
     Po zachęcie 'Szukaj:' w nawiasach kwadratowych zostanie pokazany poprzednio szukany łańcuch. Naciśnięcie Enter bez wprowadzania tekstu spowoduje wykonanie poprzedniego szukania.
    
     W trybie szukania dostępne są następujące klawisze funkcyjne:

en: Search Wrapped
pl: Wyszukiwanie minęło granicę pliku - kontynuowane od początku (końca)

en: Search backwards
pl: Szukaj wstecz

en: Search for text within the editor
pl: Szukaj w edytowanych tekstach

en: Set fill cols to (wrap lines at) #cols
pl: Łamanie linii na pozycji #kol

en: Set operating directory
pl: Ustawienie katalogu pracy

en: Set width of a tab to num
pl: Ustawienie szerokości tabulacji na ile

en: Show the position of the cursor
pl: Pokaż informację o pozycji kursora

en: Show this message
pl: Pokazanie tej informacji

en: Smooth scrolling
pl: Płynne przewijanie

en: Sorry, support for this function has been disabled
pl: Przepraszamy, obsługa tej funkcji została wyłączona

en: Space
pl: Spacja

en: Special thanks to:
pl: Specjalne podziękowania otrzymują:

en: Spell Check Help Text
    
     The spell checker checks the spelling of all text in the current file.  When an unknown word is encountered, it is highlighted and a replacement can be edited.  It will then prompt to replace every instance of the given misspelled word in the current file.
    
     The following other functions are available in Spell Check mode:
pl: Tekst pomocy sprawdzania pisowni
    
     Program do sprawdzania pisowni (spell checker) sprawdza pisownię całości tekstu bieżącego pliku.  Gdy zostanie napotkane nieznane słowo, jest ono podświetlane i można poprawić wersję, która je zastąpi.  Następnie pojawia się propozycja zastąpienia w bieżącym pliku wszystkich wystąpień danego niepoprawnie napisanego słowa.
    
     W trybie sprawdzania pisowni dostępne są następujące klawisze funkcyjne:

en: Spell checking failed: %s
pl: Niepowodzenie sprawdzania pisowni: %s

en: Spell checking failed: unable to write temp file!
pl: Niepowodzenie sprawdzania pisowni: nie można zapisać pliku tymczasowego!

en: Start at line number LINE
pl: Rozpoczęcie w linii o numerze LINIA

en: Suspend
pl: Zawieś

en: Switched to %s
pl: Przełączono na %s

en: Syntax definition to use
pl: Użycie zadanej definicji składni

en: Tab size is too small for nano...
pl: Rozmiar okna za mały dla nano...

en: Thank you for using nano!
pl: Dziękujemy za pracę z nano!

en: The Free Software Foundation
pl: Free Software Foundation (Fundacja Wolnego Oprogramowania)

en: The nano text editor
pl: Edytor tekstu nano

en: This is the only occurrence
pl: To jedyne wystąpienie

en: To Files
pl: Pliki

en: To Spell
pl: Pisownia

en: Toggle insert into new buffer
pl: Przełącz wstawianie do nowego bufora

en: UnCut Txt
pl: Wklej

en: UnJustify
pl: Cofnij just.

en: Unable to open ~/.nano_history file, %s
pl: Nie można otworzyć pliku ~/.nano_history, %s

en: Unable to open ~/.nanorc file, %s
pl: Nie można otworzyć pliku ~/.nanorc, %s

en: Unable to write ~/.nano_history file, %s
pl: Nie można otworzyć pliku ~/.nano_history, %s

en: Uncut from the cutbuffer into the current line
pl: Wklej zawartość bufora wycinania w bieżącej linii

en: Unjustify after a justify
pl: Cofnij ostatnie justowanie

en: Up
pl: Góra

en: Usage: nano [+LINE] [GNU long option] [option] [file]
pl: Użycie: nano [+LINIA] [długa opcja GNU] [opcja] [plik]>

en: Usage: nano [+LINE] [option] [file]
pl: Użycie: nano [+LINIA] [opcja] [plik]

en: Use alternate keypad routines
pl: Alternatywna obsługa klawiatury numerycznej

en: Use regular expressions
pl: Użyj wyrażeń regularnych

en: View (read only) mode
pl: Tryb przeglądania, tylko odczyt

en: Where Is
pl: Wyszukaj

en: Window size is too small for nano...
pl: Rozmiar okna za mały dla nano...

en: Write File Help Text
    
     Type the name that you wish to save the current file as and hit Enter to save the file.
    
     If you have selected text with Ctrl-^, you will be prompted to save only the selected portion to a separate file.  To reduce the chance of overwriting the current file with just a portion of it, the current filename is not the default in this mode.
    
     The following function keys are available in Write File mode:
pl: Tekst pomocy polecenia zapisu pliku
    
     Wpisz nazwę, pod jaką chcesz zapisać bieżący plik i naciśnij Enter.
    
     Jeśli zaznaczyłeś tekst za pomocą Ctrl-^, zostanie ci zaproponowany zapis tylko zaznaczonej części, do osobnego pliku. Aby zmniejszyć ryzyko nadpisania bieżącego pliku jego częścią, w tym trybie nazwa bieżącego pliku nie jest nazwą domyślną.
    
     W trybie zapisu pliku dostępne są następujące klawisze funkcyjne:

en: Write Selection to File
pl: Zapisz wybór do pliku

en: Write file in DOS format
pl: Zapis pliku w formacie DOS

en: Write file in Mac format
pl: Zapis pliku w formacie Mac

en: Write file out in DOS format
pl: Zapisz plik w formacie DOS

en: Write file out in Mac format
pl: Zapisz plik w formacie Mac

en: Write the current file to disk
pl: Zapisz bieżący plik na dysku

en: WriteOut
pl: Zapisz

en: Writing file in DOS format
pl: Zapis pliku w formacie DOS

en: Writing file in Mac format
pl: Zapis pliku w formacie Mac

en: Wrote %d line | Wrote %d lines
pl[0]: Zapisano %d linię
pl[1]: Zapisano %d linie
pl[2]: Zapisano %d linii

en: XOFF ignored, mumble mumble.
pl: Zignorowano XOFF, hmm, hmm.

en: XON ignored, mumble mumble.
pl: Zignorowano XON, hmm, hmm.

en: Yes
pl: Tak

en: Yy
pl: Tt

en: and anyone else we forgot...
pl: oraz wszyscy pozostali, o których zapomnieliśmy...

en: argument %s has unterminated "
pl: argument %s ma niedomknięty "

en: color %s not understood.
    Valid colors are "green", "red", "blue", 
    "white", "yellow", "cyan", "magenta" and 
    "black", with the optional prefix "bright".
pl: nieznany kolor %s.
    Dozwolone kolory to "green", "red", "blue", 
    "white", "yellow", "cyan", "magenta" i 
    "black", z opcjonalnym przedrostkiem "bright".

en: command %s not understood
pl: niezrozumiałe polecenie %s

en: disabled
pl: wyłączony(e)

en: enabled
pl: włączony(e)

en: line %ld/%ld (%d%%), col %lu/%lu (%d%%), char %lu/%ld (%d%%)
pl: lin.%ld/%ld (%d%%), kol.%lu/%lu (%d%%), zn.%lu/%ld (%d%%)

en: nano is out of memory!
pl: nano brakło pamięci!

en: option %s requires an argument
pl: opcja %s wymaga argumentu

en: regex strings must begin and end with a " character
pl: wyrażenia regularne muszą zaczynać się i kończyć znakiem "

en: requested fill size %d invalid
pl: żądana pozycja łamania linii %d niepoprawna

en: requested tab size %d invalid
pl: żądana wielkość tabulacji %d niepoprawna

en: version
pl: wersja
