dpkg 1.10 - en to sk translation catalogue (999 entries)

en: 
    
    Move around with ^P and ^N, cursor keys, initial letters, or digits;
    Press <enter> to confirm selection.   ^L redraws screen.
sk: 
    
    Pohybujte sa okolo s ^P a ^N, kurzorovými klávesami, začiatočnými písmenami, alebo číslicami;
    Stlačte <enter> pre potvrdenie výberu.   ^L prekreslí obrazovku.

en: 
    
    Read-only access: only preview of selections is available!
sk: 
    
    Prístup len na čítanie: možný je len prehľad výberov!

en: 
         Not modified since installation.
sk: 
         Nemodifikované od doby inštalácie.

en: 
     ==> File on system created by you or by a script.
     ==> File also in package provided by package maintainer.
sk: 
     ==> Súbor v systéme bol vytvorený Vami alebo skriptom.
     ==> Súbor je tiež prítomný v balíku poskytovanom správcom balíku.

en: 
     ==> Modified (by you or by a script) since installation.
sk: 
     ==> Modifikované (Vami alebo skriptom) od doby inštalácie.

en: 
    Configuration file `%s'
sk: 
    Konfiguračný súbor `%s'

en: 
    Configuration file `%s', does not exist on system.
    Installing new config file as you request.
sk: 
    Konfiguračný súbor `%s' v systéme neexistuje.
    Inštalujem nový konfiguračný súbor podľa Vašej požiadavky.

en: 
    Press <enter> to continue.
sk: 
    Stlačte <enter> pre pokračovanie.

en:      Version in package is the same as at last installation.
sk:      Verzia v balíku je rovnaká ako posledná nainštalovaná.

en:      not a plain file          %.255s
sk:      nie je obyčajný súbor          %.255s

en:    What would you like to do about it ?  Your options are:
        Y or I  : install the package maintainer's version
        N or O  : keep your currently-installed version
          D     : show the differences between the versions
          Z     : background this process to examine the situation
sk:    Čo s tým chcete urobiť ?  Možné voľby sú:
        Y or I  : nainštalovať verziu správcu balíku
        N or O  : ponechať momentálne nainštalovanú verziu
          D     : zobraziť rozdiely medzi verziami
          Z     : prepnúť tento proces do pozadia a preskúmať situáciu

en:   %.250s (version %.250s) is %s.
sk:   %.250s (verzia %.250s) je %s.

en:   %.250s (version %.250s) is to be installed.
sk:   %.250s (verzia %.250s) bude nainštalovaný.

en:   %.250s is %s.
sk:   %.250s je %s.

en:   %.250s is installed, but is version %.250s.
sk:   %.250s je nainštalovaný, ale vo verzii %.250s.

en:   %.250s is not installed.
sk:   %.250s nie je nainštalovaný.

en:   %.250s is to be deconfigured.
sk:   %.250s bude dekonfigurovaný.

en:   %.250s is to be installed, but is version %.250s.
sk:   %.250s bude nainštalovaný, ale vo verzii %.250s.

en:   %.250s is to be removed.
sk:   %.250s bude odstránený.

en:   %.250s is unpacked, but has never been configured.
sk:   %.250s je rozbalený, ale nebol ešte nakonfigurovaný.

en:   %.250s is unpacked, but is version %.250s.
sk:   %.250s je rozbalený, ale vo verzii %.250s.

en:   %.250s latest configured version is %.250s.
sk:   %.250s naposledy nakonfigurovaná verzia je %.250s.

en:   %.250s provides %.250s and is %s.
sk:   %.250s poskytuje %.250s a je %s.

en:   %.250s provides %.250s and is to be installed.
sk:   %.250s poskytuje %.250s a bude nainštalovaný.

en:   %.250s provides %.250s but is %s.
sk:   %.250s poskytuje %.250s, ale je %s.

en:   %.250s provides %.250s but is to be deconfigured.
sk:   %.250s poskytuje %.250s, ale bude dekonfigurovaný.

en:   %.250s provides %.250s but is to be removed.
sk:   %.250s poskytuje %.250s, ale bude odstránený.

en:   -- %d%%, press
sk:  -- %d%%, stlačte

en:   Package
sk:   Balík

en:   Version of
sk:   Verzia

en:  %7ld bytes, %5d lines   %c  %-20.127s %.127s
sk:  %7ld bajtov, %5d riadky   %c  %-20.127s %.127s

en:  %d in %s:
sk: %d v %s:

en:  %d packages, from the following sections:
sk:  %d balíkov, z nasledovných sekcií:

en:  %s (%lu bytes)
sk:  %s (%lu bajtov)

en:  %s (not a plain file)
sk:  %s (nie je obyčajný súbor)

en:  (actually `%s')
sk:  (v skutočnosti `%s')

en:  (alphabetically)
sk:  (abecedne)

en:  (avail., priority)
sk:  (dostup., priorita)

en:  (avail., section)
sk:  (dostup., sekcia)

en:  (by availability)
sk:  (podľa dostupnosti)

en:  (by priority)
sk:  (podľa priority)

en:  (by section)
sk:  (podľa sekcie)

en:  (by status)
sk:  (podľa stavu)

en:  (package:
sk:  (balík:

en:  (status, priority)
sk:  (stav, priorita)

en:  (status, section)
sk:  (stav, sekcia)

en:  --licence for copyright and license details.
sk: --licencia pre copyright a detaily o licencii.

en:  ==> Keeping old config file as default.
sk:  ==> Ponechávam starý konfiguračný súbor ako predvolený.

en:  ==> Package distributor has shipped an updated version.
sk:  ==> Distribútor balíku dodal upravenú verziu.

en:  ==> Using current old file as you requested.
sk:  ==> Používam starý súbor podľa Vašej požiadavky.

en:  ==> Using new config file as default.
sk:  ==> Používam nový konfiguračný súbor ako predvolený.

en:  ==> Using new file as you requested.
sk:  ==> Používam nový súbor podľa Vašej požiadavky.

en:  The default action is to install the new version.
sk:  Predvolenou akciou je inštalácia novej verzie.

en:  The default action is to keep your current version.
sk:  Predvolenou akciou je ponechanie Vašej aktuálnej verzie.

en:  [<option>] <command>
    Commands:
      -s|--status <package-name> ...      display package status details
      -p|--print-avail <package-name> ... display available version details
      -L|--listfiles <package-name> ...   list files `owned' by package(s)
      -l|--list [<pattern> ...]           list packages concisely
      -W|--show <pattern> ...             show information on package(s)
      -S|--search <pattern> ...           find package(s) owning file(s)
      --help | --version                  show this help / version number
      --licence                           print copyright licensing terms
    
    Options:
      --admindir=<directory>     Use <directory> instead of %s
      --showformat=<format>      Use alternative format for --show
    
    Format syntax:
      A format is a string that will be output for each package. The format
      can include the standard escape sequences \n (newline), \r (carriage
      return) or \\ (plain backslash). Package information can be included
      by inserting variable references to package fields using the ${var[;width]}
      syntax. Fields will be right-aligned unless the width is negative in which
       case left aligenment will be used.
sk:  [<voľba>] <príkaz>
    Príkazy:
      -s|--status <meno-balíku> ...      zobrazí detaily o stave balíku
      -p|--print-avail <meno-balíku> ... zobrazí detaily o dostupnej verzii
      -L|--listfiles <meno-balíku> ...   zobrazí súbory `vlastnené' balíkom(mi)
      -l|--list [<vzorka> ...]           zobrazí zoznam balíkov
      -W|--show <vzorka> ...             zobrazí informácie o balíku(och)
      -S|--search <vzorka> ...           nájde balík(y) vlastniaci(e) súbor(y)
      --help | --version                 zobrazí túto nápovedu / číslo verzie
      --licence                          vytlačí informácie o copyrigthe a licencovaní
    
    Voľby:
      --admindir=<adresar>       Použije <adresár> namiesto %s
      --showformat=<format>      Použije alternatívny formát pre --show
    
    Syntax formátu:
      Formát je reťazec, ktorý bude výstupom pre každý balík. Formát
      môže zahŕňať štandardné návratové sekvencie \n (nový riadok), \r (návrat
      vozíku) alebo \\ (obyčajné spätné lomítko). Informácie o balíku môžu byť zahrnuté
      vložením odkazov na premenné do polí balíku použitím syntaxe ${var[;šírka]}.
      Polia budú zarovnané doprava, ak bude šírka záporná, inak bude použité
       zarovnanie doľava.

en:  and
sk:  a

en:  conflicts with
sk:  je v konflikte s

en:  depends on
sk:  závisí na

en:  does not appear to be available
sk:  nevyzerá byť dostupným

en:  enhances
sk:  rozširuje

en:  is not configured yet.
sk:  ešte nie je nakonfigurovaný.

en:  is not installed.
sk:  nie je nainštalovaný.

en:  is to be removed.
sk:  bude odstránený.

en:  mark:+/=/- terse:v help:?
sk:  znač.:+/=/- struč:v nápoveda:?

en:  mark:+/=/- verbose:v help:?
sk:  znač.:+/=/- podrob:v nápoveda:?

en:  new debian package, version %s.
     size %ld bytes: control archive= %zi bytes.
sk:  nový debian balík, verzia %s.
     veľkosť %ld bajtov: riadiaci archív= %zi bajtov.

en:  old debian package, version %s.
     size %ld bytes: control archive= %zi, main archive= %ld.
sk:  starý debian balík, verzia %s.
     veľkosť %ld bajtov: riadiaci archív= %zi, hlavný archív= %ld.

en:  on system is
sk:  v systéme je

en:  or
sk:  alebo

en:  package `%.255s'
sk:  balík `%.255s'

en:  pre-depends on
sk:  pred-závisí na

en:  recommends
sk:  odporúča

en:  suggests
sk:  navrhuje

en:  terse:v help:?
sk:  stručne:v nápoveda:?

en:  to: %s
sk:  na: %s

en:  verbose:v help:?
sk:  podrobne:v nápoveda:?

en:  which provides
sk:  ktorý poskytuje

en: !Bug!
sk: !Chyba!

en: %-*s %s%s%s;  %s (was: %s).  %s
sk: %-*s %s%s%s; %s (bolo: %s).  %s

en: %d errors in control file
sk: %d chyby v riadiacom súbore

en: %d expected program(s) not found on PATH.
    NB: root's PATH should usually contain /usr/local/sbin, /usr/sbin and /sbin.
sk: %d očakávaných programov nenájdených v premennej PATH.
    NB: premenná PATH pre užívateľa root by mala obsahovať /usr/local/sbin, /usr/sbin a /sbin.

en: %d files and directories currently installed.)
sk: momentálne je nainštalovaných %d súborov a adresárov.

en: %d requested control components are missing
sk: %d požadované komponenty riadenia chýbajú

en: %s %s packages
sk: %s %s balíky

en: %s %s packages in section %s
sk:  %s %s balíky v sekcii %s

en: %s %s packages without a section
sk: %s %s balíky bez sekcie

en: %s (subprocess): %s
sk: %s (podproces): %s

en: %s - warning: downgrading %.250s from %.250s to %.250s.
sk: %s - upozornenie: inštalujem staršiu verziu %.250s z %.250s na %.250s.

en: %s debugging option, --debug=<octal> or -D<octal>:
    
     number  ref. in source   description
          1   general           Generally helpful progress information
          2   scripts           Invocation and status of maintainer scripts
         10   eachfile          Output for each file processed
        100   eachfiledetail    Lots of output for each file processed
         20   conff             Output for each configuration file
        200   conffdetail       Lots of output for each configuration file
         40   depcon            Dependencies and conflicts
        400   depcondetail      Lots of dependencies/conflicts output
       1000   veryverbose       Lots of drivel about eg the dpkg/info directory
       2000   stupidlyverbose   Insane amounts of drivel
    
    Debugging options are be mixed using bitwise-or.
    Note that the meanings and values are subject to change.
sk: %s ladiaca voľba, --debug=<octal> alebo -D<octal>:
    
      číslo   odkaz do zdroja   popis
          1   general           Všeobecne užitočné informácie o spracovaní
          2   scripts           Spustenie a stav správcu skriptov
         10   eachfile          Výstup pre každý spracovávaný súbor
        100   eachfiledetail    Množstvo výstupov pre každý spracovávaný súbor
         20   conff             Výstup pre každý konfiguračný súbor
        200   conffdetail       Viac výstupov pre každý konfiguračný súbor
         40   depcon            Závislosti a konflikty
        400   depcondetail      Viac o závislostiach a konfliktoch
       1000   veryverbose       Viac informácií o spracovaní dpkg/info adresára
       2000   stupidlyverbose   Šialené množstvo informácií o spracovaní
    
    Ladiace voľby môžu byť mixované použitím bitwise-or.
    Poznámka: významy a hodnoty sa môžu často meniť.

en: %s for more
sk: %s pre viac

en: %s forcing options - control behaviour when problems found:
      warn but continue:  --force-<thing>,<thing>,...
      stop with error:    --refuse-<thing>,<thing>,... | --no-force-<thing>,...
     Forcing things:
      all                    Set all force options
      auto-select [*]        (De)select packages to install (remove) them
      downgrade [*]          Replace a package with a lower version
      configure-any          Configure any package which may help this one
      hold                   Process incidental packages even when on hold
      bad-path               PATH is missing important programs, problems likely
      not-root               Try to (de)install things even when not root
      overwrite              Overwrite a file from one package with another
      overwrite-diverted     Overwrite a diverted file with an undiverted version
      bad-verify             Install a package even if it fails authenticity check
      depends-version [!]    Turn dependency version problems into warnings
      depends [!]            Turn all dependency problems into warnings
      confnew [!]            Always use the new config files, don't prompt
      confold [!]            Always use the old config files, don't prompt
      confdef [!]            Use the default option for new config files if one
                             is available, don't prompt. If no default can be found,
                             you will be prompted unless one of the confold or
                             confnew options is also given
      confmiss [!]           Always install missing config files
      conflicts [!]          Allow installation of conflicting packages
      architecture [!]       Process even packages with wrong architecture
      overwrite-dir [!]      Overwrite one package's directory with another's file
      remove-reinstreq [!]   Remove packages which require installation
      remove-essential [!]   Remove an essential package
    
    WARNING - use of options marked [!] can seriously damage your installation.
    Forcing options marked [*] are enabled by default.
sk: %s vnucovacie voľby - kontrolujú správanie v prípade, že sa objaví problém:
      varuje, ale pokračuje:  --force-<predmet>,<predmet>,...
      skončí s chybou:    --refuse-<predmet>,<predmet>,... | --no-force-<predmet>,...
     Vnucovacie predmety:
      auto-select [*]        (Od)selektuje balíky na inštaláciu (odstránenie)
      dowgrade [*]           Nahradí balík nižšou verziou
      configure-any          Konfiguruje ľubovolný balík, ktorý tomuto konkrétnemu môže pomôcť
      hold                   Spracuje súvisiace balíky, aj keď sú pozdržané
      bad-path               Premenná PATH neobsahuje dôležité programy, dajú sa očakávať problémy
      not-root               Skúsi (od)inštalovať predmety aj bez rootovských privilégií
      overwrite [*]          Prepíše súbor z jedného balíku iným
      overwrite-diverted     Prepíše odklonený balíček neodklonenou verziou
      depends-version [!]    Zmení problémy so závislosťami verzií na upozornenia
      depends [!]            Zmení všetky problémy so závislosťami na upozornenia
      conflicts [!]          Umožní inštaláciu balíkov, ktoré sú v konflikte
      architecture [!]       Spracuje balík aj v prípade, že má zlú architektúru
      overwrite-dir [!]      Prepíše adresár balíku súborom z iného balíku
      remove-reinstreq [!]   Odstráni balíky, ktoré vyžadujú inštaláciu
      remove-essential [!]   Odstráni nevyhnutné balíky
    
    UPOZORNENIE - použitie voľby označenej [!] môže vážne poškodiť Vašu inštaláciu.
    Vnútenie volieb označených [*] je predvolene povelené.

en: %s is missing
sk: %s chýba

en: %s is not properly installed - ignoring any dependencies on it.
sk: %s nie je správne nainštalovaný - ignorujem všetky závislosti na ňom.

en: %s packages in section %s
sk: %s balíkov v sekcii %s

en: %s packages without a section
sk: %s balíky bez sekcie

en: %s to go back
sk: %s pre návrat späť

en: %s, in file `%.255s' near line %d
sk: %s, v súbore `%.255s' okolo riadku %d

en: %s:
        Part format version:            %s
        Part of package:                %s
            ... version:                %s
            ... MD5 checksum:           %s
            ... length:                 %lu bytes
            ... split every:            %lu bytes
        Part number:                    %d/%d
        Part length:                    %zi bytes
        Part offset:                    %lu bytes
        Part file size (used portion):  %lu bytes
sk: %s:
        Verzia časti formátu:           %s
        Časť balíku:                    %s
            ... verzia:                 %s
            ... MD5 súčet:              %s
            ... dĺžka:                  %lu bajtov
            ... rozdel každých:         %lu bajtov
        Číslo časti:                    %d/%d
        Dĺžka časti:                    %zi bajtov
        Offset časti:                   %lu bajtov
        Čiast.veľ.súboru (použ. časť):  %lu bajtov

en: %s: %d of %d file(s) failed MD5 check
sk: %s: %d z %d súbor(y) nevyhovel(i) MD5 testu

en: %s: MD5 check failed for '%s'
sk: %s: MD5 testu nevyhovel súbor '%s'

en: %s: can't open %s
sk: %s: nedá sa otvoriť %s

en: %s: compression
sk: %s: kompresia

en: %s: decompression
sk: %s: dekompresia

en: %s: error processing %s (--%s):
     %s
sk: %s: chyba pri spracovávaní %s (--%s):
     %s

en: %s: error reading %s
sk: %s: chyba pri čítaní %s

en: %s: error while cleaning up:
     %s
sk: %s: chyba počas čistenia:
     %s

en: %s: failed to exec bzip2 %s
sk: %s: zlyhalo vykonanie bzip2 %s

en: %s: failed to exec bzip2 -dc
sk: %s: zlyhalo vykonanie bzip2 -dc

en: %s: failed to exec gzip %s
sk: %s: zlyhalo vykonanie gzip %s

en: %s: failed to exec gzip -dc
sk: %s: zlyhalo vykonanie gzip -dc

en: %s: internal bzip2 error: `%s'
sk: %s: interná chyba bzip2: `%s'

en: %s: internal bzip2 error: read(%i) != write(%i)
sk: %s: interná chyba bzip2: čítanie(%i) != zápis (%i)

en: %s: internal bzip2 error: read: `%s'
sk: %s: interná chyba bzip2: čítanie: `%s'

en: %s: internal bzip2 error: write: `%s'
sk: %s: interná chyba bzip2: zápis: `%s'

en: %s: internal gzip error: `%s'
sk: %s: interná chyba gzip-u: `%s'

en: %s: internal gzip error: read(%i) != write(%i)
sk: %s: interná chyba gzip-u: čítanie(%i) != zápis (%i)

en: %s: internal gzip error: read: `%s'
sk: %s: interná chyba gzip-u: čítanie: `%s'

en: %s: internal gzip error: write: `%s'
sk: %s: interná chyba gzip-u: zápis: `%s'

en: %s: no files checked
sk: %s: žiadne súbory neboli skontrolované

en: %s: unrecognized line
sk: %s: nerozpoznaný riadok

en: %s:%d: internal error `%s'
sk: %s:%d: interná chyba `%s'

en: ' package archive backend version
sk: ' verzia backendu pre archív balíku

en: ' package management program query tool
sk: ' dotazovací nástroj programu na správu balíkov

en: ' package management program version
sk: ' verzia programu na údržbu balíkov

en: (It left a coredump.)
sk: (Zostal coredump.)

en: (Noting disappearance of %s, which has been completely replaced.)
sk: (Zisťujem zmiznutie balíku %s, ktorý bol úplne nahradený.)

en: (Reading database ...
sk: (Čítam databázu ...

en: (no `control' file in control archive!)
sk: (súbor `control' chýba v riadiacom archíve!)

en: (no clientdata)
sk: (žiadne klientské dáta)

en: (no description available)
sk: (popis nie je k dispozícii)

en: (total %lu bytes)
sk: (celkom %lu bajtov)

en: * Highlight: One line in the package list will be highlighted.  It indicates
      which package(s) will be affected by presses of `+', `-' and `_'.
    
    * The dividing line in the middle of the screen shows a brief explanation of
      the status of the currently-highlighted package, or a description of which
      group is highlighted if a group line is.  If you don't understand the
      meaning of some of the status characters displayed, go to the relevant
      package and look at this divider line, or use the `v' key for a verbose
      display (press `v' again to go back to the terse display).
    
    * The bottom of the screen shows more information about the
      currently-highlighted package (if there is only one).
    
      It can show an extended description of the package, the internal package
      control details (either for the installed or available version of the
      package), or information about conflicts and dependencies involving the
      current package (in conflict/dependency resolution sublists).
    
      Use the `i' key to cycle through the displays, and `I' to hide the
      information display or expand it to use almost all of the screen.
sk: * Zvýraznenie: Jeden riadok v zozname balíkov bude zvýraznený. Indikuje
      to, ktorý balík(y) bude ovplyvnený stlačením kláves `+', `-' a `_'.
    
    * Rozdeľovací riadok v strede obrazovky zobrazuje stručný opis stavu
     momentálne zvýrazneného balíku, alebo popis zvýrazneného názvu
      skupiny balíkov. Ak nerozumiete významu niektorého zo 
      zobrazených stavových znakov, choďte na relevantný
      balík a pozrite sa na rozdeľovací riadok, alebo použite klávesu `v' pre obsiahly
      displej (stlačte `v' znova a vrátite sa späť na stručný displej).
    
    * Spodná čast obrazovky zobrazuje viac informácií o 
      momentálne zvýraznenom balíku (ak je iba jeden).
    
      Môže zobrazovať rozšírený popis balíku, interné detaily riadenia balíku
      (buď pre inštalované alebo pre dostupné verzie balíkov),
      alebo informácie o konfliktoch a závislostiach zahŕňajúcich
      aktuálny balík (v pod-zozname riešení konfliktov/závislostí).
    
      Použite klávesu `i' na prepínanie medzi displejmi a klávesu `I' na skrytie
      informačného displeja alebo na jeho zväčšenie na takmer celú veľkosť obrazovky.

en: -%c option does not take a value
sk: voľba -%c nemá priradenú hodnotu

en: -%c option takes a value
sk: voľba -%c má priradenú hodnotu

en: --%s --pending does not take any non-option arguments
sk: --%s --pending neuznáva žiadne nevoliteľné argumenty

en: --%s --recursive needs at least one path argument
sk: --%s --recursive vyžaduje aspoň jednu cestu ako argument

en: --%s needs a .deb filename argument
sk: --%s potrebuje názov .deb súboru

en: --%s needs a target directory.
    Perhaps you should be using dpkg --install ?
sk: --%s potrebuje cieľový adresár.
    Možno by ste mali použiť dpkg --install ?

en: --%s needs at least one package archive file argument
sk: --%s vyžaduje ako argument aspoň jeden súbor s balíkom

en: --%s needs at least one package name argument
sk: --%s vyžaduje aspoň jeden názov balíku

en: --%s needs exactly one Packages file argument
sk: --%s potrebuje presne jeden argument ako súbor Packages

en: --%s option does not take a value
sk: voľba --%s nemá priradenú hodnotu

en: --%s option takes a value
sk: voľba --%s má priradenú hodnotu

en: --%s takes at most two arguments (.deb and directory)
sk: --%s potrebuje najviac dva parametre (.deb a adresár)

en: --%s takes no arguments
sk: --%s nevyžaduje argumenty

en: --%s takes only one argument (.deb filename)
sk: --%s potrebuje len jeden parameter (názov .deb súboru)

en: --assert-* does not take any arguments
sk: --assert-* musí byť zadaný bez argumentov

en: --audit does not take any arguments
sk: --audit musí byť zadaný bez argumentov

en: --auto requires exactly one part file argument
sk: --auto vyžaduje presne jednu časť parametru súboru

en: --auto requires the use of the --output option
sk: --auto vyžaduje použitie voľby --output

en: --build needs a directory argument
sk: --builds vyžaduje adresár ako argument

en: --build takes at most two arguments
sk: --build vyžaduje najviac dva argumenty

en: --command-fd only takes 1 argument
sk: --command-fd vyžaduje len jeden argument

en: --command-fd takes 1 argument, not 0
sk: --command-fd vyžaduje jeden paramater, nie nula

en: --compare-versions bad relation
sk: --compare-versions zlá relácia

en: --compare-versions takes three arguments: <version> <relation> <version>
sk: --compare-versions vyžaduje tri argumenty: <verzia> <vzťah> <verzia>

en: --contents takes exactly one argument
sk: --contents vyžaduje práve jeden paramater

en: --debug requires an octal argument
sk: --debug vyžaduje osmičkový argument

en: --forget-old-unavail takes no arguments
sk: --forget-old-unavail nevyžaduje žiaden argument

en: --ignore-depends requires a legal package name. `%.250s' is not; %s
sk: --ignore-depends vyžaduje platný názov balíku. `%.250s' nie je; %s

en: --info requires one or more part file arguments
sk: --info vyžaduje jeden alebo viac parametrov častí súboru

en: --join requires one or more part file arguments
sk: --join vyžaduje jeden alebo viac argumentov časti súboru

en: --listq does not take any arguments
sk: --listq musí byť zadaný bez parametru

en: --predep-package does not take any argument
sk: --predep-package musí byť zadaný bez argumentov

en: --print-architecture does not take any argument
sk: --print-architecture musí byť zadaný bez argumentov

en: --print-installation-architecture does not take any argument
sk: --print-installation-architecture musí byť zadaný bez argumentov

en: --search needs at least one file name pattern argument
sk: --search potrebuje najmenej jeden argument vzorky názvu súboru

en: --set-selections does not take any argument
sk: --set-selections nevyžaduje žiadny argument

en: --split needs a source filename argument
sk: --split potrebuje ako argument zdrojový názov súboru

en: --split takes at most a source filename and destination prefix
sk: --split vyžaduje najviac zdrojový názov súboru a začiatok cieľovej cesty

en: --yet-to-unpack does not take any arguments
sk: --yet-to-unpack musí byť zadaný bez argumentov

en: ; however:
sk: ; aj keď:

en: <none>
sk: <žiadna>

en: <null>
sk: <nula>

en: <unknown>
sk: <neznámy>

en: Abbrev.
sk: Skrát.

en: Abort - quit without making changes
sk: Zrušenie - ukončenie práce bezo zmien

en: Access method `%s'.
sk: Prístupová metóda `%s'.

en: All
sk: Všetky

en: All packages
sk: Všetky balíky

en: Attributes:
sk: Vlastnosti:

en: Authenticating %s ...
sk: Autentifikujem %s ...

en: Avail.ver
sk: Dostup.ver

en: Available
sk: Dostupný

en: Available packages (not currently installed)
sk: Dostupné balíky (momentálne nenainštalované)

en: Broken
sk: Poškodený

en: Brokenly installed packages
sk: Chybne nainštalované balíky

en: Choose the access method to use.
sk: Vyberte si prístupovú metódu.

en: Closing brace missing in format
sk: Uzatváracia zátvorka chýba vo formáte

en: Colours:
sk: Farby:

en: Command:
      -b|--build <directory> [<deb>]    build an archive.
      -c|--contents <deb>               list contents.
      -I|--info <deb> [<cfile>...]      show info to stdout.
      -W|--show <deb>                   show information on package(s)
      -f|--field <deb> [<cfield>...]    show field(s) to stdout.
      -e|--control <deb> [<directory>]  extract control info.
      -x|--extract <deb> <directory>    extract files.
      -X|--vextract <deb> <directory>   extract & list files.
      --fsys-tarfile <deb>              output filesystem tarfile.
      -h|--help                         display this message.
      --version | --licence             show version/licence.
    
    <deb> is the filename of a Debian format archive.
    <cfile> is the name of an administrative file component.
    <cfield> is the name of a field in the main `control' file.
    
    Options:
      --showformat=<format>      use alternative format for --show
      -D                         enable debugging output
      --old, --new               select archive format
      --nocheck                  suppress control file check (build bad package).
      -z# to set the compression when building
      -Z<type>                   set the compression type to use when building.
                                 allowed values: gzip, bzip2, none
    
    Format syntax:
      A format is a string that will be output for each package. The format
      can include the standard escape sequences \n (newline), \r (carriage
      return) or \\ (plain backslash). Package information can be included
      by inserting variable references to package fields using the ${var[;width]}
      syntax. Fields will be right-aligned unless the width is negative in which
       case left alignment will be used. 
    
    Use `dpkg' to install and remove packages from your system, or
    `dselect' for user-friendly package management.  Packages unpacked
    using `dpkg-deb --extract' will be incorrectly installed !
sk: Prikaz:
      -b|--build <adresár> [<deb>]    vytvorí archív.
      -c|--contents <deb>               zobrazí obsah.
      -I|--info <deb> [<csúbor>...]      zobrazí informácie na štandardný výstup.
      -W|--show <deb>                   zobrazí informácie o balíku(och).
      -f|--field <deb> [<csúbor>...]    zobrazí pole(ia) na štandardný výstup.
      -e|--control <deb> [<adresár>]  rozbalí riadiace informácie.
      -x|--extract <deb> <adresár>    rozbalí súbory.
      -X|--vextract <deb> <adresár>   rozbalí a zobrazí súbory.
      --fsys-tarfile <deb>              vytvorí tar súbor súborového systému.
      -h|--help                         zobrazí túto správu.
      --version | --licence             zobrazí verziu/licenciu.
    
    <deb> je názov súboru archívu debianovského formátu.
    <cfile> je názov komponentu administratívneho súboru.
    <cfield> je názov poľa v hlavnom súbore `control'.
    
    Volby:
      --showformat=<format>      použije alternatívny formát pre --show
      -D                         zapne výstup pre odľaďovanie
      --old, --new               vyberie formát archívu
      --nocheck                  potlačí kontrolu riadiaceho súboru (vytvorí zlý balík).
      -z# na nastavenie kompresie počas vytvárania
    
    Syntax formátu:
      Formát je reťazec, ktorý bude výstupom pre každý balík. Formát
      môže zahŕňať štandardné návratové sekvencie \n (nový riadok), \r (návrat
      vozíku) alebo \\ (obyčajné spätné lomítko). Informácie o balíku môžu byť zahrnuté
      vložením odkazov na premenné do polí balíku použitím syntaxe ${var[;šírka]}.
      Polia budú zarovnané doprava, ak bude šírka záporná, inak bude použité
       zarovnanie doľava. 
    
    Použite `dpkg' na inštaláciu a odstránenie balíkov z vášho systému, alebo
    `dselect' pre užívateľsky priateľskú správu balíkov.  Balíky rozbalené
    pomocou `dpkg-deb --extract' budú nainštalované nesprávne !

en: Configure any packages that are unconfigured.
sk: Konfiguruj všetky nenakonfigurované balíky.

en: Configured-Version for package with inappropriate Status
sk: Configured-Version pre balík s nezodpovedajúcim Stavom

en: Contrib
sk: Dodatočný

en: Copyright (C) 1994-1996 Ian Jackson.  This is free software; see the
    GNU General Public Licence version 2 or later for copying conditions.
    There is NO warranty.  See dpkg-split --licence for details.
sk: Copyright (C) 1994-1996 Ian Jackson.  Toto je slobodný software; pre
    podmienky kopírovania pozrite GNU General Public Licence verziu 2 alebo neskoršiu.
    Záruka sa neposkytuje.  Použite dpkg-split --licence pre získanie detailov.

en: Cycle through information displays
sk: Pohyb naprieč informačnými obrazovkami

en: De-configuring %s, so that we can remove %s ...
sk: Dekonfigurujem %s, aby mohol byť odstránený %s ...

en: Debian GNU/Linux `dpkg-split' package split/join tool; version
sk: Debian GNU/Linux `dpkg-split' rodeľovací/spájací nástroj balíku; verzia

en: Debian `%s' package handling frontend.
sk: Debian `%s' rozhranie pre správu balíkov

en: Deleted %s.
sk: Vymazaný %s.

en: Dependency/conflict resolution - introduction.
    
    One or more of your choices have raised a conflict or dependency problem -
    some packages should only be installed in conjunction with certain others, and
    some combinations of packages may not be installed together.
    
    You will see a sub-list containing the packages involved.  The bottom half of
    the display shows relevant conflicts and dependencies; use `i' to cycle between
    that, the package descriptions and the internal control information.
    
    A set of `suggested' packages has been calculated, and the initial markings in
    this sub-list have been set to match those, so you can just hit Return to
    accept the suggestions if you wish.  You may abort the change(s) which caused
    the problem(s), and go back to the main list, by pressing capital `X'.
    
    You can also move around the list and change the markings so that they are more
    like what you want, and you can `reject' my suggestions by using the capital
    `D' or `R' keys (see the keybindings help screen).  You can use capital `Q' to
    force me to accept the situation currently displayed, in case you want to
    override a recommendation or think that the program is mistaken.
    
    Press <space> to leave help and enter the sub-list; remember: press `?' for help.
sk: Riešenie závislostí/konfliktov - úvod.
    
    Jedno alebo viacero z Vašich rozhodnutí vyvolalo konflikt alebo problém so závislosťami -
    niektoré balíky by mali byť inštalované v spojení s inými, a
    niektoré kombinácie balíkov by zasa nemali byť inštalované spoločne.
    
    Zobrazí sa Vám zoznam príslušných balíkov. V spodnej polovici
    displeja sú zobrazené relevantné konflikty a závislosti; použite `i' na pohyb medzi
    nimi, medzi popismi balíkov a medzi internými riadiacimi informáciami.
    
    Súbor `doporučených' balíkov bol vypočítaný a úvodné označenia v
    tomto pod-zozname boli nastavené tak, aby sa s nimi zhodovali, takže stačí, keď stlačíte Return 
    na znak súhlasu s odporúčaniami, ak si to želáte. Máte možnosť zrušiť zmenu(y), ktoré spôsobili
    problém(y) a vrátiť sa do hlavného zoznamu stlačením klávesy `X'.
    
    Môžete sa tiež presunúť inam v rámci zoznamu a zmeniť označenia tak, aby lepšie
    zodpovedali Vašim potrebám a môžete tiež `odmietnuť' moje odporúčania stlačením kláves
    `D' alebo `R'  (pozrite si nápovedu o funkciách kláves).  Môžete stlačiť klávesu `Q', ktorou
    ma donútite akceptovať momentálne zobrazenú situáciu v prípade, že si želáte
    ignorovať odporúčania alebo veci, u ktorých sa program mýli.
    
    Stlačte <medzerník> pre odchod z nápovedy a vstup do sub-zoznamu; pamätajte si: stlačte `?' pre nápovedu.

en: Description
sk: Popis

en: Desired=Unknown/Install/Remove/Purge/Hold
    | Status=Not/Installed/Config-files/Unpacked/Failed-config/Half-installed
    |/ Err?=(none)/Hold/Reinst-required/X=both-problems (Status,Err: uppercase=bad)
sk: Požadovaný=Neznámy/Inštalovať/Odstrániť/Vyčistiť
    | Stav=Nie/Inštalovaný/Konfig-súbory/Rozbalený/Zlý-konfig/Polo-inštalovaný
    |/ Chyba?=(žiadna)/Podržať/Reinšt-vyžadovaná/X=oba-problémy (Stav,Chyba: veľké písmeno=zle)

en: Display, part 1: package listing and status chars
sk: Zobrazenie, čast 1: zoznam balíkov a znaky stavov

en: Display, part 2: list highlight; information display
sk: Zobrazenie, časť 2: zoznam zvýraznení; informačný displej

en: Don't forget to foreground (`fg') this process when you're done !
sk: Nezabudnite prepnúť tento proces do popredia (`fg'), keď skončíte !

en: EOF after field name `%.*s'
sk: koniec súboru za poľom `%.*s'

en: EOF before option name start
sk: EOF pred začiatkom názvu voľby

en: EOF before summary
sk: EOF pred prehľadom

en: EOF before value of field `%.*s' (missing final newline)
sk: EOF pred hodnotou poľa `%.*s' (chýbajúci záverečný nový riadok)

en: EOF during value of field `%.*s' (missing final newline)
sk: EOF počas načítania hodnoty poľa `%.*s' (chýbajúci záverečný nový riadok)

en: EOF in index string
sk: EOF v indexovacom reťazci

en: EOF in option name
sk: EOF v názve voľby

en: EOF in summary - missing newline
sk: EOF v prehľade - chýbajúci nový riadok

en: EOF on stdin at conffile prompt
sk: EOF na štandardnom vstupe pri otázke na konfiguračné súbory

en: Error
sk: Chyba

en: Error allocating memory for cfgfilename
sk: Chyba pri alokovaní pamäte pre cfgfilename

en: Error in format
sk: Chyba vo formáte

en: Error:
sk: Chyba:

en: Errors were encountered while processing:
sk: Počas spracovania sa vyskytli chyby:

en: FAILED
sk: ZLYHAL

en: File `%.250s' is not part of a multipart archive.
sk: Súbor `%.250s' nie je časťou archívu skladajúceho sa z viacerých častí.

en: Go to end of list
sk: Choď na koniec zoznamu

en: Go to top of list
sk: Choď na začiatok zoznamu

en: Help information is available under the following topics:
sk: Nápoveda je dostupná pre nasledujúce témy:

en: Help:
sk: Nápoveda:

en: Imp
sk: Dôl

en: Important
sk: Dôležitý

en: Information about %d package(s) was updated.
sk: Informácie o %d balíku(koch) boli aktualizované.

en: Inst.ver
sk: Inšt.ver

en: Install and upgrade wanted packages.
sk: Nainštaluj a aktualizuj požadované balíky.

en: Installed
sk: Nainštalované

en: Installed packages
sk: Nainštalované balíky

en: Installed?
sk: Nainštalovaný?

en: Installing new version of config file %s ...
sk: Inštalujem novú verziu konfiguračného súboru %s ...

en: Internal error, compress_type `%i' unknown!
sk: Interná chyba, compress_type `%i' je neznámy!

en: Introduction to conflict/dependency resolution sub-list
sk: Úvod k podzoznamu riešení konfliktov/závislostí

en: Introduction to method selection display
sk: Úvod do zobrazenia výberu metódy

en: Introduction to package selections
sk: Úvod do výberov balíkov

en: Introduction to read-only package list browser
sk: Úvod k prehliadaču zoznamu balíkov len pre čítanie

en: Invalid %s `%s'
sk: Nesprávny %s `%s'

en: Junk files left around in the depot directory:
sk: Prebytočné súbory zanechané v uskladňovacom adresári:

en: Keystrokes
sk: Funkcie klávesov

en: MSDOS EOF (^Z) in field name `%.*s'
sk: MSDOS EOF (^Z) v názve poľa `%.*s'

en: MSDOS EOF char in value of field `%.*s' (missing newline?)
sk: znak MSDOS EOF v hodnote poľa `%.*s' (chýbajúci nový riadok?)

en: Make highlight less specific
sk: Zjemni zvýraznenie

en: Make highlight more specific
sk: Zvýš zvýraznenie

en: Mark package(s) for deinstall and purge
sk: Označ balík(y) pre deinštaláciu a vyčistenie

en: Mark package(s) for deinstallation
sk: Označ balík(y) pre deinštaláciu

en: Mark package(s) for installation
sk: Označ balík(y) na inštaláciu

en: Marked for
sk: Označené pre

en: More than one copy of package %s has been unpacked
     in this run !  Only configuring it once.
sk: Viac ako jedna kópia balíku %s bola rozbalená
     v tomto behu !  Konfigurujem len jedenkrát.

en: Motion keys: Next/Previous, Top/End, Up/Down, Backwards/Forwards:
      Down-arrow, j         Up-arrow, k             move highlight
      N, Page-down, Space   P, Page-up, Backspace   scroll list by 1 page
      ^n                    ^p                      scroll list by 1 line
      t, Home               e, End                  jump to top/end of list
      u                     d                       scroll info by 1 page
      ^u                    ^d                      scroll info by 1 line
      B, Left-arrow         F, Right-arrow          pan display by 1/3 screen
      ^b                    ^f                      pan display by 1 character
    
    Mark packages for later processing:
     +, Insert  install or upgrade      =, H  hold in present state
     -, Delete  remove                  :, G  unhold: upgrade or leave uninstalled
     _          remove & purge config
                                                 Miscellaneous:
    Quit, exit, overwrite (note capitals!):       ?, F1 request help (also Help)
     Return  Confirm, quit (check dependencies)   i, I  toggle/cycle info displays
       Q     Confirm, quit (override dep.s)       o, O  cycle through sort options
     X, Esc  eXit, abandoning any changes made    v, V  change status display opts
       R     Revert to state before this list      ^l   redraw display
       U     set all to sUggested state             /   search (Return to cancel)
       D     set all to Directly requested state  n, \  repeat last search
sk: Tlačidlá pohybu: Ďalší/Predošlý, Začiatok/Koniec, Hore/Dolu, Naspäť/Dopredu:
      Šípka-dole, j             Šípka-hore, k           posuň zvýraznenie
      N, Page-down, Space       P, Page-up, Backspace   posun v zozname o 1 stranu
      ^n                        ^p                      posun v zozname o 1 riadok
      t, Home                   e, End                  skoč na začiatok/koniec zoznamu
      u                         d                       posuň info o 1 stranu
      ^u                        ^d                      posuň info by 1 line
      B, Šípka-vľavo            F, Šípka-vpravo         posuň displej o 1/3 obrazovky
      ^b                        ^f                      posuň displej o 1 znak
    
    Označte balíky pre neskoršie spracovanie:
     +, Insert  nainštaluj alebo aktualizuj      =, H  udrž v súčasnom stave
     -, Delete  odstrániť                  :, G  uvoľni: aktualizuj alebo ponechaj odinštalovaný
     _          odstráň a vyčisti konfiguráciu
                                                 Rozličné:
    Koniec, výstup, prepis (všimni si veľké písmená!):      ?, F1 vyžiadaj nápovedu (tiež Nápoveda)
     Návrat, Potvrdenie, koniec (skontroluj závislosti)     i, I  zmeň/cykluj info obrazovky
       Q     Potvrď, koniec (potlač dep.s)                o, O  cykluj cez zoraďovacie voľby
     X, Esc  skonči, zabudni všetky vykonané zmeny          v, V  zmeň stav volieb obrazovky
       R     Vráť do stavu pred týmto zoznamom              ^l    prekresli displej
       U     nastav všetko na doporučený stav               /     hľadaj (stlačením Return zruš)
       D     nastav všetko na priamo požadovaný stav        n, \ opakuj posledné vyhľadávanie

en: Motion keys: Next/Previous, Top/End, Up/Down, Backwards/Forwards:
      n, Down-arrow         p, Up-arrow             move highlight
      N, Page-down, Space   P, Page-up, Backspace   scroll list by 1 page
      ^n                    ^p                      scroll list by 1 line
      t, Home               e, End                  jump to top/end of list
      u                     d                       scroll info by 1 page
      ^u                    ^d                      scroll info by 1 line
      B, Left-arrow         F, Right-arrow          pan display by 1/3 screen
      ^b                    ^f                      pan display by 1 character
    (These are the same motion keys as in the package list display.)
    
    Quit:
     Return, Enter    select this method and go to its configuration dialogue
     x, X             exit without changing or setting up the installation method
    
    Miscellaneous:
      ?, Help, F1      request help
     ^l                redraw display
      /                search (just return to cancel)
      \                repeat last search
sk: Klávesy pre pohyb: Ďalší/Predchádzajúci, Začiatok/Koniec, Hore/Dole, Dozadu/Dopredu:
      n, Šípka-dole         p, Šípka-hore           presunutie zvýraznenia
      N, Page-down, Space   P, Page-up, Backspace   posun zoznamu o 1 stranu
      ^n                    ^p                      posun zoznamu o 1 riadok
      t, Home               e, End                  skok na začiatok/koniec zoznamu
      u                     d                       posun informácii o 1 stranu
      ^u                    ^d                      pusun informácii o 1 riadok
      B, Šípka-vľavo         F, Šípka-vpravo        posun displeja o 1/3 obrazovky
      ^b                    ^f                      posun displeja o 1 znak
    (Toto su tie isté klávesy pre pohyb ako na obrazovke so zoznamom balíkov.)
    
    Koniec:
     Return, Enter    vyber túto metódu a choď do jej konfiguračného dialógu
     x, X             skonči bez zmien alebo nastavení inštalačnej metódy
    
    Rôzne:
      ?, Help, F1      vyžiada nápovedu
     ^l                prekreslí obrazovku
      /                vyhľadanie (stlačením Return akciu zrušíte)
      \               zopakuje posledné hľadanie

en: Move down
sk: Posun dolu

en: Move up
sk: Posun hore

en: Name
sk: Názov

en: New
sk: Nový

en: Newly available packages
sk: Novo dostupné balíky

en: No explanation available.
sk: Nie je dostupné žiadne vysvetlenie.

en: No packages found matching %s.
sk: Nenašiel som žiadne balíky vyhovujúce %s.

en: Null colour specification
sk: Žiadna farebná špecifikácia

en: Obsolete and local packages present on system
sk: Zastaralé a lokálne balíky v systéme

en: Obsolete/local
sk: Zastaralý/lokálny

en: Old mark
sk: Stará značka

en: One requested control component is missing
sk: Chýba jeden požadovaný komponent riadenia

en: Only exact versions may be used for Provides
sk: V poli Provides je možné použiť len presné určenie verzie

en: Opt
sk: Vol

en: Optional
sk: Voliteľný

en: Package
sk: Balík

en: Package %s is on hold, not touching it.  Use --force-hold to override.
sk: Balíček %s je v stave hold, ponechávam ho. Použite --force-hold na potlačenie.

en: Package %s listed more than once, only processing once.
sk: Balíček %s špecifikovaný viac ako jedenkrát, spracovaný len jedenkrát.

en: Package %s was on hold, processing it anyway as you request
sk: Balíček %s bol v stave hold, napriek tomu bude vykonaná Vami požadovaná akcia

en: Package `%s' does not contain any files (!)
sk: Balíček `%s' neobsahuje žiadne súbory (!)

en: Package `%s' is not available.
sk: Balíček  `%s' nie je dostupný.

en: Package `%s' is not installed and no info is available.
sk: Balíček `%s' nie je nainštalovaný a nie sú o ňom dostupné žiadne informácie.

en: Package `%s' is not installed.
sk: Balíček `%s' nie je nainštalovaný.

en: Package is in a very bad inconsistent state - you should
     reinstall it before attempting a removal.
sk: Balíček je vo veľmi zlom nekonzistentnom stave - mali by ste
     ho pred pokusom o odstránanie preinštalovať.

en: Package is in a very bad inconsistent state - you should
     reinstall it before attempting configuration.
sk: Balíček je vo veľmi nekonzistentnom stave - mali by ste ho reinštalovať pred
     pokusom o jeho kofiguráciu.

en: Package which in state not-installed has conffiles, forgetting them
sk: Balíček, ktorý je v stave non-installed má konfiguračné súbory, zahadzujem ich

en: Packages not yet reassembled:
sk: Zatiaľ nezostavené balíky:

en: Part %d of package %s filed (still want
sk: Časť %d balíku %s je naplnená (stále potrebuje

en: Preparing to replace %s %s (using %s) ...
sk: Pripravujem nahradenie %s %s (pomocou %s) ...

en: Press <enter> to continue.
sk: Pre pokračovanie stlačte <enter>.

en: Press ? for help menu, . for next topic, <space> to exit help.
sk: Stlačte ? pre zobrazenie menu nápovedy, . pre ďalšiu tému, <medzerník> pre ukončenie nápovedy.

en: Press a key from the list above, <space> or `q' to exit help,
      or `.' (full stop) to read each help page in turn.
sk: Stlačte kláves z horeuvedeného zoznamu, <medzerník> alebo `q' pre ukončenie nápovedy,
      alebo `.' (úplné zastavenie) pre postupné čítanie všetkých stránok nápovedy.

en: Priority
sk: Priorita

en: Processing was halted because there were too many errors.
sk: Spracovanie bolo zastavené, pretože sa vyskytlo príliš veľa chýb.

en: Purged
sk: Vyčistené

en: Purged packages and those never installed
sk: Vyčistené a nikdy nenainštalované balíky

en: Purging configuration files for %s ...
sk: Odstraňujem konfiguračné súbory pre %s ...

en: Quit dselect.
sk: Ukonči dselect.

en: Quit without changing selected access method
sk: Ukončenie bez zmeny zvolenej výberovej metódy

en: Quit, confirming without check
sk: Ukončenie, potvrdenie bez kontroly

en: Quit, confirming, and checking dependencies
sk: Ukončenie, potvrdenie, a kontrola závislostí

en: Quit, rejecting conflict/dependency suggestions
sk: Ukončenie, zamietnutie návrhov riešenia konfliktov/závislostí

en: REINSTALL
sk: PREINŠTALOVAŤ

en: Rec
sk: Dop

en: Recommended
sk: Odporúčaný

en: Recorded info about %s from %s.
sk: Zaznamenané informácie o %s z %s.

en: Redraw display
sk: Prekresli obrazovku

en: Remove unwanted software.
sk: Odstráň nežiadaný software.

en: Removed
sk: Odstránený

en: Removed and no longer available packages
sk: Odstránené a viac nedostupné balíky

en: Removed packages (configuration still present)
sk: Odstránené balíky (konfigurácia stále zachovaná)

en: Removing %s ...
sk: Odstraňujem %s ...

en: Repeat last search.
sk: Zopakuj posledné hľadanie.

en: Replacing available packages info, using %s.
sk: Nahradzujem informácie o dostupných balíkoch, použitím %s.

en: Replacing files in old package %s ...
sk: Nahradzujem súbory v starom balíku %s ...

en: Req
sk: Vyž

en: Request help (cycle through help screens)
sk: Vyžiadaj nápovedu (pohyb naprieč oknami nápovedy)

en: Request which packages you want on your system.
sk: Vyžiadajte, ktoré balíky chcete vo vašom systéme.

en: Required
sk: Vyžadovaný

en: Revert to directly requested state for all packages
sk: Návrat do priamo požadovaného stavu pre všetky balíky

en: Revert to old state for all packages
sk: Návrat do starého stavu pre všetky balíky

en: Revert to suggested state for all packages
sk: Návrat do navrhovaného stavu pre všetky balíky

en: Screenparts:
sk: Časti obrazovky:

en: Scroll backwards through help/information
sk: Posun nápovedou/informáciami smerom dozadu

en: Scroll backwards through help/information by 1 line
sk: Posun v nápovede/informáciách o jeden riadok späť

en: Scroll backwards through list
sk: Posun zoznamom dozadu

en: Scroll backwards through list by 1 line
sk: Posun zoznamom o jeden riadok späť

en: Scroll onwards through help/information
sk: Posun nápovedou/informáciami smerom dopredu

en: Scroll onwards through help/information by 1 line
sk: Posun v nápovede/informáciách o jeden riadok vpred

en: Scroll onwards through list
sk: Posun zoznamom dopredu

en: Scroll onwards through list by 1 line
sk: Posun zoznamom o jeden riadok vpred

en: Search for ?
sk: Vyhľadať ?

en: Search for a package whose name contains a string
sk: Hľadaj balík, ktorého názov obsahuje reťazec

en: Section
sk: Sekcia

en: Select currently-highlighted access method
sk: Výber aktuálne označenej prístupovej metódy

en: Selecting previously deselected package %s.
sk: Vyberám predtým zrušený balík %s.

en: Set your TERM variable correctly, use a better terminal,
    or make do with the per-package management tool
sk: Nastavte vašu premennú TERM správne, použite lepší terminál,
    alebo to urobte pomocou nástroja na správu jednotlivých balíkov

en: Setting up %s (%s) ...
sk: Nastavujem balík %s (%s) ...

en: Signal no.%d
sk: Signál č.%d

en: Skipping deselected package %s.
sk: Preskakujem zrušený balík %s.

en: Standard
sk: Štandardný

en: Std
sk: Šta

en: Swap sort order priority/section
sk: Zmena triedenia podľa priority/sekcie

en: System error no.%d
sk: Systémová chyba č.%d

en: Terminal does not appear to support cursor addressing.
sk: Terminál zdá sa nepodporuje adresovanie kurzoru.

en: Terminal does not appear to support highlighting.
sk: Nezdá sa, že by terminál podporoval zvýraznenie.

en: The following packages are in a mess due to serious problems during
    installation.  They must be reinstalled for them (and any packages
    that depend on them) to function properly:
sk: Nasledovné balíky sa počas inštalácie dostali do problémov. Aby
     tieto balíky (a všetky na nich závislé) pracovali správne, musia byť
     preinštalované:

en: The following packages are only half configured, probably due to problems
    configuring them the first time.  The configuration should be retried using
    dpkg --configure <package> or the configure menu option in dselect:
sk: Nasledovné balíky sú len čiastočne nakonfigurované, pravdepodobne z dôvodu
     problémov počas ich prvotnej konfigurácie. Konfigurácia by mala byť zopakovaná
     použitím dpkg --configure <balík>, alebo výberom položky konfigurácia v menu
     dselect-u:

en: The following packages are only half installed, due to problems during
    installation.  The installation can probably be completed by retrying it;
    the packages can be removed using dselect or dpkg --remove:
sk: Nasledovné balíky sú len čiastočne nainštalované, pravdepodobne z dôvodu
     problémov počas inštalácie. Inštalácia môže byť pravdepodobne dokončená
    jej opakovaním; balíky môžu byť odstránené použitím dselect-u alebo pomocou dpkg --remove:

en: The following packages have been unpacked but not yet configured.
    They must be configured using dpkg --configure or the configure
    menu option in dselect for them to work:
sk: Nasledovné balíky boli rozbalené, neboli ale ešte nakonfigurované.
    Aby pracovali, musia byť nakonfigurované pomocou príkazu dpkg --configure
    alebo výberom položky konfigurácia v menu dselectu:

en: The line you have highlighted represents many packages; if you ask to install, remove, hold, etc. it you will affect all the packages which match the criterion shown.
    
    If you move the highlight to a line for a particular package you will see information about that package displayed here.
    You can use `o' and `O' to change the sort order and give yourself the opportunity to mark packages in different kinds of groups.
sk: Riadok, ktory ste zvýraznili reprezentuje množstvo balíkov; ak požadujete inštaláciu, odstránenie, podržanie, atď., ovplyvní to všetky balíky, ktoré sa zhodujú so zobrazenými kritériami.
    
    Ak presuniete zvýraznenie na riadok s príslušným balíkom, zobrazia sa Vám na tomto mieste informácie o tomto balíku.
    Môžete použiť `o' a `O' na zmenu zotriedenia a umožniť tak označenie balíkov z iných skupín.

en: The top half of the screen shows a list of packages.  For each package you see
    four columns for its current status on the system and mark.  In terse mode (use
    `v' to toggle verbose display) these are single characters, from left to right:
    
     Error flag: Space - no error (but package may be in broken state - see below)
                  `R'  - serious error during installation, needs reinstallation;
     Installed state:   Space - not installed;
                         `*'  - installed;
                         `-'  - not installed but config files remain;
           packages in { `U'  - unpacked but not yet configured;
          these states { `C'  - half-configured (an error happened);
            are broken { `I'  - half-installed (an error happened).
     Old mark: what was requested for this package before presenting this list;
     Mark: what is requested for this package:
      `*': marked for installation or upgrade;
      `-': marked for removal, but any configuration files will remain;
      `=': on hold: package will not be processed at all;
      `_': marked for purge completely - even remove configuration;
      `n': package is new and has yet to be marked for install/remove/&c.
    
    Also displayed are each package's Priority, Section, name, installed and
    available version numbers (shift-V to display/hide) and summary description.
sk: Horná polovica obrazovky ukazuje zoznam balíkov. Pre každý balík vidíte
    štyri stĺpce o jeho aktuálnom stave v systéme a označenie.  V obsiahlom móde (použite
    `v' na zapnutie obsiahleho zobrazenia) sú tu jednoduché znaky, zľava do prava:
    
     Chybový príznak: Medzerník - žiadna chyba (ale balík by mohol byť v poškodenom stave - pozrite nižšie)
                  `R'  - závažná chyba pri inštalácii, vyžaduje preinštalovanie;
     Inštalovaný stav:   Medzerník - nenainštalovaný;
                         `*'  - inštalovaný;
                         `-'  - nenainštalovaný, ale konfiguračné súbory boli zachované;
              balíky v { `U'  - rozbalený, ale stále nenakonfigurovaný;
           tieto stavy { `C'  - polo-nakonfigurovaný (vyskytla sa chyba);
          sú poškodené { `I'  - polo-nainštalovaný (vyskytla sa chyba).
     Staré značky: čo bolo požadované pre tento balík pred zobrazením tohto zoznamu;
     Značka: čo je požadované pre tento balík:
      `*': označené pre inštaláciu alebo upgrade;
      `-': označené pre odstránenie, ale konfiguračné súbory zostanú zachované;
      `=': na podržanie: balíček vôbec nebude spracovaný;
      `_': označené pre kompletné vyčistenie - aj s odstránením konfigurácie;
      `n': balík je nový a ešte nebol označený pre inštaláciu/odstránenie/atď.
    
    Zobrazuje sa tiež Priorita, Sekcia, meno, inštalované a
    dostupné čísla verzií pre každý balík (shift-V pre zobrazenie/skrytie) a sumárny popis.

en: This is an essential package - it should not be removed.
sk: Toto je nevyhnutný balík - nemal by byť vymazaný.

en: This is free software; see the GNU General Public Licence version 2 or
    later for copying conditions.  There is NO warranty.
    See
sk: Toto je slobodný software; podrobnejšie informácie o pravidlách kopírovania nájdete
    v GNU General Public Licence verzia 2 alebo neskoršej. Záruka sa neposkytuje.
    Pozrite

en: This is free software; see the GNU General Public Licence version 2 or
    later for copying conditions. There is NO warranty.
    See dpkg-deb --licence for details.
sk: Toto je slobodný software; podrobnosti o pravidlách kopírovania
    nájdete v GNU General Public Licence verzia 2 alebo neskoršej.
    Záruka sa neposkytuje.  Použitím dpkg-deb --licence získate viac informácií.

en: Type `exit' when you're done.
sk: Po skončení napíšte `exit'.

en: Type dpkg --help for help about installing and deinstalling packages [*];
    Use dselect for user-friendly package management;
    Type dpkg -Dhelp for a list of dpkg debug flag values;
    Type dpkg --force-help for a list of forcing options;
    Type dpkg-deb --help for help about manipulating *.deb files;
    Type dpkg --licence for copyright licence and lack of warranty (GNU GPL) [*].
    
    Options marked [*] produce a lot of output - pipe it through `less' or `more' !
sk: Napíšte dpkg --help pre nápovedu pre inštaláciu a odinštaláciu balíkov [*];
    Použite dselect pre užívateľsky prívetivú správu balíkov;
    Napíšte dpkg -Dhelp pre zoznam ladiacich hodnôt dpkg;
    Napíšte dpkg --force-help pre zoznam donucovacích volieb;
    Napíšte dpkg-deb --help pre nápovedu o zaobchádzaní s *.deb súbormi;
    Napíšte dpkg --licence pre licenčné podmienky a neexistenciu záruky (GNU GPL) [*].
    
    Voľby označené [*] produkujú rozsiahly výstup - použite `less' alebo `more' !

en: Type dpkg-deb --help for help about manipulating *.deb files;
    Type dpkg --help for help about installing and deinstalling packages.
sk: Napíšte dpkg-deb --help pre nápovedu o manipulácii s *.deb súbormi;
    Napíšte dpkg --help pre nápovedu o inštalácii a deinštalácii balíkov.

en: Type dpkg-split --help for help.
sk: Napíšte dpkg-split --help pre nápovedu.

en: Type dselect --help for help.
sk: Napíšte dselect --help pre nápovedu.

en: Type md5sum --help for help.
sk: Napíšte dpkg-split --help pre zobrazenie nápovedy.

en: Unclassified
sk: Neklasifikovaný

en: Unpacking %s (from %s) ...
sk: Rozbaľujem %s (z %s) ...

en: Unpacking replacement %.250s ...
sk: Rozbaľujem náhradu  %.250s ...

en: Up to date installed packages
sk: Aktuálne nainštalované balíky

en: Up-to-date
sk: Aktuálny

en: Update list of available packages, if possible.
sk: Aktualizujte zoznam dostupných balíkov, ak je to možné.

en: Updated
sk: Aktualizovaný

en: Updated packages (newer version is available)
sk: Aktualizované balíky (k dispozícii je novšia verzia)

en: Updating available packages info, using %s.
sk: Aktualizujem informácie o dostupných balíkoch, použítím %s.

en: Usage:
sk: Použitie:

en: Usage: 
      dpkg -i|--install      <.deb file name> ... | -R|--recursive <dir> ...
      dpkg --unpack          <.deb file name> ... | -R|--recursive <dir> ...
      dpkg -A|--record-avail <.deb file name> ... | -R|--recursive <dir> ...
      dpkg --configure              <package name> ... | -a|--pending
      dpkg -r|--remove | -P|--purge <package name> ... | -a|--pending
      dpkg --get-selections [<pattern> ...]    get list of selections to stdout
      dpkg --set-selections                    set package selections from stdin
      dpkg --update-avail <Packages-file>      replace available packages info
      dpkg --merge-avail <Packages-file>       merge with info from file
      dpkg --clear-avail                       erase existing available info
      dpkg --forget-old-unavail                forget uninstalled unavailable pkgs
      dpkg -s|--status <package-name> ...      display package status details
      dpkg -p|--print-avail <package-name> ... display available version details
      dpkg -L|--listfiles <package-name> ...   list files `owned' by package(s)
      dpkg -l|--list [<pattern> ...]           list packages concisely
      dpkg -S|--search <pattern> ...           find package(s) owning file(s)
      dpkg -C|--audit                          check for broken package(s)
      dpkg --print-architecture                print target architecture (uses GCC)
      dpkg --print-gnu-build-architecture      print GNU version of target arch
      dpkg --print-installation-architecture   print host architecture (for inst'n)
      dpkg --compare-versions <a> <rel> <b>    compare version numbers - see below
      dpkg --help | --version                  show this help / version number
      dpkg --force-help | -Dh|--debug=help     help on forcing resp. debugging
      dpkg --licence                           print copyright licensing terms
    
    Use dpkg -b|--build|-c|--contents|-e|--control|-I|--info|-f|--field|
     -x|--extract|-X|--vextract|--fsys-tarfile  on archives (type %s --help.)
    
    For internal use: dpkg --assert-support-predepends | --predep-package |
      --assert-working-epoch | --assert-long-filenames | --assert-multi-conrep
    
    Options:
      --admindir=<directory>     Use <directory> instead of %s
      --root=<directory>         Install on alternative system rooted elsewhere
      --instdir=<directory>      Change inst'n root without changing admin dir
      -O|--selected-only         Skip packages not selected for install/upgrade
      -E|--skip-same-version     Skip packages whose same version is installed
      -G|--refuse-downgrade      Skip packages with earlier version than installed
      -B|--auto-deconfigure      Install even if it would break some other package
      --no-debsig                Do no try to verify package signatures
      --no-act|--dry-run|--simulate
                                 Just say what we would do - don't do it
      -D|--debug=<octal>         Enable debugging - see -Dhelp or --debug=help
      --status-fd <n>            Send status change updates to file descriptor <n>
      --ignore-depends=<package>,... Ignore dependencies involving <package>
      --force-...                    Override problems - see --force-help
      --no-force-...|--refuse-...    Stop when problems encountered
      --abort-after <n>              Abort after encountering <n> errors
    
    Comparison operators for --compare-versions are:
     lt le eq ne ge gt       (treat empty version as earlier than any version);
     lt-nl le-nl ge-nl gt-nl (treat empty version as later than any version);
     < << <= = >= >> >       (only for compatibility with control file syntax).
    
    Use `dselect' or 'aptitude' for user-friendly package management.
sk: Použitie: 
      dpkg -i|--install      <.deb názov súboru> ... | -R|--recursive <adresár> ...
      dpkg --unpack          <.deb názov súboru> ... | -R|--recursive <adresár> ...
      dpkg -A|--record-avail <.deb názov súboru> ... | -R|--recursive <adresár> ...
      dpkg --configure              <názov balíku> ... | -a|--pending
      dpkg -r|--remove | -P|--purge <názov balíku> ... | -a|--pending
      dpkg --get-selections [<vzorka> ...]     vypíše zoznam výberu na štandardný výstup
      dpkg --set-selections                    nastaví výbery balíku z stdin
      dpkg --update-avail <súbor Packages>     nahradí dostupné informácie o balíkoch
      dpkg --merge-avail <súbor Packages>      zlúči sa s informáciami zo súboru
      dpkg --clear-avail                       vymaže existujúce dostupné informácie
      dpkg --forget-old-unavail                zabudne nedostupné nenainštalované balíky
      dpkg -s|--status <názov balíku> ...     zobrazí detailný stav balíkov
      dpkg -p|--print-avail <názov balíku> ... zobrazí detaily dostupnej verzie
      dpkg -L|--listfiles <názov balíku> ...  vypíše súbory `vlastnené' balíkom(ami)
      dpkg -l|--list [<vzorka> ...]            stručný prehľad balíkov
      dpkg -S|--search <vzorka> ...            nájde balík(ky) vlastniace súbor(y)
      dpkg -C|--audit                          vyhľadá pokazené balík(y)
      dpkg --print-architecture                vypíše cieľovú architektúru (pomocou GCC)
      dpkg --print-gnu-build-architecture      vypíše GNU verziu cieľovej architektúry
      dpkg --print-installation-architecture   vypíše architektúru počítača (pre inštaláciu)
      dpkg --compare-versions <a> <rel> <b>    porovná čísla verzií - pozrite nižšie
      dpkg --help | --version                  vypíše túto nápovedu / číslo verzie
      dpkg --force-help | -Dh|--debug=help     nápoveda pre vynútenie resp. ladenie
      dpkg --licence                           vypíše podmienky copyright licencie
    
    Použite dpkg -b|--build|-c|--contents|-e|--control|-I|--info|-f|--field|
     -x|--extract|-X|--vextract|--fsys-tarfile  na archívoch (napíšte %s --help.)
    
    Pre vnútornú potrebu: dpkg --assert-support-predepends | --predep-package |
      --assert-working-epoch | --assert-long-filenames | --assert-multi-conrep
    
    Voľby:
      --admindir=<adresár>       Použije <adresár> namiesto %s
      --root=<adresár>           Nainštaluje do systému s iným koreňovým adresárom
      --instdir=<adresár>        Zmení inštalačný koreň bez zmeny admindir
      -O|--selected-only         Preskočí balíky nevybrané na inštaláciu/aktualizáciu
      -E|--skip-same-version     Neinštaluje znovu rovnakú verziu balíkov
      -G|--refuse-downgrade      Preskočí skoršie verzie balíkov, ako sú nainštalované
      -B|--auto-deconfigure      Nainštaluje balík i keď to poruší iný balík
      --no-debsig                Nepokúšajte sa overiť podpis balíkov
      --no-act|--dry-run|--simulate
                                 Len vypisuje, čo by sa stalo - nevykonáva sa
      -D|--debug=<octal>         Povolí ladenie - pozrite -Dhelp alebo --debug=help
      --status-fd <n>            Pošle zmeny stavu balíku na deskriptor súboru<n>
      --ignore-depends=<balík>,... Ignoruje závislosti s <balíkom>
      --force-...                    Preskočí problémy  - pozrite --force-help
      --no-force-...|--refuse-...    Zastaví sa pri problémoch
      --abort-after <n>              Zastaví sa po nájdení <n> chýb
    
    Operátory porovnania pre --compare-versions sú:
     lt le eq ne ge gt       (považuje prázdnu verziu za staršiu ako hociktorú inú verziu);
     lt-nl le-nl ge-nl gt-nl (považuje prázdnu verziu za novšiu ako hociktorú inú verziu);
     < << <= = >= >> >       (len pre kompatibilitu so syntaxou súboru control).
    
    Použite `dselect' alebo 'aptitude' pre užívateľsky prívetivé rozhranie ku správe balíkov.

en: Usage: dpkg-split -s|--split <file> [<prefix>]     Split an archive.
           dpkg-split -j|--join <part> <part> ...      Join parts together.
           dpkg-split -I|--info <part> ...             Display info about a part.
           dpkg-split -h|--help|--version|--licence    Show help/version/licence.
    
           dpkg-split -a|--auto -o <complete> <part>   Auto-accumulate parts.
           dpkg-split -l|--listq                       List unmatched pieces.
           dpkg-split -d|--discard [<filename> ...]    Discard unmatched pieces.
    
    Options:  --depotdir <directory>  (default is %s/%s)
              -S|--partsize <size>    (in Kb, for -s, default is 450)
              -o|--output <file>      (for -j, default is <package>-<version>.deb)
              -Q|--npquiet            (be quiet when -a is not a part)
              --msdos                 (generate 8.3 filenames)
    
    Exit status: 0 = OK;  1 = -a is not a part;  2 = trouble!
sk: Použitie: dpkg-split -s|--split <súbor> [<prefix>]    Rozdelí archív.
              dpkg-split -j|--join <časť> <časť> ...      Spojí časti dohromady.
              dpkg-split -I|--info <časť> ...             Zobrazí informáciu o časti.
              dpkg-split -h|--help|--version|--licence    Vypíše nápovedu/verzia/licencie.
    
              dpkg-split -a|--auto -o <celok> <časť>      Automaticky spojí časti.
              dpkg-split -l|--listq                       Vypíše nehodiace sa časti.
              dpkg-split -d|--discard [<názov súboru> ...]    Zahodí nehodiace sa  časti.
    
    Prepínače:  --depotdir <adresár>   (predvolený je %s/%s)
              -S|--partsize <veľkosť>  (v Kb, pre -s, predvolený je 450)
              -o|--output <súbor>      (pre -j, predvolený je <balík>-<verzia>.deb)
              -Q|--npquiet             (ignoruj ak -a nie je súčasťou)
              --msdos                  (generuje názvy súborov verzie 8.3)
    
    Výstupný stav: 0 = OK;  1 = -a nie je súčasťou;  2 = problémy!

en: Usage: dselect [options]
           dselect [options] action ...
    Options:  --admindir <directory>  (default is /var/lib/dpkg)
              --help  --version  --licence  --expert  --debug <file> | -D<file>
              --colour screenpart:[foreground],[background][:attr[+attr+..]]
    Actions:  access update select install config remove quit
sk: Použitie: dselect [voľby]
              dselect [voľby] akcia ...
    Options:  --admindir <adresár>  (predvolený je /var/lib/dpkg)
              --help  --version  --licence  --expert  --debug <súbor> | -D<súbor>
              --colour screenpart:[foreground],[background][:attr[+attr+..]]
    Akcie:    prístup aktualizácia výber inštalácia konfigurácia odstránenie koniec

en: Use --help for help about querying packages;
    Use --licence for copyright licence and lack of warranty (GNU GPL).
sk: Použite --help pre nápovedu o dopytovaných balíkoch.
    Použite --licence pre licenčné podmienky a neexistenciu záruky (GNU GPL).

en: Use dpkg --info (= dpkg-deb --info) to examine archive files,
    and dpkg --contents (= dpkg-deb --contents) to list their contents.
sk: Použite dpkg --info (= dpkg-deb --info) k preskúmaniu archívnych súborov,
    a dpkg --contents (= dpkg-deb --contents) pre vypísanie ich obsahu.

en: Verification on package %s failed!
sk: Verifikácia balíku %s zlyhala!

en: Verification on package %s failed,
    but installing anyway as you request.
sk: Verifikácia balíku %s zlyhala,
    napriek tomu ju inštalujem podľa Vašej požiadavky.

en: Version
sk: Verzia

en: Version %.250s of %.250s already installed, skipping.
sk: Verzia %.250s %.250s je uz nainštalovaná, preskakujem.

en: Version %s.
    Copyright (C) 1994-1996 Ian Jackson.
    Copyright (C) 2000,2001 Wichert Akkerman.
    This is free software; see the GNU General Public Licence version 2
    or later for copying conditions.  There is NO warranty.  See
    dselect --licence for details.
sk: Verzia %s.
    Copyright (C) 1994-1996 Ian Jackson.
    Copyright (C) 2000,2001 Wichrt Akkerman.
    Toto je slobodný software; podrobnosti o pravidlách kopírovania
    nájdete v GNU General Public Licence vo verzii 2 alebo neskoršej.  Záruka sa neposkytuje.
    Použite dselect --licence pre viac informácií.

en: Version of dpkg with working epoch support not yet configured.
     Please use `dpkg --configure dpkg', and then try again.
sk: Verzia dpkg s podporou epoch ešte nie je nakonfigurovaná.
     Použite prosím `dpkg --configure dpkg' a skúste znova.

en: Warning: obsolete option `--%s'
sk: Upozornenie: zastaralá voľba `--%s'

en: Welcome to dselect's main package listing.
    
    You will be presented with a list of packages which are installed or available
    for installation.  Since you do not have the privilege necessary to update
    package states, you are in a read-only mode.  You can navigate around the
    list using the cursor keys (please see the `Keystrokes' help screen), observe
    the status of the packages and read information about them.
    
    You should read the list of keys and the explanations of the display.
    Much on-line help is available, please make use of it - press `?' at
    any time for help.
    
    When you have finished browsing, press `Q' or <enter> to quit.
    
    Press <space> to leave help and enter the list now.
sk: Vitajte v hlavnom zozname balíkov dselect-u.
    
    Budete oboznámení so zoznamom balíkov, ktoré sú nainštalované, alebo sú dostupné
    na inštaláciu. Kedže nemáte privilégiá potrebné na aktualizáciu
    stavu balíkov, ste v móde len pre čítanie. V zozname sa môžete pohybovať
    pomocou kurzorových klávesov (pozrite si nápovedu `Funkcie klávesov'), sledovať
    stav balíkov a prečítať si informácie o nich.
    
    Mali by ste si prečítať zoznam klávesov a vysvetlivky k obsahu obrazovky.
    Je dostupných množstvo on-line nápovied, prosíme Vás, aby ste ich používali - stlačte `?'
    kedykoľvek a získate nápovedu.
    
    Keď skončíte prezeranie, stlačte `Q' alebo <enter> pre ukončenie.
    
    Stlačte <medzerník> pre ukončenie nápovedy a vstúpte do zoznamu.

en: Welcome to dselect's main package listing.
    
    You will be presented with a list of packages which are installed or available
    for installation.  You can navigate around the list using the cursor keys,
    mark packages for installation (using `+') or deinstallation (using `-').
    Packages can be marked either singly or in groups; initially you will see that
    the line `All packages' is selected.  `+', `-' and so on will affect all the
    packages described by the highlighted line.
    
    Some of your choices will cause conflicts or dependency problems; you will be
    given a sub-list of the relevant packages, so that you can solve the problems.
    
    You should read the list of keys and the explanations of the display.
    Much on-line help is available, please make use of it - press `?' at
    any time for help.
    
    When you have finished selecting packages, press <enter> to confirm changes,
    or `X' to quit without saving changes. A final check on conflicts and
    dependencies will be done - here too you may see a sublist.
    
    Press <space> to leave help and enter the list now.
sk: Vitajte v hlavnom zozname balíkov dselect-u.
    
    Budete oboznámení so zoznamom balíkov, ktoré sú nainštalované, alebo sú dostupné
    na inštaláciu. V zozname sa môžete pohybovať pomocou kurzorových klávesov,
    označovať balíky na inštaláciu (použitím `+') alebo deinštaláciu (použitím `-').
    Balíky môžu byť označované buď jednotlivo, alebo v skupinách; na začiatku uvidíte
    riadok `Všetky balíky' sú vybraté.  `+', `-' a tak ďalej majú vplyv na všetky balíky
    označené zvýrazňovacím riadkom.
    
    Niektoré z Vašich volieb môžu spôsobiť konflikty alebo problémy so závislosťami; budete požiadaný
    o pod-zoznam relevantných balíkov, čo je spôsob, ako môžete daný problém vyriešiť.
    
    Mali by ste si prečítať zoznam klávesov a vysvetlivky k obsahu obrazovky.
    Je dostupných množstvo on-line nápovied, prosíme Vás, aby ste ich používali - stlačte `?'
    kedykoľvek a získate nápovedu.
    
    Keď skončíte s výberom balíkov, stlačte <enter> pre potvrdenie zmien,
    alebo `X' pre ukončenie bez zapísania zmien. Bude urobená záverečná kontrola
    konfliktov a závislostí - aj tu môžete uvidieť pod-zoznam.
    
    Stlačte <medzerník> pre ukončenie nápovedy a vstúpte do zoznamu.

en: Will not downgrade %.250s from version %.250s to %.250s, skipping.
sk: Odmietam inštalovať staršiu verziu balíku %.250s z verzie %.250s na %.250s, preskakujem.

en: Would remove or purge %s ...
sk: Chcete odinštalovať alebo odstrániť balík %s ...

en: [A]ccess
sk: [P]rístup

en: [C]onfig
sk: [K]onfiguruj

en: [I]nstall
sk: [N]ainštaluj

en: [Q]uit
sk: [U]končiť

en: [R]emove
sk: [O]dstráň

en: [S]elect
sk: [V]ýber

en: [U]pdate
sk: [A]ktualizácia

en: [default=N]
sk: [predvolené=N]

en: [default=Y]
sk: [predvolené=Y]

en: [no default]
sk: [bez predvoľby]

en: [none]
sk: [žiadny]

en: [not bound]
sk: [nepripojený]

en: `%.*s' is not allowed for %s
sk: `%.*s' nie je prípustné pre %s

en: `%.255s' is not a debian format archive
sk: `%.255s' nemá formát debianovského archívu

en: `%s' field, invalid package name `%.255s': %s
sk: pole `%s' obsahuje neplatné meno balíku `%.255s': %s

en: `%s' field, missing package name, or garbage where package name expected
sk: v poli `%s' chýba meno balíku, alebo obsahuje nezmysly namiesto názvu

en: `%s' field, reference to `%.255s':
     `%c' is obsolete, use `%c=' or `%c%c' instead
sk: pole `%s' odkazujúce na `%.255s':
     `%c' je zastaralé, použité `%c=' alebo `%c%c'

en: `%s' field, reference to `%.255s':
     bad version relationship %c%c
sk: `pole %s' odkazujúce na `%.255s':
     zlý vzťah verzie %c%c

en: `%s' field, reference to `%.255s':
     implicit exact match on version number, suggest using `=' instead
sk: pole `%s' odkazujúce na `%.255s':
     implicitná priama zhoda čísla verzie, navrhujem použiť `='

en: `%s' field, reference to `%.255s':
     version value starts with non-alphanumeric, suggest adding a space
sk: `pole %s' odkazujúce na `%.255s':
     číslo verzie začína nealfanumerickým znakom, doporučujem pridať medzeru

en: `%s' field, reference to `%.255s': error in version: %.255s
sk: pole `%s' odkazujúce na `%.255s': chyba vo verzii: %.255s

en: `%s' field, reference to `%.255s': version contains ` '
sk: pole `%s' odkazujúce na `%.255s': verzia obsahuje ` '

en: `%s' field, reference to `%.255s': version contains `('
sk: pole `%s' odkazujúce na `%.255s': verzia obsahuje `('

en: `%s' field, reference to `%.255s': version unterminated
sk: pole `%s' odkazujúce na `%.255s': verzia neukončená

en: `%s' field, syntax error after reference to package `%.255s'
sk: syntaktická chyba v poli `%s' po odkaze na balík `%.255s'

en: a
sk: p

en: alternatives (`|') not allowed in %s field
sk: alternatíva (`|') nie je prípustná v poli %s

en: archive contained object `%.255s' of unknown type 0x%x
sk: archív obsahoval objekt `%.255s' neznámeho typu 0x%x

en: archive has malformatted ctrl len `%s'
sk: archív má zdeformovaný riadiaci len `%s'

en: archive has no dot in version number
sk: archív nemá bodku v čísle verzie

en: archive has no newlines in header
sk: archív neobsahuje nové riadky v hlavičke

en: archive version %.250s not understood, get newer dpkg-deb
sk: neznáma archívna verzia %.250s , nainštalujte novšiu dpkg-deb

en: available version of control file info
sk: dostupná verzia informácií o riadiacom súbore

en: available version of control info for
sk: dostupná verzia informácií o riadení pre

en: bUG
sk: Chy

en: backend dpkg-deb during `%.255s'
sk: backend dpkg-deb počas `%.255s'

en: baselist::startdisplay() done ...
    
     xmax=%d, ymax=%d;
    
     title_height=%d, colheads_height=%d, list_height=%d;
     thisstate_height=%d, info_height=%d, whatinfo_height=%d;
    
     colheads_row=%d, thisstate_row=%d, info_row=%d;
     whatinfo_row=%d, list_row=%d;
sk: základný zoznam::startdisplay() vykonané ...
    
     xmax=%d, ymax=%d;
    
     title_height=%d, colheads_height=%d, list_height=%d;
     thisstate_height=%d, info_height=%d, whatinfo_height=%d;
    
     colheads_row=%d, thisstate_row=%d, info_row=%d;
     whatinfo_row=%d, list_row=%d;

en: between members
sk: medzi členmi

en: broken due to failed removal
sk: pokazený z dôvodu chyby pri odstraňovaní

en: broken due to postinst failure
sk: pokazený z dôvodu chyby v postinst

en: bulk available update requires write access to dpkg status area
sk: celková dostupná aktualizácia vyžaduje možnosť zápisu do stavovej oblasti dpkg

en: c
sk: k

en: can't mmap package info file `%.255s'
sk: nedokážem vykonať funkciu mmap na info súbor balíku `%.255s'

en: can't remove old postrm script
sk: nemôžem odstrániť starý postrm skript

en: can't stat package info file `%.255s'
sk: nie je možné zistiť stav súboru s informáciami o balíku `%.255s'

en: cannot access archive
sk: nemôže vstúpiť do archívu

en: cannot open GPL file
sk: nemôžem otvoriť súbor s GPL

en: cannot open `%.255s' (in `%.255s')
sk: nie je možné otvoriť `%.255s' (v `%.255s')

en: cannot open archive part file `%.250s'
sk: nie je možné otvoriť časť archívneho súboru `%.250s'

en: cannot read config file dir `%.250s' (from `%.250s')
sk: nie je možné prečítať adresár konfiguračného súboru `%.250s' (z `%.250s')

en: cannot read info directory
sk: nedá sa prečítať informácia o adresári

en: cannot remove `%.250s'
sk: nie je možné odstrániť `%.250s'

en: cannot remove file `%.250s'
sk: nie je možné odstrániť súbor `%.250s'

en: cannot remove old backup config file `%.250s' (of `%.250s')
sk: nie je možné odstrániť starý záložný konfiguračný súbor `%.250s' (z `%.250s')

en: cannot remove old config file `%.250s' (= `%.250s')
sk: nie je možné odstrániť starý konfiguračný súbor `%.250s' (= `%.250s')

en: cannot remove old files list
sk: nie je možné odstrániť zoznam starých súborov

en: cannot satisfy pre-dependencies for %.250s (wanted due to %.250s)
sk: nie je možné vyriešiť pred-závislosti pre %.250s (vyžadované pre %.250s)

en: cannot scan directory `%.255s'
sk: nie je možné skenovať adresár `%.255s'

en: cannot scan updates directory `%.255s'
sk: nemôžem zistiť obsah adresára s aktualizáciami `%.255s'

en: cannot stat `%.255s' (in `%.255s')
sk: nie je možné zistiť stav `%.255s' (v `%.255s')

en: cat (data)
sk: cat (dáta)

en: character `%c' not allowed - only letters, digits and %s allowed
sk: znak `%c' nie je prípustný - prípustné sú len písmená, čísla a %s

en: colour
sk: farba

en: colour attribute
sk: vlastnosť farby

en: compiler libgcc filename not understood: %.250s
sk:  meno prekladača libgcc nebolo rozoznané: %.250s

en: conffile `%.250s' does not appear in package
sk: konfiguračný súbor `%.250s' nebol v balíku nájdený

en: conffile `%.250s' is not stattable
sk: u konfiguračného súboru `%.250s' nie je možné zistiť stav

en: configuration error: %s does not take a value
sk: konfiguračná chyba: %s nemá priradenú hodnotu

en: configuration error: %s needs a value
sk: konfiguračná chyba: %s vyžaduje hodnotu

en: configuration error: unknown option %s
sk: konfiguračná chyba: neznáma voľba %s

en: conflicting actions --%s and --%s
sk: odporujúce si akcie --%s a --%s

en: conflicting diversions involving `%.250s' or `%.250s'
sk: odchýlky `%.250s' alebo `%.250s' sú v konflikte

en: conflicting packages - not installing %.250s
sk: konflikt balíkov - nebudem inštalovať %.250s

en: control
sk: riadenie

en: control directory has bad permissions %03lo (must be >=0755 and <=0775)
sk: riadiaci adresár má zlé práva %03lo (musia byť >=0755 a <=0775)

en: copy info file `%.255s'
sk: kopírovanie info súboru `%.255s'

en: corrupted filesystem tarfile - corrupted package archive
sk: poškodený systémový tar súbor - poškodený archív balíkov

en: could not open the `control' component
sk: nebolo možné otvoriť komponent `control'

en: couldn't allocate memory for strdup in findpackage(%s)
sk: nepodarilo sa alokovať pamäť pre funkciu strdup vo funkcii findpackage(%s)

en: couldn't malloc in execbackend
sk: nemôže vykonať funkciu malloc v execbackend

en: couldn't open `%i' for stream
sk: nie je možné otvoriť `%i' pre tok

en: couldn't open debug file `%.255s'
sk: nebolo možné otvoriť ladiaci súbor `%.255s'

en: couldn't strdup in execbackend
sk: nemôže vykonať funkciu strdup v execbackend

en: ctrl information length
sk: dĺžka riadiacich informácií

en: ctrlarea
sk: oblasť riadenia

en: currently installed control info
sk: momentálne nainštalované riadiace informácie

en: data
sk: dáta

en: dependency problems - leaving unconfigured
sk: problémy so závislosťami - nechávam nenakonfigurované

en: dependency problems - not removing
sk: problémy so závislosťami - neodstraňujem

en: depends on
sk: závisí na

en: description
sk: popis

en: description of
sk: popis

en: diversion by %s
sk: odsunutie balíkom %s

en: diversions file has too-long line or EOF [i]
sk: súbor s odchýlkami obsahuje príliš dlhý riadok alebo EOF [i]

en: diversions file has too-long line or EOF [ii]
sk: súbor s odchýlkami obsahuje príliš dlhý riadok alebo EOF [ii]

en: diverted by %s
sk: odsunuté %s

en: done
sk: dokončené

en: doupdate failed
sk: funkcia doupdate zlyhala

en: doupdate in SIGWINCH handler failed
sk: zlyhanie funkcie doupdate v ovládači SIGWINCH

en: dpkg - error: PATH is not set.
sk: dpkg - chyba: premenná PATH nie je nastavená.

en: dpkg - trying script from the new package instead ...
sk: dpkg - skúšam radšej skript z nového balíku ...

en: dpkg - warning, overriding problem because --force enabled:
sk: dpkg - upozornenie, potláčam problém, pretože je nastavené --force:

en: dpkg - warning: ignoring request to remove %.250s which isn't installed.
sk: dpkg - upozornenie: ignorujem požiadavku na odstránenie %.250s, ktorý nie je nainštalovaný.

en: dpkg - warning: ignoring request to remove %.250s, only the config
     files of which are on the system.  Use --purge to remove them too.
sk: dpkg - upozornenie: ignorujem požiadavku na odstránanie %.250s, v systéme
     ostali konfiguračné súbory.  Použite --purge pre ich dodatočné odstránenie.

en: dpkg - warning: while removing %.250s, directory `%.250s' not empty so not removed.
sk: dpkg - upozornenie: pri odstraňovaní %.250s, adresár `%.250s' nebol prázdny a teda nebol odstránený.

en: dpkg - warning: while removing %.250s, unable to remove directory `%.250s': %s - directory may be a mount point ?
sk: dpkg - upozornenie: počas odstraňovania %.250s, nebolo možné odstrániť adresár `%.250s': %s - nie je adresár koreňom pripojeného systému súborov?

en: dpkg not recorded as installed, cannot check for epoch support !
sk: dpkg nie je uvedené ako nainštalované, nie je možné skontrolovať podporu epochy !

en: dpkg-deb - error: %s (`%s') doesn't contain any digits
sk: dpkg-deb - chyba: %s (`%s') neobsahuje žiadne čísla

en: dpkg-deb: `%.255s' contains no control component `%.255s'
sk: dpkg-deb: `%.255s' neobsahuje riadiacu zložku `%.255s'

en: dpkg-deb: building package `%s' in `%s'.
sk: dpkg-deb: generovanie balíku `%s' v `%s'.

en: dpkg-deb: file looks like it might be an archive which has been
    dpkg-deb:    corrupted by being downloaded in ASCII mode
sk: dpkg-deb: súbor vyzerá ako archív, ktorý bol poškodený
    dpkg-deb:    pri jeho sťahovaní v ASCII móde

en: dpkg-deb: ignoring %d warnings about the control file(s)
sk: dpkg-deb: ignorujem %d upozornenie o riadiacom súbore(och)

en: dpkg-deb: warning, not checking contents of control area.
    dpkg-deb: building an unknown package in `%s'.
sk: dpkg-deb: upozornenie, nekontrolujem obsah riadiaceho priestoru.
    dpkg-deb: generovanie neznámeho balíku v `%s'.

en: dpkg-deb: zap possible trailing zeros
sk: dpkg-deb: zruš možné koncové nuly

en: dpkg: %s not found.
sk: dpkg: %s nebol nájdený.

en: dpkg: %s: dependency problems, but configuring anyway as you request:
    %s
sk: dpkg: %s: problémy so závislosťami, napriek tomu konfigurujem podľa Vašej požiadavky:
    %s

en: dpkg: %s: dependency problems, but removing anyway as you request:
    %s
sk: dpkg: %s: problémy so závislosťami, ale odstraňujem podľa požiadavky:
    %s

en: dpkg: %s: warning - conffile `%.250s' is not a plain file or symlink (= `%s')
sk: dpkg: %s: upozornenie - konfiguračný súbor `%.250s' nie je súbor ani symbolický odkaz (= `%s')

en: dpkg: %s: warning - conffile `%.250s' resolves to degenerate filename
     (`%s' is a symlink to `%s')
sk: dpkg: %s: upozornenie - meno konfiguračného súboru `%.250s' nie je platným menom
     (`%s' je symbolický odkaz na `%s')

en: dpkg: %s: warning - config file `%s' is a circular link
     (= `%s')
sk: dpkg: %s: upozornenie - konfiguračný súbor `%s' je cyklickým odkazom
     (= `%s')

en: dpkg: %s: warning - failed to link `%.250s' to `%.250s': %s
sk: dpkg: %s: upozornenie - zlyhalo vytvorenie odkazu `%.250s' na `%.250s': %s

en: dpkg: %s: warning - failed to remove `%.250s' (before overwrite): %s
sk: dpkg: %s: upozornenie - zlyhalo odstránenie `%.250s' (pred prepísaním): %s

en: dpkg: %s: warning - failed to remove `%.250s': %s
sk: dpkg: %s: upozornenie - zlyhalo odstránenie `%.250s': %s

en: dpkg: %s: warning - failed to remove old backup `%.250s': %s
sk: dpkg: %s: upozornenie - zlyhalo odstránenie starej zálohy `%.250s': %s

en: dpkg: %s: warning - failed to remove old distrib version `%.250s': %s
sk: dpkg: %s: upozornenie - zlyhalo odstránenie starej distribučnej verzie `%.250s': %s

en: dpkg: %s: warning - failed to rename `%.250s' to `%.250s': %s
sk: dpkg: %s: upozornenie - zlyhalo premenovanie `%.250s' na `%.250s': %s

en: dpkg: %s: warning - unable to open conffile %s for hash: %s
sk: dpkg: %s: upozornenie - nie je možné otvoriť konfiguračný súbor %s pre hash: %s

en: dpkg: %s: warning - unable to readlink conffile `%s'
     (= `%s'): %s
sk: dpkg: %s: upozornenie - nie je možné vykonať funkciu readlink na konfiguračnom súbore `%s'
     (= `%s'): %s

en: dpkg: %s: warning - unable to stat config file `%s'
     (= `%s'): %s
sk: dpkg: %s: upozornenie - nie je možné zistiť stav konfiguračného súboru `%s'
     (= `%s'): %s

en: dpkg: ... it looks like that went OK.
sk: dpkg: ... vyzerá to tak, že sa to podarilo.

en: dpkg: `%s' not found on PATH.
sk: dpkg: `%s' nenájdený v premennej PATH.

en: dpkg: also configuring `%s' (required by `%s')
sk: dpkg: taktiež konfigurujem `%s' (vyžadované `%s')

en: dpkg: cannot see how to satisfy pre-dependency:
     %s
sk: dpkg: neviem, ako vyriešiť pred-závislosti:
     %s

en: dpkg: considering removing %s in favour of %s ...
sk: dpkg: uvažujem o odstránení %s v prospech %s ...

en: dpkg: dependency problems prevent configuration of %s:
    %s
sk: dpkg: problémy so závislosťami zabránili konfigurácii balíku %s:
    %s

en: dpkg: dependency problems prevent removal of %s:
    %s
sk: dpkg: problémy závislosti zabránili vymazaniu %s:
    %s

en: dpkg: failed to allocate memory for new entry in list of failed packages.
sk: dpkg: zlyhalo alokovanie pamäte pre novú položku v zozname balíkov,
     ktorých inštalácia sa nepodarila.

en: dpkg: may have trouble removing %s, as it provides %s ...
sk: dpkg: možné problémy s odstránením %s, pretože poskytuje %s ...

en: dpkg: no, %s is essential, will not deconfigure
     it in order to enable removal of %s.
sk: dpkg: nie, %s je nutný, nebude odkonfigurovaný
     pre odstránenie %s.

en: dpkg: no, cannot remove %s (--auto-deconfigure will help):
    %s
sk: dpkg: nie, nemôžem odstrániť %s (--auto-deconfigure pomôže):
    %s

en: dpkg: package %s requires reinstallation, but will remove anyway as you request.
sk: dpkg: balík %s vyžaduje reinštaláciu, bude ale odstránený podľa vašej požiadavky.

en: dpkg: package %s requires reinstallation, will not remove.
sk: dpkg: balík %s vyžaduje reinštaláciu, nepokračujem v odinštalácii.

en: dpkg: regarding %s containing %s, pre-dependency problem:
    %s
sk: dpkg: problém s pred-závislosťami v súvislosti s %s, obsahujúcim %s:
    %s

en: dpkg: regarding %s containing %s:
    %s
sk: dpkg: ohľadom %s obsahujúci %s:
    %s

en: dpkg: serious warning: files list file for package `%.250s' missing, assuming package has no files currently installed.
sk: dpkg: vážne upozornenie: zoznam súborov balíku `%.250s' chýba, predpokladám, že balík nemá nainštalované žiadne súbory.

en: dpkg: too many errors, stopping
sk: dpkg: príliš veľa chýb, končím

en: dpkg: too many nested errors during error recovery !!
sk: dpkg: príliš veľa vnorených chýb počas opravy chyby !!

en: dpkg: unexpected output from `%s --print-libgcc-file-name':
     `%s'
sk: dpkg: neočakávaný výstup z `%s --print-libgcc-file-name':
     `%s'

en: dpkg: warning - %s killed by signal (%s)%s
sk: dpkg: upozornenie - %s zabitý signálom (%s)%s

en: dpkg: warning - %s returned error exit status %d
sk: dpkg: upozornenie - %s vrátil chybový kód %d

en: dpkg: warning - considering deconfiguration of essential
     package %s, to enable removal of %s.
sk: dpkg: upozornenie - uvažujem o odkonfigurovaní nutného
     balíku %s, ktoré umožní odstránenie %s.

en: dpkg: warning - ignoring conflict, may proceed anyway !
sk: dpkg: upozornenie - ignorujem konflikt, pokračujem ďalej !

en: dpkg: warning - ignoring dependency problem with removal of %s:
    %s
sk: dpkg: upozornenie - ignorujem problém so závislosťami pri odstraňovaní balíku %s:
    %s

en: dpkg: warning - ignoring pre-dependency problem !
sk: dpkg: upozornenie - ignorujem problém s pred-závislosťami !

en: dpkg: warning - package %s contained list as info file
sk: dpkg: upozornenie - balík %s obsahoval zoznam ako info súbor

en: dpkg: warning - unable to delete old file `%.250s': %s
sk: dpkg: upozornenie - nie je možné vymazať starý súbor `%.250s': %s

en: dpkg: warning - unable to stat %s `%.250s': %s
sk: dpkg: upozornenie - nie je možné zistiť stav %s `%.250s': %s

en: dpkg: warning, architecture `%s' not in remapping table
sk: dpkg: upozornenie, architektúra `%s' nie je v premapovávacej tabuľke

en: dpkg: yes, will remove %s in favour of %s.
sk: dpkg: áno, odstránim %s v prospech %s.

en: dselect - inspection of package states
sk: dselect - inšpekcia stavov balíkov

en: dselect - list of access methods
sk: dselect - zoznam prístupových metód

en: dselect - main package listing
sk: dselect - hlavný zoznam balíkov

en: dselect - recursive package listing
sk: dselect - rekurzívny výpis balíkov

en: dselect and dpkg can do automatic installation, loading the package files to be
    installed from one of a number of different possible places.
    
    This list allows you to select one of these installation methods.
    
    Move the highlight to the method you wish to use, and hit Enter.  You will then
    be prompted for the information required to do the installation.
    
    As you move the highlight a description of each method, where available, is
    displayed in the bottom half of the screen.
    
    If you wish to quit without changing anything use the `x' key while in the list
    of installation methods.
    
    A full list of keystrokes is available by pressing `k' now, or from the help
    menu reachable by pressing `?'.
sk: dselect a dpkg dokážu automaticky inštalovať a nahrávať súbory balíkov, ktoré
    majú byť nainštalované z jedného z mnohých možných miest.
    
    Tento zoznam Vám umožňuje vybrať jednu z týchto inštalačných metód.
    
    Presuňte zvýraznenie na metódu, ktorú chcete použiť a stlačte Enter. Následne budete
    požiadaní o zadanie informácií potrebných na vykonanie inštalácie.
    
    Pri presune zvýraznenia sa popis každej metódy, ak je k dispozícii,
    zobrazuje v dolnej polovici obrazovky.
    
    Ak si želáte skončiť bez akejkoľvek zmeny, použite klávesu `x', keď sa nachádzate v zozname
    inštalačných metód.
    
    Úplný zoznam funkcií klávesov je teraz dostupný po stlačení klávesy `k', alebo z menu
    nápovedy, ktorú je možné získať stlačením klávesy `?'.

en: duplicate value for `%s' field
sk: duplicitná hodnota poľa `%s'

en: duplicate value for user-defined field `%.*s'
sk: duplicitná hodnota pre užívateľsky definované pole `%.*s'

en: empty file details field `%s'
sk: prázdne pole s detailmi súboru `%s'

en: empty output
sk: prázdny výstup

en: empty string from fgets reading conffiles
sk: prázdny reťazec z funkcie fgets počas čítania súboru

en: empty value for %s
sk: prázdna hodnota pre %s

en: enhances
sk: vylepšuje

en: eof in buffer_write(stream): %s
sk: eof vo funkcii buffer_write(stream): %s

en: epoch in version is not number
sk: epocha vo verzii nie je číslo

en: error closing %.250s
sk: chyba pri zatváraní %.250s

en: error closing configuration file `%.255s'
sk: chyba pri uzatváraní konfiguračného súboru `%.255s'

en: error closing files list file for package `%.250s'
sk: chyba pri zatváraní zoznamu súborov balíku `%.250s'

en: error closing find's pipe
sk: chyba pri uzatváraní rúry príkazu find

en: error closing/writing `%.255s'
sk: chyba pri uzatváraní/zápise `%.255s'

en: error creating device `%.255s'
sk: chyba pri vytváraní zariadenia `%.255s'

en: error creating directory `%.255s'
sk: chyba pri vytváraní adresára `%.255s'

en: error creating hard link `%.255s'
sk: chyba pri vytváraní pevného odkazu `%.255s'

en: error creating pipe `%.255s'
sk: chyba pri vytváraní rúry `%.255s'

en: error creating symbolic link `%.255s'
sk: chyba pri vytváraní symbolického odkazu `%.255s'

en: error during read of method options file `%.250s'
sk: chyba pri čítaní súboru s voľbami metód `%.250s'

en: error during read of option description file `%.250s'
sk: chyba pri čítaní popisného súboru volieb `%.250s'

en: error ensuring `%.250s' doesn't exist
sk: chyba potvrdzujúca že `%.250s' neexistuje

en: error in Config-Version string `%.250s': %.250s
sk: chyba v reťazci Config-Version `%.250s': %.250s

en: error in Version string `%.250s': %.250s
sk: chyba v reťazci Version `%.250s': %.250s

en: error in buffer_read(stream): %s
sk: chyba vo funkcii buffer_read(stream): %s

en: error in buffer_write(stream): %s
sk: chyba vo funkcii buffer_write(stream): %s

en: error in regular expression
sk: chyba v regulárnom výraze

en: error opening conffiles file
sk: chyba pri otváraní konfiguračných súborov

en: error processing %s: %s
sk: chyba pri spracovaní %s: %s

en: error reading %.250s
sk: chyba pri čítaní %.250s

en: error reading %s
sk: chyba pri čítaní %s

en: error reading %s from %.255s
sk: chyba pri čítaní %s z %.255s

en: error reading acknowledgement of program failure message
sk: chyba pri čítaní potvrdenia správy o zlyhaní programu

en: error reading conffiles file
sk: chyba pri čítaní konfiguračných súborov

en: error reading dpkg-deb tar output
sk: chyba pri čítaní dpkg-deb tar výstupu

en: error reading find's pipe
sk: chyba pri čítaní z rúry príkazu find

en: error reading from CC pipe
sk: chyba pri čítaní z rúry CC

en: error reading from dpkg-deb pipe
sk: chyba pri čítaní z rúry dpkg-deb

en: error reading keyboard in help
sk: chyba pri čítaní klávesnice v nápovede

en: error reading options file `%.250s'
sk: chyba pri čítaní súboru volieb `%.250s'

en: error setting ownership of `%.255s'
sk: chyba pri nastavovaní vlastníckych práv u `%.255s'

en: error setting ownership of symlink `%.255s'
sk: chyba pri nastavovaní vlastníckych práv symbolického odkazu `%.255s'

en: error setting permissions of `%.255s'
sk: chyba pri nastavovaní prístupových práv u `%.255s'

en: error setting timestamps of `%.255s'
sk: chyba pri nastavovaní časovej značky u `%.255s'

en: error trying to open %.250s
sk: chyba pri pokuse otvoriť %.250s

en: error un-catching signal %d: %s
sk: chyba - nezachytenie signálu %d: %s

en: error un-catching signal %s: %s
sk: chyba pri odblokovaní signálu %s: %s

en: error writing `%s'
sk: chyba pri zápise `%.250s'

en: error writing to stderr, discovered before conffile prompt
sk: chyba pri zápise na štandardnom chybovom výstupe, objavene pred otázkou na konfiguračné súbory

en: explanation of
sk: vysvetlenie

en: failed config
sk: zlyhala konfigurácia

en: failed during read of `control' component
sk: zlyhanie počas čítania `control' komponentu

en: failed in buffer_copy (%s)
sk: zlyhanie vo funkcii buffer_copy (%s)

en: failed in buffer_read(fd): %s
sk: zlyhanie pri funkcii buffer_read(fd): %s

en: failed in buffer_write(fd) (%i, ret=%li): %s
sk: chyba pri buffer_write(fd) (%i, ret=%li): %s

en: failed to allocate buffer in buffer_copy (%s)
sk: zlyhalo alokovania zásobníku vo funkcii buffer_copy (%s)

en: failed to allocate colour pair
sk: nepodarilo sa alokovať farebný pár

en: failed to block SIGWINCH
sk: nepodarilo sa zablokovať SIGWINCH

en: failed to chdir to .../DEBIAN
sk: nie je možné zmeniť adresár na .../DEBIAN

en: failed to chdir to `%.255s'
sk: nie je možné zmeniť adresár na `%.255s'

en: failed to chdir to `/' for cleanup
sk: zlyhalo chdir do `/' pre vyčistenie

en: failed to chdir to directory
sk: zlyhalo vykonanie chdir do adresára

en: failed to chdir to directory after creating it
sk: zlyhalo vykonanie chdir do adresára po jeho vytvorení

en: failed to chroot to `%.250s'
sk: zlyhalo vykonanie funkcie chroot na `%.255s'

en: failed to close `%.250s' after writing %s information
sk: chyba pri uzatváraní `%.250s' po zápise %s informácií

en: failed to close after read: `%.255s'
sk: zlyhalo uzavretie po načítaní: `%.255s'

en: failed to close gzip -dc
sk: nie je možné zatvoriť gzip -dc

en: failed to close pipe in copy
sk: zlyhalo uzatvorenie rúry pri kopírovaní

en: failed to close updated files list file for package %s
sk: zlyhalo uzavretie aktualizovaného zoznamu súborov balíku %s

en: failed to create baselist pad
sk: zlyhalo vytvorenie okna základného zoznamu

en: failed to create directory
sk: zlyhalo vytvorenie adresára

en: failed to create heading pad
sk: zlyhalo vytvorenie hlavičkového okna

en: failed to create info pad
sk: zlyhalo vytvorenie informačného okna

en: failed to create pipe
sk: chyba pri vytváraní rúry

en: failed to create query window
sk: zlyhalo vytvorenie dopytovacieho okna

en: failed to create thisstate pad
sk: zlyhalo vytvorenie stavového okna

en: failed to create title window
sk: zlyhalo vytvorenie titulného okna

en: failed to create whatinfo window
sk: zlyhalo vytvorenie informačného okna

en: failed to dup for fd %d
sk: zlyhalo vykonanie funkcie dup pre fd %d

en: failed to dup for std%s
sk: zlyhalo vykonanie funkcie dup pre std%s

en: failed to exec %s
sk: nie je možné spustiť %s

en: failed to exec dpkg-deb to extract control information
sk: zlyhalo spustenie dpkg-deb na extrakciu riadiacich informácií

en: failed to exec dpkg-split to see if it's part of a multiparter
sk: zlyhalo spustenie dpkg-split, aby bolo možné vidieť, či je to časťou multipartera

en: failed to exec find
sk: zlyhalo spustenie príkazu find

en: failed to exec find for --recursive
sk: zlyhalo spustenie prikazu find pre --recursive

en: failed to exec rm -rf
sk: zlyhalo spustenie rm -rf

en: failed to exec sh -c mv foo/* &c
sk: nie je možné spustiť sh -c mv foo/* &c

en: failed to exec shell (%.250s)
sk: zlyhalo spustenie shellu (%.250s)

en: failed to exec tar
sk: zlyhalo spustenie programu tar

en: failed to exec tar -cf
sk: nie je možné spustiť príkaz tar -cf

en: failed to execl debsig-verify
sk: zlyhalo spustenie funkcie execl na debsig-verify

en: failed to fdopen CC pipe
sk: zlyhalo vykonanie funkcie fdopen na rúru CC

en: failed to fdopen find's pipe
sk: zlyhalo vykonanie funkcie fdopen na rúre príkazu find

en: failed to fdopen p1 in paste
sk: nie je možné vykonať funkciu fdopen p1 v paste

en: failed to flush %s information to `%.250s'
sk: chyba pri vyprázdnení %s informácií do `%.250s'

en: failed to flush updated files list file for package %s
sk: zlyhalo vyprázdnenie aktualizovaného zoznamu súborov balíku %s

en: failed to fork for cleanup
sk: zlyhalo vykonanie funkcie fork pre vyčistenie

en: failed to fstat archive
sk: nie je možné vykonať funkciu fstat na archív

en: failed to fstat diversions file
sk: zlyhalo vykonanie funkcie fstat v súbore s odchýlkami

en: failed to fstat previous diversions file
sk: zlyhalo vykonanie funkcie fstat u predchádzajúceho súboru s odchýlkami

en: failed to fstat previous statoverride file
sk: zlyhalo vykonanie funkcie fstat v predchádzajúcom súbore statoverride

en: failed to fstat statoverride file
sk: zlyhalo vykonanie funkcie fstat v súbore statoverride

en: failed to fstat tmpfile (control)
sk: nie je možné vykonať fstat na dočasný súbor (riadenie)

en: failed to fsync %s information to `%.250s'
sk: chyba pri vykonaní funkcie fsync %s informácií do `%.250s'

en: failed to get old SIGWINCH sigact
sk: zlyhalo získanie starého SIGWINCH sigact

en: failed to get old signal mask
sk: zlyhalo získanie starej masky signálu

en: failed to getch in main menu
sk: zlyhala funkcia getch v hlavnom menu

en: failed to install `%.250s' as `%.250s' containing %s info
sk: chyba pri inštalácii `%.250s' ako `%.250s' obsahujúca %s informáciu

en: failed to install updated files list file for package %s
sk: zlyhala inštalácia aktualizovaného zoznamu súborov balíku %s

en: failed to link `%.250s' to `%.250s' for backup of %s info
sk: chyba pri nalinkovaní `%.250s' na `%.250s' pre zálohovanie %s informácie

en: failed to make temporary directoryname
sk: zlyhalo vytvorenie dočasného názvu adresára

en: failed to make tmpfile (control)
sk: zlyhalo vytvorenie dočasného súboru (riadenie)

en: failed to make tmpfile (data)
sk: nie je možné vytvoriť dočasný súbor (dáta)

en: failed to malloc for info file `%.255s'
sk: zlyhalo vykonanie funkcie malloc pre info súbor `%.255s'

en: failed to open `%s' for writing %s information
sk: chyba pri otváraní `%s' pre zápis %s informácií

en: failed to open configuration file `%.255s' for reading
sk: zlyhalo otvorenie konfiguračného súboru `%.255s' pre čítanie

en: failed to open diversions file
sk: zlyhalo otvorenie súboru s odchýlkami

en: failed to open package info file `%.255s' for reading
sk: zlyhalo otváranie info súboru balíku `%.255s' pre čítanie

en: failed to open statoverride file
sk: zlyhalo otvorenie súboru statoverride

en: failed to open tmpfile (control), %s
sk: zlyhalo otvorenie dočasného súboru (riadenie), %s

en: failed to open tmpfile (data), %s
sk: zlyhalo otvorenie dočasného súboru (dáta), %s

en: failed to re-block SIGWINCH
sk: zlyhalo opätovné zablokovanie premennej SIGWINCH

en: failed to read `%.255s' (in `%.255s')
sk: nie je možné prečítať `%.255s' (v `%.255s')

en: failed to read `%s' at line %d
sk: zlyhalo čítanie `%s' na riadku %d

en: failed to read `control' (in `%.255s')
sk: zlyhalo načítanie `control' (v `%.255s')

en: failed to read archive `%.255s'
sk: nie je možné čítať archív `%.255s'

en: failed to read option description file `%.250s'
sk: zlyhalo načítanie popisného súboru volieb `%.250s'

en: failed to realloc for variable buffer
sk: zlyhalo vykonanie funkcie realloc pre zásobník premenných

en: failed to remove incorporated update file %.255s
sk: zlyhalo odstránenie pridruženého aktualizačného súboru %.255s

en: failed to remove my own update file %.255s
sk: chyba pri odstraňovaní môjho vlastného akualizačného súboru %.255s

en: failed to restore old SIGWINCH sigact
sk: zlyhalo obnovenie starého SIGWINCH sigact

en: failed to restore old signal mask
sk: zlyhalo obnovenie starej masky signálu

en: failed to rewind tmpfile (control)
sk: nie je možné prejsť na začiatok dočasného súboru (riadenie)

en: failed to rewind tmpfile (data)
sk: nie je možné prejsť na začiatok dočasného súboru (dáta)

en: failed to rmdir/unlink `%.255s'
sk: zlyhalo vykonanie funkcie rmdir/unlink `%.255s'

en: failed to run %s (%.250s)
sk: zlyhalo spustenie %s (%.250s)

en: failed to set new SIGWINCH sigact
sk: zlyhalo nastavenie nového SIGWINCH spracovania signálu

en: failed to sync updated files list file for package %s
sk: zlyhala synchronizácia aktualizovaného zoznamu súborov balíku %s

en: failed to syscall lseek to files archive portion
sk: nie je možné vykonať syscall lseek na časť archívu súborov

en: failed to unblock SIGWINCH
sk: zlyhalo odblokovanie premennej SIGWINCH

en: failed to unlink tmpfile (control), %s
sk: zlyhalo odpojenie dočasného súboru (riadenie), %s

en: failed to unlink tmpfile (data), %s
sk: zlyhalo odpojenie dočasného súboru (dáta), %s

en: failed to wait for rm cleanup
sk: zlyhalo čakanie na vyčistenie cez rm

en: failed to write %s record about `%.50s' to `%.250s'
sk: chyba pri zápise %s záznamov od `%.50s' do `%.250s'

en: failed to write filename to tar pipe (data)
sk: nie je možné zapísať názov súboru do rúry programu tar (dáta)

en: failed to write parsing warning
sk: zlyhal zápis upozornenia o rozbore

en: failed to write to gzip -dc
sk: nie je možné zapísať do gzip -dc

en: failed to write to pipe in copy
sk: zlyhal zápis do rúry pri kopírovaní

en: failed to write to updated files list file for package %s
sk: zlyhal zápis aktualizovaného zoznamu súborov balíku %s

en: failed with an unknown wait return code %d.
sk: zlyhal s neznámym čakacím návratovým kódom %d.

en: failed write during hashreport
sk: zlyhal zápis počas hashreport

en: fgetpos failed
sk: funkcia fgetpos zlyhala

en: fgets gave an empty string from diversions [i]
sk: funkcia fgets odovzdala prázdny reťazec z odchýliek [i]

en: fgets gave an empty string from diversions [ii]
sk: funkcia fgets odovzdala prázdny reťazec z odchýliek [ii]

en: fgets gave an empty string from diversions [iii]
sk: funkcia fgets odovzdala prázdny reťacez z odchýliek [iii]

en: field name `%.*s' must be followed by colon
sk: za poľom `%.*s' musí nasledovať dvojbodka

en: file `%.250s' contains two control members, giving up
sk: súbor `%.250s' obsahuje dvoch riadiacich členov, končím

en: file `%.250s' contains ununderstood data member %.*s, giving up
sk: súbor `%.250s' obsahuje neznáme časti dát %.*s, končím

en: file `%.250s' is corrupt - %.250s length contains nulls
sk: súbor `%.250s' je poškodený - %.250s dĺžka obsahuje nuly

en: file `%.250s' is corrupt - %.250s missing
sk: súbor `%.250s' je poškodený - %.250s chýba

en: file `%.250s' is corrupt - bad MD5 checksum `%.250s'
sk: súbor `%.250s' je poškodený - zlý MD5 kontrolný súčet `%.250s'

en: file `%.250s' is corrupt - bad digit (code %d) in %s
sk: súbor `%.250s' je poškodený - nesprávne číslice (kód %d) v %s

en: file `%.250s' is corrupt - bad magic at end of first header
sk: súbor `%.250s' je poškodený - zlá mágia na konci prvého záhlavia

en: file `%.250s' is corrupt - bad magic at end of second header
sk: súbor `%.250s' je poškodený - zlá mágia na konci druhej hlavičky

en: file `%.250s' is corrupt - bad padding character (code %d)
sk: súbor `%.250s' je poškodený - zlé doplnenie znaku (kód %d)

en: file `%.250s' is corrupt - bad part number
sk: súbor `%.250s' je poškodený - zlé číslo časti

en: file `%.250s' is corrupt - missing newline after %.250s
sk: súbor `%.250s' je poškodený - chýbajúci nový riadok za %.250s

en: file `%.250s' is corrupt - negative member length %zi
sk: súbor `%.250s' je poškodený - záporná dĺžka časti %zi

en: file `%.250s' is corrupt - no slash between part numbers
sk: súbor `%.250s' je poškodený - chýba lomítko medzi číslami častí

en: file `%.250s' is corrupt - nulls in info section
sk: súbor `%.250s' je poškodený - nuly v info sekcii

en: file `%.250s' is corrupt - second member is not data member
sk: súbor `%.250s' je poškodený - druhý člen nie je súčasťou dát

en: file `%.250s' is corrupt - size is wrong for quoted part number
sk: súbor `%.250s' je poškodený - veľkosť je zlá pre uvedené číslo súčasti

en: file `%.250s' is corrupt - too short
sk: súbor `%.250s' je poškodený - príliš krátky

en: file `%.250s' is corrupt - wrong number of parts for quoted sizes
sk: súbor `%.250s' je poškodený - zlé číslo častí pre uvedené veľkosti

en: file `%.250s' is format version `%.250s' - you need a newer dpkg-split
sk: súbor `%.250s' je verzia formátu `%.250s' - potrebujete novší dpkg-split

en: file `%.250s' is not a debian binary archive (try dpkg-split?)
sk: súbor `%.250s' nie je binárnym archívom Debianu (skúste dpkg-split?)

en: file `%.250s' is not an archive part
sk: súbor `%.250s' nie je súčasťou archívu

en: file `%s' is not an archive part
sk: súbor `%s' nie je súčasťou archívu

en: file details field `%s' not allowed in status file
sk: pole s detailmi súboru `%s' nie je prípustné v stavovom súbore

en: files `%.250s' and `%.250s' are not parts of the same file
sk: súbory `%.250s' a `%.250s' nie sú súčasťou toho istého súboru

en: files list file for package `%.250s' contains empty filename
sk: zoznam súborov balíku `%.250s' obsahuje prázdne meno súboru

en: files list for package `%.250s'
sk: zoznam súborov balíku `%.250s'

en: find for --recursive returned unhandled error %i
sk: príkaz find pre --recursive vrátil nespracovanú chybu %i

en: fork failed
sk: funkcia fork zlyhal

en: from
sk: z

en: fsetpos failed
sk: funkcia fsetpos zlyhala

en: getch failed
sk: funkcia getch zlyhala

en: got wrong child's status - asked for %ld, got %ld
sk: dostal som nesprávny stav potomka - žiadal som %ld, dostal som %ld

en: half installed
sk: čiastočne nainštalovaný

en: header info member
sk: člen informácií v hlavičke

en: hold
sk: podržať

en: i
sk: n

en: illegal package name at line %d: %.250s
sk: nepovolený názov balíku v riadku %d: %.250s

en: index string too long
sk: indexovací reťazec je príliš dlhý

en: install
sk: nainštalovať

en: installation script
sk: inštalačný skript

en: installed
sk: inštalovaný

en: installed control info for
sk: nainštalované riadiace informácie pre

en: interrelationships
sk: závislosti

en: interrelationships affecting
sk: závislosti ovplyvňujúce

en: invalid character `%c' in field width
sk: nesprávny znak `%c' v poli width

en: invalid integer for --%s: `%.250s'
sk: neplatné číslo pre --%s: `%.250s'

en: invalid number for --command-fd
sk: neplatné číslo pre --command-fd

en: invalid package name (%.250s)
sk: chybné meno balíku (%.250s)

en: invalid search option given
sk: zadaná nesprávna podmienka vyhľadávania

en: ioctl(TIOCGWINSZ) failed
sk: zlyhala funkcia ioctl(TIOCGWINSZ)

en: junk after %s
sk: nezmyselné dáta po %s

en: keybindings
sk: funkcie klávesov

en: local diversion
sk: lokálne odsunutie

en: locally diverted
sk: lokálne odsunutý

en: maintainer script `%.50s' has bad permissions %03lo (must be >=0555 and <=0775)
sk: skript správcu `%.50s' má nesprávne práva %03lo (musí byť >=0555 a <=0775)

en: maintainer script `%.50s' is not a plain file or symlink
sk: skript správcu `%.50s' nie je obyčajný súbor ani symbolický odkaz

en: maintainer script `%.50s' is not stattable
sk: u skriptu správcu `%.50s' nie je možné zistiť stav

en: malloc failed (%ld bytes)
sk: funkcia malloc zlyhala (%ld bytov)

en: may not be empty string
sk: nesmie byť prázdny reťazec

en: mdfile
sk: mdsúbor

en: method `%.250s' has name that is too long (%d > %d characters)
sk: metóda `%.250s' má názov, ktorý je príliš dlhý (%d > %d znakov)

en: missing %s
sk: chýba %s

en: must start with an alphanumeric
sk: musí začať alfanumerickým znakom

en: name of conffile (starting `%.250s') is too long (>%d characters)
sk: názov konfiguračného súboru (začínajúci `%.250s') je príliš dlhý (>%d znakov)

en: need an action option
sk: potrebujem zadať akciu

en: new %s script
sk: nový %s script

en: new package
sk: nový balík

en: newline before option name start
sk: nový riadok pred začiatkom názvu voľby

en: newline before summary
sk: nový riadok pred prehľadom

en: newline in field name `%.*s'
sk: nový riadok v poli `%.*s'

en: no description available.
sk: popis nie je dostupný

en: no newline
sk: bez nového riadku

en: no package information in `%.255s'
sk: žiadne informácie o balíku v `%.255s'

en: no package named `%s' is installed, cannot configure
sk: balík nazvaný `%s' nie je nainštalovaný, nie je možné ho konfigurovať

en: non-alphanum in option name
sk: nealfanumerický znak v názve voľby

en: non-digit where digit wanted
sk: nečíselná hodnota tam, kde je očakávané číslo

en: nonalpha where option name start wanted
sk: nealfanumerický znak tam, kde je očakávaný začiatok názvu voľby

en: not installed
sk: nenainštalovaný

en: not installed but configs remain
sk: nenainštalované, ale konfiguračné súbory zachované

en: nothing after colon in version number
sk: za dvojbodkou v čísle verzie nič nenasleduje

en: null package name in --ignore-depends comma-separated list `%.250s'
sk: prázdny názov balíku v dvojbodkou oddelenom zozname --ignore-depends `%.250s'

en: obsolete `Revision' or `Package-Revision' field used
sk: použitie zastaralého poľa `Revision' alebo `Package-Revision'

en: old %s script
sk: starý %s skript

en: old version of package has overly-long info file name starting `%.250s'
sk: stará verzia balíku má príliš dlhý názov info súboru, ktorý začína `%.250s'

en: open component `%.255s' (in %.255s) failed in an unexpected way
sk: otvorenie zložky `%.255s' (v %.255s) zlyhalo neočakávaným spôsobom

en: operation requires read/write access to dpkg status area
sk: operácia vyžaduje práva na čítanie/zápis do stavovej oblasti dpkg

en: out of memory for new cleanup entry
sk: nedostatok pamäte pre novu čistiacu položku

en: out of memory for new cleanup entry with many arguments
sk: nedostatok pamäte pre novú čistiacu položku s množstvom argumentov

en: out of memory pushing error handler:
sk: nedostatok pamäte pri použití chybného ovládača:

en: package %.250s is already installed and configured
sk: balík %.250s je už nainštalovaný a nakonfigurovaný

en: package %.250s is not ready for configuration
     cannot configure (current status `%.250s')
sk: balík %.250s nie je pripravený na konfiguráciu
     nie je možné konfigurovať (sučasný stav `%.250s')

en: package architecture (%s) does not match system (%s)
sk: architektúra baliku (%s) nezodpovedá systému (%s)

en: package contains overly-long control info file name (starting `%.50s')
sk: balík obsahuje príliš dlhý názov riadiaceho info súboru (začínajúci `%.50s')

en: package control info contained directory `%.250s'
sk: riadiaci info balík obsahoval adresár `%.250s'

en: package control info rmdir of `%.250s' didn't say not a dir
sk: funkcia rmdir u informácií o riadení balíku `%.250s' nepovedala, že to nie je adresár

en: package diverts others
sk: balík odsúva ostatné

en: package name has characters that aren't lowercase alphanums or `-+.'
sk: meno balíku obsahuje znaky, ktoré nie sú malými písmenami alebo `-+.'

en: parse error
sk: chyba pri rozbore

en: part %d is missing
sk: časť %d chýba

en: part file `%.250s' has trailing garbage
sk: časť súboru `%.250s' obsahuje na konci odpad

en: part file `%.250s' is not a plain file
sk: časť súboru `%.250s' nie je obyčajný súbor

en: part size is far too large or is not positive
sk: veľkosť časti je buď príliš veľká alebo negatívna

en: part size must be at least %dk (to allow for header)
sk: veľkosť časti musí byť aspoň %dk (kvôli hlavičke)

en: passed
sk: prešiel

en: pre-dependency problem - not installing %.250s
sk: problém s pred-závislosťami - neinštalujem %.250s

en: pre-depends on
sk: pred-závisí na

en: process_archive ...  already disappeared !
sk: process_archive ... už zmizol !

en: provides
sk: poskytuje

en: purge
sk: vyčistiť

en: q
sk: u

en: query/setup script
sk: dotazovací/nastavovací skript

en: r
sk: o

en: read error in %.250s
sk: chyba pri čítaní v %.250s

en: read error in configuration file `%.255s'
sk: chyba pri čítaní v konfiguračnom súbore `%.255s'

en: read error in diversions [i]
sk: chyba pri čítaní v odchýlkach [i]

en: read error in diversions [ii]
sk: chyba pri čítaní v odchýlkach [ii]

en: read error in diversions [iii]
sk: chyba pri čítaní v odchýlkach [iii]

en: read error in vsnprintf truncated
sk: chyba pri čítaní vo funkcii vsprintf, skrátené

en: read error on standard input
sk: chyba pri čítaní zo štandardného vstupu

en: read error on stdin at conffile prompt
sk: chyba pri čítaní na štandardnom vstupe pri otázke na konfiguračné súbory

en: realloc failed (%ld bytes)
sk: funkcia realloc zlyhala (%ld bytov)

en: reassembled package file
sk: znovuzostavený súbor balíku

en: recommends
sk: odporúča

en: remove
sk: odstrániť

en: removed (configs remain)
sk: odstránený (konfigurácie ponechané)

en: replaces
sk: nahrádza

en: requested operation requires superuser privilege
sk: požadovaná operácia vyžaduje superužívateľské privilégiá

en: returned error exit status %d.
sk: vrátená chyba výstupného stavu %d

en: rm cleanup failed, code %d
sk: vyčistenie cez rm zlyhalo, kód %d

en: root or null directory is listed as a conffile
sk: koreňový alebo nulový adresár uvedený ako conffile

en: s
sk: v

en: screen part
sk: časť obrazovky

en: searched, but found no packages (files matching *.deb)
sk: prehľadané, nebol ale nájdený žiadny balík (súbory vyhovujúce *.deb)

en: several package info entries found, only one allowed
sk: bolo zistených niekoľko info položiek balíku, prípustná je iba jedna

en: short read in buffer_copy (%s)
sk: krátke čítanie vo funkcii buffer_copy (%s)

en: size %7d occurs %5d times
sk: veľkosť %7d sa objavuje %5d krát

en: skipped member data from %s
sk: preskočil som dáta časti z %s

en: source file `%.250s' not a plain file
sk: zdrojový súbor `%.250s' nie je obyčajný súbor

en: statoverride file `%.250s'
sk: súbor statoverride `%.250s'

en: statoverride file contains empty line
sk: súbor statoverride obsahuje prázdny riadok

en: status database area is locked by another process
sk: priestor stavovej databázy je uzamknutý - beží iný proces dpkg/dselect

en: subprocess %s failed with wait status code %d
sk: podproces %s zlyhal s čakacím stavovým kódom %d

en: subprocess %s killed by signal (%s)%s
sk: podproces %s zabitý signálom (%s)%s

en: subprocess %s returned error exit status %d
sk: podproces %s vrátil chybový kód %d

en: suggests
sk: navrhuje

en: syntax error in method options file `%.250s' -- %s
sk: syntaktická chyba v metóde súboru volieb `%.250s' -- %s

en: target is directory - cannot skip control file check
sk: cieľ je adresárom - nemôžem preskočiť kontrolu riadiaceho súboru

en: terminal lacks necessary features, giving up
sk: terminálu chýbajú nevyhnutné zložky, končím

en: there are several versions of part %d - at least `%.250s' and `%.250s'
sk: našiel som niekoľko verzií časti %d - najmenej `%.250s' a `%.250s'

en: there is no script in the new version of the package - giving up
sk: v novej verzii balíku nie je žiaden skript - končím

en: third (status) word in `status' field
sk: tretie (stavové) slovo v stavovom poli

en: to
sk: na

en: too few values in file details field `%s' (compared to others)
sk: príliš málo hodnôt v poli s detailmi súboru `%s' (porovnávané s ostatnými)

en: too many values in file details field `%s' (compared to others)
sk: príliš veľa hodnôt v poli s detailmi súboru `%s' (porovnávané s ostatnými)

en: trying to overwrite `%.250s', which is also in package %.250s
sk: skúšam prepísať `%.250s', ktorý je tiež v balíku %.250s

en: trying to overwrite `%.250s', which is the diverted version of `%.250s'%.10s%.100s%.10s
sk: skúšam prepísať `%.250s', ktorý je odklonenou verziou `%.250s'%.10s%.100s%.10s

en: trying to overwrite directory `%.250s' in package %.250s with nondirectory
sk: skúšam prepísať adresár `%.250s' v balíku %.250s neadresárom

en: u
sk: a

en: unable flush %.250s after padding
sk: nie je možné vyprázdniť %.250s

en: unable seek to start of %.250s after padding
sk: po naplnení nie je možné presunúť sa na začiatok %.250s

en: unable to (re)open input part file `%.250s'
sk: nie je možné (znovu)otvoriť vstupnú časť súboru `%.250s'

en: unable to access dpkg status area
sk: nie je možné pristúpiť ku stavovej oblasti dpkg

en: unable to access dpkg status area for bulk available update
sk: nie je možné vstúpiť do oblasti stavu dpkg pre celkovú dostupnú aktualizáciu

en: unable to access method script `%.250s'
sk: nie je možné pristupovať k skriptu metódy `%.250s'

en: unable to change ownership of new dist conffile `%.250s'
sk: nie je možné zmeniť vlastníctvo nového distribučného konfiguračného súboru `%.250s'

en: unable to check existence of `%.250s'
sk: nie je možné skontrolovať existenciu `%.250s'

en: unable to check for existence of `%.250s'
sk: nie je možné overiť existenciu `%.250s'

en: unable to check for existence of archive `%.250s'
sk: nie je možné overiť existenciu archívu `%.250s'

en: unable to chown backup symlink for `%.255s'
sk: nie je možné zmeniť vlastnícke práva na záložnom symbolickom odkaze pre `%.255s'

en: unable to clean up mess surrounding `%.255s' before installing another version
sk: nie je možné upratať odpad obklopujúci `%.255s' pred nainštalovaním inej verzie

en: unable to close new option file `%.250s'
sk: nie je možné zatvoriť nový súbor s voľbami `%.250s'

en: unable to close updated status of `%.250s'
sk: nie je možné uzavrieť aktualizovaný stav `%.250s'

en: unable to create %.250s
sk: nie je možné vytvoriť %.250s

en: unable to create `%.255s'
sk: nie je možné vytvoriť `%.255s'

en: unable to create updated files list file for package %s
sk: nie je možné vytvoriť aktualizovaný zoznam súborov balíku %s

en: unable to delete control info file `%.250s'
sk: nie je možné vymazať riadiaci info súbor `%.250s'

en: unable to delete disappearing control info file `%.250s'
sk: nie je možné zrušiť zmiznutie riadiaceho info súboru `%.250s'

en: unable to delete used-up depot file `%.250s'
sk: nie je možné vymazať použitý uskladňovací súbor `%.250s'

en: unable to discard `%.250s'
sk: nie je možné zahodiť `%.250s'

en: unable to exec dpkg-deb to get filesystem archive
sk: nie je možné spustiť dpkg-deb pre získanie obsahu archívu súborov

en: unable to exec mksplit
sk: nie je možné spustiť funkciu mksplit

en: unable to execute %s
sk: nie je možné spustiť %s

en: unable to execute new %s
sk: nie je možné spustiť nový %s

en: unable to fill %.250s with padding
sk: nie je možné naplniť %.250s

en: unable to flush in vsnprintf
sk: nie je možné vyprázdniť zásobník vo funkcii vsprintf

en: unable to flush updated status of `%.250s'
sk: nie je možné vyprázdniť aktualizovaný stav `%.250s'

en: unable to fstat part file `%.250s'
sk: nie je možné vykonať funkciu fstat na čast súboru `%.250s'

en: unable to fstat source file
sk: nie je možné vykonať funkciu fstat na zdrojový súbor

en: unable to fsync updated status of `%.250s'
sk: nie je možné vykonať funkciu fsync na aktualizovaný stav `%.250s'

en: unable to get unique filename for control info
sk: nie je možné získať unikátne meno súboru pre riadiace informácie

en: unable to ignore signal %d before running %.250s
sk: nie je možné ignorovať signál %d pred spustením %.250s

en: unable to ignore signal %s before running script
sk: nie je možné ignorovať signál %s pred spustením skriptu

en: unable to install (supposed) new info file `%.250s'
sk: nie je možné nainštalovať (navrhovaný) nový info súbor `%.250s'

en: unable to install `%.250s' as `%.250s'
sk: nie je možné inštalovať `%.250s' ako `%.250s'

en: unable to install new info file `%.250s' as `%.250s'
sk: nie je možné nainštalovať nový info súbor `%.250s' ako `%.250s'

en: unable to install new option as `%.250s'
sk: nie je možné nainštalovať novú voľbu ako `%.255s'

en: unable to install new version of `%.255s'
sk: nie je možné nainštalovať novú verziu `%.255s'

en: unable to install updated status of `%.250s'
sk: nie je možné inštalovať aktualizovaný stav `%.250s'

en: unable to lock dpkg status database
sk: nie je možné uzamknúť stavovú databázu dpkg

en: unable to make backup link of `%.255s' before installing new version
sk: nie je možné vytvoriť záložný odkaz `%.255s' pred nainštalovaním novej verzie

en: unable to make backup symlink for `%.255s'
sk: nie je možné vytvoriť záložný symbolický odkaz pre `%.255s'

en: unable to move aside `%.255s' to install new version
sk: nie je možné odsunúť `%.255s' pre nainštalovanie novej verzie

en: unable to open current option file `%.250s'
sk: nie je možné otvoriť aktuálny súbor s voľbami `%.250s'

en: unable to open files list file for package `%.250s'
sk: nie je možné otvoriť zoznam súborov balíku `%.250s'

en: unable to open new depot file `%.250s'
sk: nie je možné otvoriť nový depot súbor `%.250s'

en: unable to open new option file `%.250s'
sk: nie je možné otvoriť nový súbor s voľbami `%.250s'

en: unable to open option description file `%.250s'
sk: nie je možné otvoriť voľbu popisu súboru `%.250s'

en: unable to open output file `%.250s'
sk: nie je možné otvorit výstupný súbor `%.250s'

en: unable to open source file `%.250s'
sk: nie je možné otvoriť zdrojový súbor `%.250s'

en: unable to open temp control directory
sk: nie je možné otvoriť dočasný riadiaci adresár

en: unable to open tmpfile for vsnprintf
sk: dočasný súbor pre funkciu vsprint nie je možné otvoriť

en: unable to open/create status database lockfile
sk: nie je možné otvoriť/vytvoriť zamykací súbor stavovej databázy

en: unable to read `%.250s' directory for reading methods
sk: nie je možné čítať adresár `%.250s' pre metódy čítania

en: unable to read depot directory `%.250s'
sk: nie je možné prečítať uskladňovací adresár `%.250s'

en: unable to read filedescriptor flags for %.250s
sk: nie je možné čítať depot súbor `%.250s'

en: unable to read link `%.255s'
sk: nie je možné čítať linku `%.255s'

en: unable to read method options file `%.250s'
sk: nie je možné čítať súbor volieb metód `%.250s'

en: unable to read part file `%.250s'
sk: nie je možné prečítať časť súboru `%.250s'

en: unable to remove newly-extracted version of `%.250s'
sk: nie je možné odstrániť novorozbalenú verziu `%.250s'

en: unable to remove newly-installed version of `%.250s' to allow reinstallation of backup copy
sk: nie je možné odstrániť novonainštalovanú verziu balíku `%.250s' pre umožnenie
    reinštalácie záložnej kópie

en: unable to remove obsolete info file `%.250s'
sk: nie je možné odstrániť zastaralý info súbor `%.250s'

en: unable to rename new depot file `%.250s' to `%.250s'
sk: nie je možné premenovať nový uskladňovací súbor `%.250s' na `%.250s'

en: unable to reopen part file `%.250s'
sk: nie je možné znovu otvoriť časť súboru `%.250s'

en: unable to restore backup version of `%.250s'
sk: nie je možné obnoviť záložnú kópiu `%.250s'

en: unable to rewind at start of vsnprintf
sk: nie je možné prejsť na začiatok funkcie vsprintf

en: unable to rewind in vsnprintf
sk: nie je možné vykonať návrat vo funkcii vsprintf

en: unable to run %.250s process `%.250s'
sk: nie je možné spustiť `%.250s' proces `%.250s'

en: unable to seek back
sk: nie je možné vyhľadávať dozadu

en: unable to set buffering on status file
sk: nie je možné nastaviť buffering stavového súboru

en: unable to set close-on-exec flag for %.250s
sk: nie je možné nastaviť príznak close-on-exec na `%.250s'

en: unable to set execute permissions on `%.250s'
sk: nie je možné nastaviť práva na spustenie na `%.250s'

en: unable to set mode of new dist conffile `%.250s'
sk: nie je možné nastaviť mód nového distribučného konfiguračného súboru `%.250s'

en: unable to stat %s `%.250s'
sk: nie je možné zistiť stav %s `%.250s'

en: unable to stat `%.250s'
sk: nie je možné zistiť stav `%.250s'

en: unable to stat `%.255s' (which I was about to install)
sk: nie je možné zistiť stav `%.255s' (ktorý bude práve nainštalovaný)

en: unable to stat current installed conffile `%.250s'
sk: nie je možné zistiť stav aktuálneho konfiguračného súboru `%.250s'

en: unable to stat in vsnprintf
sk: nie je možné vykonať zistenie stavu vo funkcii vsprintf

en: unable to stat installed %s script `%.250s'
sk: nie je možné zistiť stav inštalovaného %s skriptu `%.250s'

en: unable to stat new %s script `%.250s'
sk: nie je možné zistiť stav nového %s skriptu `%.250s'

en: unable to stat new dist conffile `%.250s'
sk: nie je možné zistiť stav nového distribučného konfiguračného súboru `%.250s'

en: unable to stat option description file `%.250s'
sk: nie je možné zistiť stav voľby popisu súboru `%.250s'

en: unable to stat restored `%.255s' before installing another version
sk: nie je možné zistiť stav obnoveného `%.255s' pred nainštalovaním inej verzie

en: unable to truncate for updated status of `%.250s'
sk: nie je možné skrátiť aktualizovaný stav `%.250s'

en: unable to truncate in vsnprintf
sk: nie je možné skrátiť vo funkcii vsprintf

en: unable to unbuffer `%.255s'
sk: nie je možné odbufferovať `%.255s'

en: unable to unlock dpkg status database
sk: nie je možné odomknúť stavovú databázu dpkg

en: unable to wait for %.250s
sk: nie je možné čakať na %.250s

en: unable to write new option to `%.250s'
sk: nie je možné zapísať nové voľby do `%.255s'

en: unable to write updated status of `%.250s'
sk: nie je možné zapísať aktualizovaný stav `%.250s'

en: unexpected EOF in diversions [ii]
sk: neočakávaný EOF v odchýlkach [ii]

en: unexpected EOF in diversions [iii]
sk: neočakávaný EOF v odchýlkach [iii]

en: unexpected data after package and selection at line %d
sk: neočakávané dáta za balíkom a výberom v riadku %d

en: unexpected end of file in %.250s
sk: neočakávaný koniec súboru v %.250s

en: unexpected end of file in %s in %.255s
sk: neočakávaný koniec súboru v %s v %.255s

en: unexpected end of line after package name at line %d
sk: neočakávaný koniec riadku za názvom balíku v riadku %d

en: unexpected end of line in package name at line %d
sk: neočakávaný koniec riadku v názve balíku v riadku %d

en: unexpected eof after package name at line %d
sk: neočakávaný koniec súboru za názvom balíku v riadku %d

en: unexpected eof before end of line %d
sk: nečakaný koniec súboru pred koncom riadku %d

en: unexpected eof in package name at line %d
sk: neočakávaný koniec súboru v názve balíku v riadku %d

en: unknown action string `%.50s'
sk: neznámy reťazec akcie `%.50s'

en: unknown compression type `%s'!
sk: neznámy typ kompresie `%s'!

en: unknown data type `%i' in buffer_read
sk: neznámy dátovy typ `%i' vo funkcii buffer_read

en: unknown data type `%i' in buffer_write
sk: neznámy dátový typ `%i' vo funkcii buffer_write

en: unknown force/refuse option `%.*s'
sk: neznáma vnucovacia/odmietacia voľba `%.*s'

en: unknown option -%c
sk: neznáma voľba -%c

en: unknown option --%s
sk: neznáma voľba --%s

en: unknown wanted status at line %d: %.250s
sk: neznámy cieľový stav v riadku %d: %.250s

en: unpacked (not set up)
sk: rozbalený (nenakonfigurovaný)

en: unpacked but not configured
sk: rozbalený ale nenakonfigurovaný

en: update available list script
sk: aktualizácia dostupného skriptu zoznamu

en: updates directory contains file `%.250s' whose name is too long (length=%d, max=%d)
sk: adresár s aktualizáciami obsahuje súbor `%.250s', ktorého názov je príliš dlhý (dĺžka=%d, max=%d)

en: updates directory contains files with different length names (both %d and %d)
sk: adresár s aktualizáciami obsahuje súbory s názvami rozličnej dĺžky (oba %d a %d)

en: usage: md5sum [-bv] [-c [file]] | [file...]
    Generates or checks MD5 Message Digests
        -c  check message digests (default is generate)
        -v  verbose, print file names when checking
        -b  read files in binary mode
    The input for -c should be the list of message digests and file names
    that is printed on stdout by this program when it generates digests.
sk: použitie: md5sum [-bv] [-c [súbor]] | [súbor...]
    Generuje alebo skontroluje MD5 súhrny správ
        -c  skontroluje MD (predvolené je generovanie)
        -v  obšírny, vypisuje názvy súborov pri kontrole
        -b  číta súbory v binárnom móde
    Vstupom pre -c by mal byť zoznam názvov súborov a ich kontrolných súčtov
    ktorý je týmto programom vypisovaný na štandardný výstup pri generovaní výberov.

en: user-defined field name `%.*s' too short
sk: užívateľsky definované meno poľa `%.*s' je príliš krátke

en: value for `conffiles' has line starting with non-space `%c'
sk: hodnota pre `conffiles' nemá riadok začínajúci medzerou `%c'

en: value for `conffiles' has malformatted line `%.*s'
sk: hodnota pre `conffiles' má zlé sformátovaný riadok `%.*s'

en: value for `config-version' field not allowed in this context
sk: hodnota pre pole `config-version' nie je prípustná v tomto kontexte

en: value for `status' field not allowed in this context
sk: hodnota pre stavové pole nie je prípustná v tomto kontexte

en: version a has bad syntax: %s
sk: verzia a má zlú syntax: %s

en: version b has bad syntax: %s
sk: verzia b má zlú syntax: %s

en: version number
sk: číslo verzie

en: version string has embedded spaces
sk: reťazec verzie obsahuje vložené medzery

en: version string is empty
sk: prázdny reťazec verzie

en: wait for %s failed
sk: čakanie na %s zlyhalo

en: wait for dpkg-split failed
sk: čakanie na dpkg-split zlyhalo

en: wait for shell failed
sk: čakanie na shell zlyhalo

en: warning
sk: upozornenie

en: warning, `%s' contains user-defined Priority value `%s'
sk: upozornenie, `%s' obsahuje užívateľsky definované pole Priority `%s'

en: warning, `%s' contains user-defined field `%s'
sk: upozornenie, `%s' obsahuje užívateľsky definované pole `%s'

en: warning, conffile `%s' is not a plain file
sk: upozornenie, konfiguračný súbor `%s' nie je obyčajný súbor

en: warning, conffile name `%.50s...' is too long, or missing final newline
sk: upozornenie, názov konfiguračného súboru `%.50s...' je príliš dlhý, alebo chýba koncový nový riadok

en: was interrupted.
sk: bol prerušený.

en: was terminated by a signal: %s.
sk: bol ukončený signálom: %s.

en: write error in vsnprintf
sk: chyba pri zápise vo funkcii vsprintf

en: write error on standard error
sk: chyba pri zápise na štandardný vstup

en: yes/no in boolean field
sk: áno/nie v poli typu boolean

en: you do not have permission to lock the dpkg status database
sk: nemáte privilégiá na uzamknutie stavovej databázy dpkg

en: you must specify packages by their own names, not by quoting the names of the files they come in
sk: musíte označiť balíky ich vlastnými názvami, nie citovaním názvov súborov z ktorých pochádzajú
