shadow 4.0.17 - en to dz translation catalogue (380 entries)

en: 	Full Name: %s
dz: 	མིང་ཆ་ཚང་: %s

en: 	Home Phone: %s
dz: 	ཁྱིམ་གྱི་བརྒྱུད་འཕྲིན་: %s

en: 	Room Number: %s
dz: 	ཁང་མིག་ཨང་: %s

en: 	Work Phone: %s
dz: 	ལཱ་གི་བརྒྱུད་འཕྲིན་: %s

en: 
    %s login:
dz: 
    %s ནང་བསྐྱོད་:

en: 
    %s: %s is unchanged
dz: 
    %s: %sའདི་ བསྒྱུར་བཅོས་མ་འབད་བས།

en: 
    Login timed out after %d seconds.
dz: 
    %d སྐར་ཆག་གི་ཤུལ་མར་ ནང་བསྐྱོད་ངལ་མཚམས་བྱུང་ཡོདཔ།

en: 
    System closed for routine maintenance
dz: 
    རྒྱུན་ལས་རྒྱུན་སྐྱོང་གི་དོན་ལུ་ རིམ་ལུགས་ཁ་བསྡམས་ཅི།

en: 
    Type control-d to proceed with normal startup,
    (or give root password for system maintenance):
dz: 
    སྤྱིར་བཏང་འགོ་བཙུགས་ཀྱི་ཐོག་ལས་ འཕྲོ་མཐུད་ནིའི་དོན་ལུ་ ཚད་འཛིན་-ཌི་ ཡིག་དཔར་རྐྱབས་
    (ཡང་ན་ རིམ་ལུགས་རྒྱུན་སྐྱོང་གི་དོན་ལུ་ རྩ་བའི་ཆོག་ཡིག་ཅིག་བྱིན་):

en: 
    Warning: weak password (enter it again to use it anyway).
dz: 
    ཉེན་བརྡ་:ནུས་མེད་ཀྱི་ཆོག་ཡིག་(ག་དེ་ཨིན་རུང་ལག་ལེན་འཐབ་ནིའི་དོན་ལས་ ལོག་བཙུགས་)།

en: 
    [Disconnect bypassed -- root login allowed.]
dz: 
    [མཐུད་བཏོག་ཟུར་ཏེ་འགྱོ་ཡོདཔ་ --རྩ་བའི་ནང་བསྐྱོད་མི་ཆོག]

en:        %s [-A user,...] [-M user,...] group
dz:        %s [-A user,...] [-M user,...] སྡེ་ཚན།

en:        %s [-M user,...] group
dz:        %s [-M user,...] སྡེ་ཚན།

en:        %s [-a user] group
dz:        %s [-a user] སྡེ་ཚན།

en:        %s [-d user] group
dz:        %s [-d user] སྡེ་ཚན།

en:   Choose a new password.
dz: ཆོག་ཡིག་གསརཔ་ཅིག་གདམས།

en:   Contact the system administrator.
dz: རིམ་ལུགས་བདག་སྐྱོང་པ་ལུ་ འབྲེལ་བ་འཐབ།

en:  [%lds left]
dz:  [%lds གཡོན་]

en:  [%lds lock]
dz:  [%lds ལྡེ་མིག་]

en:  from %.*s
dz:  %.*sལས།

en:  groups=
dz: སྡེ་ཚན་=

en:  on '%.100s'
dz: '%.100s'གུ

en:  on '%.100s' from '%.200s'
dz: '%.200s'ནང་ལས་  '%.100s'གུ

en: %d failure since last login.
    Last was %s on %s.
     | %d failures since last login.
    Last was %s on %s.
dz[0]: མཇུག་མམ་གྱི་ནང་བསྐྱོད་འབད་ཞིནམ་ལས་ཚུར་ %dའཐུས་ཤོར།
    མཇུག་མམ་ %s འདི་ %s གུ་ཨིན་པས།
dz[1]: མཇུག་མམ་གྱི་ནང་བསྐྱོད་འབད་ཞིནམ་ལས་ཚུར་ %dའཐུས་ཤོར་ཚུ།
    མཇུག་མམ་ %s འདི་ %s གུ་ཨིན་པས།

en: %s is an invalid shell.
dz: %s འདི་ནུས་མེད་ཀྱི་ཤལ་ཨིན།

en: %s login:
dz: %s ནང་བསྐྱོད་:

en: %s's Password:
dz: %s's ཆོག་ཡིག་:

en: %s: %s
    (Ignored)
dz: %s: %s
    (སྣང་མེད་བཞག་ཡོདཔ་)

en: %s: %s is not a unique name
dz: %s: %s འདི་ ཐུན་མོང་གི་མིང་མེན།

en: %s: %s is not a valid group name
dz: %s: %s འདི་ ནུས་ཅན་གྱི་སྡེ་ཚན་མིང་མེན་པས།

en: %s: %s is the NIS master
dz: %s: %sའདི་ ཨེན་ཇི་ཨེསི་ ཨམ་ཨིན།

en: %s: %s not found in /etc/group
dz: %s: %s འདི་ /etc/groupནང་མི་འཐོབ།

en: %s: %s not found in /etc/passwd
dz: %s:  /etc/passwd ནང་ལུ་ %s མ་ཐོབ།

en: %s: %s not owned by %s, not removing
dz: %s: %sགིས་བདག་དབང་མ་བཟུང་མི་ %sའདི་ རྩ་བསྐྲད་གཏང་ནི་མེད།

en: %s: %u is not a unique GID
dz: %s: %u འདི་ ཐུན་མོང་གི་ཇི་ཨའི་ཌི་མེན།

en: %s: '%s' contains illegal characters
dz: %s:  '%s' ནང་ལུ་ ཁྲིམས་འགལ་ཡིག་ཆ་ཚུ་ཡོད།

en: %s: '%s' is the NIS master for this client.
dz: %s: '%s' འདི་ ཞབས་ཏོག་སྤྱོད་མི་འདི་གི་དོན་ལུ་ ཨེན་ཨའི་ཨེསི་ ཨམ་ཨིན།

en: %s: -K requires KEY=VALUE
dz: %s: -K གིས་ ལྡེ་མིག་=བེ་ལུ་ དགོཔ་ཨིན།

en: %s: -a flag is ONLY allowed with the -G flag
dz: %s: -a ཟུར་རྟགས་འདི་ -Gཟུར་རྟགས་དང་གཅིག་ཁར་རྐྱངམ་ཅིག་ཆོག

en: %s: -s and -r are incompatibile
dz: %s: -s དང་ -r གཉིས་མཐུན་འགྱུར་ཅན་མེན།

en: %s: Cannot determine your user name.
dz: %s: ཁྱོད་ཀྱི་ལག་ལེན་པའི་མིང་ གཏན་འབེབས་བཟོ་མི་ཚུགས།

en: %s: Cannot remove group %s which is a primary group for another user.
dz: %s: ལག་ལེན་པ་གཞན་གྱི་དོན་ལུ་ གཞི་རིམ་སྡེ་ཚན་ཅིག་ཨིན་མི་སྡེ་ཚན་ %sའདི་ རྩ་བསྐྲད་གཏང་མི་ཚུགས།

en: %s: GID %u is not unique
dz: %s: ཇི་ཨའི་ཌི་ %uའདི་ ཐུན་མོང་པ་ཨིན།

en: %s: Invalid entry: %s
dz: %s: ནུས་མེད་ཀྱི་ཐོ་བཀོད་:%s

en: %s: Not a tty
dz: %s: ཊི་ཊི་ཝའི་མེན།

en: %s: PAM authentication failed
dz: %s: པི་ཨེ་ཨེམ་ བདེན་བཤད་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ།

en: %s: Permission denied.
dz: %s: སྣང་བ་ཉན་མ་བཏུབ།

en: %s: Try again later
dz: %s: དོ་རུང་ཤུལ་ལས་འབད་རྩོལ་བསྐྱེད།

en: %s: UID %u is not unique
dz: %s: ཡུ་ཨའི་ཌི་ %uའདི་ ཐུན་མོང་མེན།

en: %s: You may not view or modify password information for %s.
dz: %s: ཁྱོད་ཀྱིས་  %sགི་དོན་ལུ་ ཆོག་ཡིག་བརྡ་དོན་མ་བལྟ་འོང་ ཡང་ན་ ལེགས་བཅོས་མ་འབདཝ་འོང་།

en: %s: can't chown %s
dz: %s: %s chownའབད་མི་ཚུགས།

en: %s: can't create %s
dz: %s: %sགསར་བསྐྲུན་འབད་མི་ཚུགས།

en: %s: can't delete shadow group file
dz: %s: གྱིབ་མའི་སྡེ་ཚན་ཡིག་སྣོད་ བཏོན་གཏང་མི་ཚུགས།

en: %s: can't delete shadow password file
dz: %s: གྱིབ་མའི་ཆོག་ཡིག་ཡིག་སྣོད་ བཏོན་གཏང་མི་ཚུགས།

en: %s: can't get lock
dz: %s: ལྡེ་མིག་བརྐྱབ་མི་ཚུགས།

en: %s: can't get shadow lock
dz: %s: གྱིབ་མ་ལྡེ་མིག་ལྡེ་མིག་བརྐྱབ་མི་ཚུགས།

en: %s: can't get unique GID
dz: %s: ཐུན་མོང་མ་ཡིན་པའི་ ཇི་ཨའི་ཌི་འཐོབ་མི་ཚུགས།

en: %s: can't get unique UID
dz: %s: ཐུན་མོང་ ཡུ་ཨའི་ཌི་འཐོབ་མི་ཚུགས།

en: %s: can't lock /etc/passwd.
dz: %s: /etc/passwd ལྡེ་མིག་བརྐྱབ་མི་ཚུགས།

en: %s: can't lock files, try again later
dz: %s:ཡིག་སྣོད་ཚུ་ལྡེ་མིག་བརྐྱབ་མི་ཚུགས་ དོ་རུང་ཤུལ་ལས་འབད་རྩོལ་བསྐྱེད།

en: %s: can't lock group file
dz: %s: སྡེ་ཚན་ཡིག་སྣོད་ ལྡེ་མིག་བརྐྱབ་མི་ཚུགས།

en: %s: can't lock gshadow file
dz: %s: gshadowཡིག་སྣོད་ ལྡེ་མིག་བརྐྱབ་མི་ཚུགས།

en: %s: can't lock passwd file
dz: %s: ཆོག་ཡིག་ཡིག་སྣོད་ ལྡེ་མིག་བརྐྱབ་མི་ཚུགས།

en: %s: can't lock password file
dz: %s: ཆོག་ཡིག་ཡིག་སྣོད་ ལྡེ་མིག་བརྐྱབ་མི་ཚུགས།

en: %s: can't lock shadow file
dz: %s: གྱིབ་མའི་ཡིག་སྣོད་ ལྡེ་མིག་བརྐྱབ་མི་ཚུགས།

en: %s: can't lock shadow group file
dz: %s: གྱིབ་མའི་སྡེ་ཚན་ཡིག་སྣོད་ ལྡེ་མིག་བརྐྱབ་མི་ཚུགས།

en: %s: can't lock shadow password file
dz: %s: གྱིབ་མའི་ཆོག་ཡིག་ཡིག་སྣོད་ ལྡེ་མིག་བརྐྱབ་མ་ཚུགས།

en: %s: can't open file
dz: %s: ཡིག་སྣོད་ཁ་ཕྱེ་མི་ཚུགས།

en: %s: can't open files
dz: %s: ཡིག་སྣོད་ཚུ་ཁ་ཕྱེ་མི་ཚུགས།

en: %s: can't open group file
dz: %s: སྡེ་ཚན་ལྡེ་མིག་ ཁ་ཕྱེ་མི་ཚུགས།

en: %s: can't open passwd file
dz: %s: ཆོག་ཡིག་ཡིག་སྣོད་ ཁ་ཕྱེ་མི་ཚུགས།

en: %s: can't open password file
dz: %s: ཆོག་ཡིག་ཡིག་སྣོད་ ཁ་ཕྱེ་མི་ཚུགས།

en: %s: can't open shadow file
dz: %s: གྱིབ་མའི་ཡིག་སྣོད་ ཁ་ཕྱེ་མི་ཚུགས།

en: %s: can't open shadow group file
dz: %s: གྱིབ་མའི་སྡེ་ཚན་ཡིག་སྣོད་ ཁ་ཕྱེ་མི་ཚུགས།

en: %s: can't open shadow password file
dz: %s: གྱིབ་མའི་ཆོག་ཡིག་ཡིག་སྣོད་ ཁ་ཕྱེ་མ་ཚུགས།

en: %s: can't re-write file
dz: %s: ཡིག་སྣོད་ལོག་འབྲི་མི་ཚུགས།

en: %s: can't re-write shadow file
dz: %s: གྱིབ་མའི་ཡིག་སྣོད་ལོག་འབྲི་མི་ཚུགས།

en: %s: can't remove shadow entry for %s
dz: %s: %sགི་དོན་ལུ་ གྱིབ་མའི་ཐོ་བཀོད་ རྩ་བསྐྲད་གཏང་མི་ཚུགས།

en: %s: can't remove shadow group %s
dz: %s: གྱིབ་མའི་སྡེ་ཚན་ %sབསྐྲད་གཏང་མི་ཚུགས།

en: %s: can't restore %s: %s (your changes are in %s)
dz: %s: %sསོར་ཆུད་འབད་མ་ཚུགས་: %s (ཁྱོད་ཀྱི་བསྒྱུར་བཅོས་ཚུ་ %sནང་ཨིན་)།

en: %s: can't rewrite password file
dz: %s: ཆོག་ཡིག་ཡིག་སྣོད་ ལོག་འབྲི་མ་ཚུགས།

en: %s: can't rewrite shadow password file
dz: %s: གྱིབ་མའི་ཆོག་ཡིག་ཡིག་སྣོད་ ལོག་འབྲི་མ་ཚུགས།

en: %s: can't unlock file
dz: %s: ཡིག་སྣོད་ལྡེ་མིག་ཕྱེ་མིཚུགས།

en: %s: can't update entry
dz: %s: ཐོ་བཀོད་ དུས་མཐུན་བཟོ་མི་ཚུགས།

en: %s: can't update entry for group %s
dz: %s: སྡེ་ཚན་ %sགི་དོན་ལུ་ ཐོ་བཀོད་དུས་མཐུན་བཟོ་མི་ཚུགས།

en: %s: can't update entry for user %s
dz: %s: ལག་ལེན་པ་%sགི་དོན་ལུ་ ཐོ་བཀོད་དུས་མཐུན་བཟོ་མི་ཚུགས།

en: %s: can't update group file
dz: %s: སྡེ་ཚན་ཡིག་སྣོད་ དུས་མཐུན་བཟོ་མི་ཚུགས།

en: %s: can't update passwd entry for %s
dz: %s: %sགི་དོན་ལུ་ ཆོག་ཡིག་ཐོ་བཀོད་དུས་མཐུན་བཟོ་མི་ཚུགས།

en: %s: can't update passwd file
dz: %s: ཆོག་ཡིག་ཡིག་སྣོད་ དུས་མཐུན་བཟོ་མི་ཚུགས།

en: %s: can't update password file
dz: %s: ཆོག་ཡིག་ཡིག་སྣོད་ དུས་མཐུན་བཟོ་མ་ཚུགས།

en: %s: can't update shadow entry
dz: %s: གྱིབ་མའི་ཐོ་བཀོད་ དུས་མཐུན་བཟོ་མི་ཚུགས།

en: %s: can't update shadow entry for %s
dz: %s: %sགི་དོན་ལུ་ གྱིབ་མའི་ཐོ་བཀོད་ དུས་མཐུན་བཟོ་མི་ཚུགས།

en: %s: can't update shadow file
dz: %s: གྱིབ་མའི་ཡིག་སྣོད་ དུས་མཐུན་བཟོ་མི་ཚུགས།

en: %s: can't update shadow group file
dz: %s: གྱིབ་མའི་སྡེ་ཚན་ཡིག་སྣོད་ དུས་མཐུན་བཟོ་མི་ཚུགས།

en: %s: can't update shadow password file
dz: %s: གྱིབ་མའི་ཆོག་ཡིག་ཡིག་སྣོད་ དུས་མཐུན་བཟོ་མ་ཚུགས།

en: %s: cannot change user '%s' on NIS client.
dz: %s: ཨེན་ཨའི་ཨེསི་ ཞབས་ཏོག་སྤྱོད་མི་གུ་ ལག་ལེན་པ་ '%s' བསྒྱུར་བཅོས་འབད་མི་ཚུགས།

en: %s: cannot create directory %s
dz: %s: སྣོད་ཐོ་ %s གསར་བསྐྲུན་འབད་མི་ཚུགས།

en: %s: cannot create new defaults file
dz: %s: སྔོན་སྒྲིག་ཡིག་སྣོད་གསརཔ་ གསར་བསྐྲུན་འབད་མི་ཚུགས།

en: %s: cannot lock file %s
dz: %s: ཡིག་སྣོད་ %sའདི་ ལྡེ་མིག་བརྐྱབ་མི་ཚུགས།

en: %s: cannot lock shadow password file
dz: %s: གྱིབ་མའི་ཆོག་ཡིག་ཡིག་སྣོད་ ལྡེ་མིག་བརྐྱབ་མི་ཚུགས།

en: %s: cannot open file %s
dz: %s: ཡིག་སྣོད་%s ཁ་ཕྱེ་མི་ཚུགས།

en: %s: cannot open group file
dz: %s: སྡེ་ཚན་ཡིག་སྣོད་ ཁ་ཕྱེ་མི་ཚུགས།

en: %s: cannot open new defaults file
dz: %s: སྔོན་སྒྲིག་ཡིག་སྣོད་གསརཔ་ ཁ་ཕྱེ་མི་ཚུགས།

en: %s: cannot open shadow group file
dz: %s: གྱིབ་མའི་སྡེ་ཚན་ཡིག་སྣོད་ ཁ་ཕྱེ་མི་ཚུགས།

en: %s: cannot open shadow password file
dz: %s: གྱིབ་མའི་ཆོག་ཡིག་ཡིག་སྣོད་ ཁ་ཕྱེ་མི་ཚུགས།

en: %s: cannot remove user's primary group.
dz: %s: ལག་ལེན་པའི་གཞི་རིམ་སྡེ་ཚན་ རྩ་བསྐྲད་གཏང་མི་ཚུགས།

en: %s: cannot rename directory %s to %s
dz: %s: སྣོད་ཐོ་ %s འདི་ %s ལུ་ བསྐྱར་མིང་བཏགས་མི་ཚུགས།

en: %s: cannot rewrite group file
dz: %s: སྡེ་ཚན་ཡིག་སྣོད་ ལོག་འབྲི་མི་ཚུགས།

en: %s: cannot rewrite password file
dz: %s: ཆོག་ཡིག་ཡིག་སྣོད་འདི་ ལོག་འབྲི་མི་བཏུབ།

en: %s: cannot rewrite shadow group file
dz: %s: གྱིབ་མའི་སྡེ་ཚན་ཡིག་སྣོད་ ལོག་འབྲི་མི་ཚུགས།

en: %s: cannot rewrite shadow password file
dz: %s: གྱིབ་མའི་ཆོག་ཡིག་ཡིག་སྣོད་འདི་ ལོག་འབྲི་མི་བཏུབ།

en: %s: cannot update file %s
dz: %s: ཡིག་སྣོད་ %sའདི་ དུས་མཐུན་བཟོ་མི་ཚུགས།

en: %s: directory %s exists
dz: %s: སྣོད་ཐོ་  %sའདི་ཡོདཔཨིན།

en: %s: do not include "l" with other flags
dz: %s: ཟུར་རྟགས་གཞན་མི་དང་གཅིག་ཁར་ "l" གྲངས་སུ་མི་བཙུགས།

en: %s: error adding new group entry
dz: %s: སྡེ་ཚན་ཐོ་བཀོད་གསརཔ་ཁ་སྐོང་འབད་བའི་བསྒང་ལུ་ འཛོལ་བ།

en: %s: error adding new password entry
dz: %s: ཆོག་ཡིག་ཐོ་བཀོད་གསརཔ་ཁ་སྐོང་འབད་བའི་སྐབས་ལུ་འཛོལ་བ།

en: %s: error adding new shadow password entry
dz: %s: གྱིབ་མའི་ཆོག་ཡིག་ཐོ་བཀོད་གསརཔ་ ཁ་སྐོང་འབད་བའི་སྐབས་ལུ་འཛོལ་བ།

en: %s: error changing fields
dz: %s: ས་སྒོ་ཚུ་བསྒྱུར་བཅོས་འབད་བའི་བསྒང་ལུ་ འཛོལ་བ།

en: %s: error changing password entry
dz: %s: ཆོག་ཡིག་ཐོ་བཀོད་སོར་བའི་བསྒང་ལུ་ འཛོལ་བ།

en: %s: error deleting password entry
dz: %s: ཆོག་ཡིག་ཐོ་བཀོད་བཏོན་གཏང་པའི་སྐབས་ལུ་ འཛོལ་བ།

en: %s: error deleting shadow password entry
dz: %s: གྱིབ་མའི་ཆོག་ཡིག་ཡིག་ཐོ་བཀོད་བོཏན་གཏང་པའི་སྐབས་ལུ་ འཛོལ་བ།

en: %s: error detected, changes ignored
dz: %s: འཛོལ་བ་སྐྱོན་འཛིན་འབད་ཡི་ བསྒྱུར་བཅོས་ཚུ་སྣང་མེད་བཞག་ཡི།

en: %s: error locking group file
dz: %s: སྡེ་ཚན་ཡིག་སྣོད་འདི་ ལྡེ་མིག་བརྐྱབ་པའི་བསྒང་ལུ་འཛོལ་བ།

en: %s: error locking shadow group file
dz: %s: གྱིབ་མའི་སྡེ་ཚན་ཡིག་སྣོད་ལྡེ་མིག་བརྐྱབ་པའི་བསྒང་ལུ་ འཛོལབ།

en: %s: error opening group file
dz: %s: སྡེ་ཚན་ཡིག་སྣོད་ཁ་ཕྱེ་བའི་བསྒང་ལུ་ འཛོལ་བ།

en: %s: error opening shadow group file
dz: %s: གྱིབ་མའི་སྡེ་ཚན་ཡིག་སྣོད་ཁ་ཕྱེ་བའི་བསྒང་ལུ་ འཛོལ་བ།

en: %s: error removing directory %s
dz: %s: སྣོད་ཐོ་%s རྩ་བསྐྲད་གཏང་པའི་སྐབས་ལུ་ འཛོལ་བ།

en: %s: error removing group entry
dz: %s: སྡེ་ཚན་ཐོ་བཀོད་རྩ་བསྐྲད་གཏང་པའི་བསྒང་ལུ་ འཛོལ་བ།

en: %s: error removing password entry
dz: %s: ཆོག་ཡིག་ཐོ་བཀོད་རྩ་བསྐྲད་གཏང་པའི་བསྒང་ལུ་ འཛོལ་བ།

en: %s: error removing shadow group entry
dz: %s: གྱིབ་མའི་སྡེ་ཚན་ཐོ་བཀོད་རྩ་བསྐྲད་གཏང་པའི་བསྒང་ལུ་ འཛོལ་བ།

en: %s: error removing shadow password entry
dz: %s: གྱིབ་མའི་ཆོག་ཡིག་ཐོ་བཀོད་རྩ་བསྐྲད་གཏང་པའི་བསྒང་ལུ་ འཛོལ་བ།

en: %s: error updating files
dz: %s: ཡིག་སྣོད་དུས་མཐུན་བཟོ་བའི་སྐབས་ལུ་ འཛོལ་བ།

en: %s: error updating group entry
dz: %s: སྡེ་ཚན་ཐོ་བཀོད་དུས་མཐུན་བཟོ་བའི་བསྒང་ལུ་ འཛོལ་བ།

en: %s: error updating password file
dz: %s: ཆོག་ཡིག་ཡིག་སྣོད་དུས་མཐུན་བཟོ་བའི་བསྒང་ལུ་ འཛོལ་བ།

en: %s: error updating shadow file
dz: %s: གྱིབ་མའི་ཡིག་སྣོད་དུས་མཐུན་བཟོ་བའི་བསྒང་ལུ་ འཛོལ་བ།

en: %s: failed to drop privileges (%s)
dz: %s: ཁེ་དབང་(%s)ཚུ་བཀོག་ནིའི་འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ།

en: %s: failure forking: %s
dz: %s: ཁ་སྤེལ་བ་འཐུས་ཤོར་:%s

en: %s: fields too long
dz: %s: ས་སྒོ་ཚུ་རིང་དྲགས་པས།

en: %s: group %s does not exist
dz: %s: སྡེ་ཚན་ %sམེད།

en: %s: group %s exists
dz: %s: སྡེ་ཚན་ %sཡོདཔ་ཨིན།

en: %s: group %s exists - if you want to add this user to that group, use -g.
dz: %s: སྡེ་ཚན་%s ཡོདཔ་ཨིན་-ཁྱོད་ཀྱིས་ ལག་ལེན་པ་འདི་སྡེ་ཚན་དེ་ནང་ ཁ་སྐོང་བརྐྱབ་ནི་ཨིན་པ་ཅིན་ -g ལག་ལེན་འཐབ།

en: %s: group %s is a NIS group
dz: %s: སྡེ་ཚན་ %s འདི་ ཨེན་ཇི་ཨེསི་ སྡེ་ཚན་ཨིན།

en: %s: group '%s' is a NIS group.
dz: %s: སྡེ་ཚན་ '%s' འདི་ ཨེན་ཨའི་ཨེསི་སྡེ་ཚན་ཨིན།

en: %s: invalid base directory '%s'
dz: %s: ནུས་མེད་གཞི་རྟེན་སྣོད་ཐོ་'%s'།

en: %s: invalid comment '%s'
dz: %s: ནུས་མེད་བསམ་བཀོད་ '%s'།

en: %s: invalid date '%s'
dz: %s: ནུས་མེད་ཚེས་གྲངས་  '%s'།

en: %s: invalid field '%s'
dz: %s: ནུས་མེད་ཀྱི་ས་སྒོ་ '%s'།

en: %s: invalid home directory '%s'
dz: %s: ནུས་མེད་ཁྱིམ་གྱི་སྣོད་ཐོ་  '%s'།

en: %s: invalid home phone: '%s'
dz: %s: ནུས་མེད་ཀྱི་ ཁྱིམ་གྱི་བརྒྱུད་འཕྲིན་: '%s'

en: %s: invalid name: '%s'
dz: %s: ནུས་མེད་ཀྱི་མིང་:'%s'

en: %s: invalid numeric argument '%s'
dz: %s: ནུས་མེད་ཨང་གྲངས་སྒྲུབ་རྟགས་ '%s'

en: %s: invalid room number: '%s'
dz: %s: ནུས་མེད་ཀྱི་ཁང་མིག་ཨང་:'%s'

en: %s: invalid shell '%s'
dz: %s: ནུས་མེད་ཤལ་ '%s'།

en: %s: invalid user name '%s'
dz: %s: ནུས་མེད་ལག་ལེན་པའི་མིང་ '%s'།

en: %s: invalid work phone: '%s'
dz: %s: ནུས་མེད་ཀྱི་ལཱ་གི་བརྒྱུད་འཕྲིན་: '%s'

en: %s: line %d: can't create GID
dz: %s: གྲལ་ཐིག་ %d: ཇི་ཨའི་ཌི་ གསར་བསྐྲུན་འབད་མི་ཚུགས།

en: %s: line %d: can't create UID
dz: %s: གྲལ་ཐིག་ %d: ཡུ་ཨའི་ཌི་ གསར་བསྐྲུན་འབད་མི་ཚུགས།

en: %s: line %d: can't update entry
dz: %s: གྲལ་ཐིག་ %d: ཐོ་བཀོད་དུས་མཐུན་བཟོ་མི་ཚུགས།

en: %s: line %d: can't update password
dz: %s: གྲལ་ཐིག་ %d: ཆོག་ཡིག་དུས་མཐུན་བཟོ་མི་ཚུགས།

en: %s: line %d: cannot find user %s
dz: %s: གྲལ་ཐིག་ %d:ལག་ལེན་པ་ %sའཚོལ་མི་ཚུགས།

en: %s: line %d: cannot update password entry
dz: %s: གྲལ་ཐིག་ %d: ཆོག་ཡིག་ཐོ་བཀོད་ དུས་མཐུན་བཟོ་མི་ཚུགས།

en: %s: line %d: chown failed
dz: %s: གྲལ་ཐིག་ %d: chown འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ།

en: %s: line %d: invalid line
dz: %s:གྲལ་ཐིག་%d: ནུས་མེད་གྲལ་ཐིག་

en: %s: line %d: line too long
dz: %s: གྲལ་ཐིག་ %d: གྲལ་ཐིག་རིང་དྲགས་པས།

en: %s: line %d: missing new password
dz: %s: གྲལ་ཐིག་ %d: ཆོག་ཡིག་གསརཔ་ བརླག་སྟོར་ཞུགས་པ།

en: %s: line %d: mkdir failed
dz: %s: གྲལ་ཐིག་ %d: mkdir འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ།

en: %s: line %d: unknown group %s
dz: %s: གྲལ་ཐིག་ %d: མ་ཤེས་པའི་སྡེ་ཚན་  %s

en: %s: line %d: unknown user %s
dz: %s: གྲལ་ཐིག་ %d: མ་ཤེས་པའི་ལག་ལེན་པ་%s

en: %s: must be run from a terminal
dz: %s: ཊར་མི་ནཱལ་ལས་གཡོག་བཀོལ་དགོ

en: %s: name %s is not unique
dz: %s: མིང་ %s འདི་ ཐུན་མོང་པ་ཨིན།

en: %s: no changes
dz: %s: སོར་ནི་མེད།

en: %s: no flags given
dz: %s: ཟུར་རྟགས་ཚུ་གྲ་སྒྲིག་མིན་འདུག

en: %s: not removing directory %s (would remove home of user %s)
dz: %s: སྣོད་ཐོ་ %sའདི་ རྩ་བསྐྲད་གཏང་ནི་མེད་(ལག་ལེན་པ་%sགི་ཁྱིམ་འདི་ རྩ་བསྐྲད་གཏང་འོང་)།

en: %s: out of memory
dz: %s: དྲན་ཚད་ལས་བརྒལ་བ།

en: %s: out of memory in update_group
dz: %s: དུས་མཐུན་སྡེ་ཚན་ནང་ལུ་ དྲན་ཚད་ལས་བརྒལ་བ།

en: %s: out of memory in update_gshadow
dz: %s: དུས་མཐུན་gshadowནང་ལུ་ དྲན་ཚད་ལས་བརྒལ་བ།

en: %s: pam_start: error %d
dz: %s: pam_start:འཛོལ་བ་%d(_s)

en: %s: rename: %s
dz: %s: བསྐྱར་མིང་བཏགས་:%s

en: %s: repository %s not supported
dz: %s: མཛོད་གནས་ %sའདི་ རྒྱབ་སྐྱོར་མ་འབད་བས།

en: %s: shadow group passwords required for -A
dz: %s: -Aགི་དོན་ལུ་ གྱིབ་མའི་སྡེ་ཚན་ཆོག་ཡིག་ཚུ་དགོ

en: %s: shadow passwords required for -e
dz: %s: -e ལུ་དགོས་མཁོ་ཡོད་པའི་གྱིབ་མའི་ཆོག་ཡིག་ཚུ།

en: %s: shadow passwords required for -e and -f
dz: %s: -e aདང་ -f གཉིས་ལུ་དངོས་མཁོ་ཡོད་པའི་གྱིབ་མའི་ཆོག་ཡིག་ཚུ།

en: %s: shadow passwords required for -f
dz: %s: -f  ལུ་དགོས་མཁོ་ཡོད་པའི་གྱིབ་མའི་ཆོག་ཡིག་ཚུ།

en: %s: the files have been updated
dz: %s: ཡིག་སྣོད་ཚུ་དུས་མཐུན་བཟོ་ཡི།

en: %s: the shadow password file is not present
dz: %s: གྱིབ་མའི་ཆོག་ཡིག་ཡིག་སྣོད་འདི་ མིན་འདུག

en: %s: too many groups specified (max %d).
dz: %s: སྡེ་ཚན་མང་རབས་ཅིག་གསལ་བཀོད་འབད་ཡོདཔ་(མང་མཐའ་ %d)།

en: %s: uid %lu is not unique
dz: %s:  uid %luའདི་ ཐུན་མོང་ཨིན།

en: %s: unable to lock group file
dz: %s: སྡེ་ཚན་ཡིག་སྣོད་ ལྡེ་མིག་བརྐྱབ་མ་ཚུགས།

en: %s: unable to lock password file
dz: %s: ཆོག་ཡིག་ཡིག་སྣོད་འདི་ ལྡེ་མིག་བརྐྱབ་མ་ཚུགས།

en: %s: unable to lock shadow group file
dz: %s: གྱིབ་མའི་སྡེ་ཚན་ཡིག་སྣོད་ ལྡེ་མིག་བརྐྱབ་མ་ཚུགས།

en: %s: unable to open group file
dz: %s: སྡེ་ཚན་ཡིག་སྣོད་ ཁ་ཕྱེ་མ་ཚུགས།

en: %s: unable to open password file
dz: %s: ཆོག་ཡིག་ཡིག་སྣོད་ ཁ་ཕྱེ་མ་ཚུགས།

en: %s: unable to open shadow group file
dz: %s: གྱིབ་མའི་སྡེ་ཚན་ཡིག་སྣོད་ ཁ་ཕྱེ་མ་ཚུགས།

en: %s: unknown GID %s
dz: %s: མ་ཤེས་པའི་ཇི་ཨའི་ཌི་ %s

en: %s: unknown group %s
dz: %s: མ་ཤེས་པའི་སྡེ་ཚན་ %s

en: %s: unknown member %s
dz: %s: མ་ཤེས་པའི་འཐུས་མི་ %s

en: %s: unknown user
dz: %s: མ་ཤེས་པའི་ལག་ལེན་པ།

en: %s: unknown user %s
dz: %s: མ་ཤེས་པའི་ལག་ལེན་པ་%s

en: %s: user %s does not exist
dz: %s: ལག་ལེན་པ་  %sའདི་ མེད།

en: %s: user %s exists
dz: %s: ལག་ལེན་པ་ %sཡོདཔ་ཨིན།

en: %s: user %s is a NIS user
dz: %s: ལག་ལེན་པ་ %sའདི་ ཨེན་ཨའི་ཨེསི་ ལག་ལེན་པ་ཅིག་ཨིན།

en: %s: user %s is currently logged in
dz: %s: ལག་ལེན་པ་  %sའདི་ ད་ལྟོ་རང་ནང་བསྐྱོད་འབད་ཡི།

en: %s: warning: %s not owned by %s
dz: %s: ཉེན་བརྡ་: %s འདི་ %s གིས་ བདག་དབང་བཟུངམ་མེན།

en: %s: warning: CREATE_HOME not supported, please use -m instead.
dz: %s: ཉེན་བརྡ་: CREATE_HOME རྒྱབ་སྐྱོར་མ་འབད་ དེའི་ཚབ་ལུ་ -mལག་ལེན་འཐབ་གནང་།

en: %s: warning: can't remove
dz: %s: ཉེན་བརྡ་:རྩ་བསྐྲད་གཏང་མི་ཚུགས།

en: %s: warning: failed to completely remove old home directory %s
dz: %s: ཉེན་བརྡ་: ཁྱིམ་གྱི་སྣོད་ཐོ་%sརྙིངམ་འདི་ མཐར་འཁྱོལ་སྦེ་རྩ་བསྐྲད་གཏང་ནི་ལུ་ འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ།

en: %s: warning: the home directory already exists.
    Not copying any file from skel directory into it.
dz: %s: ཉེན་བརྡ་:ཁྱིམ་གྱི་སྣོད་ཐོ་འདི་ཧེ་མ་ལས་རང་ཡོདཔ་ཨིན།
    འདི་ནང་ལུ་ སི་ཀེལ་སྣོད་ཐོ་ནང་ལས་ ཡིག་སྣོད་ག་ཅི་ཡང་འདྲ་བཤུས་མ་བརྐྱབ་ནི།

en: (Enter your own password)
dz: (ཁྱོད་རའི་ཆོག་ཡིག་རྐྱངམ་ཅིག་བཙུགས་)

en: **Never logged in**
dz: **ནམ་ཡང་ནང་བསྐྱོད་མ་འབད་**

en: Access to su to that account DENIED.
dz: རྩིས་ཐོ་དེ་ལུ་ ཟླ་ལུ་འཛུལ་སྤྱོད་འབད་ནི་ ཉན་མ་བཏུབ་པས།

en: Account Expiration Date (YYYY-MM-DD)
dz: རྩིས་ཐོའི་དུས་ཡོལ་ཚེས་གྲངས་(ཝའི་ཝའི་ཝའི་ཝའི་-ཨེམ་ཨེམ་-ཌི་ཌི་)།

en: Account expires						:
dz: རྩིས་ཐོ་དུས་ཡོལཝ་ཨིན་						:

en: Adding user %s to group %s
dz: སྡེ་ཚན་ %sལུ་ ལག་ལེན་པ་ %sཁ་སྐོང་འབད་དོ།

en: Bad password: %s.
dz: ཆོག་ཡིག་བྱང་ཉེས་:%s

en: Can't change root directory to '%s'
dz:  '%s'ལུ་ རྩ་བའི་སྣོད་ཐོ་བསྒྱུར་བཅོས་འབད་མི་ཚུགས།

en: Cannot change ID to root.
dz: རྩ་བ་ལུ་ ཨའི་ཌི་ བསྒྱུར་བཅོས་འབད་མི་ཚུགས།

en: Cannot commit password file changes.
dz: ཆོག་ཡིག་ཡིག་སྣོད་བསྒྱུར་བཅོས་ཚུ་ དང་ལེན་འབད་མི་ཚུགས།

en: Cannot execute %s
dz: %sལག་ལེན་འཐབ་མི་ཚུགས།

en: Cannot lock the password file; try again later.
dz: ཆོག་ཡིག་ཡིག་སྣོད་ ལྡེ་མིག་བརྐྱབ་མི་ཚུགས་ ཤུལ་ལས་ལོག་སྟེ་འབད་རྩོལ་སྐྱེད།

en: Cannot open the password file.
dz: ཆོག་ཡིག་ཡིག་སྣོད་ ཁ་ཕྱེ་མི་ཚུགས།

en: Cannot unlock the password file.
dz: ཆོག་ཡིག་ཡིག་སྣོད་ ཁ་ཕྱེ་མི་ཚུགས།

en: Changing password for %s
dz: %sགི་དོན་ལུ་ ཆོག་ཡིག་སོར་དོ།

en: Changing the aging information for %s
dz: %s གི་དོན་ལུ་ རྒས་པའི་བརྡ་དོན་བསྒྱུར་བཅོས་འབད་དོ།

en: Changing the login shell for %s
dz: %sགི་དོན་ལུ་ ནང་བསྐྱོད་ཤལ་ བསྒྱུར་བཅོས་འབད་དོ།

en: Changing the password for group %s
dz: སྡེ་ཚན་ %sགི་དོན་ལུ་ ཆོག་ཡིག་སོར་དོ།

en: Changing the user information for %s
dz: %sགི་དོན་ལུ་ ལག་ལེན་པའི་བརྡ་དོན་ བསྒྱུར་བཅོས་འབད་དོ།

en: Could not allocate space for config info.
dz: རིམ་སྒྲིག་བརྡ་དོན་གྱི་དོན་ལུ་ བར་སྟོང་སྤྲོད་མ་ཚུགས།

en: Couldn't lock file
dz: ཡིག་སྣོད་ལྡེ་མིག་བརྐྱབས་མ་ཚུགས།

en: Couldn't make backup
dz: རྒྱབ་ཐག་བཟོ་མ་ཚུགས།

en: Creating mailbox file
dz: ཡིག་སྒྲོམ་ཡིག་སྣོད་ གསར་བསྐྲུན་འབད་དོ།

en: Enter the new password (minimum of %d, maximum of %d characters)
    Please use a combination of upper and lower case letters and numbers.
dz: ཆོག་ཡིག་གསརཔ་བཙུགས་(%d གི་ཉུང་མཐའ་ %dཡིག་འབྲུའི་མང་མཐའ་)།

en: Enter the new value, or press ENTER for the default
dz: བེ་ལུ་གསརཔ་བཙུགས་ ཡང་ཅིན་ སྔོན་སྒྲིག་གི་དོན་ལུ་ ENTERལུ་ཨེབས།

en: Entering System Maintenance Mode
dz: རིམ་ལུགས་རྒྱུན་སྐྱོང་ཐབས་ལམ་བཙུགས་དོ།

en: Environment overflow
dz: མཐའ་འཁོར་ལུད་སོང་བ།

en: Error updating the password entry.
dz: ཆོག་ཡིག་ཐོ་བཀོད་དུས་མཐུན་འབདཝ་ད་ལུ་ འཛོལ་བ།

en: Full Name
dz: མིང་ཆ་ཚང་།

en: Group 'mail' not found. Creating the user mailbox file with 0600 mode.
dz: སྡེ་ཚན་'mail' མ་ཐོབ། ༠༦༠༠ ཐབས་ལམ་དང་བཅས་ ལག་ལེན་པའི་ཡིག་སྒྲ྄ོམ་ཡིག་སྣོད་ གསར་བསྐྲུན་འབད་དོ།

en: Home Phone
dz: ཁྱིམ་གྱི་བརྒྱུད་འཕྲིན།

en: Incorrect password for %s.
dz: %s གི་དོན་ལུ་ བདེན་མེད་ཀྱི་ཆོག་ཡིག

en: Invalid login time
dz: ནུས་མེད་ནང་བསྐྱོད་ཀྱི་དུས་ཚོད།

en: Invalid root directory '%s'
dz: ནུས་མེད་རྩ་བའི་སྣོད་ཐོ་ '%s'

en: Last Password Change (YYYY-MM-DD)
dz: མཇུག་གི་ཆོག་ཡིག་བསྒྱུར་བཅོས་(ཝའི་ཝའི་ཝའི་ཝའི་-ཨེམ་ཨེམ་-ཌི་ཌི་)།

en: Last login: %.19s on %s
dz: མཇུག་གི་ནང་བསྐྱོད་: %.19s གུ་ %s

en: Last login: %s on %s
dz: མཇུག་གི་ནང་བསྐྱོད་: %s གུ་ %s

en: Last password change					:
dz: མཇུག་གི་ཆོག་ཡིག་བསྒྱུར་བཅོས་					:

en: Login       Failures Maximum Latest                   On
dz: ནང་བསྐྱོད་       མང་མཐའི་མཇུག་མཐའ་འཐུས་ཤོར་                   ཨཱོན།

en: Login Shell
dz: ནང་བསྐྱོད་ཀྱི་ཤལ།

en: Login incorrect
dz: ནང་བསྐྱོད་བདེན་མེད།

en: Maximum Password Age
dz: ཆོག་ཡིག་ལོ་མང་མཐའ།

en: Maximum number of days between password change		: %ld
dz: ཆོག་ཡིག་བསྒྱུར་བཅོས་		བར་ནའི་ཉིན་གྲངས་མང་མཐའ་:%ld

en: Maximum number of tries exceeded (%d)
dz: འབད་རྩོལ་གྱི་ཨང་གྲངས་མང་མཐའ་ལྷག་ཡོདཔ་(%d)

en: Minimum Password Age
dz: ཆོག་ཡིག་ལོ་ཉུང་མཐའ།

en: Minimum number of days between password change		: %ld
dz: ཆོག་ཡིག་བསྒྱུར་བཅོས་		བར་ནའི་ཉིན་གྲངས་ཉུང་མཐའ་:%ld

en: New Password:
dz: ཆོག་ཡིག་གསརཔ་:

en: New password:
dz: ཆོག་ཡིག་གསརཔ་:

en: No
dz: མེན།

en: No directory, logging in with HOME=/
dz: སྣོད་ཐོ་མེད་ ཁྱིམ་དང་བཅས་ ནང་བསྐྱོད་འབད་དོ་=/

en: No mail.
dz: ཡིག་འཕྲིན་མེད།

en: No password entry for 'root'
dz: 'རྩ་བ་'གི་དོན་ལུ་ ཆོག་ཡིག་ཐོ་བཀོད་མེད།

en: No password file
dz: ཆོག་ཡིག་ཡིག་སྣོད་མེད།

en: No shell
dz: ཤལ་མེད།

en: No utmp entry.  You must exec "login" from the lowest level "sh"
dz: utmpཐོ་བཀོད་མིན་འདུག ཁྱོད་ཀྱིས་ གནས་རིམ་དམའ་ཤོས་"sh"གི་ནང་ལས་ "login"ལག་ལེན་འཐབ་དགོ

en: Number of days of warning before password expires	: %ld
dz: ཆོག་ཡིག་དུས་མ་ཡོལ་བའི་ཧེ་མ་ ཉེན་བརྡའི་ཉིན་གྲངས་	:%ld

en: Old password:
dz: ཆོག་ཡིག་རྙིངམ་:

en: Other
dz: གཞན།

en: Password Expiration Warning
dz: ཆོག་ཡིག་དུས་ཡོལ་ཉེན་བརྡ།

en: Password Inactive
dz: ཆོག་ཡིག་ནུས་མེད།

en: Password authentication bypassed.
dz: ཆོག་ཡིག་བདེན་བཤད་ཟུར་ལས་འགྱོ་ཡོདཔ།

en: Password changed.
dz: ཆོག་ཡིག་སོར་ཡོདཔ།

en: Password expires					:
dz: ཆོག་ཡིག་དུས་ཡོལཝ་ཨིན་					:

en: Password inactive					:
dz: ཆོག་ཡིག་ནུས་མེད་					:

en: Password set to expire.
dz: ཆོག་ཡིག་དུས་ཡོལ་ནིའི་དོན་ལས་་གཞི་སྒྲིག་འབད་ཡོདཔ།

en: Password:
dz: ཆོག་ཡིག་:

en: Please enter your OWN password as authentication.
dz: ཁྱོད་རའི་ཆོག་ཡིག་འདི་ བདེན་བཤད་སྦེ་བཙུགས།

en: Re-enter new password:
dz: ཆོག་ཡིག་གསརཔ་ ལོག་བཙུགས་:

en: Removing user %s from group %s
dz: སྡེ་ཚན་ %sནང་ལས་ ལག་ལེན་པ་ %sརྩ་བསྐྲད་གཏང་དོ།

en: Room Number
dz: ཁང་མིག་ཨང་།

en: Setting mailbox file permissions
dz: ཡིག་སྒྲོམ་ཡིག་སྣོད་གྱི་གནང་བ་ གཞི་སྒྲིག་འབད་དོ།

en: Sorry, the password for %s cannot be changed yet.
dz: དགོསངམ་མ་ཁྲེལ་ %s གི་དོན་ལུ་ ཆོག་ཡིག་འདི་ད་རུང་ཡང་སོར་མི་བཏུབ།

en: Sorry.
dz: དགོངསམ་མ་ཁྲེལ།

en: Sorry.
dz: དགོངསམ་མ་ཁྲེལ།

en: The password for %s cannot be changed.
dz: %sགི་དོན་ལུ་ ཆོག་ཡིག་སོར་མི་ཚུགས།

en: The password for %s is unchanged.
dz:  %sགི་དོན་ལུ་ ཆོག་ཡིག་འདི་མ་སོར་བས།

en: They don't match; try again
dz: དེ་ཚུ་མཐུན་སྒྲིག་མིན་འདུག་ དོ་རུང་འབད་རྩོལ་བསྐྱེད།

en: They don't match; try again.
dz: དེ་ཚུ་མཐུན་སྒྲིག་མིན་འདུག་ ལོག་འབད་རྩོལ་བསྐྱེད།

en: Too many logins.
dz: ནང་བསྐྱོད་མང་དྲགས་པ།

en: Try again.
dz: ལོག་འབད་རྩོལ་བསྐྱེད་:

en: Unable to cd to '%s'
dz: '%s'ལུ་ སི་ཌི་འབད་མ་ཚུགས་

en: Unable to change tty %s
dz: ཊི་ཊི་ཝའི་ %s བསྒྱུར་བཅོས་འབད་མ་ཚུགས།

en: Unable to determine your tty name.
dz: ཁྱོད་ཀྱི་ཊི་ཊི་ཝའི་མིང་ གཏན་འབེབས་བཟོ་མ་ཚུགས།

en: Unknown User: %s
dz: མ་ཤེས་པའི་ལག་ལེན་པ་:%s

en: Unknown id: %s
dz: མ་ཤེས་པའི་ཨའི་ཌི་:%s

en: Usage: %s [-f full_name] [-r room_no] [-w work_ph]
    	[-h home_ph] [-o other] [user]
dz: ལག་ལེན་:%s[-f full_name] [-r room_no] [-w work_ph]
    	[-h home_ph] [-o other] user]

en: Usage: %s [-f full_name] [-r room_no] [-w work_ph] [-h home_ph]
dz: ལག་ལེན་:%s [-f full_name] [-r room_no] [-w work_ph] [-h home_ph]

en: Usage: %s [-p] [name]
dz: ལག་ལེན་: %s [-p] [མིང་]

en: Usage: %s [-q] [-r] [-s] [passwd [shadow]]
dz: ལག་ལེན་:%s [-q] [-r] [-s] [passwd [གྱིབ་མ་]]

en: Usage: %s [-r] [-s] [group [gshadow]]
dz: ལག་ལེན་:%s [-r] [-s] [group [gshadow]]

en: Usage: %s [-r] [-s] [group]
dz: ལག་ལེན་: %s [-r] [-s] [སྡེ་ཚན་]

en: Usage: %s [-r|-R] group
dz: ལག་ལེན་པ་: %s [-r|-R] སྡེ་ཚན།

en: Usage: %s [input]
dz: ལག་ལེན་: %s [ཨིན་པུཊི་]

en: Usage: chgpasswd [options]
    
    Options:
      -e, --encrypted	supplied passwords are encrypted
      -h, --help		display this help message and exit
      -m, --md5		use MD5 encryption instead DES when the supplied
    			passwords are not encrypted
dz: ལག་ལེན་:chgpasswd [གདམ་ཁ་ཚུ་]
    གདམ་ཁ་ཚུ་:
      -e, --encrypted	 བཀྲམ་སྤེལ་འབད་ཡོད་པའི་ཆོག་ཡིག་ཚུ་ གསང་བ་བཟོ་ཡོདཔ།
      -h, --help		 གྲོགས་རམ་འཕྲིན་དོན་འདི་ མཀྲམ་སྟོན་འབད་ཞིནམ་ལས་ ཕྱིར་འཐོན་འབད།
      -m, --md5		 བཀྲམ་སྟོན་
    འབད་ཡོད་པའི་			 ཆོག་ཡིག་ཚུ་གསང་བཟོས་མེན་པ་ཅིན་ ཌི་ཨི་ཨེསི་གི་ཚབ་ལུ་ ཨེམ་ཌི་ ༥ གསང་ ལག་ལེན་འཐབ།

en: Usage: chpasswd [options]
    
    Options:
      -e, --encrypted	supplied passwords are encrypted
      -h, --help		display this help message and exit
      -m, --md5		use MD5 encryption instead DES when the supplied
    			passwords are not encrypted
dz: ལག་ལེན་: chpasswd [གདམ་ཁ་ཚུ་]
    
    གདམ་ཁ་ཚུ་:
      -e, --encrypted	 བཀྲམ་སྤེལ་འབད་ཡོད་པའི་ཆོག་ཡིག་ཚུ་ གསང་བཟོས་མ་འབད་ཡོདཔ།
      -h, --help		 གྲོགས་རམ་འཕྲིན་དོན་འདི་ བཀྲམ་སྟོན་འབད་ཞིནམ་ལས་ ཕྱིར་འཐོན་འབད།
      -m, --md5		 བཀྲམ་སྤེལ་འབད་ཡོད་པའི་			ཆོག་ཡིག་ཚུ་ གསང་བཟོས་མ་ཡིན་པའི་སྐབས་ལུ་ ཌི་ཨི་ཨེསི་གི་ཚབ་ལུ་ ཨེབ་ཌི་ ༥ གསང་བཟོ་ ལག་ལེན་འཐབ།

en: Usage: expiry {-f|-c}
dz: ལག་ལེན་: དུས་ཡོལ་{-f|-c}

en: Usage: faillog [options]
    
    Options:
      -a, --all			display faillog records for all users
      -h, --help			display this help message and exit
      -l, --lock-time SEC		after failed login lock accout to SEC seconds
      -m, --maximum MAX		set maximum failed login counters to MAX
      -r, --reset			reset the counters of login failures
      -t, --time DAYS		display faillog records more recent than DAYS
      -u, --user LOGIN		display faillog record or maintains failure counters
    				and limits (if used with -r, -m or -l options) only
    				for user with LOGIN
dz: ལག་ལེན་པ་:faillog [གདམ་ཁ་ཚུ་]
    
    གདམ་ཁ་ཚུ་:
      -a, --all			 ལག་ལེན་ཆ་མཉམ་གྱི་དོན་ལུ་ faillog དྲན་ཐོ་ཚུ་བཀྲམ་སྟོན་འབད།
      -h, --help			 གྲོགས་རམ་འཕྲིན་དོན་འདི་ བཀྲམ་སྟོན་འབད་ཞིནམ་ལས་ ཕྱིར་འཐོན་འབད།
      -l, --lock-time SEC		 ནང་བསྐྱོད་འཐུས་ཤོར་བྱུང་བའི་ཤུལ་ལུ་ SECདཀར་ཆག་ཚུ་ལུ་ ལྡེ་མིག་རྩིས་ཐོ།
      -m, --maximum MAX		 MAX ལུ་ འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོད་པའི་ནང་བསྐྱོད་གདོང་ལན་ གཞི་སྒྲིག་འབད།
      -r, --reset			 ནང་བསྐྱོད་འཐུས་ཤོར་ཚུ་གི་གདོང་ལན་ སླར་གཞི་སྒྲིག་འབད།
      -t, --time DAYS		   DAYSལས་ལྷག་པའི་འཕྲལ་གྱི་ཕེཡེ་ལོག་དྲན་ཐོ་ཚུ་ བཀྲམ་སྟོན་འབད།
      -u, --user LOGIN		 ཕེ་ཡེ་ལོག་དྲན་ཐོ་བཀྲམ་སྟོན་འབད་ ཡངན་ འཐུས་ཤོར་གདོང་ལན་
    				ཚུ་ རྒྱུན་སྐྱོང་འབདཝ་ཨིནམ་དང་ ལག་ལེན་པའི་དོན་ལུ་ ནང་བསྐྱོད་ཀྱི་ཐོག་ལས་ 
    				རྐྱངམ་ཅིག་ བཅད་མཚམས་( -r, -m ཡང་ན་ -l optionsདང་བཅས་ལག་ལེན་འཐབ་ཡོད་པ་ཅིན་)བཟོཝ་ཨིན།

en: Usage: groupdel group
dz: ལག་ལེན་:groupdel སྡེ་ཚན།

en: Usage: id
dz: ལག་ལེན་པ་: id

en: Usage: id [-a]
dz: ལག་ལེནཔ་:id [-a]

en: Usage: lastlog [options]
    
    Options:
      -b, --before DAYS	print only lastlog records older than DAYS
      -h, --help		display this help message and exit
      -t, --time DAYS	print only lastlog records more recent than DAYS
      -u, --user LOGIN	print lastlog record for user with specified LOGIN
dz: ལག་ལེན་: lastlog [གདམ་ཁ་ཚུ་]
    
    གདམ་ཁ་ཚུ་:
      -b, --before DAYS	 ཉིན་གྲངས་ལས་རྙིང་པའི་lastlogདྲན་ཐོ་ཚུ་རྐྱངམ་ཅིག་ དཔར་བསྐྲུན་འབད།
      -h, --help		 གྲོགས་རམ་འཕྲིན་དོན་འདི་བཀྲམ་སྟོན་འབད་ཞིནམ་ལས་ ཕྱིར་འཐོན་འབད།
      -t, --time DAYS	 ཉིན་གྲངས་ལས་ལྷག་པའི་འཕྲལ་གྱི་ lastlogདྲན་ཐོ་ཚུ་རྐྱངམ་ཅིག་ དཔར་བསྐྲུན་འབད།
      -u, ---user LOGIN	 ལག་ལེན་པའི་དོན་ལུ་ གསལ་བཀོད་འབད་ཡོད་པའི་ནང་བསྐྱོད་དང་བཅས་ lastlog དྲན་ཐོ་ དཔར་བསྐྲུན་འབད།

en: Usage: newgrp [-] [group]
dz: ལག་ལེན་: newgrp [-][ སྡེ་ཚན་]

en: Usage: sg group [[-c] command]
dz: ལག་ལེན་: sg group [[-c]བརྡ་བཀོད་ ]

en: Usage: useradd [options] LOGIN
    
    Options:
      -b, --base-dir BASE_DIR	base directory for the new user account
    				home directory
      -c, --comment COMMENT		set the GECOS field for the new user account
      -d, --home-dir HOME_DIR	home directory for the new user account
      -D, --defaults		print or save modified default useradd
    				configuration
      -e, --expiredate EXPIRE_DATE	set account expiration date to EXPIRE_DATE
      -f, --inactive INACTIVE	set password inactive after expiration
    				to INACTIVE
      -g, --gid GROUP		force use GROUP for the new user account
      -G, --groups GROUPS		list of supplementary groups for the new
    				user account
      -h, --help			display this help message and exit
      -k, --skel SKEL_DIR		specify an alternative skel directory
      -K, --key KEY=VALUE		overrides /etc/login.defs defaults
      -m, --create-home		create home directory for the new user
    				account
      -o, --non-unique		allow create user with duplicate
    				(non-unique) UID
      -p, --password PASSWORD	use encrypted password for the new user
    				account
      -s, --shell SHELL		the login shell for the new user account
      -u, --uid UID			force use the UID for the new user account
dz: ལག་ལེན་: useradd [གདམ་ཁ་ཚུ་] ནང་བསྐྱོད་
    
    གདམ་ཁ་ཚུ་:
      -b, --base-dir BASE_DIR	 ལག་ལེན་པའི་རྩིས་ཐོ་གསརཔ་ 
    				 ཁྱིམ་གྱི་སྣོད་ཐོའི་དོན་ལུ་ གཞི་རྟེན་སྣོད་ཐོ།
      -c, --comment COMMENT		 ལག་ལེན་པའི་རྩིས་ཐོ་གསརཔ་གི་དོན་ལུ་ ཇི་ཨི་སི་ཨོ་ཨེསི་ས་སྒོ་ གཞི་སྒྲིག་འབད།
      -d, --home-dir HOME_DIR	 ལག་ལེན་པའི་རྩིས་ཐོ་གསརཔ་གི་དོན་ལུ་ ཁྱིམ་གྱི་སྣོད་ཐོ།
      -D, --defaults		 ལེགས་བཅོས་འབད་ཡོད་པའི་སྔོན་སྒྲིག་ useradd
    				 རིམ་སྒྲིག་འདི་ དཔར་བསྐྲུན་འབད་ཡང་ན་ སྲུངས། 
      -e, --expiredate EXPIRE_DATE	   EXPIRE_DATEལུ་ རྩིས་ཐོའི་དུས་ཡོལ་ཚེས་གྲངས་ གཞི་སྒྲིག་འབད།
      -f, --inactive INACTIVE	 དུས་ཡོལ་ 
    				 གི་ཤུལ་མར་ INACTIVEལུ་ ཆོག་ཡིག་ནུས་མེད་སྦེ་གཞི་སྒྲིག་འབད།
      -g, --gid GROUP		 ལག་ལེན་པའི་རྩིས་ཐོ་གསརཔ་གི་དོན་ལུ་ བང་བཅོང་ཐོག་ལས་ སྡེ་ཚན་ལག་ལེན་འཐབ།
      -G, --groups GROUPS		 
      				ལག་ལེན་པའི་རྩིས་ཐོ་གསརཔ་གི་དོན་ལུ་ ལྷན་ཐབས་སྡེབ་ཚན་གྱི་ཐོ་ཡིག
      -h, --help			 གྲོགས་རམ་འཕྲིན་དོན་འདི་བཀྲམ་སྟོན་འབད་ཞིནམ་ལས་ ཕྱིར་འཐོན་འབད།
      -k, --skel SKEL_DIR 		 ཐབས་གཞན་སི་ཀེལ་སྣོད་ཐོ་ཅིག་ གསལ་བཀོད་འབད།
      -K, --key KEY=VALUE		   /etc/login.defs སྔོན་སྒྲིག་ ཟུར་བཞག་འབདཝ་ཨིན།
      -m, --create-home		 ལག་ལེན་པ་ 
     				རྩིས་ཐོ་གསརཔ་གི་དོན་ལུ་ ཁྱིམ་གྱི་སྣོད་ཐོ་གསར་བསྐྲུན་འབད།
      -o, --non-unique		   				(ཐུན་མོང་) ཡུ་ཨའི་ཌི་ རྫུན་མ་
    གི་ཐོག་ལས་ ལག་ལེན་པ་གསར་བསྐྲུན་འབད་བཅུག
      -p, --password PASSWORD	  ལག་ལེན་པ་གསརཔ་
      				རྩིས་ཐོའི་དོན་ལུ་ གསང་བཟོས་ཆོག་ཡིགལག་ལེན་འཐབ།
      -s, --shell SHELL		  ལག་ལེན་པའི་རྩིས་ཐོ་གསརཔ་གི་དོན་ལུ་ ནང་བསྐྱོད་ཀྱི་ཤལ།
      -u, --uid UID			  ལག་ལེན་པའི་རྩིས་ཐོ་གསརཔ་གི་དོན་ལུ་ ཡུ་ཨའི་ཌི་འདི་ བང་ཅན་སྦེ་ལག་ལེན་འཐབ།

en: Usage: userdel [options] LOGIN
    
    Options:
      -f, --force			force removal of files, even if not owned by user
      -h, --help			display this help message and exit
      -r, --remove			remove home directory and mail spool
dz: ལག་ལེན་: userdel [གདམ་ཁ་ཚུ་] ནང་བསྐྱོད་
    
    གདམ་ཁ་ཚུ་:
      -f, --force			  ལག་ལེན་པ་གིས་བདག་དབང་མ་བཟུང་སྟེ་འབད་རུང་ ཡིག་སྣོད་བང་བཙོང་སྟེ་རྩ་བསྐྲད་གཏང་།
      -h, --help			  གྲོགས་རམ་འཕྲིན་དོན་འདི་བཀྲམ་སྟོན་འབད་ཞིནམ་ལས་ ཕྱིར་འཐོན་འབད།
      -r, --remove			  ཁྱིམ་གྱི་སྣོད་ཐོ་དང་ཡིག་འཕྲིན་འཕྲལ་གསོག་རྩ་བསྐྲད་གཏང་།

en: Usage: vipw [options]
    
    Options:
      -g, --group			edit group database
      -h, --help			display this help message and exit
      -p, --passwd			edit passwd database
      -q, --quiet			quiet mode
      -s, --shadow			edit shadow or gshadow database
dz: ལག་ལེན་: vipw [གདམ་ཁ་ཚུ་]
    
    གདམ་ཁ་ཚུ་:
      -g, --group			  སྡེ་ཚན་གནད་སྡུད་གཞི་རྟེན་ ཞུན་དག་འབད།
      -h, --help			  གྲོགས་རམ་འཕྲིན་དོན་འདི་བཀྲམ་སྟོན་འབད་ཞིནམ་ལས་ ཕྱིར་འཐོན་འབད།
      -p, --passwd			  ཆོག་ཡིག་གནད་སྡུད་གཞི་རྟེན་ ཞུན་དག་འབད།
      -q, --quiet			  ཁུ་སིམ་སིམ་གྱི་ཐབས་ལམ།
      -s, --shadow			 གྱིབ་མ་ ཡང་ན་  gshadowགནད་སྡུད་གཞི་རྟེན་ ཞུན་དག་འབད།

en: Username                Port     Latest
dz: ལག་ལེན་པའི་མིང་                འདྲེན་ལམ་    མཇུག་མཐའ།

en: Username         Port     From             Latest
dz: ལག་ལེན་པའི་མིང་         འདྲེན་ལམ་     ལས་             མཇུག་མཐའ།

en: Warning: login re-enabled after temporary lockout.
dz: ཉེན་བརྡ་:གནས་སྐབས་ལྡེ་མིག་བརྐྱབས་པའི་ཤུལ་ལུ་ ལོག་སྟེ་ནང་བསྐྱོད་ལྕོགས་ཅན་བཟོ་ཡོདཔ།

en: Warning: too many groups
dz: ཉེན་བརྡ་:སྡེ་ཚན་མང་དྲགས་པ་

en: Warning: unknown group %s
dz: ཉེན་བརྡ་:མ་ཤེས་པའི་སྡེ་ཚན་%s

en: Who are you?
dz: ཁྱོད་ག་སྨོ?

en: Work Phone
dz: ལཱ་གི་བརྒྱུད་འཕྲིན།

en: You are not authorized to su %s
dz: ཁྱོད་ ཟླ་%sལུ་ དབང་སྤྲོད་མ་འབད།

en: You have mail.
dz: ཁྱོད་ལུ་ཡིག་འཕྲིན་འདུག

en: You have new mail.
dz: ཁྱོད་ལུ་ཡིག་འཕྲིན་གསརཔ་ཅིག་འདུག

en: You may not change $%s
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་ $%s
    བསྒྱུར་བཅོས་འབད་མི་ཚུགསཔ་འོང་།

en: You may not change the shell for %s.
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་ %sགི་དོན་ལུ་ ཤལ་བསྒྱུར་བཅོས་མི་འབདཝ་འོང་།

en: Your login has expired.
dz: ཁྱོད་ཀྱི་ནང་བསྐྱོད་འདི་ དུས་ཡོལ་ནུག

en: Your password has expired.
dz: ཁྱོད་ཀྱི་ཆོག་ཡིག་འདི་ དུས་ཡོལ་ནུག

en: Your password is inactive.
dz: ཁྱོད་ཀྱི་ཆོག་ཡིག་འདི་ ནུས་མེད་ཨིན་པས།

en: Your password will expire in %ld days.
dz: ཁྱོད་ཀྱི་ཆོག་ཡིག་འདི་ ཉིནམ་%ldནང་ དུས་ཡོལ་ནི་མས།

en: Your password will expire today.
dz: ཁྱོད་ཀྱི་ཆོག་ཡིག་འདི་ ད་རིས་དུས་ཡོལ་ནི་མས།

en: Your password will expire tomorrow.
dz: ཁྱོད་ཀྱི་ཆོག་ཡིག་འདི་ ནངས་པར་དུས་ཡོལ་ནི་མས།

en: a palindrome
dz: མདུན་རྒྱབ་སྒྲ་དང་དོན་གཅིག་ཏུ་བཀླག་རུང་བ་ཅིག

en: add group '%s' in %s ?
dz: %sནང་ སྡེ་ཚན་ '%s' ཁ་སྐོང་འབད་ནི་ཨིན་ན?

en: add user '%s' in %s?
dz: %sནང་ ལག་ལེན་པ་ '%s' ཁ་སྐོང་འབད་ནི་ཨིན་ན?

en: case changes only
dz: ཡི་གུ་རྐྱངམ་ཅིག་བསྒྱུར་བཅོས་འབདཝ་ཨིན།

en: configuration error - unknown item '%s' (notify administrator)
dz: རིམ་སྒྲིག་འཚོལ་བ་-མ་ཤེས་པའི་རྣམ་གྲངས་ '%s'(བདག་སྐྱོང་པ་བརྡ་བསྐུལ་འབད་)།

en: delete administrative member '%s'?
dz: བདག་སྐྱོང་གི་ཨང་གྲངས་ '%s' བཏོན་གཏང་ནི་ཨིན་ན?

en: delete line '%s'?
dz: གྲལ་ཐིག་ '%s'བཏོན་གཏང་ནི་ཨིན་ན?

en: delete member '%s'?
dz: ཨང་གྲངས་ '%s' བཏོན་གཏང་ནི་ཨིན་ན?

en: duplicate group entry
dz: སྡེ་ཚན་ཐོ་བཀོད་ བརྫུན་མ་བཟོ།

en: duplicate password entry
dz: ཆོག་ཡིག་ཐོ་བཀོད་རྫུན་མ།

en: duplicate shadow group entry
dz: ངོ་བཤུས་གྱིབ་མའི་སྡེ་ཚན་ཐོ་བཀོད།

en: duplicate shadow password entry
dz: གྱིབ་མའི་ཆོག་ཡིག་ཐོ་བཀོད་རྫུན་མ།

en: failed to change mailbox owner
dz: ཡིག་སྒྲོམ་བདག་པོ་སོར་ནི་ལུ་ འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ།

en: failed to rename mailbox
dz: ཡིག་སྒྲོམ་གྱི་བསྐྱར་མིང་བཏགས་ནི་ལུ་ འཛོལ་བ།

en: group %s: no user %s
dz: སྡེ་ཚན་ %s: ལག་ལེན་པ་ %sམེད།

en: invalid group file entry
dz: ནུས་མེད་སྡེ་ཚན་ཐོ་བཀོད།

en: invalid group name '%s'
dz: ནུས་མེད་སྡེཚན་གྱི་མིང་ '%s'

en: invalid password file entry
dz: ནུས་མེད་ཀྱི་ཆོག་ཡིག་ཡིག་སྣོད་ཐོ་བཀོད།

en: invalid shadow group file entry
dz: ནུས་མེད་གྱིབ་མའི་སྡེ་ཚན་ཡིག་སྣོད་ཐོ་བཀོད།

en: invalid shadow password file entry
dz: ནུས་མེད་གྱིབ་མའི་ཆོག་ཡིག་ཡིག་སྣོད་ཐོ་བཀོད།

en: invalid user name '%s'
dz: ནུས་མེད་ལག་ལེན་པའི་མིང་ '%s'

en: lastlog: unexpected argument: %s
dz: lastlog: རེ་བ་མ་བསྐྱེད་པའི་སྒྲུབ་རྟགས་:%s

en: login time exceeded
dz: ནང་བསྐྱོད་དུས་ཚོད་ལྷག་ཡོདཔ།

en: login:
dz: ནང་བསྐྱོད་:

en: login: PAM Failure, aborting: %s
dz: ནང་བསྐྱོད་: པི་ཨེ་ཨེམ་འཐུས་ཤོར་ བར་བཤོལ་དོ་: %s

en: login: abort requested by PAM
dz: ནང་བསྐྱོད་:པི་ཨུ་ཨེམ་གྱིས་ཞུ་ཡོད་པའི་བར་བཤོལ།

en: malloc(%d) failed
dz: malloc(%d) འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ།

en: never
dz: ནམ་ཡང་

en: no change
dz: བསྒྱུར་བཅོས་མེད།

en: no matching group file entry in %s
dz: %sནང་ མཐུན་སྒྲིག་སྡེ་ཚན་གྱི་ཡིག་སྣོད་ཐོ་བཀོད་མེད།

en: no matching password file entry in %s
dz: %sནང་ མཐུན་སྒྲིག་ཡོད་པའི་ཆོག་ཡིག་ཡིག་སྣོད་ཐོ་བཀོད་མེད།

en: passwd: %s
dz: ཆོག་ཡིག་: %s

en: passwd: pam_start() failed, error %d
dz: ཆོག་ཡིག་:པམ་སི་ཊཊི་()འཐུས་ཤོར་བྱུང་ཡོདཔ་(_s) འཛོལ་བ་ %d

en: passwd: password updated successfully
dz: ཆོག་ཡིག་:ཆོག་ཡིག་འདི་མཐར་འཁྱོལ་སྦེ་ དུས་མཐུན་བཟོ་ཡི།

en: password must be changed
dz: ཆོག་ཡིག་འདི་བསྒྱུར་བཅོས་འབད་དགོ

en: rotated
dz: བསྒྱིར་ཡོདཔ།

en: shadow group %s: no administrative user %s
dz: གྱིབ་མའི་སྡེ་ཚན་%s: བདག་སྐྱོང་གི་ལག་ལེན་པ་ %sམེད།

en: shadow group %s: no user %s
dz: གྱིབ་མའི་སྡེ་ཚན་%s: ལག་ལེན་པ་%sམེད།

en: too many groups
dz: སྡེ་ཚན་མང་དྲགས་པ།

en: too short
dz: ཐུང་དྲགས་པ།

en: too similar
dz: ཤིན་ཏུ་ཆ་འདྲ་བ།

en: too simple
dz: ཤིན་ཏུ་འཇམ་སམ།

en: unknown GID: %lu
dz: མ་ཤེས་པའི་ ཇི་ཨའི་ཌི་:%lu

en: unknown UID: %u
dz: མ་ཤེས་པའི་ ཇི་ཨའི་ཌི་:%u

en: unknown group: %s
dz: མ་ཤེས་པའི་སྡེ་ཚན་:%s

en: user %s: directory %s does not exist
dz: ལག་ལེན་པ་ %s: སྣོད་ཐོ་ %s མེད།

en: user %s: last password change in the future
dz: ལག་ལེན་པ་ %s: མ་འོངས་པ་ནང་ མཇུག་གི་ཆོག་ཡིག་སོར་ནི།

en: user %s: no group %u
dz: ལག་ལེན་པ་ %s: སྡེ་ཚན་ %uམེད།

en: user %s: program %s does not exist
dz: ལག་ལེན་པ་ %s: ལས་རིམ་%s མེད།
