findutils 4.2.24 - en to sk translation catalogue (105 entries)

en: 
    	%s contain newline characters,
sk: 
    	%s obsahuje znak konca riadku,

en: 
    	and %s contain characters with the high bit set.
sk: 
    	a %s obsahujú znaky s nastaveným najvyšším bitom.

en: 
    	of which %s contain whitespace,
sk: 
    	z ktorých %s obsahuje medzery,

en: 
    Report bugs to <bug-findutils@gnu.org>.
sk: 
    Správy o chybách zasielajte na adresu <bug-findutils@gnu.org> (iba anglicky).
    Komentáre k slovenskému prekladu zasielajte na adresu <sk-i18n@lists.linux.sk>.

en: 
    default path is the current directory; default expression is -print
    expression may consist of: operators, options, tests, and actions:
sk: 
    implicitná cesta je aktuálny adresár; implicitný výraz je -print
    výraz môže pozostávať z: operátorov, volieb, testov a akcií:

en:       -nouser -nogroup -path PATTERN -perm [+-]MODE -regex PATTERN
          -wholename PATTERN -size N[bcwkMG] -true -type [bcdpflsD] -uid N
          -used N -user NAME -xtype [bcdpfls]
sk:       -nouser -nogroup -path VZOR -perm [+-]MÓD -regex VZOR
          -wholename VZOR -size N[bcwkMG] -true -type [bcdpflsD] -uid N
          -used N -user MENO -xtype [bcdpfls]

en: %s terminated by signal %d
sk: %s ukončený signálom %d

en: %s%s changed during execution of %s (old device number %ld, new device number %ld, filesystem type is %s) [ref %ld]
sk: %s%s zmenený počas vykonávania %s (staré číslo zariadenia %ld, nové číslo zariadenia %ld, typ súborového systému je %s) [odk %ld]

en: %s%s changed during execution of %s (old inode number %ld, new inode number %ld, filesystem type is %s) [ref %ld]
sk: %s%s zmenený počas vykonávania %s (staré číslo i-uzla %ld, nové číslo i-uzla %ld, typ súborového systému je %s) [odk %ld]

en: %s: exited with status 255; aborting
sk: %s: ukončený so stavom 255; prerušujem

en: %s: illegal option -- %c
sk: %s: nepovolená voľba -- %c

en: %s: invalid number for -%c option
sk: %s: neplatné číslo pre voľbu -%c

en: %s: invalid option -- %c
sk: %s: neplatná voľba -- %c

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
sk: %s: voľba `%c%s' neumožňuje parameter

en: %s: option `%s' is ambiguous
sk: %s: voľba `%s' je nejednoznačná

en: %s: option `%s' requires an argument
sk: %s: voľba `%s' vyžaduje parameter

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
sk: %s: voľba `--%s' neumožňuje parameter

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
sk: %s: voľba `-W %s' neumožňuje použiť parameter

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
sk: %s: voľba `-W %s' je nejednoznačná

en: %s: option requires an argument -- %c
sk: %s: voľba vyžaduje parameter -- %c

en: %s: stopped by signal %d
sk: %s: zastavený signálom %d

en: %s: terminated by signal %d
sk: %s: ukončený signálom %d

en: %s: unrecognized option `%c%s'
sk: %s: nerozpoznaná voľba `%c%s'

en: %s: unrecognized option `--%s'
sk: %s: nerozpoznaná voľba `--%s'

en: %s: value for -%c option should be < %ld
sk: %s: hodnota pre voľbu -%c by mala byť < %ld

en: %s: value for -%c option should be >= %ld
sk: %s: hodnota pre voľbu -%c by mala byť >= %ld

en: Cannot open input file `%s'
sk: Nepodarilo sa otvoriť vstupný súbor `%s'

en: Compression ratio %4.2f%%
sk: Kompresný pomer %4.2f%%

en: Database %s is in the %s format.
sk: Databáza %s je vo formáte %s.

en: Features enabled:
sk: Povolené vlastnosti:

en: Filenames: %s
sk: Názvy súborov: %s

en: Filesystem loop detected; `%s' has the same device number and inode as a directory which is %d %s.
sk: Zdetekovaná slučka na súborovom systéme; `%s' má rovnaké číslo zariadenia a i-uzil ako adresár %d %s.

en: GNU find version %s
sk: GNU find verzia %s

en: GNU findutils version %s
sk: GNU findutils verzia %s

en: GNU locate version %s
sk: GNU locale verzia %s

en: GNU xargs version %s
sk: GNU xargs verzia %s

en: Locate database size: %s bytes
sk: Veľkosť databázy vyhľadávania: %s bajtov

en: Maximum length of command we could actually use: %ld
sk: Maximálna dĺžka príkazu, ktorú môžeme momentálne používať: %ld

en: Only one instance of {} is supported with -exec%s ... +
sk: Len jeden výskyt {} je podporovaný s -exec%s ... +

en: Report (and track progress on fixing) bugs via the findutils bug-reporting
    page at http://savannah.gnu.org/ or, if you have no web access, by sending
    email to <bug-findutils@gnu.org>.
sk: Chyby môžete oznamovať (a sledovať postup ich odstraňovania) pomocou stránky
    oznamovania chýb pre findutils na http://savannah.gnu.org/ (iba anglicky),
    alebo, ak nemáte prístup k www, odoslaním elektronickej pošty na adresu
    <bug-findutils@gnu.org> (iba anglicky).
    Komentáre k slovenskému prekladu zasielajte na adresu <sk-i18n@lists.linux.sk>.

en: Symbolic link `%s' is part of a loop in the directory hierarchy; we have already visited the directory to which it points.
sk: Symbolický odkaz `%s' je časťou slučky v hierarchii adresárov; už sme navštívili adresár, na ktorý ukazuje.

en: The current directory is included in the PATH environment variable, which is insecure in combination with the %s action of find.  Please remove the current directory from your $PATH (that is, remove "." or leading or trailing colons)
sk: Aktuálny adresár je súčasťou premennej prostredia PATH, čo nie je bezpečné v kombinácii s akciou %s vyhľadania. Prosím, odstráňte aktuálny adresár z vašej premennej $PATH (to znamená, že odstráňte "." alebo začiatočné alebo koncové dvojbodky)

en: The environment variable FIND_BLOCK_SIZE is not supported, the only thing that affects the block size is the POSIXLY_CORRECT environment variable
sk: Premenná prostredia FIND_BLOCK_SIZE je nepodporovaná, jediná vec, ktorá ovplyvňuje veľkosť bloku je premenná prostredia POSIXLY_CORRECT

en: Unknown system error
sk: Neznáma systémova chyba

en: Usage: %s [--version | --help]
    or     %s most_common_bigrams < file-list > locate-database
sk: Použitie: %s [--version | --help]
    alebo     %s most_common_bigrams < zoznam-súborov > databáza-umiestnení

en: Usage: %s [-H] [-L] [-P] [path...] [expression]
sk: Použitie: %s [-H] [-L] [-P] [cesta...] [výraz]

en: Usage: %s [-d path | --database=path] [-e | -E | --[non-]existing]
          [-i | --ignore-case] [-w | --wholename] [-b | --basename] 
          [--limit=N | -l N] [-S | --statistics] [-0 | --null] [-c | --count]
          [-P | -H | --nofollow] [-L | --follow] [-m | --mmap ] [ -s | --stdio ]
          [-A | --all] [-p | --print] [-r | --regex ] [--regextype=TYPE]
          [-version] [--help]
          pattern...
sk: Použitie: %s [-d cesta | --database=cesta] [-e | -E | --[non-]existing]
          [-i | --ignore-case] [-w | --wholename] [-b | --basename] 
          [--limit=N | -l N] [-S | --statistics] [-0 | --null] [-c | --count]
          [-P | -H | --nofollow] [-L | --follow] [-m | --mmap ] [ -s | --stdio ]
          [-A | --all] [-p | --print] [-r | --regex] [--regextype=TYP]
          [--version] [--help]
          vzor...

en: Usage: %s [path...] [expression]
sk: Použitie: %s [cesta...] [výraz]

en: Valid arguments are:
sk: Platné parametre sú:

en: WARNING: Hard link count is wrong for %s: this may be a bug in your filesystem driver.  Automatically turning on find's -noleaf option.  Earlier results may have failed to include directories that should have been searched.
sk: UPOZORNENIE: Počet hardvérových odkazov je zlý pre %s: to môže byť chybou vo vašom ovládači súborového systému. Automaticky zappnúť voľbu -noleaf pre find. Predchádzajúce výsledky mohli zlyhať pri vkladaní adresárov, ktoré mali byť prehľadané.

en: Warning: filesystem %s has recently been mounted.
sk: Upozornenie: súborový systém %s bol nedávno pripojený.

en: Warning: filesystem %s has recently been unmounted.
sk: Upozornenie: súborový systém %s bol nedávno odpojený.

en: You may not use {} within the utility name for -execdir and -okdir, because this is a potential security problem.
sk: Nemôžete použiť {} vo vnútri názvu nástroja pre -execdir a -okdir, pretože toto je potenciálny bezpečnostný problém.

en: ^[yY]
sk: ^[yYaAáÁ]

en: actions: -delete -print0 -printf FORMAT -fprintf FILE FORMAT -print 
          -fprint0 FILE -fprint FILE -ls -fls FILE -prune -quit
          -exec COMMAND ; -exec COMMAND {} + -ok COMMAND ;
          -execdir COMMAND ; -execdir COMMAND {} + -okdir COMMAND ;
sk: akcie: -delete -print0 -printf FORMÁT -fprintf SÚBOR FORMÁT -print 
          -fprint0 SÚBOR -fprint SÚBOR -ls -fls SÚBOR -prune -quit
          -exec PRÍKAZ ; -exec PRÍKAZ {} + -ok PRÍKAZ ;
          -execdir PRÍKAZ ; - execdir PRÍKAZ {} + -okdir PRÍKAZ ;

en: ambiguous argument %s for %s
sk: nejednoznačný parameter %s pre %s

en: argument line too long
sk: riadok s parametrom je príliš dlhý

en: argument to --limit
sk: parameter pre --limit

en: block size
sk: veľkosť bloku

en: cannot fork
sk: nemôžem vykonať fork

en: cannot get current directory
sk: nemôžem zistiť aktuálny adresár

en: days
sk: dní

en: double
sk: dvojitý

en: environment is too large for exec
sk: prostredie je príliš veľké na vykonanie

en: error waiting for %s
sk: chyba pri čakaní na %s

en: error waiting for child process
sk: chyba pri zápise do procesu potomka

en: invalid -size type `%c'
sk: neplatný typ -size `%c'

en: invalid argument %s for %s
sk: neplatný parameter %s pre %s

en: invalid argument `%s' to `%s'
sk: neplatný parameter `%s' pre `%s'

en: invalid expression
sk: neplatný výraz

en: invalid expression; I was expecting to find a ')' somewhere but did not see one.
sk: neplatný výraz; očakával som, že niekde nájdem ')', ale nenašiel som.

en: invalid expression; you have too many ')'
sk: neplatný výraz; máte príliš veľa ')'

en: invalid expression; you have used a binary operator with nothing before it.
sk: neplatný výraz; použili ste binárny operátor bez operandu pred ním.

en: invalid mode `%s'
sk: neplatný mód `%s'

en: invalid null argument to -size
sk: neplatný prázdny parameter pre -size

en: invalid predicate `%s'
sk: neplatný predikát `%s'

en: level higher in the filesystem hierarchy
sk: vyššia úroveň v hierarchii súborového systému

en: levels higher in the filesystem hierarchy
sk: úrovne nad hierarchiou súborového systému

en: locate database `%s' is corrupt or invalid
sk: databáza pre locate `%s' je poškodená alebo neplatná

en: missing argument to `%s'
sk: chýbajúci parameter pre `%s'

en: old
sk: staré

en: oops -- invalid default insertion of and!
sk: chyba -- neplatné implicitné vloženie logického súčinu (and)!

en: oops -- invalid expression type (%d)!
sk: ach -- neplatný typ výrazu (%d)!

en: oops -- invalid expression type in mark_stat!
sk: ach -- neplatný typ výrazu v mark_stat!

en: oops -- invalid expression type in mark_type!
sk: ach -- neplatný typ výrazu v mark_type!

en: oops -- invalid expression type!
sk: ach -- neplatný typ výrazu!

en: operators (decreasing precedence; -and is implicit where no others are given):
          ( EXPR )   ! EXPR   -not EXPR   EXPR1 -a EXPR2   EXPR1 -and EXPR2
          EXPR1 -o EXPR2   EXPR1 -or EXPR2   EXPR1 , EXPR2
sk: operátory (klesajúca priorita; -and je implicitný, ak nie je zadaný iný):
          ( VÝRAZ )  ! VÝRAZ  -not VÝRAZ VÝRAZ1 -a VÝRAZ2  VÝRAZ1 -and VÝRAZ2
          VÝRAZ1 -o VÝRAZ2  VÝRAZ1 - or VÝRAZ2   VÝRAZ1 , VÝRAZ2

en: paths must precede expression
sk: cesty musia byť pred výrazom

en: positional options (always true): -daystart -follow -regextype
    
    normal options (always true, specified before other expressions):
          -depth --help -maxdepth LEVELS -mindepth LEVELS -mount -noleaf
          --version -xdev -ignore_readdir_race -noignore_readdir_race
sk: pozičné voľby (vždy pravda): -daystart -follow -regextype
    
    obyčajné voľby (vždy pravda, zadané pred ostatnými výrazmi):
          -depth --help -maxdepth ÚROVNE -mindepth ÚROVNE -mount -noleaf
          --version -xdev -ignore_readdir_race -noignore_readdir_race

en: sanity check of the fnmatch() library function failed.
sk: kontrola správnosti knižničnej funkcie fnmatch() zlyhala.

en: single
sk: jednoduchý

en: tests (N can be +N or -N or N): -amin N -anewer FILE -atime N -cmin N
          -cnewer FILE -ctime N -empty -false -fstype TYPE -gid N -group NAME
          -ilname PATTERN -iname PATTERN -inum N -iwholename PATTERN -iregex PATTERN
          -links N -lname PATTERN -mmin N -mtime N -name PATTERN -newer FILE
sk: testy (N môže byt +N alebo -N alebo N): -amin N -anewer SÚBOR -atime N -cmin N
          -cnewer SÚBOR -ctime N -empty -false -fstype TYP -gid N -group NÁZOV
          -ilname VZOR -iname VZOR -inum N -iwholename VZOR -iregex VZOR
          -links N -lname VZOR -mmin N -mtime N -name VZOR -newer SÚBOR

en: unexpected extra predicate
sk: neočakávaný predikát navyše

en: unknown
sk: neznámy

en: unmatched %s quote; by default quotes are special to xargs unless you use the -0 option
sk: nezodpovedajúce úvodzovky %s; štandardne sú úvodzovky špeciálne pre xargs, pokiaľ nepoužijete voľbu -0

en: warning: Unix filenames usually don't contain slashes (though pathnames do).  That means that '%s %s' will probably evaluate to false all the time on this system.  You might find the '-wholename' test more useful, or perhaps '-samefile'.  Alternatively, if you are using GNU grep, you could use 'find ... -print0 | grep -FzZ %s'.
sk: upozornenie: Unixové názvy súborov väčšinou neobsahujú lomky (hoci názvy ciest áno). To znamená, že '%s %s' bude pravdepodobne stále vyhodnotené ako zlyhanie v tomto systéme. Viac použiteľným testom môže byť '-wholename', alebo možno '-samefile'. Alebo, ak používate GNU grep, môžete použiť 'find ... -print0 | grep -FzZ %s'.

en: warning: database `%s' is more than %d %s old
sk: upozornenie: databáza `%s' je staršia ako %d %s

en: warning: not following the symbolic link %s
sk: upozornenie: nenasledujem symbolický odkaz %s

en: warning: the -d option is deprecated; please use -depth instead, because the latter is a POSIX-compliant feature.
sk: upozornenie: voľby -d je neodporúčaná; prosím použite namiesto nej -depth, pretože táto spĺňa požiadavky POSIX.

en: warning: the locate database can only be read from stdin once.
sk: upozornenie: databáza umiestnení môže byť načítaná len raz zo štandardného vstupu.

en: warning: the predicate -ipath is deprecated; please use -iwholename instead.
sk: upozornenie: predikát -ipath neodporúčaný; použite namiesto neho -iwholename.

en: warning: unrecognized escape `\%c'
sk: upozornenie: nerozlíšený prepínací znak `\%c'

en: warning: unrecognized format directive `%%%c'
sk: upozornenie: nerozpoznaná formátovacia direktíva '%%%c'

en: warning: you have specified the %s option after a non-option argument %s, but options are not positional (%s affects tests specified before it as well as those specified after it).  Please specify options before other arguments.
sk: upozornenie: zadali ste voľbu %s po parametri %s, ktorý nemá voľby, ale voľby nie sú pozičné (%s postihuje testy zadané predtým a tiež tie, ktoré sú zadané potom). Prosím, zadajte voľby pred ostatnými parametrami.

en: with a cumulative length of %s bytes
sk: s celkovou dĺžkou %s bajtov
