shadow - en to tr translation catalogue (460 entries)

en: 		[-d home [-m]] [-s shell] [-c comment] [-l new_name]
tr: 		[-d ev_dizini [-m]] [-s kabuk] [-c açıklama] [-l yeni_isim]

en: 		[-d home] [-s shell] [-c comment] [-m [-k template]]
tr: 		[-d ev_dizini] [-s kabuk] [-c açıklama] [-m [-k şablon]]

en: 		[-f inactive] [-e expire ]
tr: 		[-f pasif] [-e hesap_bitimi ]

en: 	Full Name: %s
tr: 	Tam İsim: %s

en: 	Home Phone: %s
tr: 	Ev·Telefonu: %s

en: 	Room Number: %s
tr: 	Oda Numarası: %s

en: 	Work Phone: %s
tr: 	İş·Telefonu: %s

en: 
    %s login:
tr: 
    %s giriş:

en: 
    %s: %s is unchanged
tr: 
    %s: %s değiştirilmedi

en: 
    Login timed out after %d seconds.
tr: 
    Giriş %d saniye sonra zaman aşımına uğradı.

en: 
    System closed for routine maintenance
tr: 
    Sistem rutin bakımlar için kapalı

en: 
    Type control-d to proceed with normal startup,
    (or give root password for system maintenance):
tr: 
    Normal başlangıç için control-d ye basın,
    (ya da sistem bakımı için root parolasını verin):

en: 
    Warning: weak password (enter it again to use it anyway).
tr: 
    Uyarı: zayıf parola (yine de kullanmak için aynısını tekrar girin).

en: 
    [Disconnect bypassed -- root login allowed.]
tr: 
    [Bağlantı kesilmesi atlandı -- root girişi olanaklı.]

en:        %s	-D [-g group] [-b base] [-s shell]
tr:        %s	-D [-g grup] [-b taban] [-s kabuk]

en:        %s [-A user,...] [-M user,...] group
tr:         %s [-A kullanıcı,...] [-M kullanıcı,...] grup

en:        %s [-M user,...] group
tr:        %s [-M kullanıcı,...] grup

en:        %s [-a user] group
tr:        %s [-a kullanıcı] grup

en:        %s [-d user] group
tr:        %s [-d kullanıcı] grup

en:        %s [-p] [-h host] [-f name]
tr:        %s [-p] [-h host] [-f isim]

en:        %s [-x max] [-n min] [-w warn] [-i inact] name
tr:        %s [-x maks] [-n min] [-w uyarı] [-i pasif] isim

en:        %s {-l|-u|-d|-S|-e} name
tr:        %s {-l|-u|-d|-S|-e} isim

en:   %s on %s
tr:   %s üzerinde %s

en:   Choose a new password.
tr: Yeni bir parola seçin.

en:   Contact the system administrator.
tr:   Sistem yöneticisine başvurunuz.

en:  [%lds left]
tr:  [%lds kaldı]

en:  [%lds lock]
tr:  [%lds kilitli]

en:  from %.*s
tr: %.*s'den

en:  groups=
tr: .gruplar=

en:  is too long
tr:  çok uzun

en:  on `%.100s'
tr:  `%.100s' üzerinde

en:  on `%.100s' from `%.200s'
tr:  `%.200s'den `%.100s' üzerinde

en: %d failure since last login.  Last was %s on %s.
     | %d failures since last login.  Last was %s on %s.
tr[0]: Son girişten beri %d başarısız girişim.  En sonuncusu %s üzerinde %s idi.

en: %s is an invalid shell.
tr: %s geçersiz bir kabuk.

en: %s not found
tr: %s bulunamadı

en: %s's Password:
tr: %s kullanıcı parolası:

en: %s: "%s" contains illegal characters
tr: %s: "%s" geçersiz karakterler içeriyor

en: %s: %s
    (Ignored)
tr: %s: %s
    (Dikkate alınmadı)

en: %s: %s is a not a valid group name
tr: %s: %s geçerli bir grup adı değil

en: %s: %s is not a unique name
tr: %s: %s benzersiz bir isim değil

en: %s: %s is the NIS master
tr: %s: %s NIS efendisidir

en: %s: %s not found in /etc/group
tr: %s: %s /etc/group dosyasında bulunamadı

en: %s: %s not found in /etc/passwd
tr: %s: %s /etc/passwd içinde bulunamadı

en: %s: %s not owned by %s, not removing
tr: %s: %s %s kullanıcısına ait değil, silinmiyor

en: %s: %u is not a unique gid
tr: %s: %u benzersiz bir gid değil

en: %s: -O requires NAME=VALUE
tr: %s: -O seçeneği ISIM=DEĞER gerektirir

en: %s: -s and -r are incompatibile
tr: %s: -s ve -r uyumsuz

en: %s: Cannot determine your user name.
tr: %s: Kullanıcı isminiz belirlenemedi.

en: %s: Cannot execute %s
tr: %s: %s çalıştırılamıyor

en: %s: Invalid entry: %s
tr: %s: Geçersiz kayıt: %s

en: %s: Not a tty
tr: %s: Bir tty değil

en: %s: PAM authentication failed
tr: %s: PAM yetkilendirmesi başarısız oldu

en: %s: PAM chauthtok failed
tr: %s: PAM chauthok başarısız oldu

en: %s: Passwords do not match, try again.
tr: %s: Parolalar eşleşmiyor, tekrar deneyin.

en: %s: Permission denied
tr: %s: Müsaade edilmedi

en: %s: Permission denied.
tr: %s: Müsaade edilmedi.

en: %s: Shadow passwords are not configured.
tr: %s: Gölge parolalar yapılandırılmadı.

en: %s: Shell %s not found.
tr: %s: %s kabuğu bulunamadı.

en: %s: Try again later
tr: %s: Daha sonra tekrar deneyin

en: %s: Unknown user %s
tr: %s: Bilinmeyen kullanıcı %s

en: %s: WARNING!  Must be set-UID root!
tr: %s: UYARI!  root kullanıcısına set-UID olmalı!

en: %s: You may not view or modify password information for %s.
tr: %s: %s için parola bilgisini görüntülemeniz veya değiştiremezsiniz mümkün olmayabilir.

en: %s: `%s' is the NIS master for this client.
tr: %s: `%s' bu istemci için NIS efendisidir.

en: %s: can't chown %s
tr: %s: chown %s gerçekleştirilemiyor

en: %s: can't create %s
tr: %s: %s yaratılamıyor

en: %s: can't create %s
tr: %s: %s yaratılamıyor

en: %s: can't delete shadow group file
tr: %s: gölge grup dosyası silinemiyor

en: %s: can't delete shadow password file
tr: %s: gölge parola dosyası silinemiyor

en: %s: can't get lock
tr: %s: kilitlenemiyor

en: %s: can't get shadow lock
tr: %s: gölge kilidi koyulamıyor

en: %s: can't get unique gid
tr: %s: tek (benzersiz) bir gid alınamadı

en: %s: can't get unique uid
tr: %s: benzersiz bir uid elde edilemedi

en: %s: can't lock /etc/passwd.
tr: %s: /etc/passwd kilitlenemiyor.

en: %s: can't lock files, try again later
tr: %s: dosyalar kilitlenemiyor, daha sonra tekrar deneyin

en: %s: can't lock group file
tr: %s: grup dosyası kilitlenemiyor

en: %s: can't lock passwd file
tr: %s: passwd dosyası kilitlenemedi

en: %s: can't lock password file
tr: %s: parola dosyası kilitlenemedi

en: %s: can't lock shadow file
tr: %s: gölge dosyası kilitlenemiyor

en: %s: can't lock shadow group file
tr: %s: gölge grup dosyası kilitlenemiyor

en: %s: can't lock shadow password file
tr: %s: gölge parola dosyası kilitlenemedi

en: %s: can't open %s
tr: %s: %s açılamıyor

en: %s: can't open file
tr: %s: dosya açılamıyor

en: %s: can't open files
tr: %s: dosyalar açılamıyor

en: %s: can't open group file
tr: %s: grup dosyası açılamıyor

en: %s: can't open passwd file
tr: %s: passwd dosyası açılamadı

en: %s: can't open password file
tr: %s: parola dosyası açılamadı

en: %s: can't open shadow file
tr: %s: gölge dosyası açılamıyor

en: %s: can't open shadow group file
tr: %s: gölge grup dosyası açılamıyor

en: %s: can't open shadow password file
tr: %s: gölge parola dosyası açılamadı

en: %s: can't re-write file
tr: %s: dosya tekrar yazılamıyor

en: %s: can't re-write shadow file
tr: %s: gölge dosyası tekrar yazılamıyor

en: %s: can't remove shadow entry for %s
tr: %s: %s için gölge kaydı silinemedi

en: %s: can't remove shadow group %s
tr: %s gölge grubu %s silinemiyor

en: %s: can't restore %s: %s (your changes are in %s)
tr: %s: %s geri yüklenemiyor: %s (değişiklikleriniz %s içinde)

en: %s: can't rewrite password file
tr: %s: parola dosyasına yazılamadı

en: %s: can't rewrite shadow password file
tr: %s: gölge parola dosyasının üzerine yazılamadı

en: %s: can't unlock file
tr: %s: dosya kilidi açılamıyor

en: %s: can't update DBM files
tr: %s: DBM dosyaları güncellenemiyor

en: %s: can't update DBM shadow files
tr: %s: DBM gölge dosyaları güncellenemiyor

en: %s: can't update entry
tr: %s: kayıt güncellenemiyor

en: %s: can't update entry for group %s
tr: %s: %s grubu için kayıt güncellenemiyor

en: %s: can't update entry for user %s
tr: %s: kullanıcı %s için kayıt güncellenemiyor

en: %s: can't update group file
tr: %s: grup dosyası güncellenemiyor

en: %s: can't update passwd entry for %s
tr: %s: %s için passwd kaydı güncellenemedi

en: %s: can't update passwd file
tr: %s: passwd dosyası güncellenemedi

en: %s: can't update password file
tr: %s: parola dosyası güncellenemedi

en: %s: can't update shadow entry
tr: %s: gölge kaydı güncellenemiyor

en: %s: can't update shadow entry for %s
tr: %s: %s için gölge kaydı güncellenemiyor

en: %s: can't update shadow file
tr: %s: gölge dosyası güncellenemedi

en: %s: can't update shadow group file
tr: %s: gölge grup dosyası güncellenemiyor

en: %s: can't update shadow password file
tr: %s: gölge parola dosyası güncellenemedi

en: %s: cannot add new dbm group entry
tr: %s: yeni dbm grup kaydı eklenemiyor

en: %s: cannot add new dbm shadow group entry
tr: %s: yeni gölge dbm grup kaydı eklenemiyor

en: %s: cannot change user `%s' on NIS client.
tr: %s: kullanıcı `%s' NIS istemcisinde değiştirilemedi.

en: %s: cannot create directory %s
tr: %s: %s dizini yaratılamıyor

en: %s: cannot create new defaults file
tr: %s: yeni varsayılanlar dosyası oluşturulamadı

en: %s: cannot lock TCFS key file
tr: %s: TCFS anahtar dosyası kilitlenemiyor

en: %s: cannot lock file %s
tr: %s: %s dosyası kilitlenemiyor

en: %s: cannot lock shadow password file
tr: %s: gölge parola dosyası kilitlenemiyor

en: %s: cannot open DBM files for %s
tr: %s: %s için DBM dosyaları açılamıyor

en: %s: cannot open TCFS key file
tr: %s: TCFS anahtar dosyası açılamıyor

en: %s: cannot open file %s
tr: %s: %s dosyası açılamıyor

en: %s: cannot open group file
tr: %s: grup dosyası açılamıyor

en: %s: cannot open new defaults file
tr: %s: yeni varsayılanlar dosyası açılamadı

en: %s: cannot open shadow group file
tr: %s: gölge grup dosyası açılamıyor

en: %s: cannot open shadow password file
tr: %s: gölge parola dosyası açılamıyor

en: %s: cannot overwrite file %s
tr: %s: %s dosyasının üzerine yazılamıyor

en: %s: cannot remove dbm group entry
tr: %s: dbm grup kaydı silinemiyor

en: %s: cannot remove user's primary group.
tr: %s: kullanıcının birincil grubu silinemez

en: %s: cannot rename directory %s to %s
tr: %s: %s dizini %s olarak yeniden adlandırılamıyor

en: %s: cannot rewrite TCFS key file
tr: %s: TCFS anaftar dosyasına yazılamıyor

en: %s: cannot rewrite group file
tr: %s: grup dosyasına yazılamıyor

en: %s: cannot rewrite password file
tr: %s: parola dosyası yazılamıyor

en: %s: cannot rewrite shadow group file
tr: %s: gölge grup dosyasına yazılamıyor

en: %s: cannot rewrite shadow password file
tr: %s: gölge parola dosyası yazılamıyor

en: %s: cannot update dbm group entry
tr: %s: dbm grup kaydı güncellenemiyor

en: %s: cannot update file %s
tr: %s: %s dosyası güncellenemiyor

en: %s: directory %s exists
tr: %s: %s dizini mevcut

en: %s: do not include "l" with other flags
tr: %s: diğer bayraklarla beraber "l" yi kullanmayınız

en: %s: error adding authentication method
tr: %s: yetkilendirme yöntemi eklenmesinde hata

en: %s: error adding new group entry
tr: %s: yeni grup kaydı eklenirken hata oluştu

en: %s: error adding new password entry
tr: %s: yeni parola kaydı eklenirken hata

en: %s: error adding new shadow password entry
tr: %s: yeni gölge parola kaydı eklenirken hata

en: %s: error adding password dbm entry
tr: %s: parola dbm kaydı eklenirken hata oluştu

en: %s: error adding record for
tr: %s: kayıt eklenirken oluşan hata

en: %s: error changing authentication method
tr: %s: yetkilendirme yöntemi değiştirilirken hata oluştu

en: %s: error changing fields
tr: %s: alanları değiştirirken hata oluştu

en: %s: error changing password entry
tr: %s: parola kaydı değiştirilirken hata oluştu

en: %s: error deleting TCFS entry
tr: %s: TCFS kaydı silinirken hata oluştu

en: %s: error deleting authentication
tr: %s: yetkilendirme silinirken hata oluştu

en: %s: error deleting authentication method
tr: %s: yetkilendirme yöntemi silinirken hata oluştu

en: %s: error deleting password dbm entry
tr: %s: parola dbm kaydı silinirken hata oluştu

en: %s: error deleting password entry
tr: %s: parola kaydı silinirken hata oluştu

en: %s: error deleting shadow passwd dbm entry
tr: %s: gölge passwd dbm kaydı silinirken hata oluştu

en: %s: error deleting shadow password entry
tr: %s: gölge parola kaydı silinirken hata oluştu

en: %s: error detected, changes ignored
tr: %s: hata algılandı, değişiklikler görmezden gelindi

en: %s: error locking group file
tr: %s: grup dosyası kilitlenmesinde hata

en: %s: error locking shadow group file
tr: %s: gölge grup dosyası kilitlenirken hata

en: %s: error opening group file
tr: %s: grup dosyası açılırken hata

en: %s: error opening shadow group file
tr: %s: gölge grup dosyası açılırken hata

en: %s: error parsing line "%s"
tr: %s: "%s" satırını ayrıştırmada hata

en: %s: error removing directory %s
tr: %s: %s dizini silinirken hata oluştu

en: %s: error removing group dbm entry
tr: %s: grup dbm kaydını silerken hata oluştu

en: %s: error removing group entry
tr: %s: grup kaydını silerken hata oluştu

en: %s: error removing passwd dbm entry
tr: %s: passwd dbm kaydı silinirken hata oluştu

en: %s: error removing password entry
tr: %s: parola kaydı silinirken hata oluştu

en: %s: error removing shadow group dbm entry
tr: %s: gölge grup dbm kaydını silerken hata oluştu

en: %s: error removing shadow group entry
tr: %s: gölge grup kaydını silerken hata oluştu

en: %s: error removing shadow passwd dbm entry
tr: %s: gölge passwd dbm kaydı silinirken hata oluştu

en: %s: error removing shadow password entry
tr: %s: gölge parola kaydı silinirken hata oluştu

en: %s: error updating files
tr: %s: dosyaların güncellenmesinde hata oluştu

en: %s: error updating group entry
tr: %s: grup kaydı güncellenirken hata oluştu

en: %s: error updating password dbm entry
tr: %s: parola dbm kaydı güncellenirken hata

en: %s: error updating password file
tr: %s: parola dosyası güncellenmesinde hata

en: %s: error updating shadow file
tr: %s: gölge (shadow9 dosyası güncellenmesinde hata

en: %s: error updating shadow passwd dbm entry
tr: %s: gölge passwd dbm kaydı güncellenirken hata oluştu

en: %s: fields too long
tr: %s: alanlar çok uzun

en: %s: gid %u is not unique
tr: %s: %u gid tek değil

en: %s: group %s does not exist
tr: %s: grup %s mevcut değil

en: %s: group %s exists
tr: %s: grup %s zaten var

en: %s: group %s exists - if you want to add this user to that group, use -g.
tr: %s: grup %s mevcut - eğer bu kullanıcıyı bu gruba eklemek istiyorsanız, -g kullanın.

en: %s: group %s is a NIS group
tr: %s: grup %s bir NIS grubudur

en: %s: group `%s' is a NIS group.
tr: %s: grup `%s' bir NIS grubu.

en: %s: invalid base directory `%s'
tr: %s: geçersiz ana dizin `%s'

en: %s: invalid comment `%s'
tr: %s: geçersiz açıklama `%s'

en: %s: invalid date `%s'
tr: %s: geçersiz tarih `%s'

en: %s: invalid field `%s'
tr: %s: geçersiz alan `%s'

en: %s: invalid group %s
tr: %s: geçersiz grup %s

en: %s: invalid home directory `%s'
tr: %s: geçersiz ev dizini `%s'

en: %s: invalid home phone: "%s"
tr: %s: geçersiz ev telefonu: "%s"

en: %s: invalid name: "%s"
tr: %s: geçersiz isim: "%s"

en: %s: invalid numeric argument `%s'
tr: %s: geçersiz sayısal argüman `%s'

en: %s: invalid room number: "%s"
tr: %s: geçersiz oda numarası: "%s"

en: %s: invalid shell `%s'
tr: %s: geçersiz kabuk `%s'

en: %s: invalid user name '%s'
tr: %s: geçersiz kullanıcı adı '%s'

en: %s: invalid work phone: "%s"
tr: %s: geçersiz iş telefonu: "%s"

en: %s: line %d: can't create GID
tr: %s: satır %d: GID yaratılamıyor

en: %s: line %d: can't create UID
tr: %s: satır %d: UID yaratılamıyor

en: %s: line %d: can't update entry
tr: %s: satır %d: kayıt güncellenemiyor

en: %s: line %d: can't update password
tr: %s: satır %d: parola güncellenemiyor

en: %s: line %d: cannot find user %s
tr: %s: satır %d: kullanıcı %s bulunamadı

en: %s: line %d: cannot update password entry
tr: %s: satır %d: parola kaydı güncellenemiyor

en: %s: line %d: chown failed
tr: %s: satır %d: chown başarısız oldu

en: %s: line %d: invalid line
tr: %s: satır %d: geçersiz satır

en: %s: line %d: line too long
tr: %s: satır %d: satır çok uzun

en: %s: line %d: missing new password
tr: %s: satır %d: yeni parola eksik

en: %s: line %d: mkdir failed
tr: %s: satır %d: mkdir başarısız oldu

en: %s: line %d: unknown user %s
tr: %s: satır %d: bilinmeyen kullanıcı %s

en: %s: must be run from a terminal
tr: %s: bir terminalden çalıştırılmalı

en: %s: name %s is not unique
tr: %s: %s ismi tek değil

en: %s: no DBM database on system - no action performed
tr: %s: sistemde DBM veritabanı yok - faaliyet gerçekleştirilmedi

en: %s: no changes
tr: %s: değişiklik yok

en: %s: no flags given
tr: %s: herhangi bir bayrak verilmedi

en: %s: not configured for shadow group support.
tr: %s: gölge grup desteği için tanımlama yapılmamış.

en: %s: not removing directory %s (would remove home of user %s)
tr: %s: %s dizini silinmiyor (%s kullanıcısının ev dizinini silecekti)

en: %s: out of memory
tr: %s: yetersiz bellek

en: %s: out of memory in update_group
tr: %s: update_group için bellek yetersiz

en: %s: out of memory in update_gshadow
tr: %s: update_gshadow için bellek yetersiz

en: %s: pam_start: error %d
tr: %s: pam_start: hata %d

en: %s: permission denied
tr: %s: müsaade edilmedi

en: %s: rebuild the group database
tr: %s: grup veritabanını tekrar oluştur

en: %s: rebuild the shadow group database
tr: %s: gölge grup veritabanını tekrar oluştur

en: %s: rename: %s
tr: %s: yeniden adlandırma: %s

en: %s: repository %s not supported
tr: %s: depo %s desteklenmiyor

en: %s: shadow group passwords required for -A
tr: %s: -A için gölge grup parolaları gerekli

en: %s: shadow passwords required for -e
tr: %s: -e için gölge parolalar gerekli

en: %s: shadow passwords required for -e and -f
tr: %s: -e ve -f için gölge parolalar gerekli

en: %s: shadow passwords required for -f
tr: %s: -f için gölge parolalar gerekli

en: %s: the beginning with
tr: %s: başlangıç

en: %s: the files have been updated
tr: %s: dosyalar güncellendi

en: %s: the files have been updated; run mkpasswd
tr: %s: dosyalar güncellendi; mkpasswd'yi çalıştırın

en: %s: too many groups specified (max %d).
tr: %s: çok fazla grup verildi (azami %d).

en: %s: uid %lu is not unique
tr: %s: uid %lu benzersiz değil

en: %s: uid %u is not unique
tr: %s: uid %u benzersiz değil

en: %s: unable to lock group file
tr: %s: grup dosyası kilitlenemiyor

en: %s: unable to lock password file
tr: %s: parola dosyası kilitlenemiyor

en: %s: unable to lock shadow group file
tr: %s: gölge grup dosyası kilitlenemiyor

en: %s: unable to open group file
tr: %s: grup dosyası açılamıyor

en: %s: unable to open password file
tr: %s: parola dosyası açılamıyor

en: %s: unable to open shadow group file
tr: %s: gölge grup dosyası açılamıyor

en: %s: unknown gid %s
tr: %s: bilinmeyen gid %s

en: %s: unknown group %s
tr: %s: bilinmeyen grup %s

en: %s: unknown member %s
tr: %s: bilinmeyen üye %s

en: %s: unknown user
tr: %s: bilinmeyen kullanıcı

en: %s: unknown user %s
tr: %s: bilinmeyen kullanıcı %s

en: %s: unknown user: %s
tr: %s: bilinmeyen kullanıcı: %s

en: %s: user %s does not exist
tr: %s: kullanıcı %s mevcut değil

en: %s: user %s exists
tr: %s: kullanıcı %s mevcut

en: %s: user %s is a NIS user
tr: %s: kullanıcı %s bir NIS kullanıcısı

en: %s: user %s is currently logged in
tr: %s: kullanıcı %s şu an oturumda

en: %s: warning: %s not owned by %s
tr: %s: uyarı: %s %s kullanıcısına ait değil

en: %s: warning: %s not owned by %s, not removing
tr: %s: uyarı: %s %s kullanıcısına ait değil, silinmiyor

en: %s: warning: CREATE_HOME not supported, please use -m instead.
tr: %s: uyarı: CREATE_HOME desteklenmiyor, lütfen bunun yerine -m kullanın.

en: %s: warning: can't remove
tr: %s: uyarı: silinemiyor

en: %s: warning: failed to completely remove old home directory %s
tr: %s: uyarı: eski ev dizini %s tamamıyla silinemedi

en: (Echo on)
tr: (Görüntüleme etkin)

en: (Enter your own password.)
tr: (Kendi parolanızı girin.)

en: **Never logged in**
tr: **Hiç giriş yapmadı**

en: Access to su to that account DENIED.
tr: Bu hesap için 'su'ya erişim ENGELLENDİ.

en: Account Expiration Date (YYYY-MM-DD)
tr: Hesap Bitimi Tarihi (YYYY-AA-GG)

en: Account Expires:
tr: Hesap Bitimi:

en: Adding user %s to group %s
tr: %s kullanıcısı %s grubuna ekleniyor

en: Bad password: %s.
tr: Hatalı parola: %s.

en: Can't change root directory to "%s"
tr: Kök dizin "%s" olarak değiştirilemiyor

en: Cannot change ID to root.
tr: ID root kullanıcısı olarak değiştirilemiyor.

en: Cannot commit TCFS changes.
tr: TCFS değişiklikleri işlenemedi.

en: Cannot commit password file changes.
tr: Parola dosyası değişiklikleri işlenemiyor.

en: Cannot execute %s
tr: %s çalıştırılamıyor

en: Cannot lock the TCFS key database; try again later
tr: TCFS anahtar veritabanı kilitlenemedi; daha sonra tekrar deneyin

en: Cannot lock the password file; try again later.
tr: Parola dosyası kilitlenemiyor, daha sonra tekrar deneyin.

en: Cannot open the TCFS key database.
tr: TCFS anahtar veritabanı açılamadı.

en: Cannot open the password file.
tr: Parola dosyası açılamıyor.

en: Cannot unlock the password file.
tr: Parola dosyası kilidi açılamıyor.

en: Changing password for %s
tr: %s için parola değiştiriliyor

en: Changing the aging information for %s
tr: %s için ömür bilgisi değiştiriliyor

en: Changing the login shell for %s
tr: %s için oturum kabuğu değiştiriliyor

en: Changing the password for group %s
tr: %s grubu için parola değiştiriliyor

en: Changing the user information for %s
tr: %s için kullanıcı bilgileri değiştiriliyor

en: Command line args too long
tr: Komut satırı argümanları çok uzun

en: Could not allocate space for config info.
tr: Yapılandırma bilgileri için yer ayrılamadı.

en: Could not set %s's secret key: is the keyserv daemon running?
tr: %s kullanıcısının gizli anahtarı tanımlanamadı: keyserv sunucusu çalışıyor mu?

en: Couldn't lock file
tr: Dosya kilitlenemedi

en: Couldn't make backup
tr: Yedek alınamadı

en: Dialup Password:
tr: Çevirmeli bağlantı parolası:

en: EXPIRE=%s
tr: HESAP BİTİMİ=%s

en: Enter the new password (minimum of %d, maximum of %d characters)
    Please use a combination of upper and lower case letters and numbers.
tr: Yeni parolayı girin (asgari %d, azami %d karakter)
    Lütfen büyük, küçük harf ve rakamların bir kombinasyonunu kullanın.

en: Enter the new value, or press ENTER for the default
tr: Yeni değeri girin, veya varsayılan değer için ENTER'a basın

en: Enter the new value, or press ENTER for the default
tr: Yeni değeri girin ya da varsayılan değer için ENTER 'a basın

en: Enter the new value, or press return for the default
tr: Yeni değer giriniz ya da varsayılan değer için return'e basın

en: Entering System Maintenance Mode
tr: Sistem Bakımı Kipine Giriliyor

en: Environment overflow
tr: Ortam taşması

en: Error updating the DBM password entry.
tr: DBM parola kaydı güncellenmesinde hata.

en: Error updating the TCFS key database.
tr: TCFS anahtar veritabanı güncellenirken hata oluştu.

en: Error updating the password entry.
tr: Parola kaydı güncellenmesinde hata.

en: Executing shell %s
tr: %s kabuğu çalıştırılıyor

en: FAILED LOGIN (%d)%s FOR `%s', %s
tr: `%3$s' için giriş başarısız (%1$d)%2$s, %4$s

en: Full Name
tr: Tam İsim

en: GROUP=%u
tr: GRUP=%u

en: HOME=%s
tr: EV DİZİNİ=%s

en: Home Phone
tr: Ev Telefonu

en: INACTIVE=%ld
tr: PASİF=%ld

en: Inactive:	%ld
tr: Pasif:	%ld

en: Incorrect password for %s.
tr: %s için yanlış parola.

en: Incorrect password for `%s'
tr: `%s' için yanlış parola

en: Invalid login time
tr: Geçersiz giriş zamanı

en: Invalid root directory "%s"
tr: Geçersiz kök dizin "%s"

en: Last Change:
tr: Son Değişiklik:

en: Last Password Change (YYYY-MM-DD)
tr: Son Parola Değişimi (YYYY-AA-GG)

en: Last login: %.19s on %s
tr: Son giriş: %s üzerinden %.19s

en: Last login: %s on %s
tr: Son giriş: %s üzerinden %s

en: Login Shell
tr: Oturum Kabuğu

en: Login incorrect
tr: Giriş geçersiz

en: Maximum Password Age
tr: Azami Parola Ömrü

en: Maximum number of tries exceeded (%d)
tr: Maksimum giriş denemesi sayısı aşıldı (%d)

en: Maximum:	%ld
tr: Maksimum:	%ld

en: Minimum Password Age
tr: Asgari Parola Ömrü

en: Never
tr: Hiçbir zaman

en: New Password:
tr: Yeni parola:

en: New password:
tr: Yeni parola:

en: No
tr: Hayır

en: No directory, logging in with HOME=/
tr: Dizin yok, HOME=/ ile giriş yapılıyor

en: No mail.
tr: E-Posta yok.

en: No password entry for 'root'
tr: 'root' için parola kaydı yok

en: No password file
tr: Parola dosyası yok

en: No shell
tr: Kabuk yok

en: Old password:
tr: Eski parola:

en: Other
tr: Diğer

en: PAM_ABORT returned from pam_authenticate()
tr: pam_authenticate()'den dönen değer: PAM_ABORT

en: Password Expiration Warning
tr: Parola Kullanım Süresi Bitti Uyarısı

en: Password Expires:
tr: Parola Kullanım Süresi Dolumu:

en: Password Inactive
tr: Parola Pasif

en: Password Inactive:
tr: Parola Pasif:

en: Password authentication bypassed.
tr: Parola yetkilendirmesi atlandı.

en: Password changed.
tr: Parola değişti

en: Password does not decrypt secret key for %s.
tr: Parola %s kullanıcısına ait gizli anahtarı çözemez.

en: Password:
tr: Parola:

en: Permission denied.
tr: Müsaade edilmedi.

en: Please enter your OWN password as authentication.
tr: Lütfen yetkilendirme için KENDİ parolanızı girin.

en: Re-enter new password:
tr: Yeni parolayı tekrar girin:

en: Removing user %s from group %s
tr: %s kullanıcısı %s grubundan çıkarılıyor

en: Room Number
tr: Oda Numarası

en: SHELL=%s
tr: KABUK=%s

en: SKEL=%s
tr: İSKELET=%s

en: Shell password:
tr: Kabuk parolası:

en: Sorry, the password for %s cannot be changed yet.
tr: Üzgünüm, %s için parola henüz değiştirilemedi.

en: Sorry.
tr: Üzgünüm.

en: Sorry.
tr: Üzgünüm.

en: Starting rad_login
tr: rad_login başlatılıyor

en: TOO MANY LOGIN TRIES (%d)%s FOR `%s'
tr: `%3$s' İÇİN ÇOK SAYIDA GİRİŞ DENEMESİ (%1$d)%2$s

en: The password for %s cannot be changed.
tr: %s için parola değiştirilemedi.

en: The password for %s is unchanged.
tr: %s için parola değişmedi

en: They don't match; try again
tr: Eşleşmiyorlar; tekrar deneyin

en: They don't match; try again.
tr: Eşleşmediler, tekrar deneyin.

en: Too many logins.
tr: Çok fazla oturum.

en: Try again.
tr: Yeniden deneyin.

en: Unable to cd to "%s"
tr: "%s" dizinine geçilemiyor

en: Unable to change tty %s
tr: Geçilemeyen tty: %s

en: Unknown User: %s
tr: Bilinmeyen Kullanıcı: %s

en: Unknown id: %s
tr: Bilinmeyen id: %s

en: Usage:
    `vipw' edits /etc/passwd        `vipw -s' edits /etc/shadow
    `vigr' edits /etc/group         `vigr -s' edits /etc/gshadow
tr: Kullanım:
    `vipw' /etc/passwd'ü düzenler        `vipw -s' /etc/shadow'u düzenler
    `vigr' /etc/group'u düzenler         `vigr -s' /etc/gshadow'u düzenler

en: Usage: %s [-(a|d)] shell
tr: Kullanım: %s [-(a|d)] kabuk

en: Usage: %s [-f full_name] [-r room_no] [-w work_ph]
    	[-h home_ph] [-o other] [user]
tr: Kullanım: %s [-f tam_isim] [-r oda_no] [-w iş_tel]
    	[-h ev_tel] [-o diğer] [kullanıcı]

en: Usage: %s [-f full_name] [-r room_no] [-w work_ph] [-h home_ph]
tr: Kullanım: %s [-f·tam_isim] [-r·oda_no] [-w·iş_tel] [-h ev_tel]

en: Usage: %s [-l] [-m min_days] [-M max_days] [-W warn]
    	[-I inactive] [-E expire] [-d last_day] user
tr: Kullanım: %s [-l] [-m min_gün_sayısı] [-M max_gün_sayısı] [-W uyarı]
    	[-I pasif] [-E hesap_bitimi] [-d son_gün] kullanıcı

en: Usage: %s [-l] [-m min_days] [-M max_days] [-d last_day] user
tr: Kullanım: %s [-l] [-m min_gün_sayısı] [-M maks_gün_sayısı] [-d son_gün] kullanıcı

en: Usage: %s [-q] [-r] [-s] [passwd [shadow]]
tr: Kullanım: %s [-q] [-r] [parola [gölge]]

en: Usage: %s [-q] [-r] [-s] [passwd]
tr: Kullanım: %s [-q] [-r] [-s] [parola]

en: Usage: %s [-r] [-s] [group [gshadow]]
tr: Kullanım: %s [-r] [-s] [grup [gshadow]]

en: Usage: %s [-r] [-s] [group]
tr: Kullanım: %s [-r] [-s] [grup]

en: Usage: %s [-s shell] [name]
tr: Kullanım: %s [-s kabuk] [isim]

en: Usage: %s [-vf] [-p|g] file
tr: Kullanım: %s [-vf] [-p|g] dosya

en: Usage: %s [-vf] [-p|g|sp] file
tr: Kullanım: %s [-vf] [-p|g|sp] dosya

en: Usage: %s [-vf] [-p|g|sp|sg] file
tr: Kullanım: %s [-vf] [-p|g|sp|sg] dosya

en: Usage: %s [<-u|--login> login-name] [<-t|--time> days] [<-h|--help>]
tr: Kullanım: %s [<-u|--login> giriş-adı] [<-t|--time> gün] [<-h|--help>]

en: Usage: %s [input]
tr: Kullanım: %s [girdi]

en: Usage: chpasswd [options]
    
    Options:
      -e, --encrypted	supplied passwords are encrypted
      -h, --help		display this help message and exit
      -m, --md5		use MD5 encryption instead DES when the supplied
    			passwords are not encrypted
tr: Kullanım: chpasswd [seçenekler]
    
    Seçenekler:
      -e, --encrypted	verilen parolalar şifrelenmiştir
      -h, --help		bu yardım mesajını görüntüle ve çık
      -m, --md5		verildiğinde DES yerine MD5 şifrelemesini kullan
    			parolalar şifrelenmemiştir

en: Usage: expiry {-f|-c}
tr: Kullanım: expiry {-f|-c}

en: Usage: su [OPTS] [-] [username [ARGS]]
    	-	make this a login shell
    	-c, --command=<command>
    		pass command to the invoked shell using its -c
    		option
           -m, -p, --preserve-environment
    		do not reset environment variables, and keep the
    		same shell
           -s, --shell=<shell>
    		use shell instead of the default in /etc/passwd
tr: Kullanım: su [SEÇENEKLER] [-] [kullanıcıadı [ARGÜMANLAR]]
    	-	bunu bir giriş (login) kabuğu yap
    	-c, --command=<komut>
    		başlatılan kabuğa -c seçeneğiyle geçilecek komut
           -m, -p, --preserve-environment
    		ortam değişkenlerini sıfırlama, aynı kabuğu koru
           -s, --shell=<kabuk>
    		/etc/passwd dosyasındaki öntanımlı kabuk yerine
    		kullanılacak kabuk

en: User %s has a TCFS key, his old password is required.
tr: Kullanıcı %s bir TCFS anahtara sahip, eski parolası gerekiyor.

en: Username                Port     Latest
tr: Kullanıcı adı                Port     Sonuncu

en: Username         Port     From             Latest
tr: Kullanıcı adı         Port     Kimden             Sonuncu

en: Username   Failures  Maximum  Latest
tr: Kullanıcı adı   Başarısız  Azami  Sonuncu

en: Warning:	%ld
tr: Uyarı:	%ld

en: Warning: login re-enabled after temporary lockout.
tr: Uyarı: geçici bir kilitlenme sonrasında giriş tekrar olanaklı kılındı.

en: Warning: too many groups
tr: Uyarı: grup sayısı çok fazla

en: Warning: unknown group %s
tr: Uyarı: bilinmeyen grup %s

en: Warning: user %s has a TCFS key.
tr: Uyarı: kullanıcı %s bir TCFS anahtara sahip

en: Who are you?
tr: Siz kimsiniz?

en: Work Phone
tr: İş Telefonu

en: You are not authorized to su %s
tr: su %s için yetkili değilsiniz

en: You can use -t option to force the change.
tr: Değişikliği zorlamak için -t seçeneğini kullanabilirsiniz.

en: You have mail.
tr: E-Postanız var.

en: You have new mail.
tr: Yeni e-postanız var.

en: You may not change $%s
tr: $%s değiştirilemez

en: You may not change the shell for %s.
tr: %s için kabuğu değiştiremezsiniz.

en: Your login has expired.
tr: Hesabınızın kullanım süresi doldu.

en: Your password has expired.
tr: Parolanızın kullanım süresi doldu.

en: Your password is inactive.
tr: Parolanız etkin değil.

en: Your password will expire in %ld days.
tr: Parolanızın kullanım süresi %ld gün sonra dolacaktır.

en: Your password will expire today.
tr: Parolanızın kullanım süresi bugün dolacaktır.

en: Your password will expire tomorrow.
tr: Parolanızın kullanım süresi yarın dolacaktır.

en: [-A program]
tr: [-A uygulama]

en: [-A {DEFAULT|program},... ]
tr: [-A {VARSAYILAN|uygulama},... ]

en: [-f inactive] [-e expire ]
tr: [-f pasif] [-e hesap_bitimi ]

en: [-p passwd] [-L|-U] name
tr: [-p parola] [-L|-U] isim

en: [-p passwd] name
tr: [-p passwd] isim

en: added %d entries, longest was %d
tr: %d kayıt eklendi, en uzunu %d idi

en: adding record for name
tr: kaydı eklenen isim

en: configuration error - unknown item '%s' (notify administrator)
tr: yapılandırma hatası - bilinmeyen öğe '%s' (sistem yöneticisine bildirin)

en: delete administrative member `%s'?
tr: yönetici üye `%s' silinsin mi?

en: delete line `%s'?
tr: `%s' satırı silinsin mi?

en: delete member `%s'?
tr: `%s' üyesi silinsin mi?

en: duplicate group entry
tr: mükerrer grup kaydı

en: duplicate password entry
tr: mükerrer parola kaydı

en: duplicate shadow group entry
tr: mükerrer gölge grup kaydı

en: duplicate shadow password entry
tr: mükerrer gölge parola kaydı

en: error - lookup '%s' failed
tr: hata - '%s' için yapılan arama başarısız

en: failed to change mailbox owner
tr: postakutusu sahibi değiştirilmedi

en: failed to rename mailbox
tr: postakutusu isim değişikliği başarısız

en: group %s: no user %s
tr: grup %s: %s kullanıcısı yok

en: group=%s,%u  basedir=%s  skel=%s
tr: grup=%s,%u  ana_dizin=%s  iskelet=%s

en: inactive=%ld  expire=%s
tr: pasif=%ld  hesap bitimi=%s

en: invalid group file entry
tr: geçersiz grup dosyası kaydı

en: invalid group name `%s'
tr: geçersiz grup adı `%s'

en: invalid password file entry
tr: geçersiz parola dosyası kaydı

en: invalid shadow group file entry
tr: geçersiz gölge grup dosyası kaydı

en: invalid shadow password file entry
tr: geçersiz gölge parola dosyası kaydı

en: invalid user name '%s'
tr: geçersiz kullanıcı adı '%s'

en: login:
tr: giriş:

en: login: abort requested by PAM
tr: login: PAM'dan gelen istek üzerine çıkılıyor

en: malloc(%d) failed
tr: malloc(%d) başarısız oldu

en: no matching group file entry
tr: grup dosyası kaydı eşleşmedi

en: no matching password file entry
tr: eşleşen parola dosyası kaydı yok

en: passwd: pam_start() failed, error %d
tr: passwd: pam_start() başarısız, hata %d

en: re-enter Shell password:
tr: Kabuk parolasını tekrar girin:

en: shadow group %s: no administrative user %s
tr: gölge grubu %s: %s yönetici kullanıcı değil

en: shadow group %s: no user %s
tr: gölge grubu %s: kullanıcı %s mevcut değil

en: shell=%s
tr: kabuk=%s

en: too many groups
tr: çok fazla grup

en: unknown gid: %lu
tr: bilinmeyen gid: %lu

en: unknown group: %s
tr: bilinmeyen grup: %s

en: unknown uid: %u
tr: bilinmeyen uid: %u

en: unknown user %s
tr: bilinmeyen kullanıcı %s

en: usage: %s	[-u uid [-o]] [-g group] [-G group,...]
tr: kullanım: %s	[-u uid [-o]] [-g grup] [-G grup,...]

en: usage: %s [-a|-u user] [-m max] [-r] [-t days] [-l locksecs]
tr: kullanım: %s [-a|-u kullanıcı] [-m azami] [-r] [-t gün] [-l kilit_saniyesi]

en: usage: %s [-f|-s] [name]
tr: kullanım: %s [-f|-s] [isim]

en: usage: %s [-p] [name]
tr: kullanım: %s [-p] [isim]

en: usage: %s [-r] name
tr: kullanım: %s [-r] isim

en: usage: %s [-r|-R] group
tr: kullanım: %s [-r|-R] grup

en: usage: groupadd [-g gid [-o]] group
tr: kullanım: groupadd [-g gid [-o]] grup

en: usage: groupdel group
tr: kullanım: groupdel grup_adı

en: usage: groupmod [-g gid [-o]] [-n name] group
tr: kullanım: groupmod [-g gid [-o]] [-n isim] grup

en: usage: id
tr: kullanım: id

en: usage: id [-a]
tr: kullanım: id [-a]

en: usage: newgrp [-] [group]
tr: kullanım: newgrp [-] [grup]

en: usage: sg group [[-c] command]
tr: kullanım: sg grup [[-c] komut]

en: user %s: directory %s does not exist
tr: kullanıcı %s: %s dizini mevcut değil

en: user %s: last password change in the future
tr: kullanıcı %s: gelecekteki son parola değişimi

en: user %s: no group %u
tr: kullanıcı %s: %u grubu mevcut değil

en: user %s: program %s does not exist
tr: kullanıcı %s: uygulama %s mevcut değil
